Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy nierówność sama w sobie obniża inflację?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
09-01-2024 10:53lithichok (3 punktów)Czy nierówność sama w sobie obniża inflację?
Non Economist właśnie usłyszał coś interesującego. Ale skoro bogaci mają wyższą stopę oszczędności i inwestycji, czy w bardziej nierównych społeczeństwach inflacja jest niższa, a wszystko inne przy niezmienionym poziomie (niższa prędkość przepływu pieniądza i wyższa zagregowana podaż)? Czy przyszłością Zachodu (Wielka Brytania/USA) ma być niska inflacja?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)
Niska inflacja jest wtedy, kiedy nie można nigdzie pożyczyć, bo nikt nie pożyczy, gdy chcąc nie chcąc trzeba iść do roboty i sprzedać swoje usługi za niską cenę byleby cokolwiek zarobić na przeżycie.

Kiedy można pożyczyć choćby miliony i nie ma sensu pracować, tylko wydawać pożyczone miliony wtedy inflacja jest wysoka.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Kiedy można pożyczyć choćby miliony i nie ma sensu pracować, tylko wydawać pożyczone miliony >wtedy inflacja jest wysoka.
>

dnarynkow.(*)kowano-w-1933-roku-cale-zloto/

Rok 1929 to początek największego kryzysu w najnowszej historii świata. Jednego z pięciu, który mocno odcisnął się na gospodarczej historii USA. Stany Zjednoczone wkroczyły w niebywałą recesję, gdzie bezrobocie sięgało 20%, a niepokoje społeczne były na porządku dziennym.(...)
Decyzja o konfiskacie złota
Szczegółowym architektem planu konfiskaty złota był amerykański profesor George Warren. Wykładał on gospodarkę rolną na uniwersytecie, a z Rooseveltem znał się od dłuższego czasu. To właśnie on przekonał go ostatecznie do tego planu. Warren badał ceny towarów i usług w USA, na przestrzeni ostatnich 100 lat. Odkrył, że im więcej złota było w obiegu, tym ceny były wyższe. W sumie nie jest to jakość specjalnie odkrywcze stwierdzenie.


Amerykanów demokratyczna władza obrabowała z dolarów i ze złota, które poszło na uzbrojenie III Rzeszy. Z Amerykanów zrobiono biedaków żeby uzbroić III Rzeszę, która miała pokonać rosnącą komunistyczną potęgę stworzoną przez Żydów niemieckich, ZSRR.
Inwestycja ta i amerykańskie wojny proxy war w Europie spowodowały, że Ameryka stała się hegemonem. Amerykańska bieda + katastrofa Europy i Żydów niemieckich = Amerykańska hegemonia czyli bogactwo kosztem słabych.
Jak się ma inflację i nie ma planu wyjścia z biedy, to dopiero jest tragedia. Wyjście z biedy w XXI wieku nie jest takie proste. Skończyły się czasy, gdy prości ludzie: więcej zaorali, więcej zasiali i stali się bogatsi.
Francuzi wysyłali do Chin alkohol mający dobrą reklamę. Rocznie wysyłali za 1,44 mld €. Chińczycy widocznie uznali, że działania Francuzów szkodzą ich interesom i umowy nie przedłużyli. Alkohol zostanie we Francji i spowoduje perturbacje na rynku wewnętrznym.

www.politi(*)row-by-launching-liquor-probe/

5 stycznia 2024 r.
BRUKSELA - W piątek stosunki handlowe między UE a Chinami po raz kolejny odniosły cios, gdy Chiny ogłosiły, że zbadają, czy europejscy producenci alkoholi stosują dumping swoich produktów na ich rynku.

Chińczycy badając czy Europa stosuje dumping w rzeczywistości stosują szantaż. To jest odmiana legalnych sankcji. Wasalna Europa sama sobie zniszczyła rynki zbytu i źródła dostaw tanich surowców, żeby hegemonowi zrobić dobrze a jego wrogom źle.
Cwani Włosi zawarli umowy z Chińczykami i w ten sposób, w zamian za korzyści, się z nich wycofali. Włosi szantażem uzyskali korzyści i dzisiaj mają najniższą inflację w UE i finansowane z zewnątrz przemyślane inwestycje.

pl.investing.com/economic-calendar/italian-cpi-748

Dzisiaj inflacja we Włoszech wynosi 0,6%.
Przed wojną Włosi mieli najlepszych konstruktorów samolotów, kilku wysłali do Niemiec.
lithichok (3 punktów)
>Non Economist właśnie usłyszał coś interesującego. Ale skoro bogaci mają wyższą stopę oszczędności
>i inwestycji, czy w bardziej nierównych społeczeństwach inflacja jest niższa, a wszystko inne przy
>niezmienionym poziomie (niższa prędkość przepływu pieniądza i wyższa zagregowana podaż)? Czy 9apps.ooo/
>przyszłością Zachodu (Wielka Brytania/USA) ma być niska inflacja?

I got this,..
alsor (3283 punktów)
>Non Economist właśnie usłyszał coś interesującego. Ale skoro bogaci mają wyższą stopę oszczędności
>i inwestycji, czy w bardziej nierównych społeczeństwach inflacja jest niższa, a wszystko inne przy
>niezmienionym poziomie (niższa prędkość przepływu pieniądza i wyższa zagregowana podaż)? Czy
>przyszłością Zachodu (Wielka Brytania/USA) ma być niska inflacja?

a co to jest inflacja?

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365