>jak w temacie. Zastanawiam sie czy Polska jak i tez czy >inne panstwo nalezace do NATO ma prawo do instalacji tarcz >p/rakietowych na swoim terenie dla potrzeb USA ? Pytam gdyz >sama bedac przeciwna... zdumiona jestem cisza ze strony >NATO. > NATO to twór USA, odpowiedź nasuwa się sama!
Ciężko natomiast znaleźć coś o samych systemach antyrakietowych. Z tego, co wiem to tarcza antyrakietowa będzie skuteczna tylko wobec starszej generacji głowic, które nie wykonują żadnych manewrów, nie posiadają wbudowanych celów pozorujących oraz nie są wykonane w technologii stealth. Oznacza to, że tarcza jest bezradna wobec rakiet rosyjskich, być może także najnowszych produkowanych w ChRL.
Jeżeli ktoś z was ma więcej informacji to niech się nimi podzieli.
|