Racjonalista - Strona głównaDo treści
fajny film dzisiaj widziałem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
28-06-2024 19:32okragly (21676 punktów)fajny film dzisiaj widziałem
fajny film dzisiaj widziałem
pt filozofia nauki www.youtube.com/watch?v=19y8Pj6zPQ8
a tam, że to, co w człowieku myśli, to nie jest on sam, ale wspólnota ludzi, do których on należy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>to, co w człowieku myśli, to nie jest on sam, ale wspólnota ludzi, do których on należy.
A kto to wspólnymi z całą resztą siłami i na czyją nic o tym niewiedzącą rzecz pomyślał?

cr
okragly (21676 punktów)
>>to, co w człowieku myśli, to nie jest on sam, ale wspólnota ludzi, do których on należy.
>A kto to wspólnymi z całą resztą siłami i na czyją nic o tym niewiedzącą rzecz pomyślał?
piszesz że nie odpowiadam na pytania, bo ich nie rozumiem
dlatego myślę sobie, że to, jak piszesz, to nie jesteś ty sama, ale wspólnotą kobiet z wenus
halo, halo, tu ziemia

>A kto to wspólnymi z całą resztą siłami ...
niema wspólnych z całą resztą sił, ... jesteśmy zgodnie z narzuconą nam przez patoelity ideologią (od urodzenia, żłobka, przedszkola, ...) indywidualni, wolni
a więc nasze siły się znoszą (na łódce każdy wiosłuje w swoją stronę w rzeczywistości mimo ogromu wysiłku stoją w miejscu) i o to chodzi patoelitom, byśmy byli bezsilni

>i na czyją nic o tym niewiedzącą rzecz pomyślał?
to już wyższa szkoła manipulacji
06-07-2024 11:49 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> to, co w człowieku myśli, to nie jest on sam, ale wspólnota ludzi, do których on należy.
>>A kto to wspólnymi z całą resztą siłami i na czyją nic o tym niewiedzącą rzecz pomyślał?
> [...] nie odpowiadam na pytania, bo ich nie rozumiem
Pytanie to jakaś myśl, więc pytam kto, to, co napisałeś, pomyślał?

>dlatego myślę sobie, że to, jak piszesz, to nie jesteś ty sama, ale wspólnotą kobiet z wenus
>halo, halo, tu ziemia
>>A kto to wspólnymi z całą resztą siłami ...
>niema wspólnych z całą resztą sił, ...
A przecież napisałeś, że "to, co w człowieku myśli, to [...] wspólnota".

>to już wyższa szkoła manipulacji
"Srutututu" odpowiedziała wspólnota.

cr
06-07-2024 14:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>> to, co w człowieku myśli, to nie jest on sam, ale wspólnota ludzi, do których on należy.
>>>A kto to wspólnymi z całą resztą siłami i na czyją nic o tym niewiedzącą rzecz pomyślał?
>> [...] nie odpowiadam na pytania, bo ich nie rozumiem
>Pytanie to jakaś myśl, więc pytam kto, to, co napisałeś, pomyślał?
rodzice, rodzina, wieś, szkoła podstawowa, a tam nauczyciel fizyki, nauka zawodu, później prasa tzw opiniotwórcza (teraz myslę o niej jako o patoelitotwórczej)
to co myślę to NIC nie jest moje
moje JA, nie jest moje, jest zewnętrzne a myślałem że jestem dobrym człowiekiem, a jestem tylko dobrze wychowanym

>>dlatego myślę sobie, że to, jak piszesz, to nie jesteś ty sama, ale wspólnotą kobiet z wenus
>>halo, halo, tu ziemia
>>>A kto to wspólnymi z całą resztą siłami ...
>>niema wspólnych z całą resztą sił, ...
>A przecież napisałeś, że "to, co w człowieku myśli, to [...] wspólnota".
współnota jest ograniczona do "wioski" a reszta sił zrozumiałem jako świat?

>>to już wyższa szkoła manipulacji
>"Srutututu" odpowiedziała wspólnota.
jeśli wejdziesz między wrony, kraczesz jak i one
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>to co myślę to NIC nie jest moje
Wszyscy się edukują, ale co z tego ulepimy, to nasze.

>współnota jest ograniczona do "wioski" a reszta sił zrozumiałem jako świat?
W dobie netu jest światem.

>>"Srutututu" odpowiedziała wspólnota.
>
Translator podaje, że to było po maorysku.

cr
06-07-2024 17:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>to co myślę to NIC nie jest moje
>Wszyscy się edukują, ale co z tego ulepimy, to nasze.
jesteśmy zwierzętami, reagujemy na otoczenie, unikamy bólu, szukamy przyjemności

>>współnota jest ograniczona do "wioski" a reszta sił zrozumiałem jako świat?
>W dobie netu jest światem.
to wyrób "czekoladopodobny", iluzja, do szczęścia potrzebujemy swojego stada, codziennych z nim kontaktu Face-to-face tak jak tu


dopiero taka komuna ma JA, w zasadzie MY (bo JA nie istnieje)



fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>to co myślę to NIC nie jest moje
>>Wszyscy się edukują, ale co z tego ulepimy, to nasze.
>jesteśmy zwierzętami, reagujemy na otoczenie, unikamy bólu, szukamy przyjemności
Dlatego zmieniasz temat?

>>>współnota jest ograniczona do "wioski" a reszta sił zrozumiałem jako świat?
>>W dobie netu jest światem.
>to wyrób "czekoladopodobny", iluzja, do szczęścia potrzebujemy swojego stada, codziennych z nim kontaktu Face-to-face tak jak tu
Mogłabym mieszkać na antypodach.

cr
07-07-2024 05:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>to co myślę to NIC nie jest moje
>>>Wszyscy się edukują, ale co z tego ulepimy, to nasze.
>>jesteśmy zwierzętami, reagujemy na otoczenie, unikamy bólu, szukamy przyjemności
>Dlatego zmieniasz temat?
jesteśmy zwierzętami, nie mamy wolnej woli, nic nie ulepimy, co ma byc nieulepione

>>>>współnota jest ograniczona do "wioski" a reszta sił zrozumiałem jako świat?
>>>W dobie netu jest światem.
>>to wyrób "czekoladopodobny", iluzja, do szczęścia potrzebujemy swojego stada, codziennych z nim kontaktu Face-to-face
>Mogłabym mieszkać na antypodach.
też mógłbym ale to są odstępstwa od naszej natury
07-07-2024 13:51 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>nic nie ulepimy, co ma byc nieulepione
Się nam ta dyskusja nie klei.

>>Mogłabym mieszkać na antypodach.
>też mógłbym ale to są odstępstwa od naszej natury
A przecież każdy mieszka na antypodach.


cr
07-07-2024 14:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nic nie ulepimy, co ma byc nieulepione
>Się nam ta dyskusja nie klei.
słaby klej

>>>Mogłabym mieszkać na antypodach.
>>też mógłbym ale to są odstępstwa od naszej natury
>A przecież każdy mieszka na antypodach.
szczególnie jak sie mieszka w łodzi
zamień na dom na wodzie np www.youtube.com/watch?v=TIZbh06y2CI&t=154s



fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
07-07-2024 23:30 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>A przecież każdy mieszka na antypodach.
>szczególnie jak sie mieszka w łodzi
Bez wyszczególnień, literalnie każdy.

>zamień na dom na wodzie np www.youtube.com/watch?v=TIZbh06y2CI&t=154s
Bujaj się.
(Ale Holendrzy może niedługo będą się tak "budować".)


cr
08-07-2024 07:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Bujaj się.
jak bujać się to tylko w łodzi


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
08-07-2024 09:54 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Bujaj się.
>jak bujać się to tylko w łodzi
Odesłanie Cię do niej moim celem.

cr
08-07-2024 15:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Bujaj się.
>>jak bujać się to tylko w łodzi
>Odesłanie Cię do niej moim celem.
celem zatopienia


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Bujaj się.
>>>jak bujać się to tylko w łodzi
>>Odesłanie Cię do niej moim celem.
>celem zatopienia
A to nie Ty zacząłeś?



Ale niech Ci będzie: oto koło dla okrągłego.


cr
08-07-2024 19:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Bujaj się.
>>>>jak bujać się to tylko w łodzi
>>>Odesłanie Cię do niej moim celem.
>>celem zatopienia
>A to nie Ty zacząłeś?
nie ważne kto zaczął, ważne jak to się skończy
utonięciem

>Ale niech Ci będzie: oto koło dla okrągłego.


przypomniała mi sie historia z dzieciństwa, poszedłem z kolegami nad jezioro, skakałem z pomostu na "głowę" i pod woda płynąłem w kierunku brzegu. Raz źle skoczyłem i zamiast do brzegu płynąłem w głębinę a nie umiałem pływac, miałem może 9 lat, jak ja walczyłem o zycie, tonąłem, odbijałem się od dna, łapałem powietrze, tonąłem, odbijałem się od dna w kierunku brzegu, i tak cm po cm uratowałem się (nikt nie zauważył, koła nikt nie rzucił, może dlatego ze było dużo ludzi, jak to w łodzi)

dziwne że matka pozwoliła mi iść nad jezioro, musiała wiedzieć, że nie umiem pływać, a może ja się jej nie pytałem? ale to było 3 km, dzisiaj to byłoby niemożliwe

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
09-07-2024 16:05 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>płynąłem w głębinę a nie umiałem pływac
Jakim sposobem poznałeś, że nie umiesz?

>było dużo ludzi, jak to w łodzi)

Wiadomo.

>dziwne że matka pozwoliła mi iść nad jezioro, musiała wiedzieć, że nie umiem pływać, a może ja się jej nie pytałem? ale to było 3 km, dzisiaj to byłoby niemożliwe
A guzik to pomaga, bo ostatecznie i dzisiaj dzieciaki toną.


cr
haish (2905 punktów)
>fajny film dzisiaj widziałem

ja zamiast filmu znalazłem coś takiego

29-06-2024 21:20 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>fajny film dzisiaj widziałem
>ja zamiast filmu znalazłem coś takiego
>

jesteśmy do siebie jakoś podobni
Ty zagiąłeś parol na katolicyzmie i jej stolicy w Watykanie (dla mnie wydają się już niegroźni, skansen)
ja uważam za śmiertelne zagrożenie dla przetrwania narodu liberalizm (wilki z wall street) z stolicą (rozproszoną) na terytorium usazyda


Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365