Słyszałem, że kilka osób opowiadało się za UBI jako sposobem na zmniejszenie ubóstwa i pobudzenie wzrostu gospodarczego. Jednak niektóre wady, jak twierdzą ludzie, obejmują niższą wydajność i mniej pracy, ponieważ będzie to zachęcać ludzi do niepracowania, ponieważ jest to uniwersalny program „opt-in”.
Czy jest to polityka godna propagowania? |