>Widziałem ludzi wyznających określone religie atakujących innych za ich religię? Czy ktoś też to >zauważył? To główny powód, dla którego opuściłem TikTok
Człowiek walkę ma zapisaną w genach. Ludzkie ego domaga się pochwał i samoakceptacji. Samoakceptacja prowokuje do narzucania innym własnych poglądów. Tylko wyedukowany i rozumiejący tak siebie jak i innych może osiągnąć stan względnego kompromisu, - to dość trudne, zważywszy że różnica pomiędzy prezentacją własnych poglądów, a jej narzucaniem innym jest dość płynna. Jeżeli robi to człowiek tylko dlatego, że sam rozpaczliwie poszukuje racjonalności i kompromisu - to jest to najmniejsze zło. większym złem jest nie wskazywanie innym poszukującym właściwego kierunku ich poszukiwań. W każdym innym przypadku zło staje się większe - na przykład narzucanie wyznania religijnego w państwie świeckim celem czerpania korzyści z ubezwłasnowolnionych ideologią ludzi w społeczeństwie.
|