Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sylwetka nowego Papieza

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
08-05-2025 23:18Tschosncovaty (211 punktów)Sylwetka nowego Papieza
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Tutaj;
>bawaria24.(*)apieza-leona-xiv-kardynaa.html
Nie weszłam, ale i po kliknięciu widać koncepcję.
(A po polsku najnowszy efekt konklawe da się przekuć na grę słów "BIAŁY DYM - BIAŁY DOM".)


"Stop!" stopkowym mundrościom!
09-05-2025 11:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> "BIAŁY DYM - BIAŁY DOM"
wydaje się, że za wyborem papieża stali ci sami ludzie co za wyborem Trumpa tj Jeff Bezos, Peter Thiel, Mark Zuckerberg, Elon Musk (Watykan jest mocno zadłużony)


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
haish (2904 punktów)
>> "BIAŁY DYM - BIAŁY DOM"
>wydaje się, że za wyborem papieża stali ci sami ludzie co za wyborem Trumpa tj Jeff Bezos, Peter Thiel, Mark Zuckerberg, Elon Musk (Watykan jest mocno zadłużony)

Fakty są jakie są i pewnych oczywistości nie da się dalej zamiatać pod dywan - Chrześcijaństwo jest jedyną religią monoteistyczną która bazuje na używce w swym przekazie i w liturgii - jest nią alkohol i tenże jest w tej religii w randze 'krwi zbawicielca'. Nauka a w szczególności medycyna nie pozostawia złudzeń co do wpływu alkoholu na organizm ludzki.
Mamy obecnie sytuacje patową i klincz pomiędzy nauką a 'wartościami chrześcijańskimi'.
Choć zjawisko alkoholizmu jest dużo starsze niż Chrześcijaństwo, nie trudno wykazać, że w minionych wiekach ewangelizacja sprowadzała na ewangelizowanych uzależnienie od alkoholu narodów które wcześniej alkoholu nie nadużywały. W świecie Zachodu i kultury zachodniej alkohol jest przeważnie objęty kontrolą podatkową państwa i dochody z akcyzy i innych podatków z nim związanych stanowię istotny element budżetowy.
Inne używki działające na zdrowie i psychikę podobnie do alkoholu są zakazane prawem.

Z powyższego, z całą pewnością zdają sobie sprawę zarówno możni tego świata, jak i urzędnicy vatykańscy.
Nie przypadkiem zapewne tuż przed wyborem nowego papieża, przy-WÓDCA światowego mocarstwa zaprezentował swój wizerunek w mediach społecznościowych jako biskupa Rzymu. Powszechnie znanym jest fakt, że współczesna Masoneria dalej jest najsilniejsza w USA.
Niewykluczone, że biskup Rzymu jest członkiem tego bractwa niejako z automatu, gdyż jego siła oddziaływania na masy maluczkich nie może być lekceważona i nie może być niezależna od klubu bractwa.
To nie jest teoria spiskowa, a wiele znaków na niebie i na ziemi, oraz pod ziemią na takie 'status quo' wskazuje.
10-05-2025 11:57 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Chrześcijaństwo jest jedyną religią monoteistyczną która bazuje na używce w swym przekazie i w liturgii - jest nią alkohol i tenże jest w tej religii w randze 'krwi zbawicielca'. Nauka a w szczególności medycyna nie pozostawia złudzeń
W równej mierze ta religia bazuje na węglowodanach: opłatek - hostia - chleb, a tu czai się cukrzyca, co do której również medycyna nie pozostawia złudzeń.

>ewangelizacja sprowadzała na ewangelizowanych uzależnienie od alkoholu
Przecież wino pije tylko celebrant, a i on tylko w symbolicznej ilości.

>Niewykluczone, że biskup Rzymu jest członkiem tego bractwa niejako z automatu, gdyż jego siła oddziaływania na masy maluczkich nie może być lekceważona i nie może być niezależna od klubu bractwa.
>To nie jest teoria spiskowa, a wiele znaków na niebie i na ziemi, oraz pod ziemią na takie 'status quo' wskazuje.
Jasne, tak jak na szkodliwość szczepionek.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
10-05-2025 13:03 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>za wyborem papieża stali ci sami ludzie co za wyborem Trumpa
No coś Ty...


wyborcy papieża


wyborcy prezydenta usa



"Stop!" stopkowym mundrościom!
okragly (21676 punktów)
>>za wyborem papieża stali ci sami ludzie co za wyborem Trumpa
>No coś Ty...
>
wyborcy papieża
>wyborcy prezydenta usa

tu masz dwa sposoby wyboru prezydenta
-przez senatorów/ sejm/ kardynałów (jest ich mało, znają się osobiście)
-przez wyborców (głosujemy na "hitlera", magie uwodzenia)

jak racjonalnie wybrać prezydenta, to temat dla nas

nie jestem zadowolony z wyboru, Nawrocki-Trzaskowski
będziesz głosować? (to nie ma znaczenia ), wygra POPiS, cieszę się że Nawrocki się pogrążył z mieszkaniem


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
10-05-2025 16:43 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>tu masz dwa sposoby wyboru prezydenta
>-przez senatorów/ sejm/ kardynałów (jest ich mało, znają się osobiście)
Racja, racja, wybory pośrednie. Sie z Hamerykanami jakoś utożsamiłam.
Ale żeby twierdzić, że to są w jakikolwiek sposób ci sami, to przesada.

>nie jestem zadowolony z wyboru, Nawrocki-Trzaskowski
>będziesz głosować?
Będę.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
10-05-2025 17:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>będziesz głosować?
>Będę.
na mężczyznę, masz trudny wybór, same "ciacha"
a ja na kobietę i to starszą, to prawdziwa wiedźma , poznam ją wszędzie, po głosie


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
10-05-2025 17:52 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ja na kobietę i to starszą, to prawdziwa wiedźma , poznam ją wszędzie, po głosie


"Stop!" stopkowym mundrościom!

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365