Racjonalista - Strona głównaDo treści
najważniejsze święto racjonalistów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
18-12-2023 16:03okragly (21676 punktów)najważniejsze święto racjonalistów
racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?
zwycięstwo jasności nad ciemnością jest dla Nas.
święćmy ten dzień, to zwycięstwo
przesilenie słoneczne najważniejszym świętem racjonalistów, to zwycięstwo jasności nad ciemnością,
od tego dnia jasności bedzie coraz więcej, będzie coraz dłuższa, będzie coraz więcej radości, zdrowia, szczęścia, mądrości, pożywienia, miłości.
cieszmy się tego dnia. Tak było w raju!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?
>zwycięstwo jasności nad ciemnością jest dla Nas.
W punkt trafione, choć z drugiej strony chyba mało oryginalne.

Najkrótsza noc też jest nie od macochy, i też używana.

A jeszcze mamy 30 marca rocznicę śmierci Kazimierza Łyszczyńskiego oraz 12 lutego Dzień Darwina.

cr
19-12-2023 09:00 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?
>>zwycięstwo jasności nad ciemnością jest dla Nas.
>W punkt trafione, choć z drugiej strony chyba mało oryginalne.
orginalne jest uświadomienie sobie ze poczatek ma w raju, wtedy to było największe świeto, ogromnie bali się, że słońca będzie coraz mniej, coraz mniej, az zniknie i jak zauwazyli że nie znika na zawsze a wręcz przeciwnie, to była ogromna radość, życie wygrało z smiercią

>Najkrótsza noc też jest nie od macochy, i też używana.
wtedy jestesmy w maksymalnej formie, właśnie od słońca, ciepła, kąpieli wodnych, ale nie ma tej śmiertelnej bojaźni o zycie, przetrwanie. Boże Narodzenie to egzystencjalne przeżycie

>A jeszcze mamy 30 marca rocznicę śmierci Kazimierza Łyszczyńskiego oraz 12 lutego Dzień Darwina.
szkoda, że nie został ścięty w Boże Narodzenie , albo się nie urodzili w dniu zwyciestwa jasności nad ciemnością


w Starożytnym Egipcie bogini Nuss rodziła słońce o wschodzie po czym o zachodzie je połykała
życie w raju to była bajka, dosłownie wtedy było wszystko magiczne, a najbardziej słonce, było bogiem, jego wpływ na nas, wschody i zachody, a zaćmienie słońca?

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>szkoda, że nie został ścięty w Boże Narodzenie
Rozumiem, że to "nieszczęście w nieszczęściu".

cr
20-12-2023 14:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>szkoda, że nie został ścięty w Boże Narodzenie
>Rozumiem, że to "nieszczęście w nieszczęściu".
był stary 55l (jak na tamte czasy), zapewne chorował, wtedy ścięcie było wybawieniem
Wszyscy jego niewolnicy (chłopi pańszczyźniani) w tym wieku dawno nie żyli, z przepracowania, biedy.
dlatego nie jestem pewien, czy właściciel niewolników, może być patronem racjonalistów a Platon fundamentem współczesnej filozofii, polityki

cieśla Józef, jego uczeń Jezus czy Mahomet, poganiacz wielbłądów, to nie był zły pomysł.
farmer (22440 punktów)
>racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?
>zwycięstwo jasności nad ciemnością jest dla Nas.

Ponoć szczęsliwi czasu nie liczą.

>Tak było w raju

Kalendarz to pierwsze chomąto. Od do. Ramy. Zasady. Stres. Terminy.

>przesilenie słoneczne najważniejszym świętem racjonalistów, to zwycięstwo jasności nad ciemnością,

Zrób sobie jutro. Już po. Też będzie dobrze.
19-12-2023 17:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?
>>zwycięstwo jasności nad ciemnością jest dla Nas.
>Ponoć szczęsliwi czasu nie liczą.
nie liczyli, nie znali czasu, ale bali się, że niedługo słońce (wtedy Bóg) zajdzie i już nie wstanie

>>Tak było w raju
>Kalendarz to pierwsze chomąto. Od do. Ramy. Zasady. Stres. Terminy.
w raju nie było czasu
bali się braku słońca (Boga) a co za tym idzie ciepła, pożywienia, zdrowia, szczęścia, radości.
W Boże Narodzenie bardzo się bali (nie wiadzieli czy będzie dalej ubywac słońca), a jak zauważyli w Nowy Rok, że słońca przybywa, bardzo się cieszyli, było wiadomo że będą żyli, dzięki Bogu (słońce)

>>przesilenie słoneczne najważniejszym świętem racjonalistów, to zwycięstwo jasności nad ciemnością,
>Zrób sobie jutro. Już po. Też będzie dobrze.
robię codziennie, od rana
alkohol to Bóg (słońce) zaklęty w butelce
farmer (22440 punktów)
,
>>Zrób sobie jutro. Już po. Też będzie dobrze.
> robię codziennie, od rana
>alkohol to Bóg (słońce) zaklęty w butelce
>


WieŻe ci w końcu pytasz

>racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?

A jak codziennie swietujesz to już nie święto.
To ma sens.


>w raju nie było czasu
> w Nowy Rok, że słońca przybywa, bardzo się cieszyli, było wiadomo że będą żyli, dzięki Bogu (słońce)


A potem ubywa. Dzięki Bogu. To się bali że nie będą żyć.

Przy zacminieniu Słońca było ciekawie. RAJ.
To ma sens.
Ciągły strach. Nie to co teraz. Kiedy świętować?




20-12-2023 11:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?
>A jak codziennie swietujesz to już nie święto.
>To ma sens.
swiętowanie to działanie zbiorowe, ja jestem libek niedorozwojek (indywidualny, wolny, na własności)

>>w raju nie było czasu
>> w Nowy Rok, że słońca przybywa, bardzo się cieszyli, było wiadomo że będą żyli, dzięki Bogu (słońce)
>A potem ubywa. Dzięki Bogu. To się bali że nie będą żyć.
tak, bali się, że bóg słońce ich opuści

>Przy zacminieniu Słońca było ciekawie. RAJ.
>To ma sens.
>Ciągły strach. Nie to co teraz. Kiedy świętować?
strach ciągły to mamy dzisiaj, wtedy tylko 24.12
ale gdy upewnili sie 1.01. ze bóg słońce nas nie opóści, była radośc
poza tym, inny jest strach przeżywany w komunie (raju)


inny dzisiaj, nas libków niedorozwojków (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ). Nasz Bóg, Liberalizm, jest bardzo okrutny

Nasz Bóg, Liberalizm, jest bardzo okrutny, trzyma nas, indywidualnych, wolnych, w klatkach dla niewolnikow
farmer (22440 punktów)
>>>racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?
>>A jak codziennie swietujesz to już nie święto.
>>To ma sens.
> swiętowanie to działanie zbiorowe, ja jestem libek niedorozwojek (indywidualny, wolny, na własności)

Zgubiłeś coś.

> robię codziennie, od rana
>alkohol to Bóg (słońce) zaklęty w butelce
>

WieŻe ci w końcu pytasz

>racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?



21-12-2023 16:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>> robię codziennie, od rana
>>alkohol to Bóg (słońce) zaklęty w butelce
>WieŻe ci w końcu pytasz
jeśli palisz w kominku drzewem, to jest ciepło od słońca (drzewo jest akumulatorem)
jeśli piję wódkę, piję boga słońce (wódka jest akumulatorem)
w kościele jest płatek w kształcie slońca, jako ciało Jezusa
tu, wódka jako ciało boga słońce

>>racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?
napisz, kiedy i co mamy świętować, wszyscy razem (z cr włącznie )
farmer (22440 punktów)
>>> robię codziennie, od rana
>>>alkohol to Bóg (słońce) zaklęty w butelce
>>WieŻe ci w końcu pytasz
>jeśli palisz w kominku drzewem, to jest ciepło od słońca (drzewo jest akumulatorem)
>jeśli piję wódkę, piję boga słońce (wódka jest akumulatorem)
>w kościele jest płatek w kształcie slońca, jako ciało Jezusa
>tu, wódka jako ciało boga słońce
>>>racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?
>napisz, kiedy i co mamy świętować, wszyscy razem (z cr włącznie )
>

napisałem zrob sobie jutro

>przesilenie słoneczne najważniejszym świętem racjonalistów, to zwycięstwo jasności nad ciemnością,

Zrób sobie jutro. Już po. Też będzie dobrze.

napisałeś że robisz swiętujesz codziennie od rana.
>robię codziennie, od rana
>alkohol to Bóg (słońce) zaklęty w butelce

o co pytasz skoro swietujesz codziennie?

ps. zaraz ci się skonczy szanasa na konwersacje bo jesteś ukryty.
22-12-2023 13:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>przesilenie słoneczne najważniejszym świętem racjonalistów, to zwycięstwo jasności nad ciemnością,
>Zrób sobie jutro. Już po. Też będzie dobrze.
jest tak jak ma być, inaczej być nie może

>napisałeś że robisz swiętujesz codziennie od rana.
ale na smutno
do świetowania potrzebna jest wspolnota, komuna, patoelity wgrały nam innego boga (indywidualizm) musimy mu byc wierni, tak i ja

>ps. zaraz ci się skonczy szanasa na konwersacje bo jesteś ukryty.
tak jak dla przeszło 8 mld innych ludzi
haish (2904 punktów)
>racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?
>zwycięstwo jasności nad ciemnością jest dla Nas.
>święćmy ten dzień, to zwycięstwo
>przesilenie słoneczne najważniejszym świętem racjonalistów, to zwycięstwo jasności nad ciemnością,
>od tego dnia jasności bedzie coraz więcej, będzie coraz dłuższa, będzie coraz więcej radości,
>zdrowia, szczęścia, mądrości, pożywienia, miłości.
>cieszmy się tego dnia. Tak było w raju!

Przecież nawet nie trzeba specjalnie nic zmieniać w kalendarzu - wystarczy potraktować, lub nazwać rzeczy dosłownie po imieniu
- słowo świecki(np. charakter obchodów) pochodzi od światła, a więc i od świecznika
- najbardziej znanym w religiach monoteistycznych świecznikiem jest menora - symbol krzewu gorejącego, który ukazał się Mojżeszowi, później miał miejsce cud z oliwą i świecznikiem po zwycięstwie Makabich nad Hellenami -> na pamiątkę tego jest w Judaiźmie Chanuka(święto świateł) - do menory dodano ósme światełko które symbolizuje wpływ hebrajskiego na grecką koine. Jakiś czas potem gdy w wyniku ewangelizacji religią chrześcijańską, kolejne ludy pogańskie w wyniku tejże, w oparciu o grecką koine i łacinę zyskiwały alfabety we własnych językach, co stało się tradycją i jest symbolizowane poprzez drzewko bożonarodzeniowe - choinkę ze światełkami(= krzew gorejący zyskiwał z każdym nowym alfabetem kolejne światełko).
Jezus tak na prawdę to uosobienie greckiej Koine i logos(słowo - w greckiej Koine) oraz alfa i omega = cały grecki alfabet. Wynika z tego, że jest on 'synem człowieczym' i 'synem bożym' w jednym. Przekłamane jest w tej historii to, że jego matka miała na imię Miriam, tak na prawdę nazywała się Sofia i ta Sofia(mądrość) jest zawsze nieskalaną dziewicą która poczęła za sprawą Boga.
Niestety ale ze zmartwychwstaniem to sprawa jest mocno naciągana, gdyż grecka koine jest od dawna językiem martwym. Bardzo trefna jest też mniemanologia, że Jezus był człowiekiem z krwi i kości - to tylko wymysł literacki, bardzo trefne jest też to, że jego krew jest winem - alkohol jak wiadomo upośledza funkcje ludzkiego mózgu - rozumowanie i myślenie, czyni również ludzką mowę bełkotliwą, a mowa ludzka to szczególny dar Boga dla ludzkości.

I na koniec fragment polskiej kolędy - ' a słowo ciałem(alfabetem) się stało i mieszkało między nami'.

' - ze specjalną dedykacją dla nijakiego Brauna i wszystkich jemu podobnych.
okragly (21676 punktów)
>racjonaliści, świętowac trzeba, ale kiedy?
>zwycięstwo jasności nad ciemnością jest dla Nas.
>święćmy ten dzień, to zwycięstwo
>przesilenie słoneczne najważniejszym świętem racjonalistów, to zwycięstwo jasności nad ciemnością,
>od tego dnia jasności bedzie coraz więcej, będzie coraz dłuższa, będzie coraz więcej radości,
>zdrowia, szczęścia, mądrości, pożywienia, miłości.
>cieszmy się tego dnia. Tak było w raju!
muzyczny komentarz www.youtube.com/watch?v=dwAwul6VVXw Пусть всегда будет солнце

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365