Od około roku wyznaję filozofię deistyczną i zastanawiam się, które konkretne religie będą w porządku, jeśli chodzi o tę filozofię. Deizm jest złożoną filozofią, ale aby go złagodzić, jest to przekonanie, że bóstwo stworzyło wszechświat i prawa, których przestrzega, a następnie cofnęło się, aby zobaczyć, jak to się rozegra, bez ingerencji ze strony tworzącego bóstwa. |