Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Akademia Orła"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-06-2007 10:10J.Szulc (5723 punktów)"Akademia Orła"
Chcieliśmy kształcić przyszłych polityków?
Proszę bardzo. Mamy zakusy na takową edukację. Co prawda, trochę im sie to rozmyło, ale czy w ślad za wszechpolakami pójdą inni?
Bo i savoir - vivre i elementy dziennikarstwa miały być nauczane.
Alfa i omega z pałką w rękawie? Czy może intelekt zamiast?
Polecam wiadomość podaną za Gazetą Wyborczą
wiadomosci.onet.pl/1561903,11,item.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

polf (149 punktów)
>Chcieliśmy kształcić przyszłych polityków?
>Proszę bardzo. Mamy zakusy na takową edukację. Co prawda,
>trochę im sie to rozmyło, ale czy w ślad za wszechpolakami
>pójdą inni?
>Bo i savoir - vivre i elementy dziennikarstwa miały być
>nauczane.
>Alfa i omega z pałką w rękawie? Czy może intelekt zamiast?
>Polecam wiadomość podaną za Gazetą Wyborczą
>wiadomosci.onet.pl/1561903,11,item.html
>
I tu jest problem. Nie chodzi mi o szkołę polityczną tylko o apolityczną szkołę kształcącą polityków. To dwie różne kwestie. Po zakończeniu edukacji wybierają sobie sami partie do których chcą należeć.
Szkołą Wszechpolaków jest odpowiedzią na komunistyczne szkoły polityczne które były w PRL. I takie szkoły będą kształciły fanatyków a nie polityków...
J.Szulc (5723 punktów)
Dokładnie - fanatyków.
Nie bardzo chce mi się wierzyć w szkoły apolityczne. Nie w tym kraju, gdzie polityczne, tak jak katolickie, staje się powoli wszystko.
Jeśli szybko nie zmieni sie niby - elita rządząca, ogłupi się resztę tych niezdecydowanych, nie mających swojego zdania.
Marzy się kraj, gdzie ludzie wiedzą co jest grane. Wiem, utopia.
Może więc na początek warto zadbać raczej o świadomość ogółu?
Żeby takie "orły" nie mogły bezkarnie szybować po naszej niezorientowanej rzeczywistości?

Pozdrawiam.

---
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Jeśli szybko nie zmieni sie niby - elita rządząca, ogłupi się resztę tych niezdecydowanych, nie mających swojego zdania.

Proponujesz rozwiązanie problemu "kwadratury koła"!
Weź do rączki kalkulator i policz:
- frekwencja wyborcza - 40% uprawnionych do głosowania,
- zwycięzcy (PiS) - 27% głosujących,
to ilu uprawnionych na nich głosowało?
Co Ci wyszło?

Pytanie problemowe 1: czy to zła władza ogłupia naród czy może to głupi (bierny) naród wybrał złą władzę?
Pytanie problemowe 2: czy te 60% niegłosujących też przyczyniło się do takiego wyniku końcowego czy może nie?

>Pozdrawiam.

Z wzajemnością.

fides ex necessitate esse non debet
J.Szulc (5723 punktów)

Odpowiedź na pytanie 1)- oczywiście, że głupi i bezmyślny naród dał tępej i "własnokieszeniarskiej" władzy wolne pole do popisu, nie pierwszy zresztą raz,

Odpowiedź na pytanie 2)- oczywiście, że ci, którym się nie chciało, bo byli za mało przewidujący, leniwi (jak to Polacy), lub po prostu głupi, nic nie mówiąc dali przyzwolenie na robienie sobie "koło pióra", nie da się ukryć.

Mały aneks do 1)jeśli już władza mieni się być demokratyczną, jeśli ma reprezentować naród, nie powinna zapominać, że większość tego narodu, to niż finansowy ale nie jełopy.
Taka władza, reprezentowana m. in. przez pana R. pisanego przez wielkie G. obraża większość ludzi posługujących się zdrowym rozsądkiem.
Broń nas Panie przed takimi orłami!!!

---
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Mały aneks do 1)jeśli już władza mieni się być demokratyczną, jeśli ma reprezentować naród, nie powinna zapominać, że większość tego narodu, to niż finansowy ale nie jełopy.

Jak sobie życzysz. Zatem jeszcze mniejszy aneks do małego aneksu: Na Twoim miejscu bardzo ostrożnie posługiwał bym się terminem "większość". To bardzo niebezpieczny termin. Jak sama napisałaś: "władza mieni się być demokratyczną" (podkr. moje). I masz rację. Ale nie dlatego, że demokratyczną nie jest, a jedynie "mieni się" takową być, bo wybory wygrała demokratycznie czyli większością. Zatem jest demokratyczna. Problem w tym, że owa większość wybierająca okazała się być zdecydowaną mniejszością mogących wybierać. Ale Władza raz wybrana woli mówić o większości, która ją wybrała, aby mieć pewniejszą legitymację do sprawowania swych rządów. I tylko tacy wieczni malkontenci jak ja czepiają się jakichś nieistotnych szczegółów i bredzą (to oczywiste), że większość to mniejszość (ewidentna sprzeczność sama w sobie widoczna gołym okiem nawet dla przedszkolaka pilnie uczącego się religii!).

Odrębnym problemem są "jełopy".
Mój pogląd na sprawę znajdziesz tu: www.racjonalista.pl/forum.php/s,91666#w91857

>Taka władza, reprezentowana m. in. przez pana R. pisanego przez wielkie G. obraża większość ludzi posługujących się zdrowym rozsądkiem.

I znów ta "większość"... I co to jest "zdrowy rozsądek"? Pan "wielkie G.", przeprzaszam, pisany przez "wielkie G." nie jest bynajmniej pozbawiony tej cechy (zdrowego rozsądku) - całkiem dostatnio żyje sobie wraz z rodziną z tego co robi i co głosi, a że głosi własny inicjał...? No cóż. Ważne, że żyje dostatnio.

>Broń nas Panie przed takimi orłami!!!

Słuchajcie no Szulc!!! Wy tu nie róbcie kreciej roboty. My dokładnie wiemy kogo chcecie mienić Panem i o jakie orły wam chodzi! Jak tak dalej, to konsekwencje będą - więc uważajcie.


fides ex necessitate esse non debet
J.Szulc (5723 punktów)
I tylko tacy wieczni malkontenci jak ja czepiają się jakichś nieistotnych szczegółów i bredzą (to oczywiste), że większość to mniejszość (ewidentna sprzeczność sama w sobie widoczna gołym okiem nawet dla przedszkolaka pilnie uczącego się religii!).

Nie tylko, oj nie tylko Pan o tym bredzi. A bredzi?

>Słuchajcie no Szulc!!! Wy tu nie róbcie kreciej roboty. My dokładnie wiemy kogo chcecie mienić Panem i o jakie orły wam chodzi! Jak tak dalej, to konsekwencje będą - więc uważajcie.

Uważam, Drogi Panie MAM.
Dodam: MAM, yes Mam!!!

Nie zmienia to faktu, że nie takich orłów chciałabym. Zupełnie nie takich. A skoro to (niby) wolny kraj, z wolnością słowa, poglądów i (podobno) wyznania - chce mi się normalności, i to w każdym odcieniu tego słowa.
Można?

Pozdrawiam.

---
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
>Można?

Przyzwalam, ale to będzie trudne (raczej).

>Pozdrawiam.

Czy muszę zapewniać o pełnej wzajemności?

fides ex necessitate esse non debet
bezniku (1690 punktów)

>Pytanie problemowe 1: czy to zła władza ogłupia naród czy może to głupi (bierny) naród wybrał złą władzę?

I to i to. Problem PiSu polega na tym że nie wygrał wyborów tak by samodzielnie rządzić. Dalszym problemem jest konstytucja, prawa człowieka, opinia publiczna i ogólnie wszyscy którzy myślą inaczej niż PiSanki. Ci co nie chodzą na wybory juz na nie nie pójdą bo maja głęboko w d..to co sie dzieje z tym krajem i zamiast zaliczyć sie do ciemnej masy która chodzi na wybory i zakreśla byle kogo wolą olać to i starać się wyżyć a jak pojawi sie szansa na lepsze życie to to wykorzystać.



>Pytanie problemowe 2: czy te 60% niegłosujących też przyczyniło się do takiego wyniku końcowego czy może nie

Oczywiście. W Polsce, jak i w innym kraju nigdy frekwencja nie podskoczy do 100%. We Francji podczas ostatnich wyborów sięgnęła ona ok 80 %. Francuzi zdali sobie sprawę z tego że ,,opieka boska'' nic to nie wskóra i postanowili wziąśc sprawy w swoje ręce.

Pamiętacie afere z Rospudą ? Było referendum p.t ,,czy na tym terenie obowiązuje prawo unijne''. Jak sie skonczyło wszyscy wiemy.
klucznik (351 punktów)
A kto im zabroni? Chcą założyć akademię - i bardzo pięknie. To tylko dobrze o nich świadczy. Myślą perspektywicznie i rozbudowują struktury.
Akademia medialna czarnego Didżeja też jest przykładem kreatywności i brania spraw w sowje ręce.
I w tym przypadku to wiecznie skłóceni liberałowie powinni popatrzeć jak prawuski sobie poczynają.
Żeby nie było - jestem zwolennikiem złotej wolności i tolerancji, ale w tym momencie nie sposób nie oddać LPR - owcom, że sie starają.

Tym bardziej nie martwi mnie to, że swoi będą doić swoich i stoczniowcy i inni postronni ze wskazaniem na oponentów, nie będą robieni w bambuko.

" W Krajowym Rejestrze Sądowym jest informacja, że dwa lata temu Akademia zaczynała ze 120 słuchaczami, ale połowa wykruszyła się już po kilku tygodniach ."

>Bo savoir - vivre (...) miał być nauczany.

>czy w ślad za wszechpolakami pójdą inni?
Życzę tego sobie, Wam i tym kim rządzić będą.

Pozdrowienia.


"Człowiek może robić co chce, nie może jednak chcieć tak, jakby chciał." A. Schopenhauer
J.Szulc (5723 punktów)

>>czy w ślad za wszechpolakami pójdą inni?
>Życzę tego sobie, Wam i tym kim rządzić będą.

W takim razie zaczną nam rosnąć, jak grzyby po deszczu różne takie akademie. Babciu ty moja, jaki wzrost liczebności ludzi (nie do)uczonych nam grozi...?
Każda frakcja zacznie promować tylko prawdziwą prawdę według swojego przepisu. Zbudujemy swoją Wierzę Babel, bo po jakimś czasie nikt z nikim (spoza swoich, oczywiście) nie będzie umiał sie porozumieć.
Fajnie się to rysuje.

Pozdrawiam.

---
klucznik (351 punktów)
Nie widzę tego w aż takich czarnych barwach. Nie sądzę, że tego typu instytucje będą wyłącznie szkołami szkolącymi fanatyków swojej frakcji.

Poza tym taka różnorodność świadczyłaby o dojrzewaniu naszej demokracji.
" Bo po to walczyłem o demokrację, żeby teraz byle kto mógł mnie obrażać. " (chyba Niesiołowski).
Takie miejsca mogłyby się stać głównymi miejscami dyskusji programowych i fachowego szkolenia w opracowywaniu ustaw uwzględniających wszystkie wymogi prawa i logiki.

Bałbym się chwili, gdy 9/10 studentów będzie posiadać wykształcenie polityczne. Eksport, czy co? Taka chwila raczej nie nadejdzie, bo wtedy zaiste grozi nam wieża Babel.

"Człowiek może robić co chce, nie może jednak chcieć tak, jakby chciał." A. Schopenhauer

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365