Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co twoi ludzie myślą o ateistach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
21-05-2024 10:47sandhuha (2 punktów)Co twoi ludzie myślą o ateistach
Ciekawi mnie tylko, co inne religie myślą o ateistach. Wiem, że nie zgadzasz się z ich poglądami, ale czy ich nienawidzisz? Jeśli tak, dlaczego i czy masz jakieś osobiste historie. Swoją drogą jestem ateistą, po prostu jestem ciekawy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

endymion (638 punktów)
>Ciekawi mnie tylko, co inne religie myślą o ateistach. Wiem, że nie zgadzasz się z ich poglądami,
>ale czy ich nienawidzisz? Jeśli tak, dlaczego i czy masz jakieś osobiste historie. Swoją drogą
>jestem ateistą, po prostu jestem ciekawy.

Swoją ignorancją mają bardzo zły wpływ na ludzi, gdyż to właśnie oni gardzą wierzącymi i często zachowują się niemoralnie.
21-05-2024 16:17 
 Ocena 2 na 2
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
A co takiego wiedzą "wierzący", żeby ateiści mogli być wobec nich ignorantami ?
Po drugie nie identyfikuj ateistów ze złymi ludźmi, którzy są zdemoralizowani.
-Kto wywoływał wojny religijne ateiści ?
Kto stworzył inkwizycję - też oni ?
Kto zabijał niewiernych - może nie wierzący ignoranci co ?
-Wiele razy na tym forum obrażałeś ludzi ciskając wyzwiskami - to moralne zachowanie bez cienia pogardy ?
Często deklarujesz się jako "wierzący" - w co ?
W jednym z wątków napisałeś że jesteś "buddystą" na co ja stanowczo zareagowałem twierdząc że kłamiesz, a w zasadzie wystawiasz o sobie fałszywe świadectwo.
Otóż wiedz że buddyzm nie jest religią, jest filozofią życia ateistycznego.
-Buddysta jest ateistą i gdybyś nim był wiedziałbyś wszystko bez mojego tłumaczenia.
Nie znam bardziej współczującej czyli moralnej postawy niż ateistyczny buddyzm.
Ateizm to brak wiary w jakieś bóstwo, które wymagałoby czczenia, a nie brak zasad moralnych czy szacunku do człowieka lub zwierzęcia.
21-05-2024 16:51 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>[ateiści] mają bardzo zły wpływ na ludzi, gdyż to właśnie oni gardzą wierzącymi i często zachowują się niemoralnie.
A skądże, przecież np. co najmniej 90% więźniów to osoby wierzące! I to pomimo faktu, że prawo właśnie wierzących faworyzuje.

cr
21-05-2024 18:58 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> co najmniej 90% więźniów to osoby wierzące!

Wierzące w to, że są niewinne.
22-05-2024 15:36 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>> co najmniej 90% więźniów to osoby wierzące!
>Wierzące w to, że są niewinne.
To też, ale ogólnie "wierzący" są tylko osobami które wyznają zasadę; jak trwoga to do boga, dla nich owa "wiara" jest tylko ucieczką od siebie i tego jacy są, pocieszeniem w kulcie wyobrażonego ideału.
Żaden z nich nie rozumie, że należy: stać się tym a nie podziwiać "to".
alsor (3283 punktów)
>Ciekawi mnie tylko, co inne religie myślą o ateistach. Wiem, że nie zgadzasz się z ich poglądami,
>ale czy ich nienawidzisz? Jeśli tak, dlaczego i czy masz jakieś osobiste historie. Swoją drogą
>jestem ateistą, po prostu jestem ciekawy.

Mnie też to interesuje... ale chyba wiem.

Znam kilku ostro zaangażowanych religijnych, bo chodzi o świadków Jehowy,

[bo ci kościelni to betka - podejrzewam nawet, że nie ma żadnych wierzących wśród kleru, czyli księży, itd. znaczy mogą się zdarzać wyjątki, jak zawsze, no ale generalnie kościół nie jest wiarą... pytanie: czym to jest? zapewne jakaś taka korporacja parareligijna... może korupcja po prostu. ciężko wyczuć, a szkoda mi neuronów aby to analizować głębiej.]

w każdym razie rozmawiam z tymi faktycznie wierzącymi,
i oni normalnie funkcjonują, pomijam że są bardzo uprzejmi, itd.

ale oni mają swoje cele, zadania, i inne priorytety,
i np. gdy ja do takiego mówię, wtedy on to w zasadzie olewa: czeka aż skończę,
bo go to nie interesuje.

a co go interesuje naprawdę?
życie wieczne tylko i wyłącznie - cała reszta nie ma znaczenia. przynajmniej ja tak to odbieram.
sandhuha (2 punktów)
>Ciekawi mnie tylko, co inne religie myślą o ateistach. Wiem, że nie zgadzasz się z ich poglądami,
>ale czy ich nienawidzisz? Jeśli tak, dlaczego i czy masz jakieś osobiste historie. Swoją drogą
>jestem ateistą, po prostu jestem ciekawy.

i got this... vidmate.onl/
Smuggler (45 punktów)
(zablokowany)
>Ciekawi mnie tylko, co inne religie myślą o ateistach. Wiem, że nie zgadzasz się z ich poglądami,
>ale czy ich nienawidzisz? Jeśli tak, dlaczego i czy masz jakieś osobiste historie. Swoją drogą
>jestem ateistą, po prostu jestem ciekawy.

Ateista wierzy w życie wieczne?
24-05-2024 17:53 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Ateista wierzy w życie wieczne?

W życie wieczne wierzą Świadkowie Jehowy.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
"Wierzę w Boga Ojca, świętych obcowanie, żywot wieczny Amen". katolicy i cała reszta wyznań chrześcijańskich też w to wierzą.
Tyle że na co komu "wieczne życie" ? Ile można żyć.. jak długo i poco ?
-Z tego co pamiętam to Jezus nauczał, że "życie wieczne" można osiągnąć tu i teraz żyjąc na ziemi a nie dopiero po śmierci. Gdyż jak napisano; "umarli nic nie czują".
Nawet długość (max.) tego żywota jest znana - to było ok. 2000 lat.
Jeśli wierzyć w przekaz o przedpotopowej cywilizacji długowiecznych to wszystko razem zaczyna się "kleić".
-----------------------------------------------------------------------------
Kontrargument.
Jeśli uznać biblijne czasy żywotów za miarę nie lat lecz miesięcy to okazuje się, że wszyscy oni żyli ~ tyle co współcześni ludzie.
Np. Matuzalem 969 lat, 969 miesięcy to 80 lat i 8 miesięcy.
25-05-2024 13:57 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>Tyle że na co komu "wieczne życie" ? Ile można żyć.. jak długo i poco ?

Człowiek żyje po to żeby doświadczać jak najwięcej uczuć przyjemnych i jak najmniej nieprzyjemnych. Życie tak długo ma sens jak długo nie choruję i nie jestem niedołężny.
Thoter (6650 punktów)

>Człowiek żyje po to żeby doświadczać jak najwięcej uczuć przyjemnych i jak najmniej >nieprzyjemnych. Życie tak długo ma sens jak długo nie choruję i nie jestem niedołężny.
>
Córka Karola Marksa Laura ( 66 lat) wraz z mężem ( 69 lat ) popełnili samobójstwo 25 listopada 1911, żeby nie doświadczać starości i nie stwarzać innym problemów.

en.wikipedia.org/wiki/Laura_Marx

Mąż Laury Lafargue napisał:

Zdrowy na ciele i umyśle kończę życie przed bezlitosną starością, która odebrała mi przyjemności i radości jedna po drugiej; i który pozbawia mnie sił fizycznych i psychicznych, może paraliżować moją energię i łamać moją wolę, czyniąc mnie ciężarem dla siebie i innych.
Przez kilka lat obiecałem sobie, że nie dożyję więcej niż 70 lat; i ustaliłem dokładny rok mojego odejścia z życia. Przygotowałem metodę wykonania naszej uchwały, była to iniekcja podskórna kwasu cyjankowego.
Umrę z największą radością, wiedząc, że w przyszłości sprawa, której byłem oddany przez czterdzieści pięć lat, zatriumfuje.
Niech żyje komunizm! Niech żyje międzynarodowy socjalizm!
25-05-2024 14:52 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>przed bezlitosną starością,

W celu ochrony przed chorobami, starością, niedołęstwem i śmiercią powstrzymałem się od wydania na świat potomstwa.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Obaj dobrze wiemy, że nie taki był tego powód.
A życie wyłącznie dla przyjemności to hedonizm czyli pewna forma egoizmu, moja przyjemność ponad wszystko.
-Celem życia nie jest doświadczanie lecz ewolucja czyli rozwój do wyższej formy istnienia.
W przypadku człowieka oznacza to przejście od zwierzęcości ku pełnemu człowieczeństwu.
Choć nie jestem zwolennikiem teorii reinkarnacji to dostrzegam pewne argumenty na jej korzyść.
Widzę/dostrzegam ewolucję psychiki niektórych zwierząt w kierunku bardziej ludziom podobnej co przemawia za tą hipotezą ewolucji do wyższej formy cielesnej.
Są np. koty których psychika przez całe życie jest bardzo zwierzęca i takie, których charakter bardziej przypomina ludzki niż zwierzęcy.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365