To jest szczere pytanie. Nie mam zamiaru wszczynać żadnych kłótni. Tyle, że na początek Biblia została napisana przez omylnego człowieka, była wielokrotnie przepisywana ręcznie i tłumaczona, co może wprowadzić błąd, była redagowana przez Kościół przez setki lat. Mam na myśli to, że ludzie czytają to samo i odbierają różne znaczenia. Nie mówiąc już o tym, czy uda im się to napisać. Jak po tych wszystkich latach zmian ktoś może być pewien, że jest to słowo Boże, a nie coś, w co ktoś chciał, żebyś wierzył 1000 lat temu? |