hej, ludzie, interesuje mnie zrozumienie potencjalnych długoterminowych implikacji gospodarczych dla Izraela, biorąc pod uwagę wyjątkowe trendy demograficzne i społeczno-gospodarcze w tym kraju. Konkretnie mam na myśli część populacji, około 8–10%, która zajmuje się głównie religioznawstwem i nie pracuje ani nie służy w wojsku. Grupa ta pobiera także miesięczne świadczenia socjalne i charakteryzuje się najwyższym w kraju współczynnikiem dzietności, przy stopie wzrostu wynoszącej około 4%. |