Racjonalista - Strona głównaDo treści
wiatraki kradną wiatr

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
27-02-2025 21:13okragly (21676 punktów)wiatraki kradną wiatr
Ocena 1 na 1
wiatraki kradną wiatr, czysta fizyka, może zabraknąć nam wiatru, czy to dobrze czy źle?
Przeciętnie siła wiatru wraca do normy dopiero 50 km za farmą wiatrową, czasami nawet dopiero 100 km dalej. Jeżeli będą powstawały kolejne farmy wiatrowe, to ich efektywność będzie o 30% mniejsza.
Czy na ziemi może zabraknąć wiatru? może to wiatraki będą najbardziej wpływać na zmianę klimatu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14788 punktów)
Za kradzież wirtualnych aktywów o wartości 1,5 mld dolarów z giełdy kryptowalut ByBit odpowiedzialni są północnokoreańscy hakerzy - poinformowało amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI). To największa kradzież kryptowalut w historii.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
28-02-2025 03:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Za kradzież wirtualnych aktywów o wartości 1,5 mld dolarów z giełdy kryptowalut ByBit odpowiedzialni są północnokoreańscy hakerzy - poinformowało FBI
to gra, którą nie ogarniam (podobnie mam z liczbami zespolonymi w matematyce)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
01-03-2025 15:36 
 Ocena 1 na 1
TyDraniu (6569 punktów)
>>efektywność będzie o 30% mniejsza.
>to gra, którą nie ogarniam (podobnie mam z liczbami zespolonymi w matematyce)

Za to procenty ci wchodzą nieźle.
01-03-2025 21:26 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>efektywność będzie o 30% mniejsza.
>>to gra, którą nie ogarniam (podobnie mam z liczbami zespolonymi w matematyce)
>Za to procenty ci wchodzą nieźle.
liberalizm (gdzie bogiem jest wolność, indywidualność, własność) jest śmiercią (na poczatku wymieraniem, czym bardziej liberalny kraj tym mniej dzieci)
www.youtube.com/watch?v=KGZ_Eew6gYs


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wiatraki kradną wiatr, czysta fizyka, może zabraknąć nam wiatru, czy to dobrze czy źle?
Oj tam, przecież i tak leżał odłogiem.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
01-03-2025 19:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>wiatraki kradną wiatr, czysta fizyka, może zabraknąć nam wiatru, czy to dobrze czy źle?
>Oj tam, przecież i tak leżał odłogiem.
no nie wiem
zabraknie niżów, wyżów, a więc klimat się ustabilizuje (z ociepleniem miało być odwrotnie)
i baba się nie powiesi

raj to była bajka, myśleliśmy ze to jakiś olbrzym dmie

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365