Przyszło mi to do głowy, gdy byłem na wpół śpiący i nie twierdzę, że Fryderyk Nietzsche miał rację, ale dlaczego te dwie części Biblii nazywane są Starym i Nowym TESTAMENTEM. Rozumiem, że prawdopodobnie bardziej archaicznym znaczeniem/definicją słowa „testament” jest „wyrażenie przekonania”, ale czy to jedyne połączenie? Ponieważ wydaje mi się, że poziom horroru Lovecrafta tkwi w fakcie, że jedyne dwie wiadomości od naszej wyższej istoty mają formę „spisanego testamentu”. |