Racjonalista - Strona głównaDo treści
jak radzić sobie z pękającą skórą przy azs?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
03-02-2025 11:18eppel (25 punktów)jak radzić sobie z pękającą skórą przy azs?
Hej, macie jakieś sposoby na ekstremalnie suchą skórę przy AZS? Ostatnio mam taki dramat, że skóra na dłoniach i przedramionach dosłownie pęka, do tego swędzenie jest nie do zniesienia. Smarowałem różnymi balsamami, ale to działa na chwilę, a potem problem wraca. Może ktoś polecić coś, co faktycznie regeneruje skórę, a nie tylko natłuszcza na parę godzin?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

nodie (12 punktów)
(zablokowany)
>Hej, macie jakieś sposoby na ekstremalnie suchą skórę przy AZS? Ostatnio mam taki dramat, że skóra
>na dłoniach i przedramionach dosłownie pęka, do tego swędzenie jest nie do zniesienia. Smarowałem
>różnymi balsamami, ale to działa na chwilę, a potem problem wraca. Może ktoś polecić coś, co
>faktycznie regeneruje skórę, a nie tylko natłuszcza na parę godzin?

Znam ten ból, AZS potrafi nieźle dać w kość, szczególnie zimą. Jeśli masz problem z tak przesuszoną skórą, że aż pęka, to warto spróbować kosmetyków typowo pod to - zerknij tutaj: verdelove.(*)orne/atopowe-zapalenie-skory/. Mają tam kremy i balsamy, które nie tylko natłuszczają, ale też faktycznie pomagają skórze się regenerować. Najważniejsze, żeby unikać mocnych zapachowych kosmetyków, bo często tylko pogarszają sprawę. No i dobrze działa smarowanie kilka razy dziennie, a nie tylko rano i wieczorem. Jeśli skóra pęka, to dodatkowo warto pamiętać o delikatnym myciu, najlepiej olejkami myjącymi zamiast klasycznych żeli, bo te ostatnie często jeszcze bardziej wysuszają skórę.
panTeista (6809 punktów)
Wypróbuj krem z mocznikiem "Cremobaza".

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365