>OK, więc moi rodzice są chrześcijanami i zawsze mówią o tym, ile jest dowodów na istnienie Boga, >ale nigdy nie mówią mi, jakie to są dowody. Czy moglibyście pomóc mi znaleźć ten rzekomy dowód?
Czy jest przypadkiem, że człowiek jako jedyny gatunek z pośród gatunków żyjących na planecie Ziemia (również tych które wymarły) jest jedynym rozumnym gatunkiem który zbudował cywilizację w oparciu o ideę BOGA Kreatora ludzkości ? Ten Bóg jest obecny w ludzki umyśle - pomimo że każdy człowiek jest śmiertelny, to byt Boga jest nieustannie obecny w umysłach żyjących - wynika stąd, że ten byt jest NIEŚMIERTELNY co najmniej od momentu gdy gatunek ludzki 'zszedł z drzewa i zaczął używać ognia'. Gatunek ludzki jak dotąd nie poznał innej inteligencji ani na Ziemi, ani w kosmosie. Za sprawą czynnika boskiego gatunek ludzki wykształcił specyficzny rodzaj komunikacji - ludzką mowę, i stosunkowo niedawno pismo umożliwiające komunikację międzypokoleniową. Tego nie dokonał żaden inny znany człowiekowi gatunek. Ponadto myślenie abstrakcyjne jest możliwe tylko za pomocą pojęć wyrażanych słowami mowy ludzkiej. O powyższym nie ma nic w teorii darwinowskiej. Religia chrześcijańska jest li tylko jedną z wielu religii ludzkości i 'fenomen' jej idola ma zastosowanie do greckiej Koine - dla tego języka ten idol był 'logosem(słowem)' oraz 'alfą i omegą'(pierwszą i ostatnią literą greckiego alfabetu). Natomiast JEDYNY BÓG jest uniwersalny dla całej ludzkości(dla każdego ludzkiego języka). Więcej na temat Boga i o Bogu żaden człowiek nie jest w stanie nic powiedzieć poza przypuszczeniami - wynika to z tego że ludzka percepcja determinuje ludzkie myślenie i pojmowanie. Istota(człowiek) niewiele może powiedzieć o nadistocie(Bogu).
|