Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mam pytanie odnośnie Boga

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
29-10-2024 16:52zoludwo2 (2 punktów)Mam pytanie odnośnie Boga
Nie jestem osobą religijną, ale lubię zachować otwarty umysł. Po wysłuchaniu przypadkowych debat zastanawiałem się nad czymś na temat Boga.

Jeśli uważa się, że Bóg (nie jestem pewien, czy jest) wszechwiedzący, czy nie oznaczałoby to, że wiedział, że nie przejdziemy jego testu? To tak, jakby pomyśleć o całym scenariuszu Adama i Ewy (moja wiedza biblijna jest nieco niejasna) z jabłkiem i doskonałością, on prawdopodobnie dostrzegłby, że poniesiemy porażkę, ponieważ to on jest architektem naszego stworzenia.

Nie należy tego traktować zbyt poważnie. Po prostu zastanawiałem się, co przyszło mi do głowy i pomyślałem, żeby się tym podzielić.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Smuggler (45 punktów)
(zablokowany)
>Nie jestem osobą religijna
chociaż drwi z ciebie świat bądź przeciwko jak wąsy Piotra Roguckiego.
>ale lubię zachować otwarty umysł.
>Po wysłuchaniu przypadkowych debat
>zastanawiałem się nad czymś na temat Boga.
otwarty = pusty?
>Jeśli uważa się, że Bóg (nie jestem pewien, czy jest) wszechwiedzący, czy nie oznaczałoby to, że
>wiedział, że nie przejdziemy jego testu? To tak, jakby pomyśleć o całym scenariuszu Adama i Ewy
>(moja wiedza biblijna jest nieco niejasna)
napisz z czym masz problem? dzieci się uczą? za mała pensja? czasami jesteś zabawni w oczekiwaniu jego MOCY ukazania się. chyba nie wydaje cie się że jesteśmy SAMI we wszechwświecie. kiedyś możliwością połączenia się z inteligentnymi formami życia był internet. teraz mamy " deep blue "
>jabłkiem i doskonałością, on prawdopodobnie
>dostrzegłby, że poniesiemy porażkę, ponieważ to on jest architektem naszego stworzenia.
>Nie należy tego traktować zbyt poważnie. Po prostu zastanawiałem się, co przyszło mi do głowy i
>pomyślałem, żeby się tym podzielić.
masz DEPRESJE na lEPSZY nastrój - poważnie - polecam HERBATE. Herbata to coffeina, poważnie.
zoludwo2 (2 punktów)
>Nie jestem osobą religijną, ale lubię zachować otwarty umysł. Po wysłuchaniu przypadkowych debat
>zastanawiałem się nad czymś na temat Boga.
>Jeśli uważa się, że Bóg (nie jestem pewien, czy jest) wszechwiedzący, czy nie oznaczałoby to, że
>wiedział, że nie przejdziemy jego testu? To tak, jakby pomyśleć o całym scenariuszu Adama i Ewy
>(moja wiedza biblijna jest nieco niejasna) z jabłkiem i doskonałością, on prawdopodobnie
>dostrzegłby, że poniesiemy porażkę, ponieważ to on jest architektem naszego stworzenia.
>Nie należy tego traktować zbyt poważnie. Po prostu zastanawiałem się, co przyszło mi do głowy i
>pomyślałem, żeby się tym podzielić.

i got this... tutuapp.uno/
haish (2905 punktów)
>Nie jestem osobą religijną, ale lubię zachować otwarty umysł. Po wysłuchaniu przypadkowych debat
>zastanawiałem się nad czymś na temat Boga.
>Jeśli uważa się, że Bóg (nie jestem pewien, czy jest) wszechwiedzący, czy nie oznaczałoby to, że
>wiedział, że nie przejdziemy jego testu? To tak, jakby pomyśleć o całym scenariuszu Adama i Ewy
>(moja wiedza biblijna jest nieco niejasna) z jabłkiem i doskonałością, on prawdopodobnie
>dostrzegłby, że poniesiemy porażkę, ponieważ to on jest architektem naszego stworzenia.
>Nie należy tego traktować zbyt poważnie. Po prostu zastanawiałem się, co przyszło mi do głowy i
>pomyślałem, żeby się tym podzielić.

Wszechwiedza i wszechmocność to tylko pojęcia którymi kler mami maluczkich - tępych i nierozumnych(zamiast nieświadomych).
Uważa się, że istnieje czynnik kreujący ludzką rzeczywistość i cywilizację, wielu ten czynnik nazywa Bogiem.
Niezależnie od tego, rzeczywistością ludzkości są trzy wymiary określające przestrzeń i czas jako czwarty element.
Możliwe są dwie opcje -
1.Bóg jest tak samo zależny od czasu jak ludzkość.
2.Bóg jest poza czasem kreacji w której istnieje ludzkość.
wynika z tego, że nawet Bóg nie ma wpływu na modyfikowanie czasu, - nie może wrócić zmarłych do życia, i nie może przenosić w czasie elementów kreowanego ludzkiego świata.

Z wiedzą Boga najprawdopodobniej jest tak, że w ramach kreacji ludzkiego świata kieruje się on ogólnymi wytycznymi, zaś szczegóły są na bieżąco korygowane i modyfikowane.
Boga jako kreatora nie interesują wszyscy żyjący ludzie, ale możliwe jest, że kieruje on poczynaniami wybranych przez siebie 'pomazańców', a ci z kolei prowadzą za sobą masy ludzkie.

W kwestji 'biblijnej' klechdy o jabłku, wężu, Ewie i Adamie - to jest wynik błędu poznawczego piszących biblię greckich redaktorów, którzy ten fragment Bereszit w taki, a nie inny sposób zinterpretowali.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365