Racjonalista - Strona głównaDo treści
Karmienie pasożta

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
22-10-2024 23:39haish (2904 punktów)Karmienie pasożta
Ocena 1 na 1
biznes.int(*)ytalny-na-koszt-po,nId,7841006

"Rzeczpospolita" pisze o Chrześcijańskim Kościele Głosicieli Dobrej Nowiny, którego właściciele ogłosili się biskupami i wykorzystywali przysługujące im przywileje do celów przestępczych. Choć szajka została rozbita przez polskie służby 20 lat temu, to "kościół" nadal jest wpisany do rejestru Kościołów i innych związków wyznaniowych MSWiA.  
W wykazie znajduje się również Kościół Remonstrantów Polskich, który - jak zauważa dziennik - był podmiotem zamieszanym w "aferę samochodową" czy Kościół Naturalny. O tym ostatnim niedawno pisaliśmy na łamach naszego serwisu.
"To absurd. O większości istniejących w Polsce Kościołów i związków wyznaniowych nigdy nie słyszeliśmy, co nie przeszkodziło im w stworzeniu sobie filaru emerytalnego na koszt podatnika" - powiedziała w rozmowie z dziennikiem Anita Kucharska-Dziedzic. 

Fundusz Kościelny w ostatnich latach
W projekcie budżetu na przyszły rok uwzględniono rekordowe wydatki na Fundusz Kościelny. Przypomnijmy, że w 2015 r. było to 128 mln zł, dwa lata później na ten cel przeznaczono już 159 mln zł, a w 2019 r. 171 mln zł. W 2022 r. na Fundusz Kościelny zarezerwowano 200 mln zł, a rok później 216 mln zł. W budżecie państwa na 2024 r. na Fundusz Kościelny zaplanowano 257 mln zł. W 2025 r. kwota będzie rekordowa - 275 mln zł."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
Jak dają, to grzech nie wziąć...
zeniu73 (6483 punktów)

>2025 r. kwota będzie rekordowa - 275 mln zł."

No coz. Racjonalnosc kosztuje
Fanboye aktualnej wladzy na pewno maja racjonalne argumenty, dlaczego finansowanie urojen musi byc obowiazkiem swieckiego panstwa
haish (2904 punktów)
>>2025 r. kwota będzie rekordowa - 275 mln zł."
>No coz. Racjonalnosc kosztuje
>Fanboye aktualnej wladzy na pewno maja racjonalne argumenty, dlaczego finansowanie urojen musi byc obowiazkiem swieckiego panstwa

Gdy pisałem racjonalnie na tym forum dla jak mniemam Racjonalistów, jeden z użytkowników forum roztaczał przede mną wizje mającej mnie spotkać nieuchronnie jakoweś konsekwencji i argumentował to tym że 'rozwalam system' i 'wprowadzam destrukcję do systemu', - temu adwersarzowi nie podobała się moja argumentacja że alkoholizm w Polsce ma swą przyczynę w religii katolickiej, której idol mający zamiast krwi wino(alkohol 8-17%) jest w swej 'istocie' szatanem(przeciwnikiem) Boga, za którego przyczyną ludzkość jest jedynym gatunkiem rozumnym na Ziemi.

Są różne systemy - podatkowy, akcyzowy, no i biznes - onegdaj wiele fortun powstało za sprawą dystrybucji spirytusu technicznego jako tego do celów spożywczych o wdzięcznej nazwie Royal wszystkim spragnionym, - obecnie doszło do tego że zamknęli wielkiego biznesmena Janusza, który wznosił 'nową piramidę'. Tego Janusza nazywają teraz Palipieniądz.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365