Racjonalista - Strona głównaDo treści
trzeźwy racjonalista?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
24-09-2024 13:15okragly (21676 punktów)trzeźwy racjonalista?
racjonalista to każda trzeźwo myśląca osoba, postępująca nie z nakazami serca (intuicjonista), czy z doświadczenia (empirysta), ile zgodnie z wnioskami płynącymi z głębokich przemyśleń
znaczy trzeba miec czas na przemyślenia, a ten mają alkoholicy
tak, jestem racjonalistą
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Thoter (6650 punktów)
>racjonalista to każda trzeźwo myśląca osoba, postępująca nie z nakazami serca
>(intuicjonista), czy z doświadczenia (empirysta), ile zgodnie z wnioskami płynącymi z głębokich
>przemyśleń
>znaczy trzeba miec czas na przemyślenia, a ten mają alkoholicy
>tak, jestem racjonalistą

Żeby coś przemyślać trzeba najpierw zdobyć wiedzę.
Zajmuję się historią, więc czas poświęcam na szukaniu materiałów do analiz.

de.wikiped(*)/Erster_Weltkrieg_in_Ostafrika

5 sierpnia 1914 roku wojska brytyjskiego Protektoratu Ugandy zaatakowały niemieckie placówki rzeczne nad Jeziorem Wiktorii . Tego samego dnia Brytyjski Gabinet Wojenny nakazał wysłanie Indyjskich Sił Ekspedycyjnych do Afryki Wschodniej w celu likwidacji baz.

fr.wikipedia.org/wiki/Revanchisme
24-09-2024 18:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>racjonalista to każda trzeźwo myśląca osoba, postępująca nie z nakazami serca
>>(intuicjonista), czy z doświadczenia (empirysta), ile zgodnie z wnioskami płynącymi z głębokich
>>przemyśleń
>>znaczy trzeba miec czas na przemyślenia, a ten mają alkoholicy
>>tak, jestem racjonalistą
>Żeby coś przemyślać trzeba najpierw zdobyć wiedzę. Zajmuję się historią, więc czas poświęcam na szukaniu materiałów do analiz.
ludzie kierują się 2 emocjami; PRZYJEMNOŚĆ i BÓL
Tobie sprawia przyjemność zgłębianie wiedzy światowej, ale to nie jest normalne, w raju obchodziła nas nasza komuna i sąsiednie

to był nasz cały świat, raj
no i niebo, gwiazdy (dzisiaj nie ma gwiazd )

Racjonalista (w definicji) ograniczony tylko do przemyśleń jest ułomny, tak jakby pozbawił się smaku, słuchu. może dlatego tak mało tu zwykłych ludzi (emocje i empiria)
Racjonalistą był prof ekonomi balcerowicz, największy szkodnik Polski, on nie miał empati, empirii, intuicji, po prostu głupek, profesor racjonalista, 2 + 2 = 4, gdy w raju, komunie 2 + 2 = 6

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>trzeba miec czas na przemyślenia, a ten mają alkoholicy
No ale przede wszystkim potrzebna jest zdolność myślenia.

cr
25-09-2024 11:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>trzeba miec czas na przemyślenia, a ten mają alkoholicy
>No ale przede wszystkim potrzebna jest zdolność myślenia.
"Biez wodki nie razbieriosz" stare rosyjskie przysłowie


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>No ale przede wszystkim potrzebna jest zdolność myślenia.
> "Biez wodki nie razbieriosz" stare rosyjskie przysłowie
Bez pół litra chyba. Ale to tylko takie żarciki.

cr
26-09-2024 10:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>No ale przede wszystkim potrzebna jest zdolność myślenia.
>> "Biez wodki nie razbieriosz" stare rosyjskie przysłowie
>Bez pół litra chyba. Ale to tylko takie żarciki.
poczatek naszej cywilizacji jest w St Grecji i tam jak był problem myślowy do rozwiązania to zwoływali sympozium, to nic innego jak całonocne picie nad konkretnym tematem

St Grecja to kraj myśli i sportu, podczas olimpiady sportowiec chuchał komisji antydopingowej,
wino to doping. a miłość? moze człowiek zakochany jest na haju i już nie potrzebuje pić? wtedy picie jest z braku miłości?

czy w myśleniu, samopoczuciu, nie można się dopingować?
np gorzką czekoladą? Bułgarskim winem wytrawnym o nazwie Sofia (mądrość)
a czym innym są leki od psychiatry?


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
26-09-2024 10:31 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>poczatek naszej cywilizacji jest w St Grecji i tam jak był problem myślowy do rozwiązania to zwoływali sympozium, to nic innego jak całonocne picie nad konkretnym tematem
>St Grecja to kraj myśli i sportu, podczas olimpiady sportowiec chuchał komisji antydopingowej,
>wino to doping. a miłość? moze człowiek zakochany jest na haju i już nie potrzebuje pić? wtedy picie jest z braku miłości?
>czy w myśleniu, samopoczuciu, nie można się dopingować?
> np gorzką czekoladą? Bułgarskim winem wytrawnym o nazwie Sofia (mądrość)
>a czym innym są leki od psychiatry?
Wszystkie te wspomagacze są psu na budę.

cr
26-09-2024 11:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>poczatek naszej cywilizacji jest w St Grecji i tam jak był problem myślowy do rozwiązania to zwoływali sympozium, to nic innego jak całonocne picie nad konkretnym tematem
>>St Grecja to kraj myśli i sportu, podczas olimpiady sportowiec chuchał komisji antydopingowej,
>>wino to doping. a miłość? moze człowiek zakochany jest na haju i już nie potrzebuje pić? wtedy picie jest z braku miłości?
>>czy w myśleniu, samopoczuciu, nie można się dopingować?
>> np gorzką czekoladą? Bułgarskim winem wytrawnym o nazwie Sofia (mądrość)
>>a czym innym są leki od psychiatry?
>Wszystkie te wspomagacze są psu na budę.

naturalnym wspomagaczem jest

komuna jest lekiem na wszystko
z natury nie potrzebujemy sztucznych wspomagaczy
ale dzisiaj nie żyjemy w naturalnym dla nas środowisku (indywidualizm, wolność, własność) stąd potrzebujemy znieczulenia, żeby nie zwariować

fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
haish (2905 punktów)
>racjonalista to każda trzeźwo myśląca osoba, postępująca nie z nakazami serca
>(intuicjonista), czy z doświadczenia (empirysta), ile zgodnie z wnioskami płynącymi z głębokich
>przemyśleń
>znaczy trzeba miec czas na przemyślenia, a ten mają alkoholicy
>tak, jestem racjonalistą
>

Jako racjonalistę dyskwalifikuje cię to co piszesz o 'intuicyjności wynikającej z nakazów serca' - to jest zaprzeczenie racjonalności i wynika ze staroegipskich 'madrości' mumifikatorów, którzy uważali serce za siedlisko rozumu, umysłu i uczuć, zaś mózg za organ wytwarzający śluz. Takie mieszanie pojęć i funkcji narządów ludzkiego ciała jest pokłosiem łaciniackej=chrześcijańskiej 'nauki'.
Instynkty u ludzi nie są uczuciami, zaś intuicja /Intuicja (z łac. intuitio - wejrzenie) - sądy oraz przekonania pojawiające się bezpośrednio, niebędące świadomym operowaniem przesłankami, rozumowanie bez uświadamiania procesu dochodzenia do rozwiązania problemu[1]. Objawia się w postaci nagłego przebłysku myślowego, w którym dostrzega się myśl, obraz, rozwiązanie problemu lub odpowiedź na nurtujące pytanie.// wiki-pl/ jest powiązana z myśleniem, a nie instynktem.
Ludzki mózg porównywany do komputera również ma coś na podobieństwo BIOS-u, systemu operacyjnego i oprogramowania. O ile system i oprogramowanie działa w czasie przytomności(nie mylić ze świadomością), o tyle bios działa przez cały czas w żywym organizmie. Z grubsza można przyjąć, że oprogramowanie i system operacyjny są umiejscowione w korze czołowej i mózgu, zaś BIOS jest umiejscowiony w rdzeniu kręgowym i mózgu.

Alkohol uszkadza komórki w ludzkim mózgu i spożywany nałogowo czyni wielkie i nieodwracalne szkody, 'mysli' alkoholika są bezwartościowe, koncentrują się tylko wobec problemu z alkoholem, lub jak zdobyć kolejną dawkę alkoholu celem zaspokojenia głodu alkoholowego, złagodzenia kaca, lub objawów odstawiennych.

RACJONALIZM i alkohol wzajemnie się wykluczają.
25-09-2024 12:08 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Jako racjonalistę dyskwalifikuje cię to co piszesz o 'intuicyjności wynikającej z nakazów serca' - to jest zaprzeczenie racjonalności
jako dzieciak byłem mądrzejszy niż dzisiaj, wtedy używałem instynktu, intuicji, rozum jest głupi, wszystko potrafi uzasadnić

noworodek położony na brzuchu matki, sam doczołga sie do cyca, sie sam przyssie i zassie, nie mocą umysłu a INSTYNKTU

>Alkohol uszkadza komórki w ludzkim mózgu i spożywany nałogowo czyni wielkie i nieodwracalne szkody,
podobnie działa pieniądz, liberał (własność, indywidualizm, wolność) na jego widok się ślini, poci, idiocieje, zrobi wszystko by go zdobyc

>'mysli' alkoholika są bezwartościowe, koncentrują się tylko wobec problemu z alkoholem, lub jak zdobyć kolejną dawkę alkoholu celem zaspokojenia głodu alkoholowego, złagodzenia kaca, lub objawów odstawiennych.
rozwiązuje problemy świata

>RACJONALIZM i alkohol wzajemnie się wykluczają.
w raju nie mieliśmy nałogów (bo to był system idealny), dziś każdy ma, jakie masz Ty?
25-09-2024 12:50 
 Ocena 3 na 3
DyktaFon (9281 punktów)
>>Jako racjonalistę dyskwalifikuje cię to co piszesz o 'intuicyjności wynikającej z nakazów serca' - to jest zaprzeczenie racjonalności
>jako dzieciak byłem mądrzejszy niż dzisiaj,

A to często widać... Zajrzyj może na fora dziecięce? Tam zabłyśniesz...
haish (2905 punktów)

>>RACJONALIZM i alkohol wzajemnie się wykluczają.

Każdy klecha z racji spożywania 'krwi boga' będącej alkoholem i nakazujący wiernym spożywanie tejże jest zaprzeczeniem racjonalności.
I mamy 'cud nad cudy' religia jako wstęp do alkoholizmu jest w państwowych szkołach od klas początkowych.

>w raju nie mieliśmy nałogów (bo to był system idealny), dziś każdy ma, jakie masz Ty?

Raj opisany w Torze to okres prenatalny w życiu każdego człowieka, - każdy musi go opuścić i każdy jest z chwilą opuszczenia go niejako skazany - nigdy tam nie powróci.
W czasach PRL-u znane było powiedzenie "udać się(pojechać) na chuju do raju" - w tym jest zawarta mądrość ludowa, gdyż tylko ten narząd mógł stanąć niejako w bramach raju. Są też zwolennicy fistingu i innych dewiacji, - ale ich działania są daremne.
W momencie śmierci, lub w stanach bardzo bliskich śmierci ludzki mózg tworzy wizję ciemnego tunelu na końcu którego jest światło - to jest wspomnienie z momentu narodzin przechowywane w głębokich obszarach pamięci.
I taka uwaga, jeżeli matka w czasie ciąży spożywa alkohol - raczy nim również swój płód.

To, że grecko-łaciniackie wymysły traktują raj jako nagrodę po śmierci jest przyczyną powszechnej mniemanologii. W Islamie również te sprawy są podobnie interpretowane na poziomie powszechnym.

Nie stosowałem nigdy psychodelików, swego czasu nie odmawiałem pacierza i alkoholu, ale obecnie nie pije alkoholu w żadnej postaci od około 7 lat.
26-09-2024 08:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>RACJONALIZM i alkohol wzajemnie się wykluczają.
>Każdy klecha z racji spożywania 'krwi boga' będącej alkoholem i nakazujący wiernym spożywanie tejże jest zaprzeczeniem racjonalności.
>I mamy 'cud nad cudy' religia jako wstęp do alkoholizmu jest w państwowych szkołach od klas początkowych.
tak się czepiłeś tego wina u księży, w torze wino też ma wazne miejsce

poza tym zwyczaj picie wina wywodzi się i ma moc "uswięcającą" z St Grecji która jest wcześniejsze od chrześcijaństwa
np słowo Sympozjon (gr. Συμπόσιον symposion - oznacza wspólne picie) - w starożytnej Grecji całonocne zebranie towarzyskie, mozna powiedziec naukowe, filozofowali, recytowali i pili
dzisiaj sympozjum to jednodniowe zebranie specjalistów, profesjonalistów np lekarzy celem omówienia danego zagadnienia, tez piją alkohol


fizyka jest boginią, matką wszystkich bogów... chemia jej pierworodną córką.. a biologia, duchem świętym, a matematyka ich językiem
św czwórca racjonalistów wg okraglego
haish (2905 punktów)
>>>>RACJONALIZM i alkohol wzajemnie się wykluczają.
>>Każdy klecha z racji spożywania 'krwi boga' będącej alkoholem i nakazujący wiernym spożywanie tejże jest zaprzeczeniem racjonalności.
>>I mamy 'cud nad cudy' religia jako wstęp do alkoholizmu jest w państwowych szkołach od klas początkowych.

>tak się czepiłeś tego wina u księży, w torze wino też ma wazne miejsce
>poza tym zwyczaj picie wina wywodzi się i ma moc "uswięcającą" z St Grecji która jest wcześniejsze od chrześcijaństwa

Ma moc 'uświęcającą' - a konkretnie to ta moc jest zniewalająca.
*'grecy' to barbarzyńcy i prostaki, poza tym 'genialni' plagiatorzy, którzy według obowiązujących w dzisiejszych czasach kryteriów zawłaszczali dorobek intelektualny podbitych w kampanii Aleksandra Wielkiego(ten, który z racji swej głupoty ogłosił się bogiem). Następny po nim Konstantyn stworzył Chrześcijaństwo - metodę na słupa(krzyż) - nie mówił światu, że jest Bogiem, ale jego bóg legitymizuje jego władzę.
Poczet Idiotów Ogromnych - których pycha i ignorancja nie mają sobie równej.
27-09-2024 21:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>RACJONALIZM i alkohol wzajemnie się wykluczają.
>>>Każdy klecha z racji spożywania 'krwi boga' będącej alkoholem i nakazujący wiernym spożywanie tejże jest zaprzeczeniem racjonalności.
nasza cywilizacja jest oparta na St Grecji a tam Dionizos jest winem a wino jest bogiem.
Dionizos (także Bachus - w mitologii greckiej bóg płodności, natury, winnej latorośli, teatru i wina, reprezentujący jego upajający i dobroczynny wpływ. Syn Zeusa) Taką mamy tradycję

>*'grecy' to barbarzyńcy i prostaki,
mieli wiele ciekawych pomysłów w tym demokracja, dla nas do dzisiaj nieosiągalny

>poza tym 'genialni' plagiatorzy, którzy według obowiązujących w dzisiejszych czasach kryteriów zawłaszczali dorobek intelektualny podbitych w kampanii Aleksandra Wielkiego
i chwała im za to. Żeby byc plagiatorem potrzebne sa umiejętności
np my do dzisiaj nie umiemy plagiatowac, nawet chinskiego auta (izera) którą dali nam na tacy


musimy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)
>>*'grecy' to barbarzyńcy i prostaki,

> mieli wiele ciekawych pomysłów w tym demokracja, dla nas do dzisiaj nieosiągalny

Grecy nie mają nic wspólnego z demokracją.
Za tzw. demokracją stoją Brytyjczycy a ich "demokratyczne" kolonialne plany wobec Europejczyków przejęli Żydzi amerykańscy.
Z Afryki Brytyjczycy ludzi wywozili i sprzedawali. Hindusów Brytyjczycy zagonili do produkcji opium. Jak skolonizować Europejczyków, których nie da się sprzedać ani użyć do produkcji narkotyków ??
Europejczyka skolonizowano demokracją a zyski wyciąga się z niego: "lecząc" go, sprzedając mu prawa do emisji CO2 i pobierając kontrybucję za tzw. bezpieczeństwo.
Idiom wstawiono zdania klucze o: wolności, demokracji, Hitlerze, Stalinie, Ruskach i komuchach.
Istoty, które nie mają intelektualnych możliwości wybierania i czytania książek dzięki temu funkcjonują. Wszyscy gadają to samo. To jest ciekawe, jak można stworzyć analfabetów gadających wciąż to samo ?? Ci analfabeci z wiekiem nie mądrzeją. Nie są w stanie osiągnąć akme.
haish (2905 punktów)

>>w raju nie mieliśmy nałogów (bo to był system idealny), dziś każdy ma, jakie masz Ty?
>Raj opisany w Torze to okres prenatalny w życiu każdego człowieka, - każdy musi go opuścić i każdy jest z chwilą opuszczenia go niejako skazany - nigdy tam nie powróci.

W języku hebrajskim słowo ahawa(~ahaua) znaczy miłość, zaś w Bereszit na początkowych wersach jest słowo haua(~hawa) - to słowo znaczy po prostu życie w okresie prenatalnym - w brzuchu matki będącej w ciąży.
Grecy i łaciniacy rozumieją je jako kobietę o imieniu Ewa.

W języku hebrajskim miłość jest powiązana słowem z poczętym życiem człowieka - miłość to uczucie wyższe i to najwyższe bezwarunkowe -> miłość matki do dziecka.
W normalnych relacjach ludzkich rodzice nie uprawiają nigdy seksu z dziećmi, nie uprawiają go również dziadkowie.
panTeista (6808 punktów)
>znaczy trzeba miec czas na przemyślenia, a ten mają alkoholicy
>tak, jestem racjonalistą

Jeżeli chcesz coś zmienić, to obejrzyj filmik (9 minut)
www.youtube.com/watch?v=mZt5atRPvwQ

A ten trochę dłuższy filmik może Cię zmotywować
www.youtube.com/watch?v=0AQak4VmUqM

Jeśli masz czas obejrzyj jeszcze to
www.youtube.com/watch?v=OzC2laLFGmA
28-09-2024 19:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>znaczy trzeba miec czas na przemyślenia, a ten mają alkoholicy
>>tak, jestem racjonalistą
>Jeżeli chcesz coś zmienić, to obejrzyj filmik (9 minut)
>www.youtube.com/watch?v=mZt5atRPvwQ
dzięki, obejrzałem wszystkie, ten był dla mnie nowy, bakterie w leczeniu alkoholizmu, kiedyś czytałem o bakteriach leczących depresje (może to te same?)

najlepsza w leczeniu (i darmowa) jest wspólnota AA (dlatego w raju nie pili, nie mieli potrzeby), a ja jestem liberał; indywidualny, wolny, z własnoscią (do mego ciała)

to nie alkoholizm jest problemem a jego przyczyna, czyli liberalizm

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
panTeista (6808 punktów)
Polecam do spożywania jogurt naturalny, skyr, kefir, maślankę, kapustę kiszoną, ogórki kiszone. W nich są bakterie- nie tylko na alkoholizm, depresję ale wszechstronnie korzystne dla zdrowia.
29-09-2024 12:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Polecam do spożywania jogurt naturalny, skyr, kefir, maślankę, kapustę kiszoną, ogórki kiszone. W nich są bakterie- nie tylko na alkoholizm, depresję ale wszechstronnie korzystne dla zdrowia.
nawet lubię
w formie ciekawości dodam że korzystne (podobno) bakterie ma piwo, tylko nie wiem czy pasteryzacja je nie zabija


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365