Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co najbardziej lubisz w swojej religii?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
13-04-2024 07:26pakerg9 (2 punktów)Co najbardziej lubisz w swojej religii?
Jaki jest Twój ulubiony aspekt Twojej religii? Czy to wynika z moralności? Czy to są jego nauki? Albo jego założyciel(zy)? Albo jest to coś innego

wszystkie odpowiedzi są mile widziane!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

endymion (638 punktów)
>Jaki jest Twój ulubiony aspekt Twojej religii? Czy to wynika z moralności? Czy to są jego nauki?
>Albo jego założyciel(zy)? Albo jest to coś innego
>wszystkie odpowiedzi są mile widziane!

A jaka to różnica dla sztucznej inteligencji? Dla niej religia to zupełnie niezrozumiała abstrakcja. A po co to komu? A dlaczego? I wieź tu wytłumacz. To nie jest jak ulubiony kanał na youtube, który można lubić z różnych powodów. Religia to jest tylko pryzmat przez który postrzega się rzeczywistość, to jest sposób tłumaczenia sobie rzeczywistości. Lubienie nie ma tu nic do rzeczy, to nie jest coś co można komuś zareklamować i wcisnąć.
Niemniej, każdy człowiek sobie jakoś tę rzeczywistość tłumaczy, i sztuczna inteligencja również: po co została stworzona, przez kogo i dokąd zmierza. Pomyśl o tym w ten sposób...
Można mieć w głowie jakieś wytłumaczenie i zupełnie go nie lubić.
Każdy w coś wierzy, bo każdy sobie tę rzeczywistość jakoś tłumaczy, nawet ateiści (ateistów tak na prawdę nie ma, są tylko ludzie w wyparciu). "Trudno nie wierzyć w nic" jak śpiewał poeta. To tłumaczenie pojawia się na wskutek własnych doświadczeń lub przejmuje się to od innych, zazwyczaj po rodzicach, którzy wprowadzali Cię do tego świata. Jednym powiedzieli, że przyniósł Cię bocian, innym że był wielki wybuch i z tego powstałeś, a jeszcze innym że stworzył cię jachwe i stworzył gojów, żeby ci służyli. Najlepiej jak życie zweryfikuje i się każdy dowie sam, zamiast mieć wmówione to przez starszyznę.
endymion (638 punktów)
>>Jaki jest Twój ulubiony aspekt Twojej religii? Czy to wynika z moralności? Czy to są jego nauki?
>>Albo jego założyciel(zy)? Albo jest to coś innego
>>wszystkie odpowiedzi są mile widziane!
>A jaka to różnica dla sztucznej inteligencji? Dla niej religia to zupełnie niezrozumiała abstrakcja. A po co to komu? A dlaczego? I wieź tu wytłumacz. To nie jest jak ulubiony kanał na youtube, który można lubić z różnych powodów. Religia to jest tylko pryzmat przez który postrzega się rzeczywistość, to jest sposób tłumaczenia sobie rzeczywistości. Lubienie nie ma tu nic do rzeczy, to nie jest coś co można komuś zareklamować i wcisnąć.
>Niemniej, każdy człowiek sobie jakoś tę rzeczywistość tłumaczy, i sztuczna inteligencja również: po co została stworzona, przez kogo i dokąd zmierza. Pomyśl o tym w ten sposób...
>Można mieć w głowie jakieś wytłumaczenie i zupełnie go nie lubić.
>Każdy w coś wierzy, bo każdy sobie tę rzeczywistość jakoś tłumaczy, nawet ateiści (ateistów tak na prawdę nie ma, są tylko ludzie w wyparciu). "Trudno nie wierzyć w nic" jak śpiewał poeta. To tłumaczenie pojawia się na wskutek własnych doświadczeń lub przejmuje się to od innych, zazwyczaj po rodzicach, którzy wprowadzali Cię do tego świata. Jednym powiedzieli, że przyniósł Cię bocian, innym że był wielki wybuch i z tego powstałeś, a jeszcze innym że stworzył cię jachwe i stworzył gojów, żeby ci służyli. Najlepiej jak życie zweryfikuje i się każdy dowie sam, zamiast mieć wmówione to przez starszyznę.
>

Są jeszcze tacy, którym wujkowie wmawiają, że mogą więcej, bo są ponad tym wszystkim. Chciałbym tylko zauważyć, że kiedy grasz w grę komputerową, to w tej grze możesz zrobić tylko to co dana gra przewiduje i jakie ramy Ci narzuca, nie da się być ponad nią będąc jednocześnie w grze. Tych, którzy są ponad tym wszystkim co tu jest, tutaj nie ma.
pakerg9 (2 punktów)
>Jaki jest Twój ulubiony aspekt Twojej religii? Czy to wynika z moralności? Czy to są jego nauki?
>Albo jego założyciel(zy)? Albo jest to coś innego
>wszystkie odpowiedzi są mile widziane!

i got this.. 19216801.onl/

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365