Racjonalista - Strona głównaDo treści
W USA zakazano handlu kontraktami terminowymi na cebulę. Czy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
22-02-2024 11:40ribak31 (2 punktów)W USA zakazano handlu kontraktami terminowymi na cebulę. Czy
Pewnego razu w latach 50. w Chicago dwóch mężczyzn opanowało rynek cebuli i zbiło fortunę, oszukując rolników, którzy naciskali na Kongres, aby to zaprzestał, a ustawa o kontraktach terminowych na cebulę z 1958 r. zakazała handlu kontraktami terminowymi na cebulę. Teraz nie rozumiem, dlaczego tych dwóch mężczyzn nie zostało po prostu oskarżonych na podstawie ustawy o zaufaniu. Według teorii ekonomii kupowanie kontraktów futures skutecznie rozkłada ryzyko związane z rolnictwem w całej gospodarce, ponieważ spekulanci obstawiają różne towary, aby rozłożyć własne ryzyko finansowe, a rolnicy korzystają z pewności, jaką dają kontrakty sprzedaży. Czy zatem ustawa dotycząca kontraktów futures na Cebulę była tylko głupią reakcją, którą należy uchylić, czy też utrzymać?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ribak31 (2 punktów)
>Pewnego razu w latach 50. w Chicago dwóch mężczyzn opanowało rynek cebuli i zbiło fortunę,
>oszukując rolników, którzy naciskali na Kongres, aby to zaprzestał, a ustawa o kontraktach
>terminowych na cebulę z 1958 r. zakazała handlu kontraktami terminowymi na cebulę. Teraz nie
>rozumiem, dlaczego tych dwóch mężczyzn nie zostało po prostu oskarżonych na podstawie ustawy o
>zaufaniu. Według teorii ekonomii kupowanie kontraktów futures skutecznie rozkłada ryzyko związane z
>rolnictwem w całej gospodarce, ponieważ spekulanci obstawiają różne towary, aby rozłożyć własne
>ryzyko finansowe, a rolnicy korzystają z pewności, jaką dają kontrakty sprzedaży. Czy zatem ustawa
>dotycząca kontraktów futures na Cebulę była tylko głupią reakcją, którą należy uchylić, czy też
>utrzymać?

i got this.. mobdro.bio/

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365