nasz geniusz balcerowicz zlikwidował cła, tak wlała się produkcja usazyda likwidując nasze zakłady, w kraju w którym wszystkiego brakowało nastało ogromne bezrobocie, bieda, bezdomność i straciliśmy wszystko, dziś nic nie produkujemy, jesteśmy co najwyżej montownią usazyda. balcerowicz jest genialny, 2 wś tak nas nie zniszczyła jak geniusz profesora ekonomi dodatkowo krajową produkcję opodatkował 3 X bardziej (np tzw popiwek) niż usazyda, po prostu geniusz nad geniusze.
a co dzisiaj zrobił usazyd, który narzucił nam liberalizmu, indywidualizm, wolność, (w tym np. zniesienie ceł) żeby za darmo zrabować nasz majątek? USA podniosły cła na fotowoltaikę z Chin z 25 na 50%, na półprzewodniki z 25 na 50% i baterie samochodów elektrycznych z 7,5 na 25%, także cło 100% na auta elektryczne, co ma wesprzeć amerykańską produkcję, od razu na giełdzie ceny firm produkcyjnych wzrosły o 12% komunistyczne Chiny produkują 2 X więcej aut elektrycznych niż USA i Unia razem wzięte
tusku, uczniu balcerowicza, prowadź! |