Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaka jest potrzeba wiary w Boga?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
08-08-2024 19:19dominikot (2 punktów)Jaka jest potrzeba wiary w Boga?
jaka jest potrzeba wiary w Boga, jeśli można po prostu podążać za cnotami chrześcijańskimi, unikać grzechów i czerpać korzyści z bycia cnotliwą osobą?

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​chrześcijańska moralność przynosi mi korzyści w życiu i pomaga mi unikać złych sytuacji/radzić sobie z nimi, niekoniecznie wierząc w Boga.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
>jaka jest potrzeba wiary w Boga,

Wiara w Boga daje nadzieję na życie przyszłe i spotkanie [po śmierci] z bliskimi którzy odeszli.
Andej (374 punktów)
>jaka jest potrzeba wiary w Boga, jeśli można po prostu podążać za cnotami chrześcijańskimi, unikać grzechów i czerpać korzyści z bycia cnotliwą osobą?
To potrzeba relacji. A także potrzeba okazywania wdzięczności Bogu, za to co dla ludzi uczynił. To unikanie grzechów jest jednym z przejawów okazywania wdzięczności.

>Z mojego doświadczenia wynika, że chrześcijańska moralność przynosi mi korzyści w
życiu i pomaga mi unikać złych sytuacji/radzić sobie z nimi, niekoniecznie wierząc w Boga.
Jest to też drogą do Boga. Przecież Bogu zupełnie nie zależy na tym, aby człowiek uznawał Jego istnienie. Bogu chodzi o to, aby człowiek wierzył temu, co nam objawił. I aby postępował zgodnie z Jego wolą.
Thoter (6650 punktów)
>Z mojego doświadczenia wynika, że ​​chrześcijańska moralność przynosi mi korzyści
>
Czy masz jakieś doświadczenia z kontaktów z funkcjonariuszami Kościoła ??
Czy bierzesz udział w proxy war ???
dominikot (2 punktów)
>jaka jest potrzeba wiary w Boga, jeśli można po prostu podążać za cnotami chrześcijańskimi, unikać
>grzechów i czerpać korzyści z bycia cnotliwą osobą?
>Z mojego doświadczenia wynika, że ​​chrześcijańska moralność przynosi mi korzyści w
>życiu i pomaga mi unikać złych sytuacji/radzić sobie z nimi, niekoniecznie wierząc w Boga.

i got this... 19216801.onl/

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365