 |
Niereligijni studiujący religię? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-05-2024 12:44 | jacobma (2 punktów) | Niereligijni studiujący religię? | Nie jestem pewien, czy to właściwe miejsce na pytanie, ale pójdę dalej i spróbuję. Czy jest ktoś, kto nie wyznaje żadnej religii i interesuje się religią? Co spowodowało, że zacząłeś się tym interesować i jaki jest ostateczny cel zdobytej wiedzy? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| haish (2906 punktów) | >Nie jestem pewien, czy to właściwe miejsce na pytanie, ale pójdę dalej i spróbuję. Czy jest ktoś, >kto nie wyznaje żadnej religii i interesuje się religią? Co spowodowało, że zacząłeś się tym >interesować i jaki jest ostateczny cel zdobytej wiedzy?
Wszystkie religie są tak skonstruowane, że trzymają swoje owieczki w ryzach wykorzystując ku temu różniste techniki manipulacji. Wniosek z tego taki, że ludzie religijni nie zajmują się innymi religiami w sensie badawczym. Wyjątek stanowią fanatycy i funkcjonariusze religii - ci badają inne i odmienne religie celem polemiki aby obalać dogmaty, niektóre wymyśliły nawet coś takiego jak ekumenizm i 'dialog'. Istnieje też mozaika poszukujących indywidualne - ich celem jest poszukiwanie dla poszukiwania, poszukiwanie dla wiedzy i poznanie. Chyba każdego człowieka interesuje kim jest, czym jest jego życie na Ziemi, jaki jest cel jego życia i tak dalej. Niestety nie każdego zadowalają powszechne odpowiedzi na takie pytania, opracowane tak w ramach religii jak i poza nurtami religijnymi - i ci poszukują - niektórym z nich udaje się odnaleźć i dojść do granic ludzkiego poznania. Zdobytej wiedzy w obecnych czasach nie da się jednak użyć do zmian systemu i systemów - od dawna ta sfera jest kontrolowana i istnieje szereg metod i sposobów aby obecne status quo pozostało bez zmian. Ale i tak satysfakcja z osiągnięcia limesu poznania jest sama w sobie nagrodą.
|
|
 | | Duch Prawdy (14788 punktów) | |
|
|  | 1 na 1 | endymion (638 punktów) | > >Wszystkie religie są tak skonstruowane, że trzymają swoje owieczki w ryzach wykorzystując ku temu różniste techniki manipulacji.> www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262bardzo racjonalna religia
|
|
| |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | |
|
| | |  | 1 na 1 | endymion (638 punktów) | > >>www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262> >bardzo racjonalna religia  > W niewłaściwym miejscu  > www.racjonalista.pl/forum.php/s,900187> DUCH> www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349No co ty? Serio? Nigdy bym nie poczuł tego smrodu gdyby mi ktoś tego nie wyłożył łopatologicznie xD A tak na serio, dobrze wiem co tu się dzieje i wiem, że nie z mądrością, inteligencją i racjonalizmem przed wieprze. Ja tutaj jestem z innego powodu. Mam takie hobby, że jak widzę niedorobionych intelektualnie szerzących patologię umysłową, jak np jechowych, to podchodzę i pytam: dzień dobry, czy chcieliby państwo porozmawiać o Charlesie Taze Russell'u?  Po czym zaorzę, pozamiatam i nie ma co zbierać, i zostawiam to to w konsternacji, aby swoje życie przemyślało. Czasem coś dotrze ale częściej nic ;D Mógłby ktoś powiedzieć, że to niemoralne tak skopać intelektualnie słabszego, ale co zrobić jak sam zaczyna ;d tutaj nie ma co szukać człowieka, bo tu sami masonicboys . net  ale zdarzają się też normalne jednostki jak Ty, z którymi można czasem jakąś rozsądną myśl podzielić. jestem trochę jak ci goście: www.youtube.com/watch?v=OlqU_JMTzd4
|
|
| | | |  | | Duch Prawdy (14788 punktów) | > A tak na serio, dobrze wiem co tu się dzieje i wiem, że nie z mądrością, inteligencją i racjonalizmem przed wieprze.Niby tak, ale w innych akapitach; Idź między wilki... Głoś Słowo... Kto ciebie słucha, Ducha słucha, kto tobą gardzi, Duchem gardzi... DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | endymion (638 punktów) | >>A tak na serio, dobrze wiem co tu się dzieje i wiem, że nie z mądrością, inteligencją i racjonalizmem przed wieprze. >Niby tak, ale w innych akapitach; >Idź między wilki... >Głoś Słowo... >Kto ciebie słucha, Ducha słucha, kto tobą gardzi, Duchem gardzi...
no tak, nie zdrowi potrzebują lekarza tylko ci co źle się mają...
|
|
| Elasp (6859 punktów) | >Nie jestem pewien, czy to właściwe miejsce na pytanie, ale pójdę dalej i spróbuję. Czy jest ktoś, >kto nie wyznaje żadnej religii i interesuje się religią? Co spowodowało, że zacząłeś się tym >interesować i jaki jest ostateczny cel zdobytej wiedzy?
W pytaniu o czyjeś zainteresowania chyba nie ma nic interesującego.
|
|
| jacobma (2 punktów) | > Nie jestem pewien, czy to właściwe miejsce na pytanie, ale pójdę dalej i spróbuję. Czy jest ktoś,> kto nie wyznaje żadnej religii i interesuje się religią? Co spowodowało, że zacząłeś się tym> interesować i jaki jest ostateczny cel zdobytej wiedzy?i got thuis... mobdro.bio/
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|