 |
podatki - kwota wolna itd. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-12-2023 18:11 | alsor (3283 punktów) | podatki - kwota wolna itd. | Skoro tzw. państwo, czyli władza proponuje płace minimalne no to każda legalna logika mówi że to powinno być wolne od podatku - nie?
Bo niby cóż to za płaca minimalna - gwarantowana, skoro podatek to obcina.
Pierwotnie było tak: kwota zwolniona = 30 tys zł / rok.
z tego można sobie wyliczyć te minimum: podatek od 30 tys = ... 0 !
i po podniesieniu minimum należy to zachować, bo inaczej to nie będzie już minimum, lecz mniej;
a co to jest mniej od minimum? no ja nie wiem co to jest - zapewne ekonomia, czyli paranauka przedszkolaków - urojone dochody, korupcja urzędowa, itd.
powodzenia przygłupy. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
>Bo niby cóż to za płaca minimalna - gwarantowana, skoro podatek to obcina. Brutto?
cr
|
|
| Sona116 (1 punktów) | Secure and convenient access to your Time Warner Cable twc email login! Explore our user-friendly TWC email login guide for seamless entry to your account. Stay connected, manage your emails effortlessly, and experience hassle-free login to your TWC email for efficient communication.
|
|
| Wolnośćmyśli (1516 punktów) | >Bo niby cóż to za płaca minimalna - gwarantowana, skoro podatek to obcina. Skoro nie rozumiesz to Ci wytłumaczę. Płaca minimalna to dolny próg płacowy gwarantujący, że nikt nie ma prawa płacić za pełnoetatową pracę mniejszej sumy. A podatek to składka na koszty utrzymania państwa i nikt z tego zwolniony nie jest, bo wszyscy tu mieszkamy i korzystamy do woli ze wszystkiego. Ciesz się że nie mieszkasz w Rosji, na Białorusi czy Ukrainie i nie zarabiasz 600...800 zł w przeliczeniu. Gdy ja zaczynałem pracować, to płaca minimalna wynosiła zaledwie 380 zł... i tyle zarabiałem i musiało mi na wszystko wystarczyć na podatek też.
|
|
 | | alsor (3283 punktów) | > >Bo niby cóż to za płaca minimalna - gwarantowana, skoro podatek to obcina.> Skoro nie rozumiesz to Ci wytłumaczę. Płaca minimalna to dolny próg płacowy gwarantujący, że nikt nie ma prawa płacić za pełnoetatową pracę mniejszej sumy.a co to jest płaca minimalna wedle twojej opinji? opcje: 1. to jest to co zarabiasz 2. to jest coś nie przypadkiem ustawiono kwotę wolną na 30 000 zł, bo to akurat był zgodne z 1.: 0 podatku od 30 tysi a to co teraz ekonomy tworzą jest 2., czyli oszustwem. powodzenia gamonie. > A podatek to składka na koszty utrzymania państwa i nikt z tego zwolniony nie jest, bo wszyscy tu mieszkamy i korzystamy do woli ze wszystkiego.a co to jest państwo wedle twojej opiniji? 1. to jest tusk + kaczor + hujownia i kilku innych losowych przygłupów 2. to jest wojsko + policja 3. to są te krasnoludki + smok > Ciesz się że nie mieszkasz w Rosji, na Białorusi czy Ukrainie i nie zarabiasz 600...800 zł w przeliczeniu. Gdy ja zaczynałem pracować, to płaca minimalna wynosiła zaledwie 380 zł... i tyle zarabiałem i musiało mi na wszystko wystarczyć na podatek też.młody i głupi jesteś... ja pracowałem już w 80-tych więc wiem więcej na ten temat.
|
|
|  | | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | W mojej opinii na forum publicznym obowiązują pewne reguły grzecznościowego zwracania się do osób z którymi się koresponduje ale jak widać Ty ich nie znasz, więc poprzestanę na tej dygresji.
Na dokładkę wywyższasz się obrażając resztę społeczeństwa co tylko gorzej o TOBIE świadczy..
|
|
| |  | | alsor (3283 punktów) | >W mojej opinii na forum publicznym obowiązują pewne reguły grzecznościowego zwracania się do osób z którymi się koresponduje ale jak widać Ty ich nie znasz, więc poprzestanę na tej dygresji. >Na dokładkę wywyższasz się obrażając resztę społeczeństwa co tylko gorzej o TOBIE świadczy..
nie przejmuj się mną - ja zwracam tylko uwagę na obleśne oszustwa polityków:
zastanów się lepiej: co o władzach świadczy, że bezkarnie kradną podatek z płac minimalnych?!
|
|
| | |  | | Wolnośćmyśli (1516 punktów) | Od dawna powtarzam, że politycy nie są nam do niczego potrzebni. Potrzebujemy zarządców, fachowców , specjalistów i ekspertów do wszystkich dziedzin gospodarki. Rząd technokratyczny jest tego wyrazem. Jakby nie patrzeć to grupa osób najmniej zarabiających jest najliczniejszą "warstwą" społeczną, więc zwolnienie ich z opodatkowania spowodowałoby znaczny ubytek wpływów do budżetu, szczególnie że ci bogatsi mają metody i środki na to by owych podatków nie płacić. Wspomniana kwota wolna od podatku, która jest ustawicznie podnoszona jest tu wszak wyrazem troski o tych ubogich w zarobki by płacić musieli mniej czyż nie ? Gdy ktoś zarabia(ł) rocznie 60.000 zł i kiedyś płacił podatek od całej tej sumy to dziś płaci jedynie 50% tego.. zmniejszono mu o polowę obciążenie podatkowe a na dokładkę podatek dochodowy również uległ ZNACZNEMU zmniejszeniu i dziś wynosi zaledwie 12% zamiast 19% jak dawniej. Nad czym tu więc ubolewasz i co Cię tu boli ?? I tak jako konsument dóbr i usług, pokrywasz koszty podatkowe wszystkich tych wytwórców i przedsiębiorców, gdyż oni swoje podatki wliczają w cenę towarów i usług. Z podatku powinny być zwolnione jedynie emerytury i renty jako świadczenia socjalne. A zależność jest taka że im niższe i prostrze podatki tym większe wpływy do budżetu, bo mniej osób kombinuje "jakby tu nic nie zapłacić". I to jest przyczyna fenomenu o nazwie "piniondze som i będom".
|
|
| | | |  | | alsor (3283 punktów) | >Od dawna powtarzam, że politycy nie są nam do niczego potrzebni. Potrzebujemy zarządców, fachowców , specjalistów i ekspertów do wszystkich dziedzin gospodarki. >Rząd technokratyczny jest tego wyrazem. >Jakby nie patrzeć to grupa osób najmniej zarabiających jest najliczniejszą "warstwą" społeczną, więc zwolnienie ich z opodatkowania spowodowałoby znaczny ubytek wpływów do budżetu, szczególnie że ci bogatsi mają metody i środki na to by owych podatków nie płacić. >Wspomniana kwota wolna od podatku, która jest ustawicznie podnoszona jest tu wszak wyrazem troski o tych ubogich w zarobki by płacić musieli mniej czyż nie ? Gdy ktoś zarabia(ł) rocznie 60.000 zł i kiedyś płacił podatek od całej tej sumy to dziś płaci jedynie 50% tego.. zmniejszono mu o polowę obciążenie podatkowe a na dokładkę podatek dochodowy również uległ ZNACZNEMU zmniejszeniu i dziś wynosi zaledwie 12% zamiast 19% jak dawniej. Nad czym tu więc ubolewasz i co Cię tu boli ?? >I tak jako konsument dóbr i usług, pokrywasz koszty podatkowe wszystkich tych wytwórców i przedsiębiorców, gdyż oni swoje podatki wliczają w cenę towarów i usług. >Z podatku powinny być zwolnione jedynie emerytury i renty jako świadczenia socjalne. >A zależność jest taka że im niższe i prostrze podatki tym większe wpływy do budżetu, bo mniej osób kombinuje "jakby tu nic nie zapłacić". I to jest przyczyna fenomenu o nazwie "piniondze som i będom". >
kwota wolna = 30 tys. była wprowadzona chyba w 21r, abo 22; i wtedy to było faktycznie zerowe:
stawka podatku 17%, zatem: 30000 x 0.17 = 5100 na rok, co dawało obniżenie miesięczne podatku o 5100/12 = 425zł.
i tak wtedy było - zero podatku o pensji minimalnej!
a potem złodzieje zrobili tak: rzekomo obniżyli podatek do 12%, tyle że ta kwota obniżenia spadła do poziomu: 0.12*30000 / 12 = 300 zł.
co finalnie nic nie zmieniło dla zarabiających minimum i poniżej 'średniej', a jedynie podniosło dochody tych najbogatszych!
a dalej tak jest: minimalna płaca wzrosła z 3000 do 3500, a teraz do 4200 od 24r,
a kwota wolna stoi: 30000 zł / rok.
zatem ci najbiedniejsi płacą już podatki, coraz większe, czyli co to jest? Normalne: biedni sponsorują bogaczy!
...........
Ekstra" sam ten podatek dochodowy jest praktycznie niczym dla 'budżetu', bo tam VAT 23% daje z 10 razy większe wpływy.
Reasumując: kto tu szkoli i naucza ekonomistów, aby wciąż okradali biednych - dając estra zysk milionerom?
A wiadomo że milioner to pasożyt doskonały! Przecież taki człowiek nie jest zdolny do jakiegokolwiek wysiłku, bo niby po co miałby się wysilać?:
zatrudni frajera za te minimum, a on zrobi za niego co tylko mu potrzeba: pozamiata, nakarmi, i wymyje dupę...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|