Racjonalista - Strona głównaDo treści
Komin stalowy do kotła gazowego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
04-06-2025 12:04eppel (25 punktów)Komin stalowy do kotła gazowego
Zmieniam stary piec gazowy na nowy kondensacyjny i muszę przerobić komin. Czy ktoś przerabiał taki temat i może powiedzieć, czy komin stalowy jest odpowiedni? Jakie są wady i zalety?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

enrike (19 punktów)
>Zmieniam stary piec gazowy na nowy kondensacyjny i muszę przerobić komin. Czy ktoś przerabiał taki
>temat i może powiedzieć, czy komin stalowy jest odpowiedni? Jakie są wady i zalety?

Do kotłów kondensacyjnych raczej nie ma wyjścia, trzeba mieć komin odporny na kwaśne skropliny. Stalowy system kominowy to najczęstsze rozwiązanie w takich przypadkach. Zerknij na ofertę tutaj: venteco.com/systemy-kominowe/. Mają systemy dedykowane do tego typu kotłów i są odporne na korozję, co jest mega ważne przy kondensacie. Plusem jest też to, że można je zamontować w istniejącym kominie albo na zewnątrz budynku, jak nie ma innej opcji. Nie trzeba nic kuć, tylko wsunąć w stary przewód albo zamontować na ścianie. Całość jest lekka, ale bardzo trwała, więc nie trzeba się martwić, że się rozsypie po kilku latach. No i te rury mają uszczelki, więc nie ma problemów z przeciekami.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365