> Widziałem, jak ludzie mówili zarówno, że tak, jak i że nie (w tym w tym podpunkcie)> Z jednej strony VAT jest podatkiem konsumpcyjnym, a zatem zmniejszyłby popyt, wywierając presję na> obniżenie cen.> Z drugiej strony jest ona pobierana na każdym etapie łańcucha dostaw, co może obniżyć podaż i> wywołać presję na wzrost cen.> Istnieje wiele innych powodów przemawiających za obiema stronami, których nie uwzględniłem, ale w co> na ogół wierzą ekonomiści?> Czy jest to kwestia czysto empiryczna, czy też istnieje odpowiedź na podstawie teorii?> Dzięki!Nie istnieje teoria ekonomii - to jest tylko taka mniemanologia - pseudo-nauka, czyli takie improwizowane nielogiczne-dogmatyczne bzdury serwowane przez władzę... która zwyczajne potrzebuje i konsumuje ten VAT, jak i wszelkie inne datki podatki. I taka jest teoria ekonomii.  Finalizując: ekonomia jest tylko narzędziem w rękach władzy, czyli nierobów, którzy muszą stale kraść aby utrzymać swój status i trwać bezkarnie. ............ pytanie: czy władza jest nam w ogóle potrzebna? chyba nie, no ale to chyba jeszcze nie epoka na anarchizm. i oczywiście że wszyscy politycy krytykują anarchię, no bo to kompletnie niszczy ich rolę i pozycję. Normalni - uczciwi ludzie mogliby żyć w anarchii, i zapewne taka będzie przyszłość - żadna dyktatura ani komunizm, kapitalizm i demokracja też do piachu - to są rządy dobre dla bandytów, czyli niedorozwiniętych cywilizacji.
|