 |
Nareszcie Polska goni Zachód Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-01-2024 22:09 | zeniu73 (6483 punktów) | Nareszcie Polska goni Zachód | www.money.(*)-odcina-6985058722109952a.htmlNareszcie Polska obudziła się i zaczyna brać udział w ratowaniu świata. Jak myślicie, jakie kroki podejmie nowy rząd aby zredukować emisje CO2 o 90% do 2040 roku? No chyba, że jak zwykle polityk tak jak papież powiedział coś ex cathedra ale to nie tak miało brzmieć i zwolennicy polityka wytłumaczą, że była to metafora? W każdym razie ja się cieszę, że nastały w Polsce nowe czasy. Chcę wrócić do Polski jak będę na emeryturze i chciałbym oddychać zdrowym powietrzem i cieszyć się stałym klimatem, bez jakichś ociepleń. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Elasp (6859 punktów) |
>Chcę wrócić do Polski jak będę na emeryturze i chciałbym oddychać zdrowym powietrzem i cieszyć się >stałym klimatem, bez jakichś ociepleń.
Czy się będziesz ogrzewać w zimie, zwłaszcza takiej bez jakichś ociepleń?
|
|
 | | zeniu73 (6483 punktów) | >>Chcę wrócić do Polski jak będę na emeryturze i chciałbym oddychać zdrowym powietrzem i cieszyć się >>stałym klimatem, bez jakichś ociepleń. > Czy się będziesz ogrzewać w zimie, zwłaszcza takiej bez jakichś ociepleń? >
Tanią energią atomową lub wiatrową.
|
|
|  | | Elasp (6859 punktów) |
>Tanią energią atomową lub wiatrową.
Ile będzie kosztować przestawienie polskiej energetyki na tanią energię atomową i wiatrową?
|
|
| |  | | zeniu73 (6483 punktów) | >>Tanią energią atomową lub wiatrową. > Ile będzie kosztować przestawienie polskiej energetyki na tanią energię atomową i wiatrową? >
Niemiecki polityk pan Jürgen Trittin mówił, że transformacja energetyczna będzie kosztowała mniej niż kulka loda waniliowego.
Więc myślę, że w Polsce będzie kosztowała jeszcze mniej.
A poza tym: nawet jak by kosztowała więcej to czyż nie będzie warto? Przecież alternatywą jest zagłada planety 🔥🔥🔥
|
|
| | |  | | Elasp (6859 punktów) |
>A poza tym: nawet jak by kosztowała więcej to czyż nie będzie warto? Przecież alternatywą jest zagłada planety 🔥🔥🔥
Załóżmy, że warto. Skąd wziąć te pieniądze?
|
|
| | | |  | | zeniu73 (6483 punktów) | >>A poza tym: nawet jak by kosztowała więcej to czyż nie będzie warto? Przecież alternatywą jest zagłada planety 🔥🔥🔥 >Załóżmy, że warto. Skąd wziąć te pieniądze?
Od podatnika. Podatek na prąd, podatek za ogrzewanie, podatek na transformację, podatek od starych aut, podatek od nowych aut, podatek od domu, podatek od mieszkania, opłata za CO2,. Pomysłów jest wiele.
Podatnik ma masę kasy. Na samym PPK 4 biliony. Na kontach Polacy maja bilion i dwieście pięćdziesiąt miliardów oszczędności. Plus bieżąca pensja, renta, emerytura.
Dla chcącego nic trudnego.
Czas wesprzeć Niemców w walce z 🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🌞🌞🌞🌞🌞🌞🌞🔥🔥🔥🔥🔥🔥
|
|
| | | | |  | | Elasp (6859 punktów) | >>>A poza tym: nawet jak by kosztowała więcej to czyż nie będzie warto? Przecież alternatywą jest zagłada planety 🔥🔥🔥 >>Załóżmy, że warto. Skąd wziąć te pieniądze? >Od podatnika. Podatek na prąd, podatek za ogrzewanie, podatek na transformację, podatek od starych aut, podatek od nowych aut, podatek od domu, podatek od mieszkania, opłata za CO2,. Pomysłów jest wiele. >Podatnik ma masę kasy. Na samym PPK 4 biliony. Na kontach Polacy maja bilion i dwieście pięćdziesiąt miliardów oszczędności...
Tak, teraz rozumiem, że Twoje wpisy powyżej miały charakter ironiczny. Brzmiały jednak zupełnie poważnie.
|
|
| | | | | |  | | zeniu73 (6483 punktów) | >>>>A poza tym: nawet jak by kosztowała więcej to czyż nie będzie warto? Przecież alternatywą jest zagłada planety 🔥🔥🔥 >>>Załóżmy, że warto. Skąd wziąć te pieniądze? >>Od podatnika. Podatek na prąd, podatek za ogrzewanie, podatek na transformację, podatek od starych aut, podatek od nowych aut, podatek od domu, podatek od mieszkania, opłata za CO2,. Pomysłów jest wiele. >>Podatnik ma masę kasy. Na samym PPK 4 biliony. Na kontach Polacy maja bilion i dwieście pięćdziesiąt miliardów oszczędności... > Tak, teraz rozumiem, że Twoje wpisy powyżej miały charakter ironiczny. Brzmiały jednak zupełnie poważnie. >
Dlaczego ironiczny? Opłata za CO2 jest ironiczna? Przecież już jest. Oplata za stare auto? Również jest. Opłata za prąd? Również jest. Myślisz że Polska pod nowym rządem będzie bojkotowała walkę z 🔥🌞🔥🌞 polegającą na pobieraniu różnorakich opłat i podatków?
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> Polska obudziła się i zaczyna brać udział w ratowaniu świata. ...] zredukować emisje CO2 o 90% do 2040 roku? cele, marzenia, powinny byc ambitne, chciałem zostac traktorzystą i zostałem, gdybym chciał zostac generałem, bym nim był, a przynajmniej pułkownikiem
>Chcę wrócić do Polski jak będę na emeryturze i chciałbym oddychać zdrowym powietrzem i cieszyć się stałym klimatem, bez jakichś ociepleń. w wojsku za czasu PRL-u, byłem w Chorzowie, miałem potrzebę czestego mycia sie, brudziłem się z powietrza
dzisiaj w Polsce z powietrza umiera rocznie 100 000 ludzi
|
|
1 na 1 | TyDraniu (6569 punktów) | Polityka energetyczna Polski do 2040 roku (PEP 2040) przyjęta w 2021 roku zakłada, że pierwszy blok elektrowni jądrowej w Polsce (o mocy około 1-1,6 GW) uruchomiony zostanie około 2033 roku, a kolejnych 5 bloków o łącznej mocy 5-8 GW będzie uruchamianych co 2-3 lata.
Tymczasem przygotowana przez resort klimatu aktualizacja do PEP 2040 zakłada czterokrotny wzrost mocy z OZE: 68% mocy zainstalowanych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym i ponad 50% udziału w produkcji energii elektrycznej. Obecnie w kraju mamy ok. 8,6 GW zainstalowanej mocy w wiatrakach na lądzie, dodatkowo ok. 3 GW jest w trakcie realizacji. Do 2030 r. moc lądowych farm wiatrowych wzrośnie do 14 GW, a do 2040 r. do 20 GW, a morskich 6 GW do 2030 i 20 GW do 2040.
|
|
 | | zeniu73 (6483 punktów) | >Polityka energetyczna Polski do 2040 roku (PEP 2040) przyjęta w 2021 roku zakłada, że pierwszy blok elektrowni jądrowej w Polsce (o mocy około 1-1,6 GW) uruchomiony zostanie około 2033 roku, a kolejnych 5 bloków o łącznej mocy 5-8 GW będzie uruchamianych co 2-3 lata. >Tymczasem przygotowana przez resort klimatu aktualizacja do PEP 2040 zakłada czterokrotny wzrost mocy z OZE: 68% mocy zainstalowanych w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym i ponad 50% udziału w produkcji energii elektrycznej. Obecnie w kraju mamy ok. 8,6 GW zainstalowanej mocy w wiatrakach na lądzie, dodatkowo ok. 3 GW jest w trakcie realizacji. Do 2030 r. moc lądowych farm wiatrowych wzrośnie do 14 GW, a do 2040 r. do 20 GW, a morskich 6 GW do 2030 i 20 GW do 2040.
Czyli będzie dobrze?
Tak dobrze jak w pierwszej polskiej fabryce polskiego samochodu elektrycznego Izery? Albo tak dobrze jak w nowo wybudowanej stoczni szczecińskiej?
Btw. Bez rozbudowy sieci będzie jak w Niemczech. Władze Baden Würtenberg wydały oficjalną prośbę dp mieszkańców aby oszczędzali prąd względnie używali mało urządzeń elektrycznych.
A dlaczego? Ano nie dlatego, że nie było prądu. Wręcz przeciwnie, prądu było o wiele za dużo. Linie były rozgrzane do granic możliwości bo akurat w zeszłym tygodniu wiał wiatr i turbiny naprodukowaly tyle prądu, że groziła awaria, bo pojemność linii transportowych jest nieadekwatna do produkcji gdy wieje silny wiatr.
No ale jak się zmianę energetyczna zaczyna od dupy strony to niestety można się obudzić z ręką w nocniku. Co oczywiście nie przeszkadza w marzeniu o na zielono pokolorowanej energii.
|
|
|  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | >Czyli będzie dobrze? Weź tabletke "dzień po" i się dowiesz
|
|
|  | | TyDraniu (6569 punktów) | Danke, Kapitän Offensichtlich.
|
|
| alsor (3283 punktów) | > Nareszcie Polska obudziła się i zaczyna brać udział w ratowaniu świata.> Jak myślicie, jakie kroki podejmie nowy rząd aby zredukować emisje CO2 o 90% do 2040 roku?> No chyba, że jak zwykle polityk tak jak papież powiedział coś ex cathedra ale to nie tak miało> brzmieć i zwolennicy polityka wytłumaczą, że była to metafora?> W każdym razie ja się cieszę, że nastały w Polsce nowe czasy.> Chcę wrócić do Polski jak będę na emeryturze i chciałbym oddychać zdrowym powietrzem i cieszyć się> stałym klimatem, bez jakichś ociepleń.te emisje co2 to tylko taka moda, mitomania, itd. ponoć jeden wulkan potrafi emitować więcej co2 niż cała ludzkość razem wzięta. .... tak czy siak, nie widzę postępu w silnikach na wodór, bo akurat to paliwo emituje zero co2: H2 + O = H2O = woda.  ....... paliwo, np. gaz typu metan: CH4 + 2 O2 → CO2 + 2 H2O, jest co2? etan: 2 C2H6 + 7 O2 → 4 CO2 + 6 H2O, jeszcze więcej butan, propan, itd. - i jest coraz gorzej! ...... a teraz tak numer - sam węgiel (np. z CO2 można go wyciskać  ): 8C = diament + energia no i co - jest teraz dobrze?  diament jest dość drogi ponoć, więc tu jest potrójny zysk: energia + złoto + redukcja CO2 = trójca święta? haha!
|
|
 | 1 na 1 | tarkos (10757 punktów) | >diament
Ciekawe ile ton diamentów rocznie trzeba zrobić, żeby przeciwników emisji CO2 zadowolić?
.
|
|
| Thoter (6650 punktów) | > W każdym razie ja się cieszę, że nastały w Polsce nowe czasy.> Chcę wrócić do Polski jak będę na emeryturze i chciałbym oddychać zdrowym powietrzem i cieszyć się> stałym klimatem, bez jakichś ociepleń.Faktycznie nastały nowe czasy. businessin(*)w-budzecie-mocno-w-dol/n6t7kqkDochody z VAT w budżecie spadły w grudniu aż o 36 proc. Mamy nominalnie rekordowy deficyt budżetowy za ubiegły rok, a uwagę przykuwa to, co stało się z dochodami z VAT w grudniu. Deficyt w budżecie państwa w 2023 r. sięgnął 85,6 mld zł, z czego ponad połowa, bo aż 42,9 mld zł to wynik grudnia. Do listopada deficyt sięgał 42,6 mld zł.Wracaj jak najszybciej. Już mamy wszędzie zdrowe powietrze. Przemysł przestaje produkować towary, które był już problem sprzedać pod koniec XX wieku. Będziesz wydawał emeryturę i leżał.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|