Racjonalista - Strona głównaDo treści
finansujemy armię Portugalii i ich służbę zdrowia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
01-08-2024 17:44okragly (21676 punktów)finansujemy armię Portugalii i ich służbę zdrowia
Ocena 1 na 1
mamy fajną sieć sklepów Biedronka, zarabia u nas i podatki płacą u siebie, czyli w Portugalii (tam ma siedzibę). My (libki niedorozwojki) poprzez biedronkę dajemy 5% budżetu Portugalii, to 3 X więcej niż wydają na wojsko. Co dziwne, mimo to Biedronka płaci u nas podatki 100 x większe w porównaniu do Lidla, i innych marketów z "zachodu" naszego boga, które wykazują 0 zysku i nie płaca nic (wszystko transferują do siebie, czy do raju )

czemu my libki dla których bogiem jest INDYWIDUALNOŚĆ, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚC, jesteśmy takie głupie. Co zrobić by być mądrzejszym?

my libki musimy wymrzeć, przyroda nie znosi takiej głupoty
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>mamy fajną sieć sklepów Biedronka, zarabia u nas i podatki płacą u siebie, czyli w Portugalii (tam
>ma siedzibę). My (libki niedorozwojki) poprzez biedronkę dajemy 5% budżetu Portugalii, to 3 X więcej
>niż wydają na wojsko. Co dziwne, mimo to Biedronka płaci u nas podatki 100 x większe w porównaniu do
>Lidla, i innych marketów z "zachodu" naszego boga, które wykazują 0 zysku i nie płaca nic (wszystko
>transferują do siebie, czy do raju )
>czemu my libki dla których bogiem jest INDYWIDUALNOŚĆ, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚC, jesteśmy takie głupie. Co
>zrobić by być mądrzejszym?

Pozbyć się ze społeczeństwa ludzi typu okrągły, którzy tylko jątrząś i zaglądają innym do kieszeni. Biedronka była kiedyś polska i w Polsce mogła działać nadal jako polska. Ale Polakowi to się nie opłacało, bo tacy okrągli darli z Biedronki kasę. Więc teraz inni zarabiają na pomyśle Polaka. Tak jest z przeważającą większością co lepszych biznesów w Polsce. Rozwijają się do czasu, a potem stają się zagraniczne. Wyjątki można policzyć na palcach.

>my libki musimy wymrzeć, przyroda nie znosi takiej głupoty

Jeśli mówisz Waść za siebie, to jak najbardziej...
okragly (21676 punktów)
>mamy fajną sieć sklepów Biedronka, zarabia u nas i podatki płacą u siebie, czyli w Portugalii
dzisiaj mamy promocje w biedronce, majtki dla kobiet z biedronką jako logo
jak by były męskie z biedronem to bym kupił

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
Thoter (6650 punktów)
>mamy fajną sieć sklepów Biedronka, zarabia u nas i podatki płacą u siebie, czyli w Portugalii
>(tam ma siedzibę).

www.kensingtonbooks.com/wwii-spies-and-gold/

Nazistowskie złoto, które zostało zrabowane ze skarbców podbitych banków centralnych Europy i ofiar Holokaustu, zostało użyte przez Niemcy do zakupu portugalskiego wolframu. Aby utrzymać w tajemnicy transakcje finansowe Salazara z Niemcami, utworzono złożoną operację prania złota między bankami niemieckimi, szwajcarskimi i portugalskimi. Wywiad aliantów oszacował, że Portugalia otrzymała 400 ton nazistowskiego złota, co prawdopodobnie jest niedoszacowaniem. Po wojnie i latach negocjacji Salazar i alianci ostatecznie zgodzili się, że Portugalia zwróci zaledwie cztery tony złota. Do dziś krążą pogłoski, że większość złota pozostaje w skarbcach Banku Portugalii.

Portugalczycy zrobili interes na wojnie a my nie. W czasie pokoju też nie potrafimy robić interesów.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365