>W czasach Jezusa żyło mniej niż 300 000 ludzi i nie było żadnego przekazu w środkach masowego >przekazu, więc bardzo niewielu ludzi go kiedykolwiek widziało. Teraz jest 8 miliardów ludzi i >komunikacja masowa. Czy nie spóźniliśmy się na kolejnego proroka?
Pieczęcią proroków jest Muchammad - on i inni prorocy pozostawili po sobie dokumenty pisane.
Co innego Jezus(logos[słowo] dla greckiej koine i 'alfa i omega' dla greki ogólnie) - nie napisał żadnego tekstu ani pisma, -jako postać literacka 'mówił' tylko po grecku i co nieco po aramejsku, -mówił tylko to co przyszło do głowy piszącym w jego imieniu. Jako zhelenizowany Żyd nie miał pojęcia o języku hebrajskim, ale łaciniacy wymyślili język hebrajski biblijny(taki aby pasował do łaciniackiej teologii).
|