Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pomysł na dobry film

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
23-07-2025 10:27Murdoch_13 (1467 punktów)Pomysł na dobry film
Mam pomysł na niezły film:

Michał. 35 lat.

Mieszka z matką w małym, szarym miasteczku bez perspektyw.

Pracuje dorywczo na budowie, rozwozi kebaby.

W końcu dziewczyna mówi mu prosto w twarz: "Nie masz ambicji. Nie jesteś facetem, z którym chcę budować życie."

I odchodzi.

Załamany, wkurzony, wyjeżdża do Niemiec. Na zmywak.

Tam zaczyna wszystko od zera. Współlokatorzy, praca w tureckiej restauracji, bariera językowa.

Któregoś wieczoru następuje przełom.

Przegląda rzeczy z Polski i wśród nich odnajduje stary pendrive z technikum.

Otwiera.

Plik o nazwie "portfel.txt".

W nim 2 Bitcoiny. Z czasów, gdy kosztowały grosze.

Sprawdza kurs - dziś to ponad 2 miliony dolarów.

Szybki research: w Niemczech po roku przechowywania kryptowaluty 0% podatku.

Michał spełnia warunki. Sprzedaje. Legalnie, bez podatków.

Zmywak zamienia na biuro. Garnitur. Inwestycje. Własna działalność.

Ale nie zamienia się w zadufanego milionera.

Wraca po pół roku do Polski - spokojny, dojrzały, inny.

Kupuje dom z ogrodem. Dba o matkę.

Pewnego dnia w rodzinnym miasteczku spotyka starą dziewczynę.

Rozmawiają.

Ona pyta:

"Co u Ciebie?"

On odpowiada tylko:

"Jestem innym człowiekiem."

Film kończy się otwartą sceną.

Ona dodaje coś szeptem, a on się tylko lekko uśmiecha.

Nie wiemy, co odpowiedział.

Czy jej wybaczył? Czy ją odzyskał? Czy odszedł z klasą?

Tytuł roboczy: "Game Changer"

.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
>Mam pomysł na niezły film:
>Michał. 35 lat.
>Mieszka z matką w małym, szarym miasteczku bez perspektyw.
>Pracuje dorywczo na budowie, rozwozi kebaby.

35 lat dorywczo na budowie ?

Powiem ci co wiem z życia.

Gość jest albo alkoholikiem albo nic nie umie.

W tym wieku robiąc na budowie dawno siedziałaby już na zachodzie.

Ludzi których znam. Mają tam ( na zachodzie ) firmy....albo mieli bo przepili. Cały czas mówię o budowlance.

>Załamany, wkurzony, wyjeżdża do Niemiec. Na zmywak.

Człowieku na zmywak się jedzie po szkole a nie w wieku 35 lat. Po to żeby mieszkać huj wie z kim na mieszkaniu. Robiąc w budowlance na dodatek wcześniej.



>Zmywak zamienia na biuro. Garnitur. Inwestycje. Własna działalność.

Chyba na kasyno i flaszkę. To tak nie działa jak sobie wyobrażasz. Nie że nie jest nie możliwe ale mój scenariusz jest bardziej prawdopodobny.


>Tytuł roboczy: "Game Changer"

Potrzebujesz konsultanta merytorycznego.
Inaczej ta bajeczkę kupia bogate Oskraki jako ckliwa historyjke.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
okragly (21676 punktów)
>Mam pomysł na niezły film:
też mam, akcja dzieje się w raju
nie ma libków, pracy, hierarchii, pieniędzy, wyścigu, zazdrości, zawiści,
jest komuna, miłość, siostrzeństwo, współpraca, radość, wakacje
my libki nie jesteśmy w stanie tego pojąć, to największa klęska współczesność, niedorozwojstwo umysłowe, ale jest nadzieje, nasz buk usazyd umiera na naszych oczach, co powstanie po tym potworze INDYWIDUALIZMU, WOLNOŚCI, WŁASNOŚCI?
jestem pewien że raj się zbliża, to są prawa fizyki

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Mam pomysł na niezły film...]
>Tytuł roboczy: "Game Changer"
Zrób z tego scenariusz i do 31 sierpnia zgłoś na np. ten konkurs, b. konkretna nagroda.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Racjonalia (7 punktów)
Brzmi jak bajka XXI wieku - dla pokolenia, które już nie wierzy w rycerzy, tylko w backupy, pendrive'y i rynek byka.
Ale właśnie dlatego działa. Bo każdy z nas ma gdzieś tego "portfela.txt" - może nie z Bitcoinem, ale z czymś, co kiedyś zostawiliśmy i zapomnieliśmy, a dziś mogłoby zmienić wszystko.
Tylko czy mamy odwagę to otworzyć?

Encyklopedia współczesnego świata - gdzie nauka spotyka się z filozofią, technologia z przyszłością a człowiek z nieskończonością: racjonalia.pl

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365