Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Znowu nastanie nędza, kiedy czas przyjdzie na księdza"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
18-05-2024 20:20haish (2906 punktów)"Znowu nastanie nędza, kiedy czas przyjdzie na księdza"
Ocena 1 na 1
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14788 punktów)
>wielkahist(*)dyetwStfIBTZ6FHMb3Ts9ClpH3LGOU
Kaczyński sortuje - kto nie wierzy w kolesia "chodzącego po wodzie" (nie mylić z wierzącymi na czworaka po wódzie, oni mają chwilową amnezję kim są) i chce zdjęcia krzyży w świeckich urzędach, jest zwierzęciem... Taki patafian!

"Uprzejmie informuję prezesa Kaczyńskiego, że jest ssakiem z rzędu naczelnych, czyli gadającą małpą" Radosław Sikorski

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
haish (2906 punktów)
>>wielkahist(*)dyetwStfIBTZ6FHMb3Ts9ClpH3LGOU
>Kaczyński sortuje - kto nie wierzy w kolesia "chodzącego po wodzie" (nie mylić z wierzącymi na czworaka po wódzie, oni mają chwilową amnezję kim są) i chce zdjęcia krzyży w świeckich urzędach, jest zwierzęciem... Taki patafian!
>"Uprzejmie informuję prezesa Kaczyńskiego, że jest ssakiem z rzędu naczelnych, czyli gadającą małpą" Radosław Sikorski
>DUCH
>
www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349


Niestety małpy nie gadają, choć możliwe jest aby kojarzyły niektóre usłyszane od ludzi słowa z czynnościami.
Ponadto gatunek ludzki według szacunków naukowców posługuje się ogniem od 2 mln lub od 1 mln 200 tysięcy lat. Pożywieniem gatunku ludzkiego od mniej więcej takiego samego czasu są inne gatunki żyjące na planecie, natomiast małpy w dalszym ciągu żrą tylko banany.
19-05-2024 17:52 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>Niestety małpy nie gadają,
technicznie nic nie przeszkadza by "gadały", ale po co? skoro ciągle kłamią. A więc gra nie warta wysiłku.

> gatunek ludzki posługuje się ogniem od 2 mln lat. Pożywieniem gatunku ludzkiego od mniej więcej takiego samego czasu są inne gatunki żyjące na planecie, natomiast małpy w dalszym ciągu żrą tylko banany.
jak zabraknie im białka organizują się i polują na małpy (małe, ogoniaste). Też wyjadają termity, robią sobie z patyka miotełkę, wsadzają w "mrowisko" i wyciągają bukiet tłustych owadów które zlizują z patyka. To jest dowód że potrafią robić narzędzia, dotąd uważano że tylko człowiek potrafi

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wyciągają bukiet tłustych owadów które zlizują z patyka. To jest dowód że potrafią robić narzędzia, dotąd uważano że tylko człowiek potrafi

Narzędzia to protezy naszych organów.
Jeżeli możesz uderzyć pięścią, to także chwyconym kamieniem.

Co ciekawe chwycony kamień, którym uderzymy przenosi doznania, jakby to wiązanie czyniło go częścią naszego ciała.

Wychodzi na to, że narzędzia są rozszerzeniem naszego własnego ciała.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-05-2024 13:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Narzędzia to protezy naszych organów.
>Jeżeli możesz uderzyć pięścią, to także chwyconym kamieniem.
patoelity uderzają swoją fałszywą opowieścią, religią, liberalizmem, prawem, sądem, bezrobociem, bieda, więzieniem, policją, urzędnikiem, wojskiem

>Co ciekawe chwycony kamień, którym uderzymy przenosi doznania, jakby to wiązanie czyniło go częścią naszego ciała.
ogrom ludzi czuło kamień rzucony przez balcerowicza w społeczeństwo, wielu nie mogło tego wytrzymać i sie wieszało inni schodzili do podziemi (kanałów ciepłowniczych), ogrom wyemigrowało

>Wychodzi na to, że narzędzia są rozszerzeniem naszego własnego ciała.
a nasze ciało jest narzędziem patoelit. Niedługo mnie siłą wciągną do wojska by zabijac rosjan i ginąć za usazyda i jego agentów; tuska, kulczyka, balcerowicza, kaczyńskiego

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>a nasze ciało jest narzędziem patoelit. Niedługo mnie siłą wciągną do wojska by zabijac rosjan i ginąć za usazyda i jego agentów; tuska, kulczyka, balcerowicza, kaczyńskiego

Rosjanie uczynili zło. Było walczyć o ludzkie dusze kiedy był na to czas a nie strzelać do nich potem z karabinów. Wielu z nich zasłużyło na śmierć.

Nie możesz stawać po stronie agresora i robić z niego ofiary, nawet jeżeli bliżej Ci do jego mentalności. Moralny człowiek ma obowiązek pohamować się od zwierzęcej agresji.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Rosjanie uczynili zło. Było walczyć o ludzkie dusze kiedy był na to czas a nie strzelać do nich >potem z karabinów. Wielu z nich zasłużyło na śmierć.
>Nie możesz stawać po stronie agresora i robić z niego ofiary, nawet jeżeli bliżej Ci do jego >mentalności. Moralny człowiek ma obowiązek pohamować się od zwierzęcej agresji.
>
W wojnie na Ukrainie i w okupowanej Palestynie pierwsze skrzypce grają Żydzi, i wszędzie się "bronią".
Jeszcze napisz nam tu, że drugie wcielenie Sowietów czyniło zło, strzelając do amerykańskich niemieckich nazistów i do Niemców. Neosowieci nie rozróżniali Niemca od niemieckojęzycznego nazisty, strzelali do wszystkich.
Neosowietów zaczęto tworzyć po ludobójstwie w 1937 r. i też ich tworzyli ŻYDZI. Antyniemieckie teksty dla propagandy pisał Żyd Ilja Erenburg.
Carl von Clausewitz napisał, kto pierwszy strzela SIĘ BRONI.
Żydzi amerykańscy zwozili od 2014 r. broń na Ukrainę i się modlili, żeby Rosjanie pierwsi do, szkolonych przez nich od 1950 r., banderowców strzelili.
Ten wystrzał uruchomił wojnę światową, do której hegemon się przygotowywał, od chwili zdobycia jej, w wyniku tzw. II WŚ. Hegemon musi wrzucić do pożogi wojennej papiery, na których są zapisane jego długi i zamordować świadków.
Hamerlik uważasz, że na bandytę, który wydaje na swoje fabryki wojen bilion dolarów rocznie, ktoś napada ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żydzi amerykańscy zwozili od 2014 r. broń na Ukrainę i się modlili, żeby Rosjanie pierwsi do, szkolonych przez nich od 1950 r., banderowców strzelili.

Tak by się nie zaniżyli, po co im to skoro kontrolują cały świat poprzez rozkład liczbowy na swoich serwerach?

Wystarczy, że zmienią zapis liczbowy na serwerach a gdzieś tam już się ludzie w związku z tym mordują, licząc że jak wszystkich lokalnych przeciwnikow wymordują to cały zapis liczbowy zostanie przepisany na ich konto.

Brudzić sobie ręce produkcją broni albo jej transportem? Bzdura!

Od czarnej roboty są inni.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

> kontrolują cały świat poprzez rozkład liczbowy na swoich serwerach?
>
Kontrolowanie cyferek nie zastąpi kontrolowania przepływu energii. Żydzi amerykańscy sprowadzają wszystkich do parteru, kontrolując przepływ energii i surowców. Ich kilku agentów, w ich koloniach, tworzą aparat kontrolujący, który się reprodukuje poprzez tzw. demokratyczne wybory.
Żeby przygotować wyborcom demokratyczny i nowoczesny element, do zapełnienia demokratycznego "parlamentu", agenci ćwiczą tubylców telawizorem i zboczeńcami.
Do tego żeby inni czuli pętlę na szyi i bat, Żydzi amerykańscy używają bezprawnych sankcji i ideologii klimatycznej.
Żydzi amerykańscy potrafią: uzbrajać, kontrolować, mordować, okradać, ogłupiać, pauperyzować inteligencję ale nie potrafią stworzyć dobrobytu zwykłym cywilom.
26-05-2024 20:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>a nasze ciało jest narzędziem patoelit. Niedługo mnie siłą wciągną do wojska by zabijac rosjan i ginąć za usazyda i jego agentów; tuska, kulczyka, balcerowicza, kaczyńskiego
>Rosjanie uczynili zło.
bo Ukraincy zaprosili do swego kraju, najbardziej ludzką krew lubiącego narodu swiata, przez ostatnie 70 lat nie było dnia, by usazyd, tysiące km od swoich granic, nie zabijał autochotonów. Jak bym był rosjaninem napadł bym na Ukrainę by zniszczyć krwiożerczość usazyda i uchronić swój kraj przed tym potworem (trzymac go na dystans tysiąca km)

>Nie możesz stawać po stronie agresora i robić z niego ofiary, nawet jeżeli bliżej Ci do jego mentalności. Moralny człowiek ma obowiązek pohamować się od zwierzęcej agresji.
niektóre kobiety (usazydy) tak potrafią prowokować że nie uderzenie jej byłoby głupotą. Nie możemy sobie pozwolić wchodzić na głowę, tym bardziej będąc niedźwiedziem, chyba że chcesz być misiem, któremu dzieci urywają głowy, chcesz, prosze bardzo


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie możemy sobie pozwolić wchodzić na głowę, tym bardziej będąc niedźwiedziem, chyba że chcesz być misiem, któremu dzieci urywają głowy, chcesz, prosze bardzo

Na Ukrainie z Rosjanami walczą Ukraińcy a nie żadni Żydzi amerykańscy.

Ci Ukraińcy, którzy tam walczą urodzili się na Ukrainie, wielu z nich nigdy z niej nie wyjechało i wielu nigdy nie poznało żadnego Amerykanina osobiście, nie mówiąc już o Żydzie amerykańskim.

Trzeba sobie postawić granice dla wariactwa w umyśle i nie wolno w sobie rozwinąć fałszywych projekcji.

Rozumiem, że z jakiegoś powodu gardzicie tymi Ukraińcami ale ja nimi nie gardzę. Ktoś przyszedł do ich kraju ich zabić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Rozumiem, że z jakiegoś powodu gardzicie tymi Ukraińcami ale ja nimi nie gardzę. Ktoś przyszedł >do ich kraju ich zabić.
>
Hamerlik a rozumiesz co to jest proxy war ?????? Rozumiesz, dlaczego Żyd Zelenski zaraz po udanym zamachu stanu rozpoczął mordowanie Rosjan ???
W 2014 r. Żydzi przeprowadzili zamach stanu na Ukrainie i przejęli nad Ukraińcami władzę.
Już w 2016 r. Rosja na forum ONZ informowała, że Ukrainców przygotowują do proxy war.
Nazistów Niemcom stworzyli a potem uzbroili Żydzi amerykańscy z Brytyjczykami. NSDAP stworzył ten sam Żyd co stworzył "niepodległą" Polskę. Nazistów niemieckich stworzono w celu pokonania komunizmu Żydów niemieckich. "Niepodległą" Polskę stworzono w celu niedopuszczenia do transportu surowców z ZSRR do Niemiec i używania "wyzwolonych" Polaków do wojny.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik a rozumiesz co to jest proxy war ??????

A Ty czym jest usprawiedliwianie zła?
Staniem po jego stronie.
Usprawiedliwiacie przemoc, gwałt i mord.
Głosicie, że zrzucanie bomb jest słuszne, sprawiedliwe i dobre.

Nigdy nie stanę po waszej stronie.
Nigdy się z wami nie zgodzę, choćbyście stanęli nade mną z karabinem w dłoni.

Rozumiem, że między ludźmi może rozwinąć się konflikt ale zabijania nigdy nie zrozumiem.
Wielu Rosjan zasłużyło na śmierć i ta zapewne ich spotka.

Kto wybrał ścieżkę agresji, ten wybrał też śmierć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wielu Rosjan zasłużyło na śmierć i ta zapewne ich spotka.
>
Rosjanie Rosjanom, którzy zginęli w walce z ukraińskim nazizmem, sfinansowanym przez USA, będą stawiać pomniki obok pomników Sowietów, którzy zginęli w walce z niemieckim nazizmem, sfinansowanym przez USA i Brytyjczyków.
Azja, Afryka, Ameryka Południowa i Środkowa trzymają kciuki za zaatakowanych Rosjan i Chińczyków.
Żyd amerykański z Żydem brytyjskim ma coraz mniej do gadania. Żyd amerykański po wymordowaniu niemieckich Żydów komunistów i twórców Osi Berlin Rzym Tokio stał się hegemonem, który innych morduje i okrada. Wali się złodziejskie imperium bandyty, który ma na łapach krew Żydów europejskich.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rosjanie Rosjanom, którzy zginęli w walce z ukraińskim nazizmem, sfinansowanym przez USA, będą stawiać pomniki

Ach ludzka głupa trwa w najlepsze.

Sam chętnie obejde się bez pomnika i przeżyję do starości. Pobawię się z wnukami zamiast z niedorozwiniętym 20-latkiem sztyletowac się na bagnety.

Ruscy z Ukraińcami zamiast w tej chwili razem podbijać księżyc wyrzynają się i osłabiają wzajemne.

W imię wielkiego "czegoś tam" - jakieś brednie prymitywnych istot.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2024 10:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Nie możemy sobie pozwolić wchodzić na głowę, tym bardziej będąc niedźwiedziem, chyba że chcesz być misiem, któremu dzieci urywają głowy, chcesz, prosze bardzo
>Na Ukrainie z Rosjanami walczą Ukraińcy a nie żadni Żydzi amerykańscy.
USA ma najbezpieczniejsze granice na świecie a wydają na zbrojenia tyle co reszta świata razem wzięte, czemu? bo lubią zabijac ludzi, mają to od początku swojej inwazyjnej państwowości, zabijając podstępnie wszystkich autochtonów, Indian

>Ci Ukraińcy, którzy tam walczą urodzili się na Ukrainie,
tam gdzie są walki w większości mieszkali Rosjanie (Donbas, Krym)

>nie mówiąc już o Żydzie amerykańskim.
usazyd to skrót, dotyczy anglo usa zyda (USA, Anglia, żydzi)

>Rozumiem, że z jakiegoś powodu gardzicie tymi Ukraińcami ale ja nimi nie gardzę. Ktoś przyszedł do ich kraju ich zabić.
to są separatyści, nazywamy dążenia danego obszaru znajdującego się w obrębie konkretnego państwa do oderwania się i samostanowienia o sobie. Zjawisko separatyzmu jest bardzo stare, ale obecnie zyskuje na znaczeniu, ponieważ pojawiło się w wielu miejscach na świecie np na Ukrainie w 2014 krwawo stłumionym przez armię Ukrainy (Na Krymie to nawet jednego wystrzału nie było)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym
św trójca racjonalistów wg okraglego
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zjawisko separatyzmu jest bardzo stare

Aha i w tym zjawisku objawiła się także Rosja?

I nie przyszło Ci do głowy, że Rosja powinna wpompować trochę hajsu w Ukrainę, stworzyć z nią unię gospodarczą, przepuścić przez Ukrainę rurę z gazem jako wyraz zaufania do narodu ukraińskiego?

Zamiast tego Rosjanie woleli zbudować rezerwy dolarowe w zachodnich bankach?

Za to przychodzi Ci do głowy, że to dobrze, że Ruscy zrzucają bomby, niszczą co ludzie budowali latami, doprowadzają ich do nędzy i zabijają?

Dobre to, słuszne i sprawiedliwe w rzekomej walce Ruskich z amerykańskimi Żydami i Anglikami, którzy chcą Ruskich podzielić, zniewolić i okraść?

Okrągły takie bzdury są dobre do manipulacji umysłami prymitywnych ludzi, którzy w swej prymitywnej formie tolerują agresję, zniszczenie i śmierć ale dla ludzi inteligentnych, rozumiejących jak ciężko jest coś zbudować i jak trzeba dbać o siebie przez całe życie, żeby być w formie to są chore bzdury.

Wasza wojna z amerykańskimi Żydami i Anglikami na Ukrainie jest chora, bardzo chora!
W żadnym wypadku nie zacznę rozumować waszymi konceptami, to jest całkowicie wykluczone.

Za tymi konceptami stoją wyłącznie nędza, zniszczenie i śmierć - czytaj zło.
Nigdy nie stanę po stronie nędzy, zniszczenia, śmierci i zła.
Nie rozumiem Cię. Dokonałeś złego wyboru.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2024 12:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Zjawisko separatyzmu jest bardzo stare
>Aha i w tym zjawisku objawiła się także Rosja?
jakby po 2 wś mieszkało w granicach dzisiejszej Polski, tylu Niemców co przed, to dawno Wrocław, cały Śląsk, Pomorze, Warmia i Mazury, zostałby przyłączony do Niemiec, wtedy cały zachodni świat by mówił, że stała się sprawiedliwość dziejowa

>I nie przyszło Ci do głowy, że Rosja powinna wpompować trochę hajsu w Ukrainę,
Rosja chciała, ale Ukraina była już w mackach usazyda, stała się ich skorumpowaną republiką bananową. Ukraina tak jak Śląsk czy Wielkopolska, nigdy nie miała państwowości, to jest sztuczny twór

tu jest walka nie o Ukrainę (zawsze bez problemu się dogadywała z Rosją, tak jak Białorusini) a o usazyda, dlatego tylko w tym roku wyda na śmierć Ukrainy 68 mld $
czy myslisz że jakby wybuchła wojna graniczna pomiędzy Hondurasem a Wenezuelą usazyd by komukolwiek pomagal i to bezinteresownie? 68 mld $ w jeden rok, kiedy sam ma ogromne problemy społeczne
usazyd zyje z siania śmierci, kiedyś poniesie koszty, cały świat się przeciwstawi

to czemu usazyd, kraj miłujący pokój nie stanie po stronie napadnietej Palestyny? (tam w jeden dzień ginie z rąk izraelczyków (inny kraj miłujący pokój) więcej dzieci niż przez 2 lata wojny na Ukrainie) a postepuje odwrotnie, zbroi i wspiera za darmo agresora, Izrael?
27-05-2024 16:36 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>jakby po 2 wś mieszkało w granicach dzisiejszej Polski, tylu Niemców co przed, to dawno Wrocław, >cały Śląsk, Pomorze, Warmia i Mazury, zostałby przyłączony do Niemiec, wtedy cały zachodni świat >by mówił, że stała się sprawiedliwość dziejowa
>
Żyd Bernard Baruch wycofał się z ustaleń w Jałcie i wysłał do Stuttgartu Jamesa Francisa Byrnesa, celem poinformowania Europejczyków o swoich planach. Amerykanie do dzisiaj nie uznali polskiej granicy na Odrze i Nysie.

pl.wikipedia.org/wiki/James_Francis_Byrnes

6 września 1946 r. na konferencji w Stuttgarcie wygłosił przemówienie, w którym określił politykę Stanów Zjednoczonych względem Niemiec i państw europejskich.(...) zapowiedział długoterminowe utrzymanie wojsk amerykańskich w Europie. Granice na Odrze i Nysie uznał za tymczasowe.

Na groźby Byrnesa odpowiedzieli intelektualiści europejscy organizując w 1948 r. kongres we Wrocławiu.

pl.wikiped(*)ualistów_w_Obronie_Pokoju

W ostatecznie przyjętej rezolucji zawarto apel: Kulturze krajów europejskich, które wniosły ogromny wkład do światowego dorobku ludzkości, grozi niebezpieczeństwo utraty oblicza narodowego. [...] Ludzie, którzy przyjęli metody faszyzmu, uprawiają w swoich krajach dyskryminację rasową, prześladują wybitnych przedstawicieli nauki i sztuki. [...] Podnosimy głos w obronie pokoju, w obronie swobodnego rozwoju kulturalnego narodów, w obronie ich niepodległości narodowej, ich ścisłej współpracy i przyjaźni.
Thoter (6650 punktów)

>Nigdy nie stanę po stronie nędzy, zniszczenia, śmierci i zła.
>Nie rozumiem Cię.

Nie uczysz się, nie poznajesz historii to i nic nie rozumiesz.
Stoisz tam gdzie wszystkich postawiono, wiesz to co wszsytkim powiedziano.
Na FR nie powinieneś zabierać głosu. Jesteś stróżem propagandy. Zakłócasz dyskusję ludziom inteligentnym, którzy mają wiedzę i przyglądają się wam z boku.
Stoisz po stronie tych co wymordowali Żydów komunistów i przy okazji innych Żydów.
Twój dziadek i ojciec nie tylko stali stali po stronie tych, którzy mordowali Żydów ale brali w tym udział.

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/
cs.wikipedia.org/wiki/Pogrom_v_Holešově_(1918)

W jednym czasie, w jednym miejscu, zorganizowano dwa pogromy Żydów.
Hamerlik jak to rozumiesz ?? Kto to wyprowadził "katolików" na Żydów ???

Żydów komunistów, Żydów nie komunistów i komunistów wymordowali ci sami i w tym samym celu. Wybrano kilka epizodów i sklecono fałszywą historię, w której wymordowani Żydzi są męczennikami a komuniści kanaliami. Sami Żydzi ukrywają fakty z historii, które łatwo doprowadziłyby do SPRAWCÓW KIEROWNICH.

www.newsta(*)ritains-last-anti-jewish-riots

Ostatnie zamieszki antyżydowskie w Wielkiej Brytanii
Dlaczego zapomniano o zamieszkach z 1947 r.?

W Birkenhead, niedaleko Liverpoolu, pracownicy rzeźni odmówili przetwarzania mięsa na potrzeby Żydów do czasu ustania ataków na brytyjskich żołnierzy w Palestynie. W okolicach Merseyside złość zaczęła wylewać się na ulice, gdy na terenach żydowskich gromadziły się tłumy wściekłych młodych mężczyzn.
W niedzielne popołudnie kłopoty dotarły do ​​Manchesteru. Małe grupy mężczyzn zaczęły wybijać witryny sklepów w Cheetham Hill, dzielnicy na północ od centrum miasta, w której od początku XIX wieku zamieszkiwała społeczność żydowska. Tego dnia puby zamknięto wcześniej z powodu braku piwa, a wieczorem liczba tłumów wzrosła do kilkuset. Większość szła pieszo, ale inni jeździli po okolicy, rzucając cegłami z jadących samochodów.
Wkrótce ulice pokryły się potłuczonym szkłem i kamieniami, a tłum ruszył do większych celów, burząc baldachim Wielkiej Synagogi przy Cheetham Hill Road i otaczając żydowskie wesele w Sali Zgromadzeń. Do pierwszej w nocy wykrzykiwali obelgi pod adresem przerażonych gości.


Hamerlik, pozbądź się tego co Ci wstawiono i ucz się sam historii.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamerlik, pozbądź się tego co Ci wstawiono i ucz się sam historii.

Czego chcesz mnie nauczyć?

Że warto niszczyć i zabijać w imię "wielkości", "jedności", "integralności", "spójności" czy czegoś tam jeszcze?

Chora bzdura!

Ja walczę z "wszyscy jak jeden" a Ty chcesz nauczyć mnie w imię tego zabijać. Twoje niedoczekanie.

Nigdy nie stanę po waszej stronie.
Reprezentujecie to dokladnie, czego w ludziach nienawidzę najbardziej.

Widać u Was żądze krwi. Ofiarę do jej zaspokojenia jakaś sobie zawsze znajdziecie a jak nie to stworzycie.


youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nigdy nie stanę po waszej stronie.
>
My stoimy po stronie tych, którzy kontynuują dzieło wielkich Żydów niemieckich, co było powodem ich wymordowania.
Ty stoisz po stronie tych, co wymordowali wielkich Żydów niemieckich a przy okazji innych Żydów.
Jak śmiesz nam zwracać uwagę i nas poniżać.
My bronimy wielkiej sprawy a Ty konta kilku Żydów.
Jeszcze jakbyś miał z tego korzyści, to bym to rozumiał.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jak śmiesz nam zwracać uwagę i nas poniżać.
>My bronimy wielkiej sprawy a Ty konta kilku Żydów.
>Jeszcze jakbyś miał z tego korzyści, to bym to rozumiał.

Wielkie sprawy załatwia się bez użycia broni.
Z karabinem załatwia się tylko sprawy małe.

Wcale nie bronicie dzieła wielkich ludzi, którzy na swoje dzieło ciężko pracowali. Wielcy ludzie tworzący wielki świat nie potrzebowali nikomu przystawiać pistoletu do głowy.

Bronicie co najwyżej dożywotniej władzy Putina i niczego ponadto.

Nie, nie bronicie żadnych Rosjan przed wyssaniem im krwi przez Żydów amerykańskich. To są bzdury, które w waszym przekonaniu dają Wam prawo do agresji. Prawo do agresji mają tylko małpy ale nie ludzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
> Wielcy ludzie tworzący wielki świat nie potrzebowali nikomu przystawiać pistoletu do głowy.
>
To im przystawiono pistolet do głowy.
Żyda Lwa Dawidowicza Bronsteina, który pokonał cara Romanowa, zamordował Żyd Naum Eitingon.
Żyda Iona Jakira, który wyszkolił kadry oficerskie Armii Czerwonej, zamordował Żyd Lew Zacharowicz Mechlis. Żyd Grigorij Majranowski truł Żydów, którzy tworzyli ZSRR.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To im przystawiono pistolet do głowy.
>Żyda Lwa Dawidowicza Bronsteina, który pokonał cara Romanowa, zamordował Żyd Naum Eitingon.
>Żyda Iona Jakira, który wyszkolił kadry oficerskie Armii Czerwonej, zamordował Żyd Lew Zacharowicz Mechlis. Żyd Grigorij Majranowski truł Żydów, którzy tworzyli ZSRR.

Z myślenia o ludziach jak o diabłach nic dobrego nie wyniknie.

Raczej trzeba myśleć jak tu się dogadać i zrobić biznes.

Przypominam o twoich naukach o opętaniu nienawiścią i o skutkach tego opętania. Nie zapominaj o tym.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Przypominam o twoich naukach o opętaniu nienawiścią i o skutkach tego opętania. Nie zapominaj o tym.
>
Polak musi być w szkole uczony prawdziwej historii i rozumieć co to jest proxy war, wojna zastępcza. Nazwiska "wielkich" Polaków, którzy nas oddali na mięso armatnie Brytyjczykom i Żydom amerykańskim, należy usunąć z przestrzeni publicznej. W książkach do historii musi być zapisana prawdziwa ich intencja. Oddali nas na mięso armatnie, okradli i uciekli, do tych, co ich finansowali.
Wymordowanych komunistów należy dołączyć do wymordowanych Żydów. Nie może dalej funkcjonować kłamstwo, że zamordowani przez Żydów amerykańskich i Brytyjczyków Żydzi europejscy są męczennikami a nie Żydzi, którzy z nimi działali, są kanaliami.
Żydzi amerykańscy i Brytyjczycy wymordowanych Żydów oddzielili od wymordowanych komunistów i na nienawiści do komunizmu, stworzyli ideologię dalszego mordowania i usprawiedliwiania.
Hamerlik trzymasz stronę tych, co wymordowali Żydów i nie Żydów, którzy im pomagali stworzyć potężną Europę. Zaakceptowałeś narzucany nam podział ofiar, które zamordowano by nie powstała potężna Europa, Żyd męczennik a jego pomocnik, nie Żyd, to kanalia.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Polak musi być w szkole uczony prawdziwej historii

Po to właśnie wyłącznie dobrowolne, prywatne i pełnopłatne szkoły, żeby od nauczyciela zależało czego naucza.

Wtedy uczeń i jego rodzice wybora naukę i nauczyciela taką, która zapewnia przyszłość. Niszczące ideologie w roli nauki zostaną odrzucone.

To samo dotyczy telewizji, tylko dobrowolna, prywatna i płatna. Żadnej "darmowej", której zadaniem jest formatowanie psyche na taką, dla której w życiu nie ma żadnej alternatywy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
haish (2906 punktów)
>>Niestety małpy nie gadają,
>technicznie nic nie przeszkadza by "gadały", ale po co? skoro ciągle kłamią. A więc gra nie warta wysiłku.

I w tym miejscu pokazujesz swe braki w wiedzy i wykształceniu - małpa nigdy nie miała tego co ma człowiek - 'aparatu mowy' ; w szczątkach kopalnych humanoidów można ustalić czy dany osobnik posługiwał się mową na podstawie występowania w kościach czaski wyrostka rylcowatego

>> gatunek ludzki posługuje się ogniem od 2 mln lat. Pożywieniem gatunku ludzkiego od mniej więcej takiego samego czasu są inne gatunki żyjące na planecie, natomiast małpy w dalszym ciągu żrą tylko banany.
>jak zabraknie im białka organizują się i polują na małpy (małe, ogoniaste). Też wyjadają termity, robią sobie z patyka miotełkę, wsadzają w "mrowisko" i wyciągają bukiet tłustych owadów które zlizują z patyka. To jest dowód że potrafią robić narzędzia, dotąd uważano że tylko człowiek potrafi
>
fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym

>św trójca racjonalistów wg okraglego

- nie racjonalistów a materialistów, - każdy materialista ignoruje (ponieważ nie potrafi ogarnąć tematu) sferę niematerialną (nie mylić z duchowością) która jest obszarem ludzkiego ego, rozumu i psychiki, a także myśli, pamięci i abstrakcji. Impulsy elektryczne w ludzkim mózgu są mierzalne fizycznie, ale wyniki badań nie wyjaśniają tej ulotności niematerialnej.
Natomiast tak zwana AI potrafi jedynie wyszukiwać odpowiedzi które powstały w ludzkim umyśle, jak do tej pory nie stworzyła nic od samej siebie.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Niestety małpy nie gadają,

Oczywiście posługują się własnymi znakami i we własnym systemie pojęciowym, różnym od ludzkiego.
Małpy nie mówią tylko komunikują się ze sobą podobnie do ludzi.

>Ponadto gatunek ludzki według szacunków naukowców posługuje się ogniem od 2 mln lub od 1 mln 200 tysięcy lat.

To zdecydowanie dłużej niż istnieje.

>Pożywieniem gatunku ludzkiego od mniej więcej takiego samego czasu są inne gatunki żyjące na planecie, natomiast małpy w dalszym ciągu żrą tylko banany.

Ciekawe, gdyby nakarmić małpy mięsem albo krwią przez kilka pokoleń, to co?
Ciekawe też jaki problem mają Żydzi z krwią? Co w krwi takiego jest?
Hormony, które odmieniają psyche?


youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ciekawe też jaki problem mają Żydzi z krwią? Co w krwi takiego jest?
>
Kilku Żydów potrafi nachapać się w krótkim czasie miliardów a potem trzeba umierać.
Ci geszefciarze chcą się odmłodzić i zabawić wydając szwindlowe dolary.
U Żydów najważniejsi są geszefciarze. Znają tajemnice geszeftów i nazwiska agentów.
Hamerlik, wyobraź sobie, że wygrałeś miliard a za rok zakończysz żywot.
Czy wydałbyś pół milarda, żeby się odmłodzić ??

www.bbc.co(*)f8-6e7f-4a9b-92ab-95f637a9dc2e

Ponad 100 osób wzięło udział w badaniu klinicznym prowadzonym w start-upie z San Francisco oferującym transfuzje krwi starszym pacjentom. Każdy zabieg kosztuje 8 000 dolarów (6 200 funtów) i polega na wstrzyknięciu pacjentowi dwóch i pół litra osocza - płynnego składnika krwi, który pozostaje po usunięciu innych komórek - pobranym od młodych ludzi.
Zabieg jest oferowany jako eksperymentalna próba odmłodzenia osób starszych. Średni wiek pacjentów wynosi 60 lat.
Thoter (6650 punktów)

>Ciekawe, gdyby nakarmić małpy mięsem albo krwią przez kilka pokoleń, to co?
>
Ciekawe jaką grupę krwi mają małpy ??
Pierwszą grupą krwi, którą mieli wszsycy ludzie, była grupa ZERO.
Grupę krwi zero mają MIEŚOŻERCY.
Ludzie zaczynali jako mięsożercy. Rośliny do menu włączyli później.

pl.wikipedia.org/wiki/Układ_grupowy_Rh

Układ grupowy Rh - układ grupowy krwi u człowieka. Obecnie wyróżnia się w jego obrębie 49 antygenów. Nazwa układu pochodzi od rodzaju małp Rhesus, od których po raz pierwszy uzyskano krwinki Rh+.(...)
Grupa krwi Rh- pojawiła się jako mutacja w Europie ok. 25-35 tys. lat temu, obecnie ma ten układ ok. 16% Europejczyków (najczęściej spotykany wśród Basków - ok. 35% oraz Żydów aszkenazyjskich). Grupa Rh- występuje bardzo rzadko u rdzennych mieszkańców innych kontynentów (którzy nie mają przodków Europejczyków) - ma ją zaledwie 9 na 10 000 osób w Afryce i 1 na 10 000 w pozostałych kontynentach. Spośród mieszkańców USA ok. 15% osób ma grupę Rh-, gdyż wielu z nich ma korzenie europejskie (grupa ta występuje np. u ok. 5-10% Afroamerykanów). Genotyp Dd ma ok. 40-45% Europejczyków, 3% rdzennych Afrykańczyków i mniej niż 1% rdzennych mieszkańców Azji, Ameryki i wysp Pacyfiku.



Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Ciekawe też jaki problem mają Żydzi z krwią?
Jak już kiedyś pisałem religia ma na celu utrwalanie konkretnych zachowań służących dobrostanowi.
Ubój rytualny polega na dokładnym spuszczeniu krwi z zabijanego zwierzęcia, gdyż krew psuje się najszybciej a w gorącym klimacie to bardzo ważne zalecenie chroniące przed zatruciem.
-Podobnie jest z zakazem spożywania wieprzowiny, by uchronić się przed chorobami odzwierzęcymi gdyż genom świni jest w 95% tożsamy z ludzkim.
Małpy jedzą mięso ale kilka pokoleń to zbyt mało by doszło do widocznych zmian ewolucyjnych.
Wiele gatunków małp poluje stadnie; szympansy, goryle itp.
-Problem powstaje wtedy gdy takie zalecenia zaczynają być traktowane jak "Boskie nakazy" traktowane z całą stanowczością.
Do dziś istnieje plemię Izraelitów, żyjących jak ich biblijni przodkowie, kultywujący stare tradycje jak całopalne ofiary z jagniąt.
-Trzymają się nakazów ST zupełnie nie rozumiejąc że nastał już XXI w.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ubój rytualny polega na dokładnym spuszczeniu krwi z zabijanego zwierzęcia, gdyż krew psuje się najszybciej a w gorącym klimacie to bardzo ważne zalecenie chroniące przed zatruciem.
>-Podobnie jest z zakazem spożywania wieprzowiny, by uchronić się przed chorobami odzwierzęcymi gdyż genom świni jest w 95% tożsamy z ludzkim.

Nakazy kulturowe u ludzi są tym samym co instynkt przetrwania u innych gatunków.
Emocjonalne sterowanie w celu określonym przez naturę.
Sądzisz, że zrozumiałeś ten cel ale ten może być dużo bardziej złożony niż Ci się wydaje i obejmować również zmiany genetyczne czy hormonalne i w następstwie mementyczne wywołane określonym pokarmem, który jakby nie przetrzeć spożywający się staje.

Może być choćby tak, że ludzie spożywający krew przejawiają wyższy poziom agresji od tych, którzy jej nie spożywają, ze względu na jej zawartość, natomiast poziom agresji jest następnie związany ze zdolnością do współpracy społecznej. Jednostki agresywne jej nie mają.

To tylko jeden z kolejnych pomysłów dlaczego Żydzi nie chcą spożywać krwi.

Ludzie podobnie do innych gatunków odczuwają różne przymusy emocjonalne, które prowadzą ich do zachowań i celów, których nie są świadomi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Ludzie lubią i jedzą krew nawet nie zdając sobie z tego sprawy.
Zupa "czernina" jest zaprawiana krwią - ja jej nie lubię..fuj.
Kaszanka ma w sobie krew, czarna kiszka też obie b.lubię i często jem, tak jak i czerwone mięso, salceson itp. - poziom agresji..zero.
-My europejczycy zjadamy zatem krew zwierząt a żydzi nie i czy jesteśmy bardziej agresywni od nich ?
Z tego co kojarzę to wojny miedzy Izraelem a ich sąsiadami są na porządku dziennym.
Hindusi są wegetarianami (w większości) a jednak zatargi z Pakistanem (czyli agresję) mają.
-Islamiści nie spożywający wieprzowiny, krwi ani alkoholu są najbardziej agresywną grupą etniczną a to z powodu religii, która jest ideologią, może gdyby zaczęli jeść świninę i kaszankę to by spokornieli.
Jak widzisz Twój koncept nie wytrzymał próby z logiką.
To co tworzy agresję to ideologia, czyli nie podlegające dyskusji przekonanie o wyższości swoich przekonań nad innymi - totalitaryzm religijny.
Ludzie nie dopuszczający do siebie myśli, że mogą się mylić bywają niebezpiecznie agresywni, stąd wojny religijne itp.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To co tworzy agresję to ideologia

Określone psyche są podatne na określone ideologie co ma swój początek już gdzieś na poziomie genetycznym.

Jedna ideologia może uczynić człowieka mniej lub bardziej agresywnym ale ten będzie się utrzymywał w wyznaczonym dla niego "normalnym" przedziale agresji.

Podobnie do innych gatunków jesteśmy z góry zaprogramowani do określonych zachowań i będziemy się zachowywać zgodnie z programem. Ten program jednak ciągle się zmienia i nie wiemy co przyjdzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Hindusi są wegetarianami (w większości) a jednak zatargi z Pakistanem (czyli agresję) mają.
>
Po to Brytyjczycy stworzyli Pakistan by była tam agresja.
Nam w tym celu zorganizowali Powstanie Warszawskie a Czechom zabójstwo Reinharda Heydricha.
Brytyjczycy z Żydami amerykańskimi tworzą cherlawym i głupkowatym narodom państwa, po to, by używać ich do stwarzania problemów, wielkim narodom.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wielkim narodom.

Którym, jeśli Cię dobrze zrozumieć, Polacy nie są, nie to co Rosjanie czy Niemcy.

Odkrywasz prawdę czy masz za zadanie wszczepić Polakom poczucie niskiej wartości?

Jesteś Polakiem czy tylko udajesz Polaka?

Piszesz tak, bo Polacy zdradzili komunizm i wszystko co kiedyś budowałes? Szczerze wątpię aby Polacy kiedykolwiek byli komunistami. Tylko udawali tak jak Ty teraz Polaka.

Piszesz, że głupcy zawsze szukają winnych gdzieś indziej. Za to ja uważam, że cwani zaszczepiają innym poczucie winy i braku wartości, zeby sformatować ich do spolegliwości.

Czy jesteś cwaniakiem, który formatuje teraz polskie psyche?

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Odkrywasz prawdę czy masz za zadanie wszczepić Polakom poczucie niskiej wartości?
>Jesteś Polakiem czy tylko udajesz Polaka?
>

"Choć nieraz mówię o durnej Polsce, wymyślam na Polskę i Polaków, to przecież tylko Polsce służę".

Kto to powiedział ??
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Po to Brytyjczycy stworzyli Pakistan by była tam agresja.
Nie ma już brytoli a granica jest a wraz z nią napięcie, które gdyby chciano to by rozładowano bez agresji bo to niemal jeden naród mówiący jednym językiem z jednego kręgu kulturowego.
Co innego taka Korea Północna gdzie stalinizm tak się zakorzenił, że nic go stamtąd nie ruszy. Ale w Pakistanie nie ma komunizmu ani innej religii niż w Indiach, choć co prawda większość stanowią muzułmanie.
haish (2906 punktów)

>-Problem powstaje wtedy gdy takie zalecenia zaczynają być traktowane jak "Boskie nakazy" traktowane z całą stanowczością.
>Do dziś istnieje plemię Izraelitów, żyjących jak ich biblijni przodkowie, kultywujący stare tradycje jak całopalne ofiary z jagniąt.
>-Trzymają się nakazów ST zupełnie nie rozumiejąc że nastał już XXI w.

To bardzo nieszczęśliwi ludzie, istnienie Boga nie wyklucza postępu cywilizacyjnego ludzkości - oznacza to że takowy postęp jest zgodny z 'boskim planem' - tak więc utrzymywanie archaicznych rytuałów i życie według mocno przestarzałych wzorców jest zaprzeczeniem woli Boga.

Nigdy nie zdarzył się boski cud polegający na tym aby utracona kończyna w cudowny sposób odrosła tak jak ogon u jaszczurki. Ale stało się to możliwe dzięki rozumnemu podejściu naukowemu człowieka, który swój rozum zawdzięcza Bogu, wraz z postępem cywilizacyjnym. Dla dzisiejszej medycyny przeszczepy kończyn nie są niewykonalne. Niewykonalne jest dokonanie przeszczepu ludzkiej głowy z uwagi na to iż rdzeń kręgowy i mózg są jednym organem. Podobno były podejmowane próby takiego przeszczepu, ale wszystkie kończyły się niepowodzeniem.
Smuggler (45 punktów)
(zablokowany)
>>wielkahist(*)dyetwStfIBTZ6FHMb3Ts9ClpH3LGOU
>Kaczyński sortuje - kto nie wierzy w kolesia "chodzącego po wodzie" (nie mylić z wierzącymi na czworaka po wódzie, oni mają chwilową amnezję kim są) i chce zdjęcia krzyży w świeckich urzędach, jest zwierzęciem... Taki patafian!
>"Uprzejmie informuję prezesa Kaczyńskiego, że jest ssakiem z rzędu naczelnych, czyli gadającą małpą" Radosław Sikorski
>DUCH
>
www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349

>
Po co wam religijność defacto jedyny sposób do 'zbawienia'
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349

>Po co wam religijność defacto jedyny sposób do 'zbawienia'
Religijność nie jest potrzebna do zbawienia. Są dwa rodzaje zbawienia, indywidualne i zbawienie świata, uwolnienie go od kłamstwa, które jest początkiem i przyczyną zła. Żeby tego dokonać wystarczy zrozumieć, że świat jest jednością, nie dzieli się na swoich i obcych. Kaczyński to cynik, dzieli ludzi na swoich (pierwszy - lepszy sort) i obcych (drugi - gorszy sort).

Duch Prawdy, człowiek trzeciego sortu...

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Dopóki wszyscy nie są "swoi" to są obcy. Pamiętasz film; "Matrix" ?
Każdy może być agentem.. dopóki nie zostanie przebudzony.
Ludzie dzielą się na dwie kategorie; mądrych i głupich.
>Kaczyński to cynik
Tak możesz powiedzieć o dowolnym człowieku, bo wszyscy różnicują i wartościują innych z którymi się stykają. Ludzie nie są równi. Mądry głupiemu wrogiem.
Wszyscy myślą dualistycznie.. poza oświeconymi.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ludzie dzielą się na dwie kategorie; mądrych i głupich.

Raczej na podobnych i odmiennych, na normalnych i nienormalnych.

Chociaż ja podzieliłbym ludzi inaczej na wyznawców mojej wiary i na innowierców.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-05-2024 09:13 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Wśród głupców mądry uchodzi za głupca.
Większość jest normalna a ten jeden mądry "nie normalny", odmienny, inno wierny.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>zbawienia

Ciekawy jestem znaczenia tego pojęcia. Gdybym je zrozumiał to może też zacznę dążyć do zbawienia.
Co to jest zbawienie? Spokój?

>świat jest jednością, nie dzieli się na swoich i obcych.

A jednak nie jest i dzieli się.

>Kaczyński to cynik

tu sam wyraźnie się od niego oddzielasz i dajesz do zrozumienia, ze nie jest twój lecz obcy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Duch Prawdy (14788 punktów)
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349#w918409
>DUCH
>
www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349


Próba wpłynięcia na osobowość innych i zmiany rzeczywistości społecznej nie jest ani łatwa ani przyjemna. Dochodzi do mocnych spięć i wyładowań.

W naturze wszędzie gdzie następuje zmiana występuje ostre iskrzenie. Gdzie cisza i spokój tam nie zmienia się nic.

Nie wystarczy mówić o miłości.

Kościół katolicki od tysięcy lat mówi o potrzebie miłości a co się dzieje pod tą fasadą każdy już trochę wie.

Dobre słowa nikogo nie zmienią.
Za to zmieniają ludzi słowa złe.

Czasem trzeba zanurkować w szambie, żeby odetkac jego odpływ, jak się szambo zakorkuje i zacznie wybijać.

Nie należę do przyjemnych ludzi ale też się taki stałem przez trudne życie. Ze tak powiem świat i ludzie stworzyliście mnie. Kiedyś byłem kimś innym, teraz osiągnąłem obecną formę pod wpływem wszystkich czynników.

Bywam agresywny, bezwzględny i wulgarny ale też czuję, że taki właśnie muszę być w tym jakże trudnym do życia świecie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Szczera i trafna deklaracja - a przynajmniej na taką wygląda.
Wszystko sprowadza się do tego, że b.łatwo jest być złym a dobro wymaga wysiłku.
-To tak jak z zapamiętywaniem czegoś, trudno jest zapamiętać poetycki wiersz ale bardzo łatwo wpada w ucho sprośna i śmieszna rymowanka.
>..stałem się taki przez trudne życie.
Nie Ty jeden.
-Ogólna zasada jest taka, że każdy człowiek mierzy innych swoją miarą i głupi uważa wszystkich za głupków a uczciwy i ufny bliźnich za braci.
Tak jest do momentu realnej konfrontacji burzącej złudzenia.
Sęk w tym by nie stać się im podobnym lecz zachowując swoją "czystość" uzbroić się w pancerz chroniący najgłębszą swą istotę przed zranieniem - dystans.
Oto co znaczy; "nie warto rzucać pereł przed wieprze."
-Gdy człowiek coś zgubi idzie i tego szuka, gdy zgubi swoje serce nie idzie i nie szuka go. Tak tworzy się zgorzknienie.
Nie wejdzie do królestwa niebiańskiego ten, kto nie stanie się jak małe dziecko.
Oto zalecenie powrotu do początku, tego zaginionego jestestwa zniekształconego przez wpływ innych czyli świata.
Thoter (6650 punktów)

>Próba wpłynięcia na osobowość innych i zmiany rzeczywistości społecznej nie jest ani łatwa ani >przyjemna. Dochodzi do mocnych spięć i wyładowań.
>
Dla jednych jest przyjemna a dla drugich nie.

wiadomosci(*)magala-polska-opozycje/vpej2f4

W 1982 r. prezydent Ronald Reagan podpisał dokument, który dał początek operacji "QRHELPFUL". CIA była niewidzialną ręką, która latami wspomagała "Solidarność" - zdradza Seth G. Jones* - autor pierwszej poświęconej tym działaniom książki pt. "A Covert Action".

Żydzi amerykańscy przeprowadzili zamach stanu w Polsce i przejęli nad nami władzę. Utworzyli nam atrapę władzy i tzw. demokratyczny "parlament". Polski ochlos przetumaniono z "komunistów" na jewropejskich "demokratów".
Dostanie się do demokrtycznego "parlamentu" jest bardzo przyjemne i opłacalne. Żeby awansować nie trzeba mieć żadnej osobowości. Trzeba tylko opanować sztuczkę cytowania tego, co się usłyszało z telawizora.
Ci, którym w demokratycznym "parlamencie" dano kartkę z tekstem do odczytania, to jest "elita" polityczna, "wielcy patrioci". Szczyt możliwości rządzenia Polaka, w demokratycznej Polsce.
Hamerlik, narzekasz, bo nie umiałeś się ustawić. Nie potrafisz też ustawić swoich dzieci. Wszyscy jesteście nieszczęśliwi. Polacy okradali komunistyczną Polskę a mają skrupuły okradać, gdy wszystko jest obce. Demokratcyzna pauperyzacja stopniowo likwiduje możliwości kapitalistycznego polskojęzycznego zasobu ludzkiego. Polak żeby przetrwać musi KRAŚĆ. Dobrze nam to wychodziło w komunistycznej Polsce a teraz jest dużo gorzej.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
> 1982 r. prezydent Ronald Reagan podpisał dokument, który dał początek operacji "QRHELPFUL". CIA była niewidzialną ręką, która latami wspomagała "Solidarność"

Jak masz problem z przekazaniem kasy tym, którzy podzielają twoje wartości?
Czy Ciebie ktoś rozlicza z tego jak wydajesz swoją kasę?
A gdybyś zechciał wydać ją na kościół twojego wyznania?
Amerykanie mieli prawo finansować solidarność a Polacy mieli obowiązek dogadać się ze sobą mimo tego finansowania.
Mówisz o sprzedaży duszy ale pokaż mi tego, który nie jest gotowy jej sprzedać?

>Hamerlik, narzekasz, bo nie umiałeś się ustawić. Nie potrafisz też ustawić swoich dzieci. Wszyscy jesteście nieszczęśliwi.

Nieważne od czego to narzekanie się zaczęło, ważniejsze za to czym się następnie stało.

Chcę innego społeczeństwa i innego świata. Zrobię co mogę, żeby nastały.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-05-2024 08:27 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Amerykanie mieli prawo finansować solidarność

A teraz mają prawo wywozić zyski i surowce z Polski ??
Oni zrobili kolejny genialny szwindel, a my za to płacimy.
Żydzi amerykańscy sfinansowali tzw. solidarność centami a teraz utrzymujemy ich agentów, którzy wyciągają naszą kasę, liczoną w miliardach.
Ja też bym chciał taki geszeft zrobić.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Co to jest zbawienie? Spokój?
W zasadzie tak. Wieczny niczym nie zakłócony spokój.
Człowiek zbawiony nie ulega już emocjom, afektowi, nie boryka się ze smutkiem, euforią i ciągłymi zmianami nastroju - jest ustabilizowany, pewny, a jego umysł nie zmącony.
Nie ma żadnego "zbawiciela", nikt nie może kogoś zbawić..
-Każdy sam może ten stan osiągnąć, w buddyzmie nazywa się on "nirwana".
Czyli wolność od targanych ludźmi emocjami.
haish (2906 punktów)

>Po co wam religijność defacto jedyny sposób do 'zbawienia'

Tajemnicą wiary wiadomego wyznania jest zbawicielskie działanie alkoholu na organizm ludzki - to bardzo tani i prosty sposób. Idol-bałwan 'syn człowieczy' tej religii ma w żyłach zamiast krwi winko, ponieważ winko ma przeważnie 8 do 17 % czystego alkoholu etylowego jego rekord jest poza zasięgiem ludzkich możliwości - dawka śmiertelna dla człowieka jest liczona w promilach, a nie w procentach.
Ale jakby co zbawiciel zbawia i na dodatek 'gładzi'(cokolwiek to oznacza) wszystkie grzechy świata.


Jest jeszcze jeden sposób zbawienia - 'między niewiastami' - ale nawet szamaństwo vatykańskie stroni od tej metody pomimo iż zbawicielec 'dzizus' tak właśnie został zbawiony. Klechy wolą zbawiać się sposobem Sodomitów.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wielkahist(*)dyetwStfIBTZ6FHMb3Ts9ClpH3LGOU

Chemiczne szczęście robi furorę już od tysięcy lat.
Odradzam, bo już wiem każde chemiczne uniesienie kosztuje postępujące po nim dołowanie.
Wóda czyni człowieka słabym.

Nawet niewielka ilość alkoholu wystarczy, żeby wyłączyć w psyche mechanizmy, które są potrzebne do działania.

Wbrew kościołowi polecam abstynencję.
Sam też postanowiłem pójść tą drogą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Bardzo słusznie.
Mało kto zdaje sobie sprawę, że wypijając jedno tylko piwo 0.5 l przyjmuje aż 25g czystego spirytusu (60g wódki). A alkohol jest trucizną, która wywołuje stan upojenia
a organizm stara się ją zneutralizować zużywając cenne zasoby tak powstaje "kac".
-Dokładnie takie samo upojenie wywołuje spożycie muchomora czerwonego (Amanita Muscaria) który alkoholu nie zawiera za to meskalinę i inne substancje narkotyczne.
Z tym że akurat spożycie małych ilości wspomnianego muchomora ma pewne własności prozdrowotne.
-Zatem "piwosz" który wypija dziennie np. 4 piwa spożywa 100g spirytusu dziennie i aż 36 l czystego spirytusu rocznie. Czy zatem wypicie 4 "browarów" dziennie to nie alkoholizm ?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365