Racjonalista - Strona głównaDo treści
Racja głupiego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
26-04-2025 10:38chętnie racjonalistka (29094 punktów)Racja głupiego
Ocena 2 na 2
.
Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?

Zatem podział na mądrych i głupich jest kwestią statystyki?
.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
>.
>Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?
mądrość jest niezależna od jednostki, jest zależna od środowiska.
w raju były wiedźmy, zwracano się do nich w sytuacjach kryzysowych, a były mądre bo długo żyły, wiele widziały, przeżyły
dlatego na prezydenta Polski wybiorę
SENYSZYN Joanna , po prostu wiedźma

>Zatem podział na mądrych i głupich jest kwestią statystyki?
krzywa Gausa, żeby mógłby ktoś być mądry musi ktoś być głupi
to dzięki temu że jestem głupi ktoś może być mądry, bezemnie nie byłoby mądrych
tak, czy siak, jestem ważny

i banowanie na fR głupich było głupie

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
26-04-2025 13:12 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>dzięki temu że jestem głupi ktoś może być mądry
Mądrze prawisz...

"Stop!" stopkowym mundrościom!
farmer (22440 punktów)
>.
>Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?
>Zatem podział na mądrych i głupich jest kwestią statystyki?
>.
>

Nie sądzę.

Termin ten nie jest używany obecnie w nauce, chociaż w XIX wieku próbowano tworzyć klasyfikację różnego rodzaju głupców i głupoty. Określenie kogoś mianem głupca jest pejoratywne.

Zwrot PEJORATYWNY. Jest wiele zwrotów pejoratywnych. PDK.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
26-04-2025 16:34 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>.
>>Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?
>>Zatem podział na mądrych i głupich jest kwestią statystyki?
>Nie sądzę. [...]
farmer odezwał się ludzkim głosem


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
26-04-2025 16:54 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>.
>>>Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?
>>>Zatem podział na mądrych i głupich jest kwestią statystyki?
>>Nie sądzę. [...]
>farmer odezwał się ludzkim głosem

Widzisz zrobię jeden wpis i ci szczęka opada a ty produkujesz setki miesięcznie UJ wie co.

Zaraz wyczerpie limit na ciebie. Także szanuj czas.

A tabelka nie kłamie. FOMO.



Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
panTeista (6808 punktów)
>Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?

To się może zdarzyć, albowiem mądry nie wie wszystkiego i w każdej dziedzinie.

>Zatem podział na mądrych i głupich jest kwestią statystyki?

Ignacy Krasicki
Bajki i przypowieści
Mądry i głupi

Nie nowina, że głupi mądrego przegadał;
Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał,
Tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł;
Na koniec, zmordowany, gdy sobie odpoczął,
Rzekł mądry, żeby nie był w odpowiedzi dłużny:
«Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny»
26-04-2025 15:57 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?
>To się może zdarzyć, albowiem mądry nie wie wszystkiego i w każdej dziedzinie.
>>Zatem podział na mądrych i głupich jest kwestią statystyki?
>Ignacy Krasicki
>Bajki i przypowieści
>Mądry i głupi
>Nie nowina, że głupi mądrego przegadał;
>Kontent więc, iż uczony nic nie odpowiadał,
>Tym bardziej jeszcze krzyczeć przeraźliwie począł;
>Na koniec, zmordowany, gdy sobie odpoczął,
>Rzekł mądry, żeby nie był w odpowiedzi dłużny:

Faktycznie

>«Wiesz, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny»
>

Argument z autorytetu.

Ten wierszyk obrazuje dawne ale też i obecne podejście do ludzi.

Bo co wynika z tego wierszyka ? Że "mądry" zasłonił się nie argumentem ale pozycją.





Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?
>To się może zdarzyć, albowiem mądry nie wie wszystkiego i w każdej dziedzinie.
Ale jeśli się czegoś nie wie, to czy mądrością nie powinno być niemądrzenie się?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
26-04-2025 16:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?
>>To się może zdarzyć, albowiem mądry nie wie wszystkiego i w każdej dziedzinie.
>Ale jeśli się czegoś nie wie, to czy mądrością nie powinno być niemądrzenie się?
czasem oczekuje że się na jakiś temat wypowiesz, zdanie kobiety jest ważne, szkoda ze jesteś tu jedna, nie możesz odpowiadac za wszystkie, dlatego nie wstydź się być głupią, bo to nawet urocze a nam da poczucie wyższości

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
26-04-2025 23:41 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>zdanie kobiety jest ważne, szkoda ze jesteś tu jedna
Wprowadźmy parytety płci: nie ma forum bez bab quorum.

>nie wstydź się być głupią
Od tego mamy tutaj Ciebie.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
27-04-2025 15:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>nie wstydź się być głupią
>Od tego mamy tutaj Ciebie.
mnie nie przystoi (przystoiny), byłem uwazany za mądrzejszego niż jestem, ale kobiety które udają "blondynki" sa seksi

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
28-04-2025 11:06 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>byłem uwazany za mądrzejszego niż jestem
Bo może byłeś mądrzejszy niż jesteś?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
28-04-2025 22:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>byłem uwazany za mądrzejszego niż jestem
>Bo może byłeś mądrzejszy niż jesteś?



potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
okragly (21676 punktów)
>.
>Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?
Filozofia definiuje się jako "umiłowanie mądrości" rozważa podstawowe problemy i idee, dążąży do poznania ich istoty, a także do całościowego zrozumienia świata

filozofia jest głupia, co filozof to inna mądrość, ba, uważają ze istnieje WOLNA WOLA, znaczy nie znają fizyki a się mądrzą


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
26-04-2025 23:41 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>filozofia jest głupia, co filozof to inna mądrość
A Ty nie filozuj.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
27-04-2025 15:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>filozofia jest głupia, co filozof to inna mądrość
>A Ty nie filozuj.
filozujka?
z dziecinstwa epitet jaki pamiętam to że "filozof się znalazł", tak mnie gasili (myslałem że to inne określenie wiejskiego głupka)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
28-04-2025 11:06 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>filozofia jest głupia, co filozof to inna mądrość
>>A Ty nie filozuj.
>filozujka?
Filozowanie - taka czynność. ("Filozujka" to raczej w odniesieniu do stałego praktykowania, analogiczne do "ciesielka" jako uprawianie zawodu cieśli, albo "żołnierka" w zn. służenia w wojsku, czy "belferka" lekceważąco o zajmowaniu się nauczaniem.)

"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6854 punktów)
>Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?

Może tak być. Jestem głupi w porównaniu do wielu, ale i oni niejednokrotnie przyznali mi rację, że się mylili, a to właśnie ja miałem rację.
28-04-2025 11:46 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?
>Może tak być. Jestem głupi w porównaniu do wielu, ale i oni niejednokrotnie przyznali mi rację, że się mylili, a to właśnie ja miałem rację.
Ale może to oni racji (niejednokrotnie) nie mieli?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
28-04-2025 17:52Nie na temat
SergioMaq (-5 punktów)
(zablokowany)
W trasie auto stało się wolniejsze. Chciałem znaleźć warsztat w Polsce. Wybrałem kata-serwis.pl/usuwanie-dpf-gdansk/, który się spisał. Zaoferowali chiptuning z rabatem i bonus na przegląd w Polsce. Mechanicy byli dokładni, a naprawa sprawna. Podoba mi się ich profesjonalizm, polecam!
szarley (54913 punktów)
>W trasie auto stało się wolniejsze. Chciałem znaleźć warsztat w Polsce. Wybrałem kata-serwis.pl/usuwanie-dpf-gdansk/, który się spisał. Zaoferowali chiptuning z rabatem i bonus na przegląd w Polsce. Mechanicy byli dokładni, a naprawa sprawna. Podoba mi się ich profesjonalizm, polecam!

To złodzieje, wymontowali mi kilka dobrych części i podłożyli podróbki, naprawa opony zajęła trzy dni i jakoś dziwnie w baku było pusto

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
linnchinnn (6 punktów)
>.
>Czyż nie może być tak, że mądry nie ma racji, a głupi ją ma?
>Zatem podział na mądrych i głupich jest kwestią statystyki?
>.
>
Zgadzam się, że podział na mądrych i głupich często jest uzależniony od kontekstu i perspektywy. Czasami to, co może wydawać się głupie dla jednej osoby, dla innej jest trafnym podejściem. Z tego powodu warto korzystać z różnych perspektyw, by lepiej zrozumieć rzeczywistość. Jeśli szukasz profesjonalnych usług, takich jak usuwanie tatuaży, mogę polecić skorzystanie z usuwanie tatuażu. Z ich usługami miałem okazję się zapoznać i byłem bardzo zadowolony z efektów. Pomoc specjalistów w tym zakresie to gwarancja, że problem zostanie rozwiązany skutecznie i komfortowo.




Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365