Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Bóg ześle mnie z tego powodu do piekła?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
22-03-2024 10:36khogak4 (2 punktów)Czy Bóg ześle mnie z tego powodu do piekła?
Jestem chrześcijaninem od długiego czasu. Krótko mówiąc, przeszedłem na agnostycyzm z powodu zbyt wielu pytań. Ale szczerze mówiąc, nie wiem, czy Bóg istnieje, po prostu nie jestem pewien. Wciąż rozmyślam nad różnymi sprawami, w zasadzie odkrywam swoją religię. Zastanawiam się tylko, co by się stało, gdyby chrześcijaństwo miało rację? Czy gdybym teraz umarł, zostałbym wysłany do piekła, czy nie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

quick (6853 punktów)
>Czy gdybym teraz umarł, zostałbym wysłany do piekła, czy nie?
Wyspowiadaj się, odpraw pokutę. Piekło jest dla potępionych, którzy żyją w grzechu.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
22-03-2024 14:34 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> Piekło jest dla potępionych, którzy żyją w grzechu.
>

Do piekła warto iść dla towarzystwa.
quick (6853 punktów)
>> Piekło jest dla potępionych, którzy żyją w grzechu.
>Do piekła warto iść dla towarzystwa.
Machiavelli.
Ja jednak wole inaczej.

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
Andej (374 punktów)
>Jestem chrześcijaninem od długiego czasu. Krótko mówiąc, przeszedłem na agnostycyzm z powodu zbyt
>wielu pytań. Ale szczerze mówiąc, nie wiem, czy Bóg istnieje, po prostu nie jestem pewien. Wciąż
>rozmyślam nad różnymi sprawami, w zasadzie odkrywam swoją religię. Zastanawiam się tylko, co by się
>stało, gdyby chrześcijaństwo miało rację? Czy gdybym teraz umarł, zostałbym wysłany do piekła, czy
>nie?
Odpowiedź znajdziesz w Mt 25.31-46. Zastanów się jak żyjesz.
haish (2904 punktów)
>Jestem chrześcijaninem od długiego czasu. Krótko mówiąc, przeszedłem na agnostycyzm z powodu zbyt
>wielu pytań. Ale szczerze mówiąc, nie wiem, czy Bóg istnieje, po prostu nie jestem pewien. Wciąż
>rozmyślam nad różnymi sprawami, w zasadzie odkrywam swoją religię. Zastanawiam się tylko, co by się
>stało, gdyby chrześcijaństwo miało rację? Czy gdybym teraz umarł, zostałbym wysłany do piekła, czy
>nie?

Wszystkie piekła są wyobrażeniami idiotów którzy szukają większych idiotów od siebie i przekonują ich do swych wymysłów. Należy zaznaczyć, że piekło może wyobrażać sobie tylko osobnik pozostający przy życiu, martwe ciało i co za tym idzie martwy umysł niczego sobie wyobrażać nie może, a dzieje się tak również dlatego, że w martwym ciele nie działają żadne zmysły( nie ma percepcji).
Według racjonalnej nauki po śmierci każdy umysł osiąga stan 'nirwany'(wygaśnięcia) = nieistnienie.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Zastanawiam się tylko, co by się stało, gdyby chrześcijaństwo miało rację? Czy gdybym teraz umarł, zostałbym wysłany do piekła, czy nie?
Oczywiście, AI do piekła, a i idioci też...

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
endymion (638 punktów)
>Jestem chrześcijaninem od długiego czasu. Krótko mówiąc, przeszedłem na agnostycyzm z powodu zbyt
>wielu pytań. Ale szczerze mówiąc, nie wiem, czy Bóg istnieje, po prostu nie jestem pewien. Wciąż
>rozmyślam nad różnymi sprawami, w zasadzie odkrywam swoją religię. Zastanawiam się tylko, co by się
>stało, gdyby chrześcijaństwo miało rację? Czy gdybym teraz umarł, zostałbym wysłany do piekła, czy
>nie?

Piekło istnieje tak samo jak niebo. Istnieje pośmiertne doświadczanie pozazmysłowe. To tak jak sen, w który zapadasz na zawsze. Tak na prawdę umieramy codziennie i codziennie zmartwychwstajemy. To co nam się przyśni zależy od tego jak sobie "pościelimy", bo dokonywać zmian możemy jedynie na jawie. Piekło to po prostu koszmar a niebo to błogi sen. Każdy w jakimś tam stanie "zastygnie".

uśmiech

Ja tu przyszedłem po moje dziecko, więc puść s*******nu i do budy, bo ci Bozia łapkę upierdoli
khogak4 (2 punktów)
>Jestem chrześcijaninem od długiego czasu. Krótko mówiąc, przeszedłem na agnostycyzm z powodu zbyt
>wielu pytań. Ale szczerze mówiąc, nie wiem, czy Bóg istnieje, po prostu nie jestem pewien. Wciąż
>rozmyślam nad różnymi sprawami, w zasadzie odkrywam swoją religię. Zastanawiam się tylko, co by się
>stało, gdyby chrześcijaństwo miało rację? Czy gdybym teraz umarł, zostałbym wysłany do piekła, czy
>nie?

i got this... 19216801.onl/

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365