Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy pewne wierzenia w piekło nie są dość nihilistyczne?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
05-06-2024 12:33tanostu7 (2 punktów)Czy pewne wierzenia w piekło nie są dość nihilistyczne?
Czy ten światopogląd nie jest niesamowicie nihilistyczny? Można spędzić całe życie, popełniając dobre lub złe uczynki, a wynik byłby taki sam. W tym światopoglądzie nie liczy się nic poza tym, czy wierzysz we właściwą rzecz, która uchroni cię przed wiecznym potępieniem. Wszystkie próby i udręki życia stają się całkowicie nieistotne. Zamiast Czekać na Godota, czekamy na Boga, w tym sensie, że ostatecznie nic w życiu się nie liczy poza tym jednym (ostatecznie dość nudnym i prostym) pytaniem. Pytania o to, jak dobrze żyć, jak spędzać czas itp. nic nie znaczą. Jeśli ktoś nie zamierza wierzyć w Boga, to tak naprawdę nie ma znaczenia, co zrobi, ponieważ jego los będzie taki sam. Nie ma różnicy pomiędzy niewierzącym, który poświęca całą swoją energię i czas na poprawę życia biednych, a niewierzącym, który jest całkowicie i destrukcyjnie hedonistyczny. Obaj są skazani na piekło.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

tanostu7 (2 punktów)
>Czy ten światopogląd nie jest niesamowicie nihilistyczny? Można spędzić całe życie, popełniając
>dobre lub złe uczynki, a wynik byłby taki sam. W tym światopoglądzie nie liczy się nic poza tym, czy
>wierzysz we właściwą rzecz, która uchroni cię przed wiecznym potępieniem. Wszystkie próby i udręki
>życia stają się całkowicie nieistotne. Zamiast Czekać na Godota, czekamy na Boga, w tym sensie, że
>ostatecznie nic w życiu się nie liczy poza tym jednym (ostatecznie dość nudnym i prostym) pytaniem.
>Pytania o to, jak dobrze żyć, jak spędzać czas itp. nic nie znaczą. Jeśli ktoś nie zamierza wierzyć
>w Boga, to tak naprawdę nie ma znaczenia, co zrobi, ponieważ jego los będzie taki sam. Nie ma
>różnicy pomiędzy niewierzącym, który poświęca całą swoją energię i czas na poprawę życia biednych, a
>niewierzącym, który jest całkowicie i destrukcyjnie hedonistyczny. Obaj są skazani na piekło.

i got this... xender.vip/

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365