Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak silna jest gospodarka Chin w porównaniu z USA?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
05-01-2024 19:14pegasokra (2 punktów)Jak silna jest gospodarka Chin w porównaniu z USA?
Od 20 lat ludzie mówią, że chińska gospodarka przegoni USA, a inni twierdzą, że są na skraju załamania. Jaka jest więc prawdziwa okazja? Wiem, że ich wzrost drastycznie zwolnił w porównaniu do szczytów z połowy 2000 roku, ale jak naprawdę wygląda przyszłość obu firm (najlepiej, jak każdy może to stwierdzić)?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)
>Od 20 lat ludzie mówią, że chińska gospodarka przegoni USA, a inni twierdzą, że są na skraju
>załamania. Jaka jest więc prawdziwa okazja? Wiem, że ich wzrost drastycznie zwolnił w porównaniu do
>szczytów z połowy 2000 roku, ale jak naprawdę wygląda przyszłość obu firm (najlepiej, jak każdy może
>to stwierdzić)?

Amerykańska "gospodarka" pozbawiona kolonii i mennicy drukującej zielony papier fiducjarny padnie w ciągu miesiąca.
Brytyjczycy, pierwszy hegemon, zbudowali swoją potęgę na mordowaniu, rabowaniu i handlu ludźmi.
Dzisiaj Polska jest pełna istot, które mają wizję, że łopatą i widłami dorobią się takiego majątku, jak mają bandyci i złodzieje: Brytyjczycy i Żydzi amerykańscy.
W tym dorobieniu się ma im pomóc amerykańska "demokracja".
Polska "gospodarka" została zaprzęgnięta do finansowania amerykańskiej wojny o utrzymanie hegemoni. Ilu wasali pompuje reżim amerykański, żeby nie zbankrutował ??
Komunizm chiński pokazał, że ludzie biedni są w stanie zbudować sobie państwo, w którym WSZYSCY będą żyć dostatnio. Chińczycy zbudowali swoją potęgę bez dotacji i lichwiarskich dolarowych kredytów.
Dla nas Europejczyków ważniejsze jest spojrzenie na komunizm Żydów niemieckich. Komunizm Żydów niemieckich, razem z Żydami, został brutalnie zniszczony przez Brytyjczyków z Żydami amerykańskimi.
Gdyby Żydom niemieckim udało się stworzyć potężną komunistyczną Europę bylibyśmy dzisiaj sto lat przed Chińczykami. Mielibyśmy broń atomową i nikt by nam nie groził.
Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami zniszczyli rodzącą się komunistyczną Europę a dzisiaj wożą broń ATOMOWĄ do Japonii, żeby zniszczyć komunistyczne Chiny.
Niemcy, zaraz po wojnie, przekazali swoich naukowców i 200 kg uranu do Suchumi, gdzie zbudowali pierwszą bombę atomową dla ZSRR. ZSRR przekazał ZA DARMO technologię jądrową Chinom.
Dla historyków ważnym tematem jest budowa portu wojennego w Pearl Harbor. W którym roku go wybudowali Amerykanie i w jakim celu ?? Żydzi amerykańscy zniszczyli dwie rodzące się potęgi:
komunistyczną Europę zniszczyli wojnami proxy war i ludobójstwem Żydów a Japonię bronią atomową.
qwery (2864 punktów)
>>Od 20 lat ludzie mówią, że chińska gospodarka przegoni USA, a inni twierdzą, że są na skraju
>>załamania. Jaka jest więc prawdziwa okazja? Wiem, że ich wzrost drastycznie zwolnił w porównaniu do
>>szczytów z połowy 2000 roku, ale jak naprawdę wygląda przyszłość obu firm (najlepiej, jak każdy może
>>to stwierdzić)?
>Amerykańska "gospodarka" pozbawiona kolonii i mennicy drukującej zielony papier fiducjarny padnie w ciągu miesiąca.
>Brytyjczycy, pierwszy hegemon, zbudowali swoją potęgę na mordowaniu, rabowaniu i handlu ludźmi.
>Dzisiaj Polska jest pełna istot, które mają wizję, że łopatą i widłami dorobią się takiego majątku, jak mają bandyci i złodzieje: Brytyjczycy i Żydzi amerykańscy.
>W tym dorobieniu się ma im pomóc amerykańska "demokracja".
>Polska "gospodarka" została zaprzęgnięta do finansowania amerykańskiej wojny o utrzymanie hegemoni. Ilu wasali pompuje reżim amerykański, żeby nie zbankrutował ??
>Komunizm chiński pokazał, że ludzie biedni są w stanie zbudować sobie państwo, w którym WSZYSCY będą żyć dostatnio. Chińczycy zbudowali swoją potęgę bez dotacji i lichwiarskich dolarowych kredytów.
>Dla nas Europejczyków ważniejsze jest spojrzenie na komunizm Żydów niemieckich. Komunizm Żydów niemieckich, razem z Żydami, został brutalnie zniszczony przez Brytyjczyków z Żydami amerykańskimi.
>Gdyby Żydom niemieckim udało się stworzyć potężną komunistyczną Europę bylibyśmy dzisiaj sto lat przed Chińczykami. Mielibyśmy broń atomową i nikt by nam nie groził.
>Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami zniszczyli rodzącą się komunistyczną Europę a dzisiaj wożą broń ATOMOWĄ do Japonii, żeby zniszczyć komunistyczne Chiny.
>Niemcy, zaraz po wojnie, przekazali swoich naukowców i 200 kg uranu do Suchumi, gdzie zbudowali pierwszą bombę atomową dla ZSRR. ZSRR przekazał ZA DARMO technologię jądrową Chinom.
>Dla historyków ważnym tematem jest budowa portu wojennego w Pearl Harbor. W którym roku go wybudowali Amerykanie i w jakim celu ?? Żydzi amerykańscy zniszczyli dwie rodzące się potęgi:
>komunistyczną Europę zniszczyli wojnami proxy war i ludobójstwem Żydów a Japonię bronią atomową.

Z jednym nie mogę się zgodzić. Żadnego komunizmu nie udało by się nikomu zbudować i go nie było. Możliwe że jakieś oszołomy ignorując naturę ludzką wyobrażało sobie że to się da i będzie fajnie. Komunizm był głównie tylko czymś co miało przyciągnąć liczny wówczas proletariat, legitymizacja władzy. Potem stał się już tylko pozorem dla ustroju totalitarnego w ZSRR i satelitach.
06-01-2024 12:51 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Z jednym nie mogę się zgodzić. Żadnego komunizmu nie udało by się nikomu zbudować i go nie było. >Możliwe że jakieś oszołomy ignorując naturę ludzką wyobrażało sobie że to się da i będzie >fajnie. Komunizm był głównie tylko czymś co miało przyciągnąć liczny wówczas proletariat, >legitymizacja władzy. Potem stał się już tylko pozorem dla ustroju totalitarnego w ZSRR i >satelitach.

Z jednym się trzeba zgodzić, że każda próba zbudowania komunizmu od razu została zaatakowana przez Brytyjczyków i (lub) Żydów amerykańskich. Jak można coś oceniać jak na zniszczenie tego wydano miliardy dolarów i funtów ??
Po udanym zamachu stanu w Rosji w 1917 r. Żydzi niemieccy i komuniści przystąpili do tworzenia ZSRR. Już w chwili zamachu stanu brytyjski konsul w Rosji Bruce Lockhart organizował zamachy na czołowych Żydów. Założył partię eserowców i opłacał zamachowców. Udało mu się zamordować Moisieja Urickiego i zorganizować zamach na Lenina. Żydówka Fanny Kapłan ciężko raniła Lenina. Lenin pierwszy zamach przeżył. W 1937 r. w ZSRR aresztowano 1,7 mln ludzi, połowę rozstrzelało żydowskie NKWD. Zanim żydowskie NKWD zaczęło dokonywać ludobójstwa samo przeszło morderczą wymianę kierownictwa. Żydzi z żydowksimi zięciami zamordowali Żydów i żydowskich zięciów i przejęli władzę nad NKWD. Nowe NKWD wymordowało funkcjonariuszy cywilnych i wojskowych żydowskiego ZSRR. Rozstrzelano między innymi 42 tys. NIEMCÓW, 390 tys. Rosjan, 111 tys. Polaków.
W 1937 r. nowi Żydzi przejęli władzę nad ZSRR i to nie byli komuniści. Od 1938 r. ZSRR był szykowany do zniszczenia Niemiec. Polaków w ZSRR wymordowano w celu ułatwienia przejścia przez Polskę Armii Czerwonej. Żadni ruscy nie mordowali inteligencji polskiej. Żyd zamordował Żyda komunistę i wybierał się zniszczyć Niemcy.
Szefa Żydów komunistów Lwa Dawidowicza Bronsteina zamordowała banda Żydów kierowana przez Żyda Nauma Eitingona. Szefa szkolenia kadr oficerskich Armii Czerwonej, absolwenta Akademii Sztabu Generalnego w Berlinie, Żyda Iona Jakira zamordowano wraz w wyszkolonymi kadrami, 35 tys.
Ludobójstwa tego dokonała kolejna banda Żydów kierowana przez Lwa Zacharowicza Mechlisa.
Nazistów Niemcom stworzył amerykański Żyd Bernard Baruch. Uzbrojenie amerykańskich nazistów w III Rzeszy zostało sfinansowane przez amerykańskie banki: JP Morga i Chase oraz BRYTYJCZYKÓW.
Napisz: ile kosztowało Amerykanów i Brytyjczyków uzbrojenie III Rzeszy ??
ile kosztowało Amerykanów i Brytyjczyków: uzbrojenie, paliwo itd. dowiezione Sowietom ??
W 1938 r. w ZSRR Amerykanie i Brytyjczycy zaczęli tworzyć: nowe dowództwo Armii Czerwonej i szkolić sowietów posługiwania się ich bronią oraz budować trasy, którymi dostarczano uzbrojenie siedem lat później.
Takie są FAKTY.
Po przegranej wojnie Niemcy wysłali swoich naukowców i 200 kg uranu do Suchumi i tam zbudowali dla ZSRR pierwszą bombę atomową.
Jak to wytłumaczysz ??

pl.wikipedia.org/wiki/Thomas_Sankara

Wierny socjalistycznym poglądom kapitan zapowiedział dążenie do budowy społeczeństwa opartego na wolności od niesprawiedliwości społecznej i eksploatacji imperializmu.(...)
Prezydent zginął zastrzelony w trakcie wojskowego puczu w październiku 1987 roku. Autorem zamachu był Blaise Compaoré, który określił Sankarę mianem zdrajcy rewolucji. Compaoré, który objął władzę po morderstwie Sankary, zrezygnował z polityki nacjonalizacji oraz włączył kraj do Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego.


Dlaczego CIA-NKWD zamordowało Thomasa Sankarę ??
Tam też jest zły socjalizm i komunizm ??
Na ile ich zadłużyli agenci MFW ??

Ci sami bandyci co: wymordowali Żydów komunistów i zrzucili bomby atomowe na Japonię, dzisiaj wożą broń atomową do Japonii i budują bazy wojskowe na Pacyfiku w celu zniszczenia kolejnej rodzącej się potęgi, komunistycznych Chin.
Jak Żydzi amerykańscy zrzucą bomby atomowe na komunistyczne Chiny to też będziesz pisał, że komunizm jest zły a amerykańska "demokracja" jest najlepsza ??
qwery (2864 punktów)
>Jak Żydzi amerykańscy zrzucą bomby atomowe na komunistyczne Chiny to też będziesz pisał, że komunizm jest zły a amerykańska "demokracja" jest najlepsza ??
>

Ty nie czytasz, ja nie mowilem że komunizm jest zły, ani dobry. On jest nierealny. Z pomocą jego obietnicy pewne grupy dochodziły do władzy i za pomocą jego obietnicy ta władze utrzymywały. W Chinach zaś nie ma żadnego komunizmu, brak demokracji to nie komunizm.
Thoter (6650 punktów)
> ja nie mowilem że komunizm jest zły, ani dobry. On jest nierealny.

Ile lat ludzie żyli, bez długów, na świecie gdzie nie było prywatnych: lasów, rzek, jezior itd ??
To był komunizm. Jak dobra natury są wspólne i każdy ma do nich równy dostęp, to jest komunizm.
Tam gdzie są płoty z napisami, teren prywatny wstęp wzbroniony lub za opłatą, zaczyna się cwany kapitalizm. Obcy cwaniaczek eksploatuje otumaniony zasób ludzki.



>Z pomocą jego obietnicy pewne grupy dochodziły do władzy i za pomocą jego obietnicy ta władze >utrzymywały.

Kto i jak pozbawił Europę ludzi mądrych u władzy ??
Komunistyczne społeczeństwo miało się kierować wzrostem swojego dobrobytu i kultury.
Natomiast kapitaliści otumanili swój zasób ludzi jakąś "wolnością" i "demokracją".
Polskojęzyczny żołnierz został wysłany na wojnę przez Żydów amerykańskich i walczy o "wolność" a Żyd amerykański zgarnia łupy. Polska ma więcej długów i więcej biedy.
Kto ma chronić ludzi i jak przed "demokratycznym" otumanieniem ??
Kilku agentów zainstaluje milionom ludzi "demokrację" i ma ich w garści.
Nazistów Niemcom stworzył Żyd Bernard Baruch. Jego agent Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl wytypował HITLERA a amerykańskie banki JP Morgan i Chase z Brytyjczykami uzbroiły III Rzeszę.
Dzisiaj mamy powtórkę tego zagrania. Żydzi amerykańscy zainstalowali Ukraińcom zamachem stanu Żyda Zelenskiego na wodza, któremu od 2014 r. dowozili uzbrojenie. Banderowców szkolono od 1950 roku. Polaków użyto do mordowania Żydów komunistów i zniszczenia Niemiec. Dzisiaj nas się używa do mordowania Rosjan i napaści na Rosję, Chiny i BRISK.
Komuniści polscy zawsze nas chronili od wojny.
Komuniści polscy zgłosili projekt dotyczący stopniowego rozbrojenia konwencjonalnego i utworzenia strefy bezatomowej, który został zaproponowany w 1957 roku przez ówczesnego ministra spraw zagranicznych Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej Adama Rapackiego.
Dzisiaj: Żydzi, żydowscy zięciowie i ich szabesgoje wciągnęli nas w wojnę i chcą ściągnąć broń atomową do Polski.
To już powinno mądrych Polaków odrzucić od tej "demokratycznej" władzy.
Teraz widać, ilu w Polsce jest mądrych Polaków.

www.parlam(*)py-Ivan-Hoffman-to-vidi-748376

OPINIA IVANA HOFFMANA Podczas gdy hordy filozofów opuszczają uniwersytety w zdeindustrializowanej Europie, w uprzemysłowionych Chinach są to inżynierowie, matematycy i absolwenci nauk ścisłych, zauważył Ivan Hoffman. Kontynent, który był motorem postępu, zdecydował się zamknąć swój przemysł, a zamykanie fabryk nieuchronnie prowadzi do upadku w innych, pokrewnych dziedzinach.

Dobrze, że Europa nie zbroi się i nie buduje fabryk zbrojeniowych.
Europa musi się uwolnić od bycia wasalem Żydów amerykańskich i musimy z nimi wyrównać rachunki.

>W Chinach zaś nie ma żadnego komunizmu, brak demokracji to nie komunizm.

W Chinach też nie mają długów, więc oznacza to brak "demokracji".
O demokracji to bredzi tylko: idiota lub wrogi nam agent.

www.reuter(*)ionage-allegations-2023-12-20/

20 grudnia 2023
Premier Belgii Alexandre de Croo w środę określił Chiny jako "czasami bardzo wrogi" kraj w następstwie zarzutów, że Pekin zwerbował członka belgijskiej skrajnie prawicowej partii Vlaamsa Belanga jako pracownika wywiadu.
"Nie powinniśmy lekceważyć tego, jak bardzo obcym mocarstwom nie podoba się nasza demokracja i nasza jedność. W przeciwieństwie do Rosji Chiny nie atakują naszego kontynentu, ale pozostają krajem, który czasami jest bardzo wrogi. Nie należy tego lekceważyć" - De Croo powiedział dwóm wiodącym belgijskim dziennikom Le Soir i De Standaard.


Mocarstwom to się nie podoba to co z innych robi potęgę. "Demokracja" każdego doprowadzi do ruiny. Mocarstwa to raczej dopłacą tym, co ich wrogom założą tzw. "demokrację".
Zobaczymy jak Chińczycy sprowadzą tego belgijskiego tresowanego demokratę na ziemię.
Belgowie wymordowali ok. 10 mln ludzi w Afryce. Czasy gdy strzelano do bezbronnych ludzi w Afryce wciąż mają w pamięci ich potomkowie.
Obecna wojna to wojna kolonialistów z dawnymi ich koloniami.

Autor Kapitału Marks, w trzecim tomie swojego dzieła półtora wieku temu, sformułował ważne prawo kapitalizmu - prawo tendencji stopy zysku do zmniejszania się. Prędzej czy później stopa zysku musi osiągnąć zero, co będzie oznaczać śmierć kapitalizmu.
Jednym ze wskaźników stopy zwrotu jest wysokość odsetek od kredytu. Jeśli oprocentowanie kredytów i pożyczek osiągnie zero, możliwa jest śmierć kapitalizmu.


Jak wygląda to dzisaj ??
Czy Marks ma rację ??
qwery (2864 punktów)
>> ja nie mowilem że komunizm jest zły, ani dobry. On jest nierealny.
>Ile lat ludzie żyli, bez długów, na świecie gdzie nie było prywatnych: lasów, rzek, jezior itd ??
>To był komunizm. Jak dobra natury są wspólne i każdy ma do nich równy dostęp, to jest komunizm.

Jeśli już, to nie jest a był, dzis nierealne. Realne było jak ludzi było mało. Ale i tak np kobiet było nie za dużo, więc kobiet, czy niewolnik, nie były wspólne.


>>Z pomocą jego obietnicy pewne grupy dochodziły do władzy i za pomocą jego obietnicy ta władze >utrzymywały.
>Kto i jak pozbawił Europę ludzi mądrych u władzy ??
>Komunistyczne społeczeństwo miało się kierować wzrostem swojego dobrobytu i kultury.

Nie. Rzecz była o to że miało być własności. Miały być nawet losowane żony. Wyobrażasz to sobie? Człowiek zawsze konkurował z innymi człowieka mi, nie jest zwierzęciem kolektywnym jak pszczoła. A dobrobytem to łudzą wszyscy.

>>W Chinach zaś nie ma żadnego komunizmu, brak demokracji to nie komunizm.
>W Chinach też nie mają długów, więc oznacza to brak "demokracji".
>O demokracji to bredzi tylko: idiota lub wrogi nam agent.

Muszę przyznać że tu nieco zabredziles, W Chinach mają długi.
farmer (22440 punktów)
>Od 20 lat ludzie mówią, że chińska gospodarka przegoni USA, a inni twierdzą, że są na skraju
>załamania. Jaka jest więc prawdziwa okazja? Wiem, że ich wzrost drastycznie zwolnił w porównaniu do
>szczytów z połowy 2000 roku, ale jak naprawdę wygląda przyszłość obu firm (najlepiej, jak każdy może
>to stwierdzić)?

Produkować a tworzyć to są różne rzeczy.

Nie wiem jak jest teraz ale jeszcze do nie dawna nie byli wstanie zrobić silnika odrzutowego. I na nic zdało sie kopiowanie 1:1.
Są technologie które nie da się ot tak powielać. Więc i wyprzedzić jest ciężko.
pegasokra (2 punktów)
>Od 20 lat ludzie mówią, że chińska gospodarka przegoni USA, a inni twierdzą, że są na skraju
>załamania. Jaka jest więc prawdziwa okazja? Wiem, że ich wzrost drastycznie zwolnił w porównaniu do 10.0.0.0.1 192.168.1.254
>szczytów z połowy 2000 roku, ale jak naprawdę wygląda przyszłość obu firm (najlepiej, jak każdy może
>to stwierdzić)?

I got this,...

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365