Dostałem mandat za parkowanie, ale znak był zasłonięty przez gałęzie, więc w sumie nie wiedziałem, że nie można tam stawać. Policjant powiedział, że mogę odmówić przyjęcia, ale nie wiem, czy to dobry pomysł. Jakie mogą być konsekwencje?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
>Dostałem mandat za parkowanie, ale znak był zasłonięty przez gałęzie, więc w sumie nie wiedziałem, >że nie można tam stawać. Policjant powiedział, że mogę odmówić przyjęcia, ale nie wiem, czy to dobry >pomysł. Jakie mogą być konsekwencje?
Jeśli nie przyjmiesz mandatu, sprawa idzie do sądu, a wtedy może się okazać, że kara będzie nawet wyższa. Ale jeśli faktycznie masz dowody na to, że znak był niewidoczny, to warto się odwołać. Dobrze jest mieć zdjęcia miejsca zdarzenia, żeby potem móc to udowodnić. W takich sprawach ważne jest, czy rzeczywiście można było ten znak zauważyć, bo jeśli sędzia uzna, że mimo wszystko powinieneś był go dostrzec, to i tak dostaniesz karę. Jak chcesz poczytać więcej o tym, jakie masz prawa w takich sytuacjach, to tutaj jest trochę informacji: lexliber.pl/prawo-cywilne