>Shalom, jestem 17-letnią Gojką, obecnie interesującą się judaizmem i chcącą rodzicielsko rozpocząć >praktykowanie judaizmu. Moje jedyne pytanie i obawa brzmi: czy Goj może się nawrócić, a jeśli tak, >to czy jest to kontrowersyjne wśród społeczności żydowskiej? Dzięki
Najlepszym wyjściem dla niewiasty jest zamążpójście, - w tym przypadku zamążpójście za Żyda. Ale jak to w życiu, na coś trzeba się zdecydować, Żyd Żydem, ale w Judaizmie są różniste opcje. Poza tym podstawa to nauka języka hebrajskiego. Na tej samej księdze (Torze) oparty jest Karaimizm i Samarytanizm. Jest też księga Rut - polecam ci jej przeczytanie.
|