Racjonalista - Strona głównaDo treści
szczęścia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
28-07-2024 11:59okragly (21676 punktów)szczęścia
życzenie szczęścia jest racjonalne, pozostałe sa nieracjonalne
Jak nie ma wolnej woli, bo nie ma, to pozostaje nam tylko szczęście
Wszystko co możemy zaobserwować wśród nas to nierówna dystrybucja szczęścia
w raju dystrybucja szczęścia była sprawiedliwa, po równo
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
>Jak nie ma wolnej woli, bo nie ma,

Nie masz wyboru czy piszesz na racjonaliście czy nie i co piszesz?
28-07-2024 12:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Jak nie ma wolnej woli, bo nie ma,
>Nie masz wyboru czy piszesz na racjonaliście czy nie
reaguje, Sam z siebie nigdy nic nie wymysliłem, napisałem, powiedziałem, jestem tylko bezwolną maszyną biologiczną

napisałeś, poczuwam się w obowiązku odpisac
a post był jako reakcja na obejrzany filmik na YT, chciałem się podzielic wiedzą która jest fundamentalna dla naszego życia a nieznajomość jej niepotrzebnie komplikuje nam życie

>i co piszesz?
poglądy mam ukształtowane przez środowisko w którym zyłem. Sam z siebie nigdy nic nie wymysliłem, napisałem, powiedziałem, jestem tylko bezwolną maszyną biologiczną
Andej (374 punktów)
>>>Jak nie ma wolnej woli, bo nie ma,
>>Nie masz wyboru czy piszesz na racjonaliście czy nie
>reaguje, Sam z siebie nigdy nic nie wymysliłem, napisałem, powiedziałem, jestem tylko bezwolną maszyną biologiczną
>napisałeś, poczuwam się w obowiązku odpisac
>a post był jako reakcja na obejrzany filmik na YT, chciałem się podzielic wiedzą która jest fundamentalna dla naszego życia a nieznajomość jej niepotrzebnie komplikuje nam życie
>>i co piszesz?
>poglądy mam ukształtowane przez środowisko w którym zyłem. Sam z siebie nigdy nic nie wymysliłem, napisałem, powiedziałem, jestem tylko bezwolną maszyną biologiczną
Too wspaniałe świadectwo współczesnego człowieka, któremu media i otoczenie zastępują rozum i wolną wolę. Takich ludzi trzeba rządzącym w dominującej większości krajów, a może i we wszystkich. To wspaniały sposób na ustawie nie się w życiu i robienie kariery. Gratuluję.
29-07-2024 22:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>Jak nie ma wolnej woli, bo nie ma,
>>>Nie masz wyboru czy piszesz na racjonaliście czy nie
>>reaguje, Sam z siebie nigdy nic nie wymysliłem, napisałem, powiedziałem, jestem tylko bezwolną maszyną biologiczną
>>napisałeś, poczuwam się w obowiązku odpisac
>>a post był jako reakcja na obejrzany filmik na YT, chciałem się podzielic wiedzą która jest fundamentalna dla naszego życia a nieznajomość jej niepotrzebnie komplikuje nam życie
>>>i co piszesz?
>>poglądy mam ukształtowane przez środowisko w którym zyłem. Sam z siebie nigdy nic nie wymysliłem, napisałem, powiedziałem, jestem tylko bezwolną maszyną biologiczną
>Too wspaniałe świadectwo współczesnego człowieka,
taka jest natura zwierzęcia którym jestem

>któremu media i otoczenie zastępują rozum i wolną wolę.
tez jesteś produktem środowiska
inaczej byłbyś np chińczykiem

>Takich ludzi trzeba rządzącym
tak jak 500 lat temu, jesteśmy tylko chłopami pańszczyźnianymi (niewolnikami)

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Andej (374 punktów)
>tez jesteś produktem środowiska
Ale dość zbuntowanym i posiadającym bufor niezależności.
>inaczej byłbyś np chińczykiem
Jeśli już, to martwym. Martwe ryby z prądem płyną.
>tak jak 500 lat temu, jesteśmy tylko chłopami pańszczyźnianymi (niewolnikami)
W pewnym, nawet dość dużym zakresie, tak. Ale Spartakus się porwał na system. I miał swoje 15 minut.
endymion (638 punktów)
bajdu sobie bajdu, liczu sobie na to żem nietykalnu
www.youtube.com/watch?v=8QObf_JeNbo

umiesz liczyć? licz się z konsekwencjami, za które na pewno poniesie się konsekwencję ;D
30-07-2024 14:10 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>tez jesteś produktem środowiska
>Ale dość zbuntowanym i posiadającym bufor niezależności.
każdy tak mówi

>>inaczej byłbyś np chińczykiem
>Jeśli już, to martwym. Martwe ryby z prądem płyną.
też płynę z prądem
płynięcie pod prąd jest głupie i mocno śmiertelne

>>tak jak 500 lat temu, jesteśmy tylko chłopami pańszczyźnianymi (niewolnikami)
>W pewnym, nawet dość dużym zakresie, tak. Ale Spartakus się porwał na system. I miał swoje 15 minut.
tak, ale my jesteśmy libkami (indywidualni, wolni), Spartakus stworzył komunę, wspólnotę, co nam nie grozi
patoelity zrobiły z nas libków niedorozwojków, własnie dlatego by nigdy nie było powstania S

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
07-08-2024 15:59 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>patoelity zrobiły z nas libków niedorozwojków
Patoelity nie są bezwolną maszyną biologiczną?

cr
07-08-2024 16:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>patoelity zrobiły z nas libków niedorozwojków
nie wpadnij w złe towarzystwo, bo będziesz krakac jak i one



grzeszysz dziewczyno,
nie uczeszczając na codzienną komunie do naszego racjonalistów kościoła
Ty, jego kapłanka, bój się ... kogo? Musimy się kogoś bać,

>Patoelity nie są bezwolną maszyną biologiczną?
czy rak jest bezwolną maszyną biologiczną?
mafia tez ludziom pomaga, jest nawet w tym lepsza niż ta formalna, panstwowa
u zarania naszej panstwowości stała mafia, takie mamy geny Polski.


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
07-08-2024 16:46 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Patoelity nie są bezwolną maszyną biologiczną?
> czy rak jest bezwolną maszyną biologiczną?
Odpowiedz "tak" lub "nie", maszyno biologiczna.

cr
07-08-2024 17:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Patoelity nie są bezwolną maszyną biologiczną?
>> czy rak jest bezwolną maszyną biologiczną?
>Odpowiedz "tak" lub "nie", maszyno biologiczna.
redukcja do maszyny biologicznej, uczyni nas wolnymi
a tak jesteśmy niewolnikami

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
07-08-2024 17:57 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
> redukcja do maszyny biologicznej, uczyni nas wolnymi
Z tego co piszesz wynika iż czujesz się zniewolony przez własny umysł.
Wycisz go tak, jak wycisza się reklamy w telewizorze a dostąpisz spokoju.
-"Maszyna biologiczna" to bezwolny dron/automat i niewolnik a nie człowiek.
Zapomnij o mrówkach, termitach i innych owadach. Ciesz się że jesteś ludziem a nie robakiem, masz mózg i możesz robić to co chcesz a nie tylko to do czego wyposażyła cię natura. Tym różnimy się od zwierząt, że nasza świadomość potrafi wyjść poza instynkty i działać na innych poziomach.
A Ty chcesz siebie zredukować..
Zatrudnij się w chińskiej fabryce śrubek.. dostaniesz mundurek, dzienną normę do wykonania, posiłki regeneracyjne i kąt do spania. O nic się nie będziesz musiał martwić, "komuna" zakładu pracy wszystkim się zajmie.
Wtedy dopiero docenisz to co masz teraz.
08-08-2024 10:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> redukcja do maszyny biologicznej, uczyni nas wolnymi
>Z tego co piszesz wynika iż czujesz się zniewolony przez własny umysł.
raczej przez system, jesteśmy maszynami biologicznymi z miejscem na wgranie programów.
W raju matka, ojciec, ciocie, wujkowie, kuzyni, babcie wgrywali nam program który był korzystny dla nas
dzisiaj patoelity wgrywają nam program by nas zniewolic
kilka dni po narodzeniu byłem chrzczony (stepel niewolnika do końca życia), zanim nauczyłem się mówic babcia uczyła mnie modlić się i bym się bał Boga, dziecinstwo było fajne (nie chodziłem do żłobka, przedszkola ani zerówki) ale w szkole podstawowej to obóz, musztra na okrągło, słuchanie się obcych ludzi, przepisywanie słówek całymi stronicami, komunia, kary cielesne, śpiewanie hymnów pochwalnych na cześć władzy, i tak stałem się indywidualnym, wolnym, Polakiem, na rozkaz oddam zycie za nasze patoelity, taki mam wgrany program. W szkole nauczyli mnie hierarchii, słuchac się kierownictwa, pisać raporty, sprawozdania, obliczać tor lotu pocisku, walczyć, naprawiac czołg, produkować czołg, rzucać granatem (piłeczką ), idei że praca uczyni mnie wolnym, wszystko by bronic nasze patoelity, być jego mięsem armatnim
do tego dodac propagandę dla niewolników która nasiąkamy z TV, radia, prasy, internetu. Powinni nam płacić za słuchanie tego a oni pobierają abonament, co za zuchwałość.

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)

>do tego dodac propagandę dla niewolników która nasiąkamy z TV, radia, prasy, internetu. Powinni >nam płacić za słuchanie tego a oni pobierają abonament, co za zuchwałość.

www.youtube.com/watch?v=O84GNTsK96E

Jak się ratować przed poborem. K. Tarnawa -Gwóźdź i S. Pitoń

Pan Pitoń prezentuje naiwną metodę obronienia się przed tym, by agentura Anglosasów nie zrobiła z nas mięsa armatniego.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>W raju matka, ojciec, ciocie, wujkowie, kuzyni, babcie wgrywali nam program który był korzystny dla nas
I tak do dziś robią buszmeni.
Umysł to wszystko to co zgromadziłeś w głowie sam, lub Ci w nią wmuszono.
>dzisiaj patoelity wgrywają nam program by nas zniewolic
>kilka dni po narodzeniu byłem chrzczony (stepel niewolnika do końca życia)
Religijne bzdury którymi nie musisz się przejmować.
>[...[Powinni nam płacić za słuchanie tego a oni pobierają abonament, co za zuchwałość.
Masz wybór decydować czy, co i kiedy oglądać, słuchać, czytać.
Ja już wcale telewizji nie oglądam (czasem jakiś program edukacyjny, przyrodniczy), radia też nie słucham - muzykę znajduję sobie sam na "youtube", bo mnie szlag trafia od tych durnych reklam i jazgotu puszczanego na okrągło.
07-08-2024 22:21 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>Patoelity nie są bezwolną maszyną biologiczną?
>>> czy rak jest bezwolną maszyną biologiczną?
>>Odpowiedz "tak" lub "nie", maszyno biologiczna.
> redukcja do maszyny biologicznej, uczyni nas wolnymi
Jaka redukcja, skoro tymi maszynami jakoby jesteśmy?


cr
08-08-2024 10:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Patoelity nie są bezwolną maszyną biologiczną?
>>>> czy rak jest bezwolną maszyną biologiczną?
>>>Odpowiedz "tak" lub "nie", maszyno biologiczna.
>> redukcja do maszyny biologicznej, uczyni nas wolnymi
>Jaka redukcja, skoro tymi maszynami jakoby jesteśmy?
jesteśmy maszynami biologicznymi z miejscem na wgranie programów.
W raju matka, ojciec, ciocie, wujkowie, kuzyni, babcie, wgrywali nam program który był korzystny dla nas
dzisiaj patoelity wgrywają nam program by nas zniewolic
dlatego redukcja, by wejść do raju, biblijne 40 lat wędrówki przez pustynię nie jest głupie


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>> redukcja do maszyny biologicznej, uczyni nas wolnymi
>>Jaka redukcja, skoro tymi maszynami jakoby jesteśmy?
>jesteśmy maszynami biologicznymi
Czyli co się redukuje?

cr
11-08-2024 14:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>> redukcja do maszyny biologicznej, uczyni nas wolnymi
>>>Jaka redukcja, skoro tymi maszynami jakoby jesteśmy?
>>jesteśmy maszynami biologicznymi
>Czyli co się redukuje?
redukcja to pozbywanie się udomowienia. Przekopanie się do siebie z raju. Cofnij się 10 000 lat i zobacz, jaka jesteś. Trzeba tony cudzych śmieci wyrzucić, pozbyć się tych toksyn, bo poświęcamy życie dla cudzych celów, skupiamy się na osobistych dobrach materialnych (w raju nie występowały). Ciągłe uczucie niedosytu. Musisz ciągle walczyć, aby pozostać na powierzchni.

kapitalizm nie jest naszą istotą, został nam wgrany przez patoelity, mocno przeniknął w nas, nasze życie codzienne, produkty i usługi, mity i symbole, otacza nas ze wszystkich stron, mówimy nim, myślimy nim i jednocześnie jest niewidoczny Sprzedaje towary ale i historie, które fascynują, bawią, ciekawią, sprawiają, że chcemy kupić ten a nie inny produkt. Naszą tożsamość, uczucia, więzi społeczne, a nawet obraz przeszłości i fantazje o przyszłości budujemy z klocków dostarczanych przez "kapitalizm" - cr, co oni z nami zrobili?
a więc redukcja polegałaby na odrzuceniu kapitalizmu, hierarchii, niewolnictwa, indywidualizmu, religi

To, kim jesteśmy, co pragniemy jest WYKREOWANE, aby uczynić nas lepszym niewolnikiem Większość pragnień i dążeń to wynik pranie mózgu przez media, wychowanie, edukacje, reklamy, religie. Np Muzułmanin jak wyobrazi sobie jedzenie wieprzowiny, dostanie wymiotów - tak go uwarunkowano. Nie jesteśmy lepsi, na widok raju wielu z nas by wymiotowało



fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>> redukcja do maszyny biologicznej, uczyni nas wolnymi
>>>>Jaka redukcja, skoro tymi maszynami jakoby jesteśmy?
>>>jesteśmy maszynami biologicznymi
>>Czyli co się redukuje?
>redukcja to pozbywanie się udomowienia
Nie pytałam czym jest redukcja.

cr
11-08-2024 18:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>> redukcja do maszyny biologicznej, uczyni nas wolnymi
>>>>>Jaka redukcja, skoro tymi maszynami jakoby jesteśmy?
>>>>>Czyli co się redukuje?
>>redukcja to pozbywanie się udomowienia
>Nie pytałam czym jest redukcja.
redukuje sie udomowienie, wtedy cr byłaby dziką kobietą co jest niemożliwe, bo jesteś udomowiona i koło sie zamyka. Nie możemy być wolnymi, zredukować się do czystej maszyny biologicznej

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
endymion (638 punktów)
Dlaczego żydzi są tacy głupi (potwierdzone naukowo) i za tę głupotę ponoszą konsekwencje?

Jest nawet napisane w przenajświętrzej gojrze: żyd żydowi żydem.
30-07-2024 14:47 
 0 na 2
okragly (21676 punktów)
>Dlaczego żydzi są tacy głupi (potwierdzone naukowo)
mają 100 X więcej Nobla na osobę niż my

>i za tę głupotę ponoszą konsekwencje?
nie sa głupi, może nieumiarkowani w bogaceniu się, wpływaniu na świat
ale to nie ich wina, tylko nasza, libków niedorozwojków dla których najwazniejszą wartością jest INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, zaszczepiony nam przez antypolskie patoelity

>Jest nawet napisane w przenajświętrzej gojrze: żyd żydowi żydem.
odwrotnie, maja religijny nakaz być wspólnotą, jest powiedziane, by gromadzic się w komuny, tylko wtedy wstąpi w nich duch święty


i się gromadzili patrz sztetl (komunistyczne wioski żydowskie)

my nigdy nic nie osiągniemy bo wierzymy w fałszywego boga, LIBERALIZM (indywidualizm, wolność) co widac za granicą, że największym wrogiem Polaka jest inny Polak (wynika z naszego głupiego boga), odwrotnie jest u Żydów
endymion (638 punktów)
nie widzę logicznej odpowiedzi na pytanie: dlaczego żydzi są tacy głupi? (potwierdzone naukowo), nagroda nepota nie czyni ciebie mądrym - wręcz przeciwnie: jeżeli nepot myśli, że ilość nagród nepota wręczana nepotom i nepotofilom nie jest widziana przez ludzi mądrych jako akt debilizmu, to tylko świadczy o jego głupocie.

ps. uderz w pedofila, a nożyce się odezwą ;D (i czyż to nie jest dowód na to, żeś debil?)

Ja wiem, dlaczego są tacy głupi, ale sprawdzam, czy jakiś tu obecny żydek się domyśli (zgodnie z moją teorią to jego ego nie pozwoli mu nawet przypuścić że może być głupszy niż reszta świata i póki co moja teoria się sprawdza).

btw. ludźmi mądrymi określam Azjatów, którzy władają światem... dla nich jesteście po prostu jednym wielkim żartem
30-07-2024 23:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>nie widzę logicznej odpowiedzi na pytanie: dlaczego żydzi są tacy głupi? (potwierdzone naukowo),
jak mogą być głupi skoro dobrze sie rozmnażają, sa najbogatszą nacją, rządzą nami libkami i światem. Czego im brakuje?

> uderz w pedofila, a nożyce się odezwą ;D (i czyż to nie jest dowód na to, żeś debil?)
debile mają klawe zycie

> ludźmi mądrymi określam Azjatów, którzy władają światem... dla nich jesteście po prostu jednym wielkim żartem
z Azjatów to tylko z widzenia Wietnamczyków, kiedys na stadionie w W-wie, widac było że to nie sa libki (indywidualizm, wolność nie jest ich bogiem)


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
30-07-2024 23:31 
 Ocena 1 na 1
endymion (638 punktów)
nie kłam, tych stoisk Azjatów to nie widziałem praktycznie nigdzie: ani w wawie, ni w pradze, ni w amsterdamie, ni w wenecji... normalnie wszędzie nie mają swoich sklepików, że gdzie nie pojedziesz to kupisz pamiątkę z chin

za to tam w chinach to normalnie żydków pełno na każdym rogu ze swoimi sklepikami - tak rzondzom! ;]
Thoter (6650 punktów)
>>nie widzę logicznej odpowiedzi na pytanie: dlaczego żydzi są tacy głupi? (potwierdzone >naukowo),
>jak mogą być głupi skoro dobrze sie rozmnażają, sa najbogatszą nacją, rządzą nami libkami i >światem. Czego im brakuje?
>
Jedności. Żydzi niemieccy byli o krok od stworzenia komunistycznego imperium, które byłoby potęgą gospodarczą i intelektualną. Bezpieczeństwo zapewniałaby temu imperium zapewniałaby broń atomowa.
Zagrożone Imperium Brytyjskie, już w chwili planowania, przystąpiło do ataku na Żydów niemieckich. Brytyjczycy są sprawcami antysemityzmu, który miał zniszczyć i zniszczył symbiozę Żydów niemieckich i Niemców. Po której stronie stanęli Żydzi amerykańscy ??? Żydzi amerykańscy, którzy mieli i mają najwięcej do gadania w USA, mają korzenie w Niemczech. Ci Żydzi najpierw stanęli po stronie Żydów niemieckich i pomogli im w przejęciu władzy nad Rosją. Żydzi niemieccy stworzyli ZSRR i Armię Czerwoną. W 1937 r. w ZSRR wymordowano całą administrację cywilną i wojskową, głównie Żydów, w większości przybyłych do ZSRR. Dokonało tego żydowskie NKWD.
Wynika z tego, że biednych Żydów sowieckich wsparli Brytyjczycy i Żydzi amerykańscy. To był 1937 rok. Brytyjczycy z Żydami amerykańskimi wymordowali, z pomocą Żydów sowieckich, Żydów niemieckich. Brytyjczycy z Żydami amerykańskimi dowozili broń Żydom sowieckim w celu zniszczenia powstałej Osi Berlin Rzym Tokio. Jaki los czekał Zydów sowieckich po wykonaniu zadania, zniszczenia Osi Berlin Rzym Tokio ???
Naszych dziadków i ojców, w ZSRR, wymordowało żydowskie NKWD, a celem tego ludobójstwa było ułatwienie przejścia przez Polskę Armii Czerwonej.
Ci Żydzi i ci Brytyjczycy, którzy dzisiaj Ukraińcami dowodzą proxy war z Rosją, to są dzieci i wnukowie tych, co wydali rozkazy wymordowania Żydów, komunistów i Polaków.
Żydów nie wymordowano dlatego, że byli Żydami. Żydów wymordowano dlatego, że tworzyli swoje komunistyczne imperium. Żydów komunistów, Żydów nie będących komunistami i komunistów nie będących Żydami wymordowali ci sami i w tym samym celu. Z Żydów zrobiono męczenników a z komunistów nie będących Żydami, kanalie.
Obecny atak Żydów amerykańskich i Brytyjczyków na komunistów chińskich jest powtórką tego, co miało miejsce sto lat temu. Sto lat temu udało się Żydom amerykańskim i Brytyjczykom wymordować: Żydów komunistów, Żydów nie będących komunistami, komunistów nie będących Żydami i jeszcze pokonać Oś Berlin Rzym Tokio. Na końcu kaci ściągnęli kaptury, ubrali togi i osądzili swoje ofiary. Siostrzeniec Freuda Edward Bernays napisał to co mu zlecono, tak aby było to przyczyną następnych wojen.

31-07-2024 13:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>nie widzę logicznej odpowiedzi na pytanie: dlaczego żydzi są tacy głupi? (potwierdzone >naukowo),
>>jak mogą być głupi skoro dobrze sie rozmnażają, sa najbogatszą nacją, rządzą nami libkami Czego im brakuje?
>Jedności.
w latach 80 wielu Żydów wyjechało z Rosji do USA. Tam usazydzi zorganizowali im przyjęcie, każdy był u doradcy zawodowego, psychologa, prawnika, lekarza, kasy zapomogowej. Na start dostawali 20 000$, zapewniali kazdemu prace zgodną z kwalifikacjami, mieszkanie, pomoc prawną, to wszystko za darmo. Z tej fali powstał np fb
a Polaka jak przyjmowała Polonia?
oni są wspólnotą, my libkami
ale Ukraińców po wybuchu wojny dobrze przyjeliśmy, (mieszkanie, ubezpieczenie, pieniądze, praca) lepiej niż siebie, bezdomny rodak nie dostanie nic (za PiS się poprawiło, bo ich nie widać) a Ukrainiec jw

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Andej (374 punktów)
>oni są wspólnotą, my libkami
Na pewno nie jestem libkiem. Wprost przeciwnie.
Ale tak ogólnie, to post skojarzył mi się z hasłem: Za Naszą i Waszą. I zawsze jak za waszą to dostawaliśmy po dupie. A jak za naszą to wszyscy mieli w dupie. Choć bywały incydentalne wyjątki.
Trzy cytaty, wszystkie z teg samego podwórka.
Henry Temple - "Anglia nie ma wiecznych wrogów ani wiecznych przyjaciół, ma tylko wieczne interesy".
Winston Churchill - "Anglia nie ma ani stałych przyjaciół ani stałych wrogów. Ma stałe interesy."
Benjamin Disraeli - "Wielka Brytania nie ma przyjaciół, ma jedynie interesy".
Pragmatyzm jest cenny.

Ludzie mówią - "Umiesz liczyć? Licz na siebie." I mają rację.
31-07-2024 17:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>oni są wspólnotą, my libkami
> Za Naszą i Waszą. I zawsze jak za waszą to dostawaliśmy po dupie. A jak za naszą to wszyscy mieli w dupie.
to mówią politycy, chodzi o interesy patoelit (władzy).
Rajska wspólnota to zbiór ograniczony do max 80 osób. U Amiszy jak tyle osiągnie ich zbór to się dzielą

jak jest wojna np na Ukrainie to żołnierze nie walczą za Ukrainę a za kolegów, przyjaciół tzw braterstwo broni, oni się znaja osobiście, razem spędzają ogrom czasu (razem śpią, jedzą, ćwiczą, walczą) i taką "komuną" będzie pluton, 35 żołnierzy

>Ludzie mówią - "Umiesz liczyć? Licz na siebie." I mają rację.
w wojsku to oznacza śmierć (podobnie było w raju)

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)
> Ukraińców po wybuchu wojny dobrze przyjeliśmy, (mieszkanie, ubezpieczenie, pieniądze, praca) >lepiej niż siebie, bezdomny rodak nie dostanie nic

Proxy war na Ukrainie Żydzi amerykańscy rozpoczęli zamachem stanu w 2014 r. Ukraińcom zainstalowali Żyda na prezydenta a nam przygotowali do wyborów żydowskiego zięcia Dudę.

dzieje.pl/(*)mieni-milowych-naszej-wolnosci

Żydowski zięć Duda pochwala powstanie zorganizowane przez BRYTYJCZYKÓW i Polaków, którzy zginęli by Imperium Brytyjskie trwał.
Traktuje nas jak idiotów. My wiemy, ile na tym straciliśmy. Agentów ogłupiających Polaków "wolnością" trzeba odesłać tam gdzie ich szkolili. Co zrobić z polskojęzycznymi małpami, którym wstawiono pięć zdań kluczy i obcy agenci przypięli medale ???
Potomkowie tych co wydali rozkazy wymordowania Żydów i Polaków wysłali agentów, by stetryczałym dziadkom przypięli medale i młodych Polaków ogłupić fałszywą historią.
Żydzi amerykańscy swatają Polaków z potomkami naszych katów. Świadkami na tym ślubie będą potomkowie tych, co przyczynili się do śmierci generała Sikorskiego.
Heterozja polsko-ukraińska już w pierwszym pokoleniu wyda niebezpieczne istoty, które trzeba będzie temperować tysiącami przepisów i pałami gliniarzy, szkolonymi w muzeum historii wybranych Żydów.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>Jak nie ma wolnej woli, bo nie ma, to pozostaje nam tylko szczęście
Źle rozumiesz pojęcie wolnej woli.
Wolna wola nie oznacza "wszechmocy" nie jesteś bogiem.
Nie możesz sprawić by zaistniało to co chcesz ale możesz robić co tylko zechcesz, nie ogranicza Cię nic.
Szczęście to nie coś co przychodzi do człowieka z zewnątrz. To stan umysłu który został utrwalony właśnie wolą bycia szczęśliwym.
Szczęście to pewien rodzaj błogostanu, spokój, zadowolenie i dawka radości w jednym.
"Nie wejdzie do królestwa niebiańskiego ten, kto nie stanie się jak małe dziecko".
Być jak małe dziecko to znaczy, umieć widzieć piękno, cieszyć się wszystkim, być radosnym nawet gdy inni są smutni, to nie naiwność.. to radość bycia wyzwolonym od tego co dorośli nazywają "powagą dorosłości".
Wiedza jest na wyciągnięcie ręki. Za darmo ! .. trzeba tylko podjąć decyzję o korzystaniu z niej w sposób praktyczny.
Raj - nigdy nie istniał, to mit -alegoria pierwotnej radości życia przed wykształceniem się chciwości i wynikających z niej pozostałych cech.
Każdy może powrócić do "Raju" i wtedy nastanie "królestwo boże na ziemi". Oto prawdziwy sens tych słów/nauk.
To jest tak proste, oczywiste i łatwe.. a jedyne co ludzi przed tym powstrzymuje to STRACH przed powrotem na łono natury, którą jest miłość.
30-07-2024 23:02 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Jak nie ma wolnej woli, bo nie ma, to pozostaje nam tylko szczęście
>Źle rozumiesz pojęcie wolnej woli.
mózg jest takim samym organem jak wątroba. Nie mam wpływu na pracę wątroby, tak samo mózgu, jadę na automacie np odpisując tu Tobie

>Szczęście to nie coś co przychodzi do człowieka z zewnątrz.
szczęście to przypadek np urodziłeś się zdrowy w bogatej rodzinie, miałeś dobrych nauczycieli, zakochałeś się w odpowiedniej kobiecie, ...
trzeba miec szczęście, WOLNEJ WOLI niema. Jest tylko szczęście

>Raj - nigdy nie istniał,
istniał jak byliśmy nieudomowionymi zwierzętami, dzisiaj jestesmy udomowieni do pracy końmi, krowami do dojenia czy świniami na mięso armatnie


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)
>szczęście to przypadek np urodziłeś się zdrowy w bogatej rodzinie, miałeś dobrych nauczycieli,
>

en.wikipedia.org/wiki/Ludwig_Wittgenstein

Karl Wittgenstein był postrzegany jako austriacki odpowiednik Andrew Carnegie'a , z którym się przyjaźnił, i był jednym z najbogatszych ludzi na świecie w latach 90. XIX wieku.(...)
celem Karla było uczynienie z synów kapitanów przemysłu; nie posyłano ich do szkoły, aby nie nabyli złych nawyków, ale kształcono w domu, aby przygotować ich do pracy w przemysłowym imperium Karla. Trzech z pięciu braci później popełniło samobójstwo.


Szczęście nie ma nic wspólnego z pieniędzmi i nauczycielami. Urodzeni w najbogatszej rodzinie, kształceni przez najlepszych prywatnych nauczycieli, popełniają samobójstwa, dlaczego ???
To coś co powinien przeanalizować Hamerlik.
31-07-2024 12:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>szczęście to przypadek np urodziłeś się zdrowy w bogatej rodzinie, miałeś dobrych nauczycieli,
>en.wikipedia.org/wiki/Ludwig_Wittgenstein
> Karl Wittgenstein był austriacki odpowiednik Andrew Carnegie'a, był jednym z najbogatszych ludzi na świecie w latach 90. XIX wieku.(...)
>celem Karla było uczynienie z synów kapitanów przemysłu;
za duża presja może zabic, i u Żydów jest dużo depresji i wtedy była taka moda

> Trzech z pięciu braci później popełniło samobójstwo.
ale jeden został cenionym filozofem (tez chciał popełnić samobójstwo, dlatego poszedł na 1 wś, ale kule się go nie imały choć był na pierwszej lini)

>Szczęście nie ma nic wspólnego z pieniędzmi i nauczycielami.
w raju nie było pieniędzy
najważniejszymi nauczycielami są rodzice, szczęście w większości zależy od nich i wspólnoty
Aleksandra wielkiego nauczycielem był słynny Arystoteles, umarł młodo

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
16-08-2024 09:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Szczęście nie ma nic wspólnego z pieniędzmi
Etymologicznie szczęście bierze się z części która dostałem np. spadek, wygrana

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
01-08-2024 19:03 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>mózg jest takim samym organem jak wątroba. Nie mam wpływu na pracę wątroby, tak samo mózgu, jadę na automacie np odpisując tu Tobie
Błąd. Ucząc się, zapamiętując itd. modyfikujesz mózg poprzez rozbudowę połączeń neuronalnych, medytacja wpływa na produkcję neuroprzekaźników i hormonów.
Siłą woli opanowujesz afektywne emocje a stosując uważność według poniższego wskazania wpływasz na jego automatyczne procesy;

Co więcej człowiek o wysoko rozwiniętej świadomości w pełni kontroluje mózg i funkcje jakie spełnia, mogąc wpływać na pracę pozostałych organów.
>szczęście to przypadek[...]
Nie, to jest fart - szczęście to stan wewnętrznego niezachwianego zadowolenia.
Potocznie mówi się "miałeś szczęście.." ale w znaczeniu fartownego przypadku.
-Żadne nieudomowione zwierzę "nie powie" - "żyję w raju."
Tobie raj kojarzy się z prostym i ubogim życiem plemion łowiecko zbierackich.
Zostań łowcą i zbieraczem a sam się przekonasz jaki to "raj".
01-08-2024 20:51 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>mózg jest takim samym organem jak wątroba. Nie mam wpływu na pracę wątroby, tak samo mózgu, jadę na automacie np odpisując tu Tobie
>Błąd. Ucząc się, zapamiętując itd. modyfikujesz mózg poprzez rozbudowę połączeń neuronalnych,
tak samo modyfikuje wątrobę pijąc, rano sięgam po łyk, wątroba mówi NIE, to trucizna (odruch wymiotny) ale ja (mózg) wiem lepiej co jest dla mnie dobre

>medytacja wpływa na produkcję neuroprzekaźników i hormonów.
to jest determinizm, ja tak robię poprzez %

>Siłą woli
NIE MA WOLNEJ WOLI

>
determinizm

>człowiek o wysoko rozwiniętej świadomości w pełni kontroluje mózg i funkcje jakie spełnia, mogąc wpływać na pracę pozostałych organów.
słaby byłeś z fizyki, jesteś romantykiem, tacy wywołali powstanie Warszawskie, 200 000 niewinnych ludzi, cywilów poszło do piachu a stolica została zrównana z ziemią

>>szczęście to przypadek[...]
>Nie, to jest fart - szczęście to stan wewnętrznego niezachwianego zadowolenia.
>Potocznie mówi się "miałeś szczęście.." ale w znaczeniu fartownego przypadku.
życiem kierują prawa fizyki a tam jest determinizm, przypadek jest na poziomie fizyki kwantowej, nie wiedzą kiedy i gdzie pojawi się elektron, ale znają prawdopodobieństwo. TO CAŁA PRAWDA, nie ma innej, jest tylko determinizm, inaczej nie dałoby się żyć

>-Żadne nieudomowione zwierzę "nie powie" - "żyję w raju."
>Tobie raj kojarzy się z prostym i ubogim życiem plemion łowiecko zbierackich.
>Zostań łowcą i zbieraczem a sam się przekonasz jaki to "raj".
dzisiaj to niemożliwe, w raju żyło 2 mln ludzi na całej ziemi, wszelkiego dobra było w bród, zwierzęta się nas nie bały (bo co taki wolny, bez kłów, rogów, kopyt, sierści może zrobić np dzikowi?)

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
02-08-2024 17:06 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
>NIE MA WOLNEJ WOLI
Ja mam, robię co i kiedy chcę.
>słaby byłeś z fizyki, jesteś romantykiem [...]
Ani jedno ani drugie. Jestem racjonalistą, logikiem i myślicielem a z fizyki miałem nieporównanie lepsze oceny niż z "polaka", bo mam umysł ścisły, praktyczny.
>życiem kierują prawa fizyki a tam jest determinizm, przypadek jest na poziomie fizyki kwantowej, nie wiedzą kiedy i gdzie pojawi się elektron, ale znają prawdopodobieństwo. TO CAŁA PRAWDA, nie ma innej, jest tylko determinizm, inaczej nie dałoby się żyć
Nie, bo inne prawa rządzą światem mikro a inne tym naszym macro.
W naszym świecie nie ma nieoznaczoności jest tylko niewiedza o przyczynie i to nazywamy "przypadkiem".
Co jest niemożliwe ? Zbierać zamiast kupować czy polować zamiast iść do sklepu po mięso ?
Dom możesz wybudować z surowców zastępczych - nazbieranych, ryby możesz złowić, zająca, bażanta upolować z łuku itd. owoce nazbierać dzikie itp.
-Jak ktoś nie chce nic zmieniać/zrobić to szuka wymówek a ten kto chce szuka sposobu.
02-08-2024 18:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>NIE MA WOLNEJ WOLI
>Ja mam, robię co i kiedy chcę.
najwyższy czas zmienić prawa fizyki, udowodnić ze jej niema, jest wolna wola np myslą zginamy łyżeczkę czy wymodlimy się o pieniądze czy o zwycięstwo w walce z bolszewikami w Warszawie 1920r

>>słaby byłeś z fizyki, jesteś romantykiem [...]
> Jestem racjonalistą, logikiem i myślicielem a z fizyki miałem nieporównanie lepsze oceny niż z "polaka", bo mam umysł ścisły, praktyczny.
to dziwne, że nie wierzysz w prawa fizyki a w jakieś duchy, Jezusy czy inne bogi (wolna wola)
Nawet Bóg (jeśli istnieje) nie ma WOLNEJ WOLI, wszystko jest zgodne z prawami fizyki, zdeterminowane
02-08-2024 21:25 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> o zwycięstwo w walce z bolszewikami w Warszawie 1920r
>
Twórcą Armii Czerwonej i jej dowódcą w 1920 r. był Żyd Lew Dawidowicz Bronstein.
Żadni bolszewicy na nas nie napadli. Bronstein opisał dlaczego musiał wkroczyć do Polski i ja się z nim zgadzam. To co napisał Bronstein jest dostępne w internecie.
Polscy "katolicy" wzięli do niewoli kilka tysięcy żołnierzy Bronsteina. Nie wydano ich, czyli gdzieś ich zakopano. Polscy "katolicy" byli wtedy mięsem armatnim Brytyjczyków. Wasalna Polska oddała teren do przejścia dwóch frontów, które i tak nie uratowały brytyjskiej hegemoni. Sto lat temu nikt nie był w stanie powstrzymać "niepodległej" "katolickiej" Polski w parciu do wojen.
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Wolna wola to nie cudotwórstwo ani panowanie nad światem, to swoboda wyboru.
Jak to "nie wierzę w prawa fizyki" ? A gdzie ja to powiedziałem ?
Wszystko co kiedykolwiek zaistniało zgodne jest z obowiązującymi prawami natury.
Nie wiem czy istnieją "duchy" albo inne nieznane nam wymiary ale potrafię sobie wyobrazić taką możliwość, właśnie dlatego że mając otwarty umysł nie odrzucam tego czego nie mogą doświadczyć zmysłami.
Zastanów się co i dlaczego widzisz ?
-Otóż widzisz tylko to, co odbija promienie świetlne a co z całą resztą ?
Znamy 3 wymiary fizyczne co nie oznacza, że inne "nie mogą istnieć" bo mogą i istnieją.
W świecie subatomowym jest ich 10.
Istnieją też wszechświaty równoległe, które zajmują tą samą co nasz przestrzeń, dla nas niewidoczne ale czasem się zdarza że rzeczywistość jednego przenika w drugi i to widzimy gdy coś znika bądź się pojawia z nikąd.
Na to co właśnie napisałem istnieje mnóstwo niezbitych dowodów np. zarejestrowanych kamerami monitoringu.
-Nie istnieje "Bóg" do którego należy się modlić i który spełnia prośby (bo nikt ich nie spełnia) ale istnieją istoty boskie w naszym tego słowa rozumieniu, dysponujące mocami dla nas nieosiągalnymi.
-Wolna wola polega na swobodzie wyboru w każdej chwili i ją właśnie masz.
03-08-2024 17:36 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Wolna wola to nie cudotwórstwo ani panowanie nad światem, to swoboda wyboru.
nie ma WOLNEJ WOLI
jesli podłączy się Twój mózg do aparatury to obserwator będzie o 1 sek wcześniej wiedział jaka podejmiesz decyzje, ty tylko ją uzasadniasz. Na YT sa filmiki o wolnej woli

>-Nie istnieje "Bóg" do którego należy się modlić i który spełnia prośby (bo nikt ich nie spełnia) ale istnieją istoty boskie w naszym tego słowa rozumieniu, dysponujące mocami dla nas nieosiągalnymi.
to jest komuna, z niej stadomyślenie, stadoumysł

np mrówka jest małym tepakiem ale mrowisko jest genialne, budują mosty, tratwy, klimatyzowane domy, jedza więcej miesa niż wszystkie drapieżniki razem wzięte


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
04-08-2024 09:53 
 Ocena 1 na 1
Wolnośćmyśli (1516 punktów)
Na "youtube" jest mnóstwo filmików ludzi, którzy nie mają pojęcia o niczym i chcą zaistnieć prezentując jakieś głupoty.
Kto podejmuje decyzję o smaku lodów, Ty czy twój mózg a Ty się jedynie na to zgadzasz ?
Są pewne mechanizmy podświadomego wyboru niezależne od świadomości ale to nie neguje pojęcia wolnej woli.
Im człowiek mniej świadomy siebie tym więcej decyzji podejmuje nieświadomie i na odwrót.
Załóżmy jeśli masz ochotę na śledzia w zalewie, to kto o tym zdecydował ?
-Oczywiście że podświadomość bo to ona steruje procesami nieuświadomionymi jak trawienie, sterowanie organami wewnętrznymi i odbiór sygnałów z ciała.
Ty nie wiesz że brakuje ci np. krzemu a podświadomość wie co trzeba zjeść by go dostarczyć, po czym przekazuje tą informację świadomości i wtedy Ty idziesz do sklepu po słoik "Rolmopsów".
I nie można tu mówić o "braku wolnej woli", bo najzwyczajniej w świecie świadomie nie byłbyś w stanie sterować wszystkimi procesami w ciele dlatego każdy z nas ma niezależny system wspierający.
Ty zaś ignorując wysyłane przezeń sygnały zatruwasz ciało alkoholem bo tak Ci się podoba z wolnej woli.
04-08-2024 10:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Na "youtube" jest mnóstwo filmików ludzi, którzy nie mają pojęcia o niczym i chcą zaistnieć prezentując jakieś głupoty.
to naukowcy, widzą na monitorach myśli i tam widac że Ty się dowiadujesz ostatni jaką masz podjąć decyzję, później jak cię zapytają dlaczego podjełeś taka a nie inna decyzję uzasadniasz (może tylko do tego służy mózg świadomy?)

>Kto podejmuje decyzję o smaku lodów, Ty czy twój mózg a Ty się jedynie na to zgadzasz ?
decyzje o tym co chcesz zjeść podejmują bakterie jelitowe , uwielbiają słodycze

>Załóżmy jeśli masz ochotę na śledzia w zalewie, to kto o tym zdecydował ?
jako dziecko obgryzałem wypalone zapałki z siarki, kto o tym decydował?
zwierzęta jak zachorują, same się leczą szukając odpowiednich ziół

>Ty nie wiesz że brakuje ci np. krzemu a podświadomość wie co trzeba zjeść by go dostarczyć, po czym przekazuje tą informację świadomości i wtedy Ty idziesz do sklepu po słoik "Rolmopsów".
w raju wiedziałem (byłem dziki)

>Ty zaś ignorując wysyłane przezeń sygnały zatruwasz ciało alkoholem bo tak Ci się podoba z wolnej woli.
to jest samoleczenie, jestem w tym jak dziki zwierz
reagujemy jak zwierzęta na ból i przyjemność


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
04-08-2024 12:53 
 Ocena 1 na 1
Andej (374 punktów)
Wolna wola istnieje u osobników rozumnych. Co nie znaczy, że otoczenie nie ma na nią wielkiego wpływu.
Ale to co teraz można zaobserwować, jak wynik bez mała stuletniej propagandy, udupiania umysłów, jest przerażające. Większość ludzi obserwuje wybrane media i przejmuje podawaną tam papkę informacyjną. Wydaje im się, że są to ich własne przemyślenia, wnioski. I bezmyślnie powtarzają zasłyszane argumenty. Lemingi/libki, jak owce poprowadzone na rzeź idą za swoimi przywódcami. Wierzą w każdą bzdurę podana przez złotoustych. Rozum praktycznie wyłączony. O wszystkim decydują propagandyści. Tylko wyjątki obserwują media różnych pokrojów i porównują podawane tam fakty, wydarzenia, opinie (czy ktoś jeszcze pamięta takie propagandowe audycje?). Teraz wielką sztuką okazuje się porównywanie tego co dociera z różnych źródeł. Źródeł przeciwnych. Większość widzi tylko awers lub tylko rewers.
Thoter (6650 punktów)
>Tylko wyjątki obserwują media różnych pokrojów i porównują podawane tam fakty, wydarzenia, >opinie (czy ktoś jeszcze pamięta takie propagandowe audycje?). Teraz wielką sztuką okazuje się >porównywanie tego co dociera z różnych źródeł. Źródeł przeciwnych. Większość widzi tylko awers >lub tylko rewers.
>
Do nas dociera różnymi kanałami to, co wypłynęło z jednego źródła. Źródło to bije i morduje dziesiątki lat. Wcześniej źródło znajdowało się w Londynie. Po tym jak Brytyjczycy przegrali z Żydami amerykańskimi ich źródło trochę przyschło, a kanały zalewa źródło w Waszyngtonie. Polscy komuniści starali się wyloty tych kanałów pozatykać, ale polegli pokonani przez tych co im najwięcej nadawali. Komunistom nie udało się zatkać kanału, którym wprowadzono operację QRHELPFUL. Bydłu, które pokonało polską inteligencję natychmiast utworzono: wrogów wewnętrznych i zewnętrznych. Skolonizowany otumaniony polskojęzyczny zasób kapitalistów na awersie ma wrogów wewnętrznych a na rewersie zewnętrznych. Propaganda nie podaje FAKTÓW. Fakty to słuchaczy każdej propagandy zaskakują, tak samo jak znafców historii.
Kolonialni scenarzyści propagandowi piszą demokratycznym wolnym mediom teksty, które są wstawiane demokratycznemu zasobowi przez telawizję. Otumanionemu zasobowi organizują tzw. wolne wybory. Wybrańcy są kierowani na pierwszą linię frontu fałszywej polityki. do tzw. sejmu. Na pierwszej linii frontu, fałszywej polityki, strzelają między sobą polskojęzyczni demokratyczni "politycy".
W swoje armaty ładują to, co usłyszeli z telawizora. Reżyser umieścił jednych z lewa a drugich z prawa. Charakteryzatorzy ubrali im maski: patriotów, katolików, ekologów, obrońców wszystkiego. Strzelają przed siebie a patrzą w bok. Wiedzą, że ci co stoją z boku ich za to wynagrodzą.
W Polsce nie ma Polaków, przerobiono ich na odmóżdżone istoty i wsadzono do kieratu.
Andej (374 punktów)
>W swoje armaty ładują to, co usłyszeli z telawizora.
To, niestety jest prawdą.

>Reżyser umieścił jednych z lewa a drugich z prawa.
Nie. Nie reżyser, tylko podziały. Brak jedności. Wspólnego interesu. Partykularne interesy grup posiadających kapitał, władzę, dostęp do mediów.

>Charakteryzatorzy ubrali im maski: patriotów, katolików, ekologów, obrońców wszystkiego.
Nie, to są szaty godowe. Choć nie przeczę, że przywdziane pod czyimś wpływem. Ale nie reżysera, tylko różnych guru.

>Strzelają przed siebie a patrzą w bok. Wiedzą, że ci co stoją z boku ich za to wynagrodzą.
Nie. Patrzą w górę, na mocodawców, na swoich guru. W ekrany telewizorów.

>W Polsce nie ma Polaków, przerobiono ich na odmóżdżone istoty i wsadzono do kieratu.
Jeszcze są, ale są rugowani. Przez różne grupy interesu za pośrednictwem posiadanych przez nie mediów.
Thoter (6650 punktów)

>>Reżyser umieścił jednych z lewa a drugich z prawa.

>Nie. Nie reżyser, tylko podziały. Brak jedności. Wspólnego interesu. Partykularne interesy grup >posiadających kapitał, władzę, dostęp do mediów.

Podziały są wyreżyserowane. Brak jedności tubylców. Jedność interesów okupantów i ich poszerzanie zapewnia NATO.

>>Strzelają przed siebie a patrzą w bok. Wiedzą, że ci co stoją z boku ich za to wynagrodzą.

>Nie. Patrzą w górę, na mocodawców, na swoich guru. W ekrany telewizorów.

Mocodawców nie zobaczy się ani na górze ani w telawizorze.

>>W Polsce nie ma Polaków, przerobiono ich na odmóżdżone istoty i wsadzono do kieratu.

>Jeszcze są, ale są rugowani. Przez różne grupy interesu za pośrednictwem posiadanych przez nie >mediów.
>
Po co kogoś rugować ??
Niebezpieczniejsze jest stwarzanie warunków do awansu i rozmnażania się idiotom.
Ile komuniści wykradli technologii a ile uważani za najlepszych tzw. demokraci ???
08-08-2024 11:11 
 Ocena 2 na 2
Andrzej.51 (15814 punktów)
>Wolna wola istnieje u osobników rozumnych. Co nie znaczy, że otoczenie nie ma na nią wielkiego wpływu.

A to ciekawe jest. Czy twierdzisz, że u osobników nierozumnych wolna wola nie występuje?
Jakie jest kryterium rozdziału na osobników rozumnych i nierozumnych? Czy na przykład tym kryterium rozdziału jest jakiś poziom IQ? Jeśli tak, to jaki? Czy np. 100 IQ jest tą wartością poziomu inteligencji, która rozdziela osobników inteligentnych (> 100 IQ) od nieinteligentnych (< 100 IQ), czy jest nią może 120 lub 150 IQ? A jeśli nie IQ jest tym kryterium rozdziału, to co decyduje o tym, który osobnik jest rozumny, a który nie? Oceny na świadectwach szkolnych, czy może jeszcze coś innego?

Ponieważ jesteś chrześcijaninem, to zasygnalizuję, że w Biblii - czyli w Starym i Nowym Testamencie - jest wyraźnie mniej fragmentów mówiących o tym, że człowiek posiada wolną wolę, niż tych, z których wynika, że człowiek wolnej woli nie posiada, gdyż o wszystkim i tak decyduje Bóg.
A poza tym, niezależnie od tego, czy posiadamy wolną wolę czy też jej nie posiadamy, Bóg i tak ponosi odpowiedzialność za całe zło dziejące się na ziemi - zarówno za zło moralne jak i zło naturalne.


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog
08-08-2024 13:29 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Wolna wola istnieje u osobników rozumnych. Co nie znaczy, że otoczenie nie ma na nią wielkiego wpływu.
> Czy twierdzisz, że u osobników nierozumnych wolna wola nie występuje? Jakie jest kryterium rozdziału na osobników rozumnych i nierozumnych? Czy na przykład tym kryterium rozdziału jest jakiś poziom IQ? Jeśli tak, to jaki? Czy np. 100 IQ jest tą wartością poziomu inteligencji, która rozdziela osobników inteligentnych (> 100 IQ) od nieinteligentnych (< 100 IQ),
Gorylica Koko badana testem na inteligencję w stanfordzkiej wersji skali uzyskała wynik 95 IQ. Przeciętny wynik dla ludzi wynosi 100.
wrony zaś dorównują inteligencją 7-letnim dzieciom
przypomniałem sobie test pianki (ptasie mleczko) który podobno przewiduje sukces życiowy www.youtube.com/watch?v=QX_oy9614HQ

>w Biblii jest wyraźnie mniej fragmentów mówiących o tym, że człowiek posiada wolną wolę, niż tych, z których wynika, że człowiek wolnej woli nie posiada, gdyż o wszystkim i tak decyduje Bóg.


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Andej (374 punktów)
> człowiek posiada wolną wolę,
Tak, właśnie to napisałem.

>A poza tym, niezależnie od tego, czy posiadamy wolną wolę czy też jej nie posiadamy, Bóg i tak ponosi odpowiedzialność za całe zło dziejące się na ziemi - zarówno za zło moralne jak i zło naturalne.
Kowal zawinił, cygana powiesili?
Winę ponosi ten, kto uczynił zło. A nie Ten, który dał wolną wolę i rozum.
07-08-2024 15:26 
 Ocena 4 na 4
Andrzej.51 (15814 punktów)
>Źle rozumiesz pojęcie wolnej woli.
>Nie możesz sprawić by zaistniało to co chcesz ale możesz robić co tylko zechcesz, nie ogranicza Cię nic.

Naprawdę robisz co chcesz i kiedy chcesz i nic Cię nie ogranicza? Żadnych ograniczeń, żadnych granic? Nic, kompletnie nic cię nie ogranicza?
Naprawdę tak rozumiesz wolną wolę?


Kościół istnieje dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365