Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego są to Testamenty?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
02-10-2024 15:44fonilgo2 (2 punktów)Dlaczego są to Testamenty?
Przyszło mi to do głowy, gdy byłem na wpół śpiący i nie twierdzę, że Fryderyk Nietzsche miał rację, ale dlaczego te dwie części Biblii nazywane są Starym i Nowym TESTAMENTEM. Rozumiem, że prawdopodobnie bardziej archaicznym znaczeniem/definicją słowa „testament” jest „wyrażenie przekonania”, ale czy to jedyne połączenie? Ponieważ wydaje mi się, że poziom horroru Lovecrafta tkwi w fakcie, że jedyne dwie wiadomości od naszej wyższej istoty mają formę „spisanego testamentu”.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

fonilgo2 (2 punktów)
>Przyszło mi to do głowy, gdy byłem na wpół śpiący i nie twierdzę, że Fryderyk Nietzsche miał rację,
>ale dlaczego te dwie części Biblii nazywane są Starym i Nowym TESTAMENTEM. Rozumiem, że
>prawdopodobnie bardziej archaicznym znaczeniem/definicją słowa "testament" jest
>"wyrażenie przekonania", ale czy to jedyne połączenie? Ponieważ wydaje mi się, że poziom omegle.onl/ vshare
>horroru Lovecrafta tkwi w fakcie, że jedyne dwie wiadomości od naszej wyższej istoty mają formę
>"spisanego testamentu".



I got this,....

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365