wiatraki kradną wiatr, czysta fizyka, może zabraknąć nam wiatru, czy to dobrze czy źle? Przeciętnie siła wiatru wraca do normy dopiero 50 km za farmą wiatrową, czasami nawet dopiero 100 km dalej. Jeżeli będą powstawały kolejne farmy wiatrowe, to ich efektywność będzie o 30% mniejsza. Czy na ziemi może zabraknąć wiatru? może to wiatraki będą najbardziej wpływać na zmianę klimatu? |