 |
Dlaczego brak religii jest źle widziany? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-07-2025 15:21 | lokepjo2 (2 punktów) | Dlaczego brak religii jest źle widziany? | Powiedziałem dziś kilku współpracownikom w pracy, że nie wierzę w religię, i się na mnie zdenerwowali. Powiedzieli, że chrześcijaństwo jest jedyną prawdziwą drogą i że nic temu nie przeczy. Czy źle robię, nie wyznając żadnej religii? Nic z tego nie ma dla mnie sensu i po prostu uważam, że sami sobie wymyśliliśmy religię. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| alsor (3283 punktów) | >Powiedziałem dziś kilku współpracownikom w pracy, że nie wierzę w religię, i się na mnie >zdenerwowali. Powiedzieli, że chrześcijaństwo jest jedyną prawdziwą drogą i że nic temu nie przeczy. >Czy źle robię, nie wyznając żadnej religii? Nic z tego nie ma dla mnie sensu i po prostu uważam, że >sami sobie wymyśliliśmy religię.
Prawidłowo zareagowali.
Zakaz uprawiania, wyznawania religii jest tylko kolejnym zakazem, czyli nadużyciem - ograniczeniem swobody, wolności.
Nie wolno tak robić - ograniczać ludzi do twoich indywidualnych, prowizorycznych przekonań - nie?
Nie masz wiedzy ostatecznej ani dostatecznej mocy, więc nie udawaj... jasne?
...
Rozważ sobie takie coś: zakaz uprawiania nauki, filozofii, myślenia... spania, jedzenia i sikania!
|
|
 | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Zakaz uprawiania, wyznawania religii jest tylko kolejnym zakazem,Ale chatbot nie mówi o żadnym zakazie, lecz że nie wierzy w to, co wg innych daje im prawo nakazać Ci cele i sposób ich osiągnięcia. Chrześcijaństwo na zachodzie, które przestało być miłością a stało się metodą osiagania zysków może budzić wątpliwości poza spekulantami. youtu.be/5VCiU1osa3w
|
|
| lokepjo2 (2 punktów) | > Powiedziałem dziś kilku współpracownikom w pracy, że nie wierzę w religię, i się na mnie> zdenerwowali. Powiedzieli, że chrześcijaństwo jest jedyną prawdziwą drogą i że nic temu nie przeczy. omegle xender> Czy źle robię, nie wyznając żadnej religii? Nic z tego nie ma dla mnie sensu i po prostu uważam, że> sami sobie wymyśliliśmy religię.I got it,...
|
|
| haish (2908 punktów) | >Powiedziałem dziś kilku współpracownikom w pracy, że nie wierzę w religię, i się na mnie >zdenerwowali. Powiedzieli, że chrześcijaństwo jest jedyną prawdziwą drogą i że nic temu nie przeczy. >Czy źle robię, nie wyznając żadnej religii? Nic z tego nie ma dla mnie sensu i po prostu uważam, że >sami sobie wymyśliliśmy religię.
Dawnymi czasy religia była tożsama z wiedzą i edukacją - dzięki chrześcijaństwu oświeceni ludzie zaczęli kwestionować nieomylność greckich i łaciniackich dogmatów religijnych gdyż im więcej czasu upływa od momentu gdy Konstantyn uczynił z Chrześcijaństwa religię Cesarstwa Rzymskiego tym łatwiej jest wykazać absurdy tego wyznania. Jakkolwiek każda religia jest na swój sposób wytworem ludzkiego umysłu, to jako ludzkość nikt - ani nauka, ani religia nie potrafi wyjaśnić w jaki sposób gatunek ludzki, pomimo posiadania ok 98% genomu naczelnych(małp) odróżnia się od innych naczelnych rozumnością. Tematu unikają wszyscy zwolennicy teorii Darwina, ignorującej ludzki rozum. W każdej monoteistycznej religii Bóg jest rozumem doskonałym - tylko i wyłącznie gatunek ludzki dzięki edukacji(nauka mowy, pisma i zachowań ludzkich od rodziców lub opiekunów) jest humanoidem 'sapiens'(rozumnym). Życie ludzkie polega na nieustannej edukacji i zdobywaniu doświadczenia - wynikiem tego każdy osobnik staje się coraz bardziej rozumniejszy. Logicznym wnioskiem jest pogląd , że każdy człowiek chcący być w bliskości Boga(rozumu doskonałego) powinien pracować nad doskonaleniem własnego umysłu. Religia chrześcijańska zaleca spożywanie alkoholu jako krwi chrystusowej i jako łącznika między Bogiem Ojcem, a synem bożym Jezusem ducha świętego(=SPIRYTUS sanctus) - szkodliwy wpływ spożywania alkoholu na ludzki mózg, umysł i rozum jest oczywisty i niepodważalny, ale klechy w XXI wieku w państwie w środkowej Europie nadal opowiadają bajki ze średniowiecza(w ramach konkordatu) i czerpią korzyści z alkoholizmu wiernych. Chrześcijanie są tak po prawdzie przeciwnikami rozumności i Boga jako umysłu doskonałego, - słowo szatan, szejtan, satan oznacza przeciwnika(Boga) i przeciwnika rozumności. Wierni i znaczna część kleru są tak zmanipulowani głupotami 'uczonych' chrześcijańskich, że nie zdają sobie sprawy ze swego satatnizmu (bycia przeciwnikiem - tak Boga jak i rozumności). Ateiści to tacy ludzie którzy nie rozumieją lub ignorują różnicę między ewolucją gatunków(Darwina), a ewolucją rozumności w gatunku ludzkim.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|