Racjonalista - Strona głównaDo treści
podatki - kwota wolna itd.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
24-12-2023 18:11alsor (3283 punktów)podatki - kwota wolna itd.
Skoro tzw. państwo, czyli władza proponuje płace minimalne
no to każda legalna logika mówi że to powinno być wolne od podatku - nie?

Bo niby cóż to za płaca minimalna - gwarantowana, skoro podatek to obcina.

Pierwotnie było tak:
kwota zwolniona = 30 tys zł / rok.

z tego można sobie wyliczyć te minimum: podatek od 30 tys = ... 0 !


i po podniesieniu minimum należy to zachować,
bo inaczej to nie będzie już minimum, lecz mniej;

a co to jest mniej od minimum?
no ja nie wiem co to jest - zapewne ekonomia,
czyli paranauka przedszkolaków - urojone dochody, korupcja urzędowa, itd.


powodzenia przygłupy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bo niby cóż to za płaca minimalna - gwarantowana, skoro podatek to obcina.
Brutto?


cr
Sona116 (1 punktów)
Secure and convenient access to your Time Warner Cable twc email login! Explore our user-friendly TWC email login guide for seamless entry to your account. Stay connected, manage your emails effortlessly, and experience hassle-free login to your TWC email for efficient communication.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Bo niby cóż to za płaca minimalna - gwarantowana, skoro podatek to obcina.
Skoro nie rozumiesz to Ci wytłumaczę. Płaca minimalna to dolny próg płacowy gwarantujący, że nikt nie ma prawa płacić za pełnoetatową pracę mniejszej sumy.
A podatek to składka na koszty utrzymania państwa i nikt z tego zwolniony nie jest, bo wszyscy tu mieszkamy i korzystamy do woli ze wszystkiego.
Ciesz się że nie mieszkasz w Rosji, na Białorusi czy Ukrainie i nie zarabiasz 600...800 zł w przeliczeniu. Gdy ja zaczynałem pracować, to płaca minimalna wynosiła zaledwie 380 zł... i tyle zarabiałem i musiało mi na wszystko wystarczyć na podatek też.
alsor (3283 punktów)
>>Bo niby cóż to za płaca minimalna - gwarantowana, skoro podatek to obcina.
>Skoro nie rozumiesz to Ci wytłumaczę. Płaca minimalna to dolny próg płacowy gwarantujący, że nikt nie ma prawa płacić za pełnoetatową pracę mniejszej sumy.

a co to jest płaca minimalna wedle twojej opinji?

opcje:

1. to jest to co zarabiasz
2. to jest coś

nie przypadkiem ustawiono kwotę wolną na 30 000 zł,
bo to akurat był zgodne z 1.: 0 podatku od 30 tysi

a to co teraz ekonomy tworzą jest 2., czyli oszustwem.

powodzenia gamonie.

>A podatek to składka na koszty utrzymania państwa i nikt z tego zwolniony nie jest, bo wszyscy tu mieszkamy i korzystamy do woli ze wszystkiego.

a co to jest państwo wedle twojej opiniji?

1. to jest tusk + kaczor + hujownia i kilku innych losowych przygłupów
2. to jest wojsko + policja
3. to są te krasnoludki + smok

>Ciesz się że nie mieszkasz w Rosji, na Białorusi czy Ukrainie i nie zarabiasz 600...800 zł w przeliczeniu. Gdy ja zaczynałem pracować, to płaca minimalna wynosiła zaledwie 380 zł... i tyle zarabiałem i musiało mi na wszystko wystarczyć na podatek też.

młody i głupi jesteś... ja pracowałem już w 80-tych więc wiem więcej na ten temat.

Wolnośćmyśli (1516 punktów)
W mojej opinii na forum publicznym obowiązują pewne reguły grzecznościowego zwracania się do osób z którymi się koresponduje ale jak widać Ty ich nie znasz, więc poprzestanę na tej dygresji.

Na dokładkę wywyższasz się obrażając resztę społeczeństwa co tylko gorzej o TOBIE świadczy..
alsor (3283 punktów)
>W mojej opinii na forum publicznym obowiązują pewne reguły grzecznościowego zwracania się do osób z którymi się koresponduje ale jak widać Ty ich nie znasz, więc poprzestanę na tej dygresji.
>Na dokładkę wywyższasz się obrażając resztę społeczeństwa co tylko gorzej o TOBIE świadczy..

nie przejmuj się mną - ja zwracam tylko uwagę na obleśne oszustwa polityków:

zastanów się lepiej: co o władzach świadczy, że bezkarnie kradną podatek z płac minimalnych?!
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Od dawna powtarzam, że politycy nie są nam do niczego potrzebni. Potrzebujemy zarządców, fachowców , specjalistów i ekspertów do wszystkich dziedzin gospodarki.
Rząd technokratyczny jest tego wyrazem.
Jakby nie patrzeć to grupa osób najmniej zarabiających jest najliczniejszą "warstwą" społeczną, więc zwolnienie ich z opodatkowania spowodowałoby znaczny ubytek wpływów do budżetu, szczególnie że ci bogatsi mają metody i środki na to by owych podatków nie płacić.
Wspomniana kwota wolna od podatku, która jest ustawicznie podnoszona jest tu wszak wyrazem troski o tych ubogich w zarobki by płacić musieli mniej czyż nie ? Gdy ktoś zarabia(ł) rocznie 60.000 zł i kiedyś płacił podatek od całej tej sumy to dziś płaci jedynie 50% tego.. zmniejszono mu o polowę obciążenie podatkowe a na dokładkę podatek dochodowy również uległ ZNACZNEMU zmniejszeniu i dziś wynosi zaledwie 12% zamiast 19% jak dawniej. Nad czym tu więc ubolewasz i co Cię tu boli ??
I tak jako konsument dóbr i usług, pokrywasz koszty podatkowe wszystkich tych wytwórców i przedsiębiorców, gdyż oni swoje podatki wliczają w cenę towarów i usług.
Z podatku powinny być zwolnione jedynie emerytury i renty jako świadczenia socjalne.
A zależność jest taka że im niższe i prostrze podatki tym większe wpływy do budżetu, bo mniej osób kombinuje "jakby tu nic nie zapłacić". I to jest przyczyna fenomenu o nazwie "piniondze som i będom".
alsor (3283 punktów)
>Od dawna powtarzam, że politycy nie są nam do niczego potrzebni. Potrzebujemy zarządców, fachowców , specjalistów i ekspertów do wszystkich dziedzin gospodarki.
>Rząd technokratyczny jest tego wyrazem.
>Jakby nie patrzeć to grupa osób najmniej zarabiających jest najliczniejszą "warstwą" społeczną, więc zwolnienie ich z opodatkowania spowodowałoby znaczny ubytek wpływów do budżetu, szczególnie że ci bogatsi mają metody i środki na to by owych podatków nie płacić.
>Wspomniana kwota wolna od podatku, która jest ustawicznie podnoszona jest tu wszak wyrazem troski o tych ubogich w zarobki by płacić musieli mniej czyż nie ? Gdy ktoś zarabia(ł) rocznie 60.000 zł i kiedyś płacił podatek od całej tej sumy to dziś płaci jedynie 50% tego.. zmniejszono mu o polowę obciążenie podatkowe a na dokładkę podatek dochodowy również uległ ZNACZNEMU zmniejszeniu i dziś wynosi zaledwie 12% zamiast 19% jak dawniej. Nad czym tu więc ubolewasz i co Cię tu boli ??
>I tak jako konsument dóbr i usług, pokrywasz koszty podatkowe wszystkich tych wytwórców i przedsiębiorców, gdyż oni swoje podatki wliczają w cenę towarów i usług.
>Z podatku powinny być zwolnione jedynie emerytury i renty jako świadczenia socjalne.
>A zależność jest taka że im niższe i prostrze podatki tym większe wpływy do budżetu, bo mniej osób kombinuje "jakby tu nic nie zapłacić". I to jest przyczyna fenomenu o nazwie "piniondze som i będom".
>

kwota wolna = 30 tys. była wprowadzona chyba w 21r, abo 22;
i wtedy to było faktycznie zerowe:

stawka podatku 17%,
zatem: 30000 x 0.17 = 5100 na rok,
co dawało obniżenie miesięczne podatku o 5100/12 = 425zł.

i tak wtedy było - zero podatku o pensji minimalnej!

a potem złodzieje zrobili tak:
rzekomo obniżyli podatek do 12%, tyle że ta kwota obniżenia spadła do poziomu:
0.12*30000 / 12 = 300 zł.

co finalnie nic nie zmieniło dla zarabiających minimum i poniżej 'średniej',
a jedynie podniosło dochody tych najbogatszych!

a dalej tak jest:
minimalna płaca wzrosła z 3000 do 3500, a teraz do 4200 od 24r,

a kwota wolna stoi: 30000 zł / rok.

zatem ci najbiedniejsi płacą już podatki, coraz większe,
czyli co to jest? Normalne: biedni sponsorują bogaczy!

...........

Ekstra"
sam ten podatek dochodowy jest praktycznie niczym dla 'budżetu',
bo tam VAT 23% daje z 10 razy większe wpływy.

Reasumując:
kto tu szkoli i naucza ekonomistów, aby wciąż okradali biednych - dając estra zysk milionerom?

A wiadomo że milioner to pasożyt doskonały!
Przecież taki człowiek nie jest zdolny do jakiegokolwiek wysiłku, bo niby po co miałby się wysilać?:

zatrudni frajera za te minimum, a on zrobi za niego co tylko mu potrzeba:
pozamiata, nakarmi, i wymyje dupę...

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365