Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dialektyka pana i niewolnika Hegla jeszcze raz.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
22-03-2024 19:30farmer (22440 punktów)Dialektyka pana i niewolnika Hegla jeszcze raz.
Ocena 2 na 2
Zachod jako Pan. Robotnicy ze wschodu jako niewolnicy.

Pytanie pierwsze
Czy zachód poradziłby sobie bez zewnętrznej siły taniej siły roboczej?

Pytanie drugie
Czy robotnicy ze wschodu poradzilby sobie bez potęgi zachodu.

Pierwsza myśl jest taka że łatwiej być biednym i radzić sobie jako tako niż bogatym nie mając jak tego bogactwa tworzyć bez taniej siły roboczej i konsumentów.
Jednak pokusa zachodu jest oczywista. Nie opiera jej się praktycznie nikt.


Gdyby dziś na święta wyjechał wschod ( a także już Afryka Ameryka PD. Z Europy zach. Byłoby ciekawie. Nie trzeba wojny.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

quick (6854 punktów)
>Zachod jako Pan. Robotnicy ze wschodu jako niewolnicy.
Nie uprościłeś zbytnio?

>Pytanie pierwsze
>Czy zachód poradziłby sobie bez zewnętrznej siły taniej siły roboczej?
Pewnie, że tak. Już dziś USA zdaje sobie sprawę z błędów jakie popełnili w polityce względem Chin. Kto dziś najbardziej zyskuje na globalizacji?

>Pytanie drugie
>Czy robotnicy ze wschodu poradzilby sobie bez potęgi zachodu.
Wiesz jaki był wkład Chin w światowe pkb zanim przybyli tam Anglicy?

>Pierwsza myśl jest taka że łatwiej być biednym i radzić sobie jako tako niż bogatym nie mając jak
>tego bogactwa tworzyć bez taniej siły roboczej i konsumentów.
Bogactwo byłoby i tak, tylko mniejszych rozmiarów, kumulacja kapitału byłaby mniejsza, kapitał byłby w większym stopniu rozproszony po świecie. Pytanie jak rozwinęła by się reszta gdyby nie europejski kolonializm? W jakim kierunku?

>Jednak pokusa zachodu jest oczywista. Nie opiera jej się praktycznie nikt.
Zachód wykształcił pionierskie narzędzia, które dzięki swojej praktyczności stały się normą do której inni równali, i równają. Różnie to natomiast wygląda jeśli chodzi o stosunki polityczne. Zachód a reszta świata. Teraz obserwujemy konsolidację wschodu z globalnym południem, co ma dać przeciwwagę dla zachodu. Ta reszta motywuje się odrobieniem strat, które powstały przez kolonializm i imperializm. Obecne są też pretensje o wyzysk. Mówi się też o neokolonializmie, jako nowej formie ucisku. Pytanie, co zrobi reszta świata, jeśli równowaga geopolityczna będzie na jej korzyść? Czego wtedy zachód, którego jesteśmy częścią, może się spodziewać?

Niech mi wolno będzie dodać jeszcze, że wspinać się ku szczytom jest obowiązkiem; a gdy kto do tego sam za słaby, niechże przynajmniej silniejszemu nie przeszkadza!.-Feliks Koneczny
okragly (21676 punktów)
>Zachod jako Pan. Robotnicy ze wschodu jako niewolnicy.
dlatego szanuje Rosjan, nie dali się zniewolic usazydowi i tzw zachodowi
my mamy mentalność niewolnika widac po tym jak przyjeliśmy liberalizm (indywidualizm, wolność, własność), filozofia skierowana do niewolników usazyda
u nas w zakładach pracy, janusze biznesu sa panami a my niewolnikami (chłopami pańszczyźnianymi), bo taką nam kulturę dyktuje usazyd

>Czy zachód poradziłby sobie bez zewnętrznej siły taniej siły roboczej?
potega Rzymu miała u podstaw niewolników, np. powstanie Spartakusa

>Czy robotnicy ze wschodu poradzilby sobie bez potęgi zachodu.
lepiej by sie nam żyło, bo wg naszych własnych reguł, a tak gramy jak usazyd pozwala


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
01-04-2024 10:39 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>lepiej by sie nam żyło, bo wg naszych własnych reguł, a tak gramy jak usazyd pozwala
>

Polscy naukowcy zostali sprowadzeni do roli roboli. Nie ma polskiej myśli technicznej a strona myslpolska.info/ została przez amerykańskich Żydów zablokowana.

Eisenhower powiedział: "Jeśli chcesz całkowitego bezpieczeństwa, idź do więzienia"

Amerykańskie bezpieczeństwo wprowadziło nas do ich więzienia.
01-04-2024 12:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>lepiej by sie nam żyło, bo wg naszych własnych reguł, a tak gramy jak usazyd pozwala
>Polscy naukowcy zostali sprowadzeni do roli roboli.
przedrukowują tylko myśli usazyda dla niewolnikow, celem dalszego przekazania tej trucizny nam, libkom niedorozwojkom

>Amerykańskie bezpieczeństwo wprowadziło nas do ich więzienia.
jesteśmy wiernymi psami usazyda, (min dzięki naszym naukowcom w tym genialny profesor balcerowicz)
usazyd szczuje nami (psami usazyda) Rosję
niedawno premier i prezydent byli u swojego pana po instrukcje

tu ciekawa wizja przyszłości świata według rosyjskich elit www.youtube.com/watch?v=0ZOfpDcCcqs

też jest fajne www.youtube.com/watch?v=cIVn4E9mIKs&t=206s

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365