Racjonalista - Strona głównaDo treści
MediaMarkt przejeli komuniści

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
01-08-2025 15:31okragly (21676 punktów)MediaMarkt przejeli komuniści
Ocena 1 na 1
komuniści za 2.5 mld $ przejeli MediaMarkt
cieszę się, będziemy mieli tanie (jak ja), komunistyczne (jak ja), najwyższej jakości (jak ja) produkty, 2 x taniej (takie są w komunizmie ceny), usazyd mówi, że dotowane, to chyba dobrze że komuniści będą nas dotowac, ja też was dotuję najwyższej jakości wiedzą o raju (o którym nie macie pojęcia, czemu?)
w raju wszystko było za darmo

źródło www.youtube.com/watch?v=4LJsxxdwF_E

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

quick (6858 punktów)
>komuniści za 2.5 mld $ przejeli MediaMarkt
> cieszę się, będziemy mieli tanie (jak ja), komunistyczne (jak ja), najwyższej jakości (jak ja)
>produkty, 2 x taniej (takie są w komunizmie ceny), usazyd mówi, że dotowane, to chyba dobrze że
>komuniści będą nas dotowac, ja też was dotuję najwyższej jakości wiedzą o raju (o którym nie macie
>pojęcia, czemu?)
>w raju wszystko było za darmo
>źródło www.youtube.com/watch?v=4LJsxxdwF_E
>
Jaki to komunizm?
Mówi ci coś Deng Xiaoping?
03-08-2025 10:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Jaki to komunizm?
mają jedną partię, nazywa się Komunistyczna (w PRL-u były 3 oprócz PZPR, był PSL, PO i cos tam)
w każdym zakładzie w Chinach jest komórka pierwszego sekretarza
jak jakiś najbogatszy Chinczyk podskoczył, nie widziano go przez rok
co powie partia jest święte
działa 1 600 000 szkół marksizmu leninizmu
komunistyczna partia ma 300 000 000 członków
ziemia jest panstwowa
...
...

komunistyczny Wietnam wypalony napalmem przez usa, też bardzo ładnie się rozwija, prześcignie nas w dobrobycie a tak niedawno to tam była katastrofa humanitarna

indywidualizm (liberalizm) to grzech śmiertelny, dlatego wymieramy, nie trzeba z nami walczyć, zostaną sami komuniści (bez walki), dlatego Chiny nie będą walczyć z usazydem, on sam się wykonczy, wymrze, Rosja nie będzie walczyć z Polską, my za 100 lat wymrzemy (liberalizm to śmierć)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6858 punktów)
>>Jaki to komunizm?
>mają jedną partię, nazywa się Komunistyczna (w PRL-u były 3 oprócz PZPR, był PSL, PO i cos tam)
>w każdym zakładzie w Chinach jest komórka pierwszego sekretarza
>jak jakiś najbogatszy Chinczyk podskoczył, nie widziano go przez rok
>co powie partia jest święte
>działa 1 600 000 szkół marksizmu leninizmu
>komunistyczna partia ma 300 000 000 członków
>ziemia jest panstwowa
>...
>...
Wg mnie są hybrydą systemową. Reformy Denga to przecież gospodarka rynkowa.

>komunistyczny Wietnam wypalony napalmem przez usa, też bardzo ładnie się rozwija, prześcignie nas w dobrobycie a tak niedawno to tam była katastrofa humanitarna

Nie wiem czy nas prześcignie, ale to też nie jest tak jak Ty piszesz. Mają gospodarkę rynkową?

>indywidualizm (liberalizm) to grzech śmiertelny, dlatego wymieramy, nie trzeba z nami walczyć, zostaną sami komuniści (bez walki), dlatego Chiny nie będą walczyć z usazydem, on sam się wykonczy, wymrze, Rosja nie będzie walczyć z Polską, my za 100 lat wymrzemy (liberalizm to śmierć)

Scenariusz niczym Hitchcock. Myślę, że jesteś zbytnim optymistą.
Jak zareagujesz jeśli Chiny przypuszczą inwazję na Tajwan? Jak będziesz to tłumaczył?
04-08-2025 00:25 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Mają gospodarkę rynkową?
Od czasu zdelegalizowania komunizmu mamy już tylko pozory gospodarki rynkowej. Wcześniej kapitalizm konkurował z komunizmem, ale jak wygrał, to z 'dobrodziejstwa' konkurencyjności zrezygnował delegalizując komunizm.

>Jak zareagujesz jeśli Chiny przypuszczą inwazję na Tajwan? Jak będziesz to tłumaczył?
A jak Ty tłumaczysz stan faktyczny, wobec tego antycypowanego odwrotny?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Thoter (6650 punktów)
> Wcześniej kapitalizm konkurował z komunizmem, ale jak wygrał, to z 'dobrodziejstwa' konkurencyjności zrezygnował delegalizując komunizm.
>

Kapitalizm z niczym nie konkuruje.
Kapitaliści niszczą wszystko co im stoi na drodze w osiąganiu maksymalnych zysków.
Kapitaliści finansowali powstanie komunizmu po to by go potem przejąć.



W 1937 roku dokonano przejęcia dorobku niemieckich Żydów komunistów, czyli ZSRR.
Nikt z nikim nie konkurował. Aresztowano 1,7 mln ludzi połowę rozstrzelano.
Rozstrzelano wszystkich co mieli komunistyczne odznaczenia, Żydów piewców komunizmu, Żydów kierujących komunistyczną propagandą, Żydów twórców ZSRR i Armii Czerwonej, Żydów rezydentów NKWD, oficerów Armii Czerwonej itd.
Amerykańscy Żydzi pomagali Żydom niemieckim pokonać cara Romanowa. Od samego początku działali z premedytacją. Wiedzieli, że Żydzi niemieccy weszli na teren Żydów rosyjskich, którzy ich nienawidzili za pogardę jakiej od nich doświadczali. W mordowaniu Żydów komunistów prym wiedli Żydzi i Gruzini. Brytyjczycy i Żydzi amerykańscy zajęli się logistyką i oprawą propagandową.
Czy Żydzi amerykańscy planują konkurować z komunistami chińskimi ??
Bilion dolarów wydają, rok w rok, na swoje fabryki wojen, po co ???
Mordują i okradają słabszych.
W Polsce nie ma: demokracji, kapitalizmu, wolności, katolików itd.
Polska jest kolejny raz kolonią w łapach Anglosasów.
Z biedaków zrobiono żebraków a tutaj piszą, że PIS pomógł tym biedakom.
PIS pomógł biedakom stać się roszczeniowymi żebrakami, po to by mieć demokratyczny elektorat i żerować na ciemnocie, która będzie ryczeć, jak nie karmione krowy w oborze, gdy im się nie sypnie do koryta. Degradacja narodu polskiego przebiega przy aplauzie demokratycznych "polityków" i pochwałach okupantów.
04-08-2025 07:30 
 Ocena 1 na 1
quick (6858 punktów)
>>Mają gospodarkę rynkową?
>Od czasu zdelegalizowania komunizmu mamy już tylko pozory gospodarki rynkowej. Wcześniej kapitalizm konkurował z komunizmem, ale jak wygrał, to z 'dobrodziejstwa' konkurencyjności zrezygnował delegalizując komunizm.
Mowa jest o Wietnamie. Kto i gdzie zdelegalizował komunizm? I o jakie pozory Tobie chodzi?

>>Jak zareagujesz jeśli Chiny przypuszczą inwazję na Tajwan? Jak będziesz to tłumaczył?
>A jak Ty tłumaczysz stan faktyczny, wobec tego antycypowanego odwrotny?
Potępiam każdą agresję militarną, zresztą niemilitarną też. Wytłumaczenie będę miał proste, jeśli Chiny się na takie rozwiązanie zdecydują. Imperializm. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu, nie ma co relatywizować bo np znamy obiektywne czynniki powodujące określony stan rzeczy.
Świadomość, że Iran prowadzi proxy war z Izraelem rękami m.in Hamasu ma wpływać na moją ocenę tego co robią żydzi w Gazie? W Gazie trwa ludobójstwo. Godne najwyższego potępienia jest to co robią potomkowie gładzonych w XX wieku Palestyńczykom. Netanjahu powinien siedzieć.
05-08-2025 10:35 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Mowa jest o Wietnamie.
OK, ok.

>Kto i gdzie zdelegalizował komunizm?
Np. w Polsce po 1989.

>>>Jak zareagujesz jeśli Chiny przypuszczą inwazję na Tajwan? Jak będziesz to tłumaczył?
>>A jak Ty tłumaczysz stan faktyczny, wobec tego antycypowanego odwrotny?
>Potępiam każdą agresję [...] znamy obiektywne czynniki powodujące określony stan rzeczy.
I nie wynika z nich że np. agresja bywa nieuchronna?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
quick (6858 punktów)

>>Potępiam każdą agresję [...] znamy obiektywne czynniki powodujące określony stan rzeczy.
>I nie wynika z nich że np. agresja bywa nieuchronna?
>
Bywa. Ale czy to oznacza, że mamy ją pochwalać, albo usprawiedliwiać?
08-08-2025 11:46 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Potępiam każdą agresję [...] znamy obiektywne czynniki powodujące określony stan rzeczy.
>>I nie wynika z nich że np. agresja bywa nieuchronna?
>Bywa. Ale czy to oznacza, że mamy ją pochwalać, albo usprawiedliwiać?
Usprawiedliwiać; przecież potępianie nieuchronności jest krzywdzące.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>>Potępiam każdą agresję [...] znamy obiektywne czynniki powodujące określony stan rzeczy.
>>>I nie wynika z nich że np. agresja bywa nieuchronna?
>>Bywa. Ale czy to oznacza, że mamy ją pochwalać, albo usprawiedliwiać?
>Usprawiedliwiać; przecież potępianie nieuchronności jest krzywdzące.

Dla kogo, dla agresora czy ofiary?
żydzi w Palestynie myślą podobnie. Izrael np stoi na stanowisku, że nieuchronne jest zabijanie cywilów bo pośród nich znajdują się członkowie Hamasu.
12-08-2025 13:23 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Potępiam każdą agresję [...] znamy obiektywne czynniki powodujące określony stan rzeczy.
>>>>I nie wynika z nich że np. agresja bywa nieuchronna?
>>>Bywa. Ale czy to oznacza, że mamy ją pochwalać, albo usprawiedliwiać?
>>Usprawiedliwiać; przecież potępianie nieuchronności jest krzywdzące.
>Dla kogo, dla agresora czy ofiary?
Dla potępianego.

>żydzi w Palestynie myślą podobnie. Izrael np stoi na stanowisku, że nieuchronne jest zabijanie cywilów bo pośród nich znajdują się członkowie Hamasu.
To zrób im wbrew i pomyśl niepodobnie.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
12-08-2025 19:53 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>>>>Potępiam każdą agresję [...] znamy obiektywne czynniki powodujące określony stan rzeczy.
>>>>>I nie wynika z nich że np. agresja bywa nieuchronna?
>>>>Bywa. Ale czy to oznacza, że mamy ją pochwalać, albo usprawiedliwiać?
>>>Usprawiedliwiać; przecież potępianie nieuchronności jest krzywdzące.
>>Dla kogo, dla agresora czy ofiary?
>Dla potępianego.

Dobra rozumiem. Jakie zatem jest usprawiedliwienie dla działań Żydów wobec Palestyńczyków, które każdy normalny i uczciwy człowiek ocenia jako ludobójstwo? To, że Hamas napadł zabił i uprowadził m.in. obywateli Izraela? Ta sprawa ma swoje drugie dno. Temat rzeka.

>>żydzi w Palestynie myślą podobnie. Izrael np stoi na stanowisku, że nieuchronne jest zabijanie cywilów bo pośród nich znajdują się członkowie Hamasu.
>To zrób im wbrew i pomyśl niepodobnie.

Mało Mossad potrafi? Myślę, że mają dobrze prześwietlony krajobraz, ale wybierają mordowanie cywilów. Co chcą przez to osiągnąć? Tego rodzaju żydostwo budzi u mnie głęboką odrazę. Binjamin Netanjahu powinien siedzieć, a Palestyńczycy powinni mieć swoje państwo na terenie Palestyny.
14-08-2025 14:10 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wybierają mordowanie cywilów. Co chcą przez to osiągnąć? Tego rodzaju żydostwo budzi u mnie głęboką odrazę.
To powinno budzić odrazę bez względu na narodowość sprawców.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
12-08-2025 23:45 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>To zrób im wbrew i pomyśl niepodobnie.

Jeszcze w nawiązaniu do tematu.
www.rp.pl/(*)dziennikarzy-co-w-strefie-gazy
W czasie 22-miesięcznej wojny życie straciło już ponad 180 palestyńskich reporterów. To dane Komitetu Ochrony Dziennikarzy (CPJ) z siedzibą w USA. Źródła palestyńskie podają liczbę ofiar niemal dwa razy wyższą. Dla porównania, w czasie trwającej niemal dwa razy dłużej rosyjskiej agresji na Ukrainę zginęło 24 dziennikarzy po obu stronach.

Ostatnimi ofiarami celowego izraelskiego ataku jest piątka dziennikarzy katarskiej stacji Al-Dżazira. Są to Palestyńczycy pracujący w Gazie. W niedzielę zginął tam popularny dziennikarz katarskiej telewizji Anas asz-Szarif w namiocie służącym za prowizoryczne studio wraz z czwórką swych kolegów.

Zdaniem CPJ 26 reporterów w Gazie padło ofiarą celowych zabójstw, które nie są niczym innym jak morderstwami. Wszystko to dzieje się w określonych warunkach - Izrael stara się zablokować wszelkie doniesienia o skutkach swych działań. Żadna organizacja medialna nie otrzymała zgody na wysłanie do Gazy swoich korespondentów.

Jak widać skutecznie kneblują kogo chcą, by móc dalej mordować, a świat zachodni milczy bo przecież był Holokaust i nie wypada. Są też i szersze tego powody, ale nie będę Cię zanudzał. Muszę Ci powiedzieć, że generalnie szanuję Żydów, mam do nich szacunek za ich kulturę i inteligencję, ale to co robią żydki pokroju Netanjahu przeraża mnie. Ten gość i jego ekipa powinni spaść z hukiem na samo dno.
Nigdy nie przypuszczałem, że Izraelem będą rządzić ludzie, którzy stosują terroryzm państwowy. Dzieci w Gazie nie wiedzą czym jest Hamas. Mało tego, wielu dorosłych nawet nie wie skąd on się wziął i dlaczego powstał.
Elasp (6859 punktów)
> Mało tego, wielu dorosłych nawet nie wie skąd on się wziął i dlaczego powstał.

"71 proc. Palestyńczyków ze Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu Jordanu popiera październikowy atak Hamasu na Izrael, a 93 proc. nie wierzy, że terroryści popełnili zbrodnie wojenne - poinformowało Palestyńskie Centrum Badań Politycznych i Ankietowych w Ramallah (PCPSR)."

www.pap.pl(*)-pazdziernikowy-atak-na-izrael

Wynika stąd, że większość Palestyńczyków ze Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu Jordanu popiera Hamas i nie widzi nic niestosownego w metodach, którymi się on posługuje. Należą do nich ataki na ludność cywilną państwa Izrael.

"Even Palestinians who don't support Hamas very much support their ideology and methods. Indeed, a survey by researchers at Oxford University found that 98% of Gazans said they were religious and almost as many said they viewed the Israeli-Palestinian conflict as religious, not political-exactly as Hamas. Furthermore, polls show that Palestinians in Gaza, and Judea and Samaria, broadly support terrorism as a means to end the "occupation" and achieve independence, just like Hamas. These polls also reveal that more than half of Palestinians want Israel to be replaced by a single Palestinian state governed under Islamic law-just like Hamas."

www.jns.or(*)as-and-hamas-are-palestinians/
13-08-2025 16:45 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>> Mało tego, wielu dorosłych nawet nie wie skąd on się wziął i dlaczego powstał.
>"71 proc. Palestyńczyków ze Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu Jordanu popiera październikowy atak Hamasu na Izrael, a 93 proc. nie wierzy, że terroryści popełnili zbrodnie wojenne - poinformowało Palestyńskie Centrum Badań Politycznych i Ankietowych w Ramallah (PCPSR)."
> www.pap.pl(*)-pazdziernikowy-atak-na-izrael
> Wynika stąd, że większość Palestyńczyków ze Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu Jordanu popiera Hamas i nie widzi nic niestosownego w metodach, którymi się on posługuje. Należą do nich ataki na ludność cywilną państwa Izrael.

Nie ma się czemu dziwić, że teraz tak wyglądają wyniki sondażu. I nie zmienia to faktu, że niewiele osób ma świadomość tego jaka jest geneza Hamasu.

www.pap.pl(*)labic-palestynska-partie-fatah
Josep Borrell: Izrael sfinansował powstanie Hamasu, by osłabić palestyńską partię Fatah
Szef dyplomacji UE Josep Borrell powiedział w piątek podczas wystąpienia na hiszpańskim Uniwersytecie Valladolid, że Izrael sfinansował powstanie Hamasu, aby osłabić palestyńską partię Fatah, która obecnie kontroluje Autonomię Palestyńską. Borrell nie podał żadnych dodatkowych szczegółów.
W Izraelu opozycja od dawna zarzucała premierowi Benjaminowi Netanjahu, że przez wiele lat zabiegał o wzmocnienie pozycji Hamasu w Strefie Gazy - pisze Reuters.
Podobne opinie wygłaszali też izraelscy eksperci, którzy uważają, że Netanjahu, odkąd został wybrany na premiera w 2009 roku, forsował koncepcję wzmocnienia Hamasu w Strefie Gazy oraz osłabienia Autonomii Palestyńskiej i jej prezydenta Mahmuda Abbasa na Zachodnim Brzegu, ponieważ uważał, że uniemożliwi to jakiekolwiek dalsze zabiegi o utworzenie państwa palestyńskiego.

Ja bym sięgnął nawet głębiej niż sięga Borrell.
Poza tym powinieneś widzieć też o tym, iż są informacje że Mossad wiedział o planowanym ataku Hamasu. Czemu Izrael temu nie zapobiegł?

www.tvp.in(*)el-i-czeka-na-rozkaz-uderzenia
Podoficerka z izraelskiej jednostki wywiadowczej 8200 na kilka dni przed przeprowadzonym 7 października 2023 r. atakiem terrorystycznym Hamasu ostrzegła przełożonych o nieuchronnym zagrożeniu i wezwała ich do ochrony cywilów, ale została zignorowana - poinformowała telewizja Kanał 12.
Media ujawniły w połowie czerwca, że odpowiedzialna za wywiad elektroniczny jednostka 8200 wydała 19 września 2023 roku, niecałe trzy tygodnie przed atakiem, dogłębny raport opisujący przygotowania Hamasu do zamachu.
W dokumencie poinformowano, że palestyńska organizacja ćwiczy ataki na południu kraju. Ostrzeżono też, że Hamas zamierza przeprowadzić szeroko zakrojoną inwazję, w trakcie której będzie masowo brać zakładników. Oszacowano, że zamierza porwać 200-250 osób.

Pomijając już szczegóły tego konfliktu, to jak myślisz, kto spoza Palestyny macza w tym palce, wiesz?
13-08-2025 17:44 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Nie ma się czemu dziwić, że teraz tak wyglądają wyniki sondażu. I nie zmienia to faktu, że niewiele osób ma świadomość tego jaka jest geneza Hamasu.

Dlaczego "nie ma się czemu dziwic"? To sondaż nie z wczoraj, tylko z marca 2024 r.
Na jakiej postawie twierdzisz, że niewielu Palestnczykow zna genezę Hamasu?

>www.pap.pl(*)labic-palestynska-partie-fatah
>Josep Borrell: Izrael sfinansował powstanie Hamasu, by osłabić palestyńską partię FatahSzef dyplomacji UE Josep Borrell powiedział w piątek podczas wystąpienia na hiszpańskim Uniwersytecie Valladolid, że Izrael sfinansował powstanie Hamasu, aby osłabić palestyńską partię Fatah, która obecnie kontroluje Autonomię Palestyńską. Borrell nie podał żadnych dodatkowych szczegółów.
>W Izraelu opozycja od dawna zarzucała premierowi Benjaminowi Netanjahu, że przez wiele lat zabiegał o wzmocnienie pozycji Hamasu w Strefie Gazy - pisze Reuters.
>Podobne opinie wygłaszali też izraelscy eksperci, którzy uważają, że Netanjahu, odkąd został wybrany na premiera w 2009 roku, forsował koncepcję wzmocnienia Hamasu w Strefie Gazy oraz osłabienia Autonomii Palestyńskiej i jej prezydenta Mahmuda Abbasa na Zachodnim Brzegu, ponieważ uważał, że uniemożliwi to jakiekolwiek dalsze zabiegi o utworzenie państwa palestyńskiego.

Jakie dowody są dowody potwierdzające słowa Borella?

>Ja bym sięgnął nawet głębiej niż sięga Borrell.

Trzeba jednak mieć dowody.

>Poza tym powinieneś widzieć też o tym, iż są informacje że Mossad wiedział o planowanym ataku Hamasu. Czemu Izrael temu nie zapobiegł?
>www.tvp.in(*)el-i-czeka-na-rozkaz-uderzenia
>Podoficerka z izraelskiej jednostki wywiadowczej 8200 na kilka dni przed przeprowadzonym 7 października 2023 r. atakiem terrorystycznym Hamasu ostrzegła przełożonych o nieuchronnym zagrożeniu i wezwała ich do ochrony cywilów, ale została zignorowana - poinformowała telewizja Kanał 12.

To nie oznacza, że została zignorowana celowo.

>Pomijając już szczegóły tego konfliktu, to jak myślisz, kto spoza Palestyny macza w tym palce, wiesz?

Uważasz liderów Hamasu za glupców, który dawali się wzmacniać Izraelowi tylko po to, by następnie być zlikwidowanymi przez ten sam w Izrael w atakach?
13-08-2025 18:57 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Nie ma się czemu dziwić, że teraz tak wyglądają wyniki sondażu. I nie zmienia to faktu, że niewiele osób ma świadomość tego jaka jest geneza Hamasu.
>Dlaczego "nie ma się czemu dziwic"? To sondaż nie z wczoraj, tylko z marca 2024 r.
Mało do tego czasu zginęło Palestyńczyków?

>Na jakiej postawie twierdzisz, że niewielu Palestnczykow zna genezę Hamasu?

Nie tylko Palestyńczyków.

>>www.pap.pl(*)labic-palestynska-partie-fatah
>>Josep Borrell: Izrael sfinansował powstanie Hamasu, by osłabić palestyńską partię FatahSzef dyplomacji UE Josep Borrell powiedział w piątek podczas wystąpienia na hiszpańskim Uniwersytecie Valladolid, że Izrael sfinansował powstanie Hamasu, aby osłabić palestyńską partię Fatah, która obecnie kontroluje Autonomię Palestyńską. Borrell nie podał żadnych dodatkowych szczegółów.
>>W Izraelu opozycja od dawna zarzucała premierowi Benjaminowi Netanjahu, że przez wiele lat zabiegał o wzmocnienie pozycji Hamasu w Strefie Gazy - pisze Reuters.
>>Podobne opinie wygłaszali też izraelscy eksperci, którzy uważają, że Netanjahu, odkąd został wybrany na premiera w 2009 roku, forsował koncepcję wzmocnienia Hamasu w Strefie Gazy oraz osłabienia Autonomii Palestyńskiej i jej prezydenta Mahmuda Abbasa na Zachodnim Brzegu, ponieważ uważał, że uniemożliwi to jakiekolwiek dalsze zabiegi o utworzenie państwa palestyńskiego.
> Jakie dowody są dowody potwierdzające słowa Borella?

A tylko Borell tak twierdzi? Jest jeszcze mowa o izraelskiej opozycji, jak i izraelskich ekspertach.

>>Ja bym sięgnął nawet głębiej niż sięga Borrell.
> Trzeba jednak mieć dowody.
Wiem, ale niekiedy nie da się ich zdobyć. Pozostają więc wnioski do wyciągnięcia z tego czego udało się dowiedzieć. Można mieć też własną refleksję, jakieś zdanie, przemyślenia.

>>Poza tym powinieneś widzieć też o tym, iż są informacje że Mossad wiedział o planowanym ataku Hamasu. Czemu Izrael temu nie zapobiegł?
>>www.tvp.in(*)el-i-czeka-na-rozkaz-uderzenia
>>Podoficerka z izraelskiej jednostki wywiadowczej 8200 na kilka dni przed przeprowadzonym 7 października 2023 r. atakiem terrorystycznym Hamasu ostrzegła przełożonych o nieuchronnym zagrożeniu i wezwała ich do ochrony cywilów, ale została zignorowana - poinformowała telewizja Kanał 12.
> To nie oznacza, że została zignorowana celowo.
Można i tak. Mnie jakoś doświadczenie nauczyło, że w takich przypadkach nie ma przypadków, i to było na rękę Netanjahu.

>>Pomijając już szczegóły tego konfliktu, to jak myślisz, kto spoza Palestyny macza w tym palce, wiesz?
> Uważasz liderów Hamasu za glupców, który dawali się wzmacniać Izraelowi tylko po to, by następnie być zlikwidowanymi przez ten sam w Izrael w atakach?
>
Widać nie zrozumiałeś mojego pytania. A Twoje pytanie brzmi nieco bezsensownie. Czy trzeba być głupcem, by nie móc przejrzeć intencji drugiego człowieka w stosunku do nas samych?
13-08-2025 20:00 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Nie tylko Palestyńczyków.

No więc na jakiej podstawie?

>> Jakie dowody są dowody potwierdzające słowa Borella?
>A tylko Borell tak twierdzi? Jest jeszcze mowa o izraelskiej opozycji, jak i izraelskich ekspertach.

Opozycja w każdym kraju wymyśla niestworzone rzeczy. O których ekspertach mówisz?

>>>Ja bym sięgnął nawet głębiej niż sięga Borrell.
>> Trzeba jednak mieć dowody.
>Wiem, ale niekiedy nie da się ich zdobyć. Pozostają więc wnioski do wyciągnięcia z tego czego udało się dowiedzieć. Można mieć też własną refleksję, jakieś zdanie, przemyślenia.

Jak więc zamierzasz przekonać kogoś, kto w wyniku przemyśleń doszedł do przeciwnych wniosków, jeżeli nie masz dowodów?

>> To nie oznacza, że została zignorowana celowo.
>Można i tak. Mnie jakoś doświadczenie nauczyło, że w takich przypadkach nie ma przypadków, i to było na rękę Netanjahu.

Na podobnej podstawie mozna by twierdzić, że zaatakowanie Rosji przez Niemcy w roku 1941 było na rękę Stalinowi.

>>>Pomijając już szczegóły tego konfliktu, to jak myślisz, kto spoza Palestyny macza w tym palce, wiesz?
>> Uważasz liderów Hamasu za glupców, który dawali się wzmacniać Izraelowi tylko po to, by następnie być zlikwidowanymi przez ten sam w Izrael w atakach?
>>
>Widać nie zrozumiałeś mojego pytania. A Twoje pytanie brzmi nieco bezsensownie. Czy trzeba być głupcem, by nie móc przejrzeć intencji drugiego człowieka w stosunku do nas samych?

Jeżeli tego kogoś uważamy za swojego wroga, to raczej tak. Jeżeli mój zagorzały wróg zaprasza mnie na wystawny obiad, wolałbym dokładnie przejrzeć się nie tylko karcie dań, ale i ich składnikom.
13-08-2025 20:58 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Nie tylko Palestyńczyków.
>No więc na jakiej podstawie?
Na podstawie domniemania, że nieliczni są wprowadzani w arkana.

>>> Jakie dowody są dowody potwierdzające słowa Borella?
>>A tylko Borell tak twierdzi? Jest jeszcze mowa o izraelskiej opozycji, jak i izraelskich ekspertach.
> Opozycja w każdym kraju wymyśla niestworzone rzeczy. O których ekspertach mówisz?
Powołuję się m.in. na doniesienia medialne, który Ci przytoczyłem. Jak chcesz poznać nazwiska tych ekspertów to poszukaj w sieci.

>>>>Ja bym sięgnął nawet głębiej niż sięga Borrell.
>>> Trzeba jednak mieć dowody.
>>Wiem, ale niekiedy nie da się ich zdobyć. Pozostają więc wnioski do wyciągnięcia z tego czego udało się dowiedzieć. Można mieć też własną refleksję, jakieś zdanie, przemyślenia.
> Jak więc zamierzasz przekonać kogoś, kto w wyniku przemyśleń doszedł do przeciwnych wniosków, jeżeli nie masz dowodów?
Siłą perswazji. A tak poważnie to cóż, pozostaje nam chyba trzymać się własnego zdania.

>>> To nie oznacza, że została zignorowana celowo.
>>Można i tak. Mnie jakoś doświadczenie nauczyło, że w takich przypadkach nie ma przypadków, i to było na rękę Netanjahu.
> Na podobnej podstawie mozna by twierdzić, że zaatakowanie Rosji przez Niemcy w roku 1941 było na rękę Stalinowi.
To już wyolbrzymienie niestosowne do sytuacji w Palestynie. Czy rząd Netanjahu przed atakiem Hamasu nie był w odwrocie? Paliło się pod nim. Niech każdy wyciąga własne wnioski.

>>>>Pomijając już szczegóły tego konfliktu, to jak myślisz, kto spoza Palestyny macza w tym palce, wiesz?
>>> Uważasz liderów Hamasu za glupców, który dawali się wzmacniać Izraelowi tylko po to, by następnie być zlikwidowanymi przez ten sam w Izrael w atakach?
>>>
>>Widać nie zrozumiałeś mojego pytania. A Twoje pytanie brzmi nieco bezsensownie. Czy trzeba być głupcem, by nie móc przejrzeć intencji drugiego człowieka w stosunku do nas samych?
> Jeżeli tego kogoś uważamy za swojego wroga, to raczej tak. Jeżeli mój zagorzały wróg zaprasza mnie na wystawny obiad, wolałbym dokładnie przejrzeć się nie tylko karcie dań, ale i ich składnikom.
>
Niemal każdy ma jakąś cenę. Wydajesz się wątpić w możliwości Mossadu. A moje pytanie dotyczy zewnętrznej ingerencji mocarstw. Dostrzegasz tu jakąś?
I jeszcze jedno. Nie powinno być Ci obce wiedzieć, że niekiedy w wyniku kryzysów wewnętrznych ostrze państwa kieruje się na zewnątrz.
Elasp (6859 punktów)
>>>Nie tylko Palestyńczyków.
>>No więc na jakiej podstawie?
>Na podstawie domniemania, że nieliczni są wprowadzani w arkana.

Czyli: nie wszyscy wiedzą, bo nie wszyscy wiedzą.


>> Jak więc zamierzasz przekonać kogoś, kto w wyniku przemyśleń doszedł do przeciwnych wniosków, jeżeli nie masz dowodów?
>Siłą perswazji. A tak poważnie to cóż, pozostaje nam chyba trzymać się własnego zdania.

Czmu więc służy dyskusja, która podejmujesz?

>>>> To nie oznacza, że została zignorowana celowo.
>>>Można i tak. Mnie jakoś doświadczenie nauczyło, że w takich przypadkach nie ma przypadków, i to było na rękę Netanjahu.
>> Na podobnej podstawie mozna by twierdzić, że zaatakowanie Rosji przez Niemcy w roku 1941 było na rękę Stalinowi.
>To już wyolbrzymienie niestosowne do sytuacji w Palestynie. Czy rząd Netanjahu przed atakiem Hamasu nie był w odwrocie? Paliło się pod nim. Niech każdy wyciąga własne wnioski.

"Niech każdy wyciąga własne wnioski". Sądziłem, że chcesz kogoś przekonać do swoich racji, teraz widzę, że nie.

>>>>>Pomijając już szczegóły tego konfliktu, to jak myślisz, kto spoza Palestyny macza w tym palce, wiesz?
>>>> Uważasz liderów Hamasu za glupców, który dawali się wzmacniać Izraelowi tylko po to, by następnie być zlikwidowanymi przez ten sam w Izrael w atakach?
>>>>
>>>Widać nie zrozumiałeś mojego pytania. A Twoje pytanie brzmi nieco bezsensownie. Czy trzeba być głupcem, by nie móc przejrzeć intencji drugiego człowieka w stosunku do nas samych?
>> Jeżeli tego kogoś uważamy za swojego wroga, to raczej tak. Jeżeli mój zagorzały wróg zaprasza mnie na wystawny obiad, wolałbym dokładnie przejrzeć się nie tylko karcie dań, ale i ich składnikom.
>>
>Niemal każdy ma jakąś cenę. Wydajesz się wątpić w możliwości Mossadu.

Tak, wątpię, by byli nieomylni i działali ze stuprocentową skutecznością.
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>>Nie tylko Palestyńczyków.
>>>No więc na jakiej podstawie?
>>Na podstawie domniemania, że nieliczni są wprowadzani w arkana.
> Czyli: nie wszyscy wiedzą, bo nie wszyscy wiedzą.
To działa w dwie strony.

>>> Jak więc zamierzasz przekonać kogoś, kto w wyniku przemyśleń doszedł do przeciwnych wniosków, jeżeli nie masz dowodów?
>>Siłą perswazji. A tak poważnie to cóż, pozostaje nam chyba trzymać się własnego zdania.
> Czmu więc służy dyskusja, która podejmujesz?
Wymianie myśli, wymianie zdania czy też opinii. Można przecież przedyskutować jakiś temat powołując się zarówno na własne przemyślenia jak i zbieżne z naszym zdanie osób trzecich.

>>>>> To nie oznacza, że została zignorowana celowo.
>>>>Można i tak. Mnie jakoś doświadczenie nauczyło, że w takich przypadkach nie ma przypadków, i to było na rękę Netanjahu.
>>> Na podobnej podstawie mozna by twierdzić, że zaatakowanie Rosji przez Niemcy w roku 1941 było na rękę Stalinowi.
>>To już wyolbrzymienie niestosowne do sytuacji w Palestynie. Czy rząd Netanjahu przed atakiem Hamasu nie był w odwrocie? Paliło się pod nim. Niech każdy wyciąga własne wnioski.
> "Niech każdy wyciąga własne wnioski". Sądziłem, że chcesz kogoś przekonać do swoich racji, teraz widzę, że nie.
Niech każdy myśli samodzielnie i samodzielnie wyciąga wnioski. Masz rację bo nie mam dowód, ale zauważ, że moja opnia nie jest odosobniona. Ty podałeś sondaż, a ja opinię ludzi, z którymi moja opinia jest zbieżna. Stawiam taka hipotezę;
Netanjahu i ci którzy za nim stoją zdecydowali się rozpętać awanturę w regionie bo im się pod stopami paliło. To tak powierzchownie, bo głębiej są też przyczyny geopolityczne. Zastrzegam jednak, że na to też nie mam żadnych dowodów, ile wnioski własne wyprowadzone z własnej analizy sytuacji.

>>Niemal każdy ma jakąś cenę. Wydajesz się wątpić w możliwości Mossadu.
> Tak, wątpię, by byli nieomylni i działali ze stuprocentową skutecznością.

A czy ja gdzieś tak twierdzę? Zwróć jednak uwagę jakie możliwości i zaplecze mają Żydzi, a jakie Palestyńczycy.
I tak zupełnie na marginesie, nie masz wrażenia, że bronisz przegranej sprawy? Przecież Netanjahu to zbrodniarz.
Elasp (6859 punktów)

>A czy ja gdzieś tak twierdzę? Zwróć jednak uwagę jakie możliwości i zaplecze mają Żydzi, a jakie Palestyńczycy.
>I tak zupełnie na marginesie, nie masz wrażenia, że bronisz przegranej sprawy? Przecież Netanjahu to zbrodniarz.

To, czy jest zbrodniarzem, czy nie, powinien rozstrzygnąć sąd (Trybunał w Hadze). Wiem jedno: 1) Izrael jest atakowany od pierwszego dnia swojego istnienia i gdyby się nie bronił, nie istniałby już dawno, 2) Arabowie posiadają 99 % ziemi na Bliskim Wschodzie i powinni rozważyć, czy ów 1 % (jeżeli nie mniej) warty jest przelewania krwi po obu stronach. Zródłem konfliktu jest niezgoda państw arabskich (ogólniej rzecz biorąc, muzułmańskich) na istnienie państwa Izrael - nie tylko w obecnych granicach, ale na jego jego istnienie w ogóle. Sądzę, że Palestyńczycy są wykorzystywani przez nie jako narzędzie i, co gorsza, pozwalają się tak wykorzystywać.

Czy możesz odpowiedzieć na dwa pytania: 1) dlaczego państwa te się nie zgadzają na istnienie państwa Izrael, 2) czy sprzeciw ich jest prawnie i logicznie uzasadniony (a więc racjonalny)?
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>A czy ja gdzieś tak twierdzę? Zwróć jednak uwagę jakie możliwości i zaplecze mają Żydzi, a jakie Palestyńczycy.
>>I tak zupełnie na marginesie, nie masz wrażenia, że bronisz przegranej sprawy? Przecież Netanjahu to zbrodniarz.
> To, czy jest zbrodniarzem, czy nie, powinien rozstrzygnąć sąd (Trybunał w Hadze).
Mnie wystarczy relacji z Gazy by jasno ocenić sytuację.

>Wiem jedno: 1) Izrael jest atakowany od pierwszego dnia swojego istnienia i gdyby się nie bronił, nie istniałby już dawno,
I to upoważnia ich do mordowania kobiet i dzieci w Gazie.

>2) Arabowie posiadają 99 % ziemi na Bliskim Wschodzie i powinni rozważyć, czy ów 1 % (jeżeli nie mniej) warty jest przelewania krwi po obu stronach.
Wielu wiele powinno rozważyć nie tylko Arabowie.

>Zródłem konfliktu jest niezgoda państw arabskich (ogólniej rzecz biorąc, muzułmańskich) na istnienie państwa Izrael - nie tylko w obecnych granicach, ale na jego jego istnienie w ogóle.
Źródłem tego konfliktu jest imperializm, a nie czyjaś na coś niezgoda.

>Sądzę, że Palestyńczycy są wykorzystywani przez nie jako narzędzie i, co gorsza, pozwalają się tak wykorzystywać.

Nie wiem czy pozwalają. Zauważ, że istnieje jeszcze coś takiego jak moralność.

> Czy możesz odpowiedzieć na dwa pytania: 1) dlaczego państwa te się nie zgadzają na istnienie państwa Izrael,

Bo wg tych państw założenie Izraela było "kaprysem" kolonialnym zachodu.

>2) czy sprzeciw ich jest prawnie i logicznie uzasadniony (a więc racjonalny)?

Osobiście uważam, że Żydom należało się państwo. A sprzeciw uważam za uzasadniony o tyle o ile weźmiemy pod uwagę strukturę demograficzną jaka była na terenie Palestyny zanim wypłynęła tzw. deklaracja Balfoura. Generalnie stoję na stanowisku, że rozwiązanie dwupaństwowe jest sprawiedliwsze, niż to co dzieje się obecnie.
14-08-2025 19:25 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>> To, czy jest zbrodniarzem, czy nie, powinien rozstrzygnąć sąd (Trybunał w Hadze).
>Mnie wystarczy relacji z Gazy by jasno ocenić sytuację.

Czy przywódcy Hamasu są także zbrodniarzami, czy nie?

>>Wiem jedno: 1) Izrael jest atakowany od pierwszego dnia swojego istnienia i gdyby się nie bronił, nie istniałby już dawno,
>I to upoważnia ich do mordowania kobiet i dzieci w Gazie.

Co z zabijaniem kobiet i dzieci w Izraelu?

>>2) Arabowie posiadają 99 % ziemi na Bliskim Wschodzie i powinni rozważyć, czy ów 1 % (jeżeli nie mniej) warty jest przelewania krwi po obu stronach.
>Wielu wiele powinno rozważyć nie tylko Arabowie.

Nie napisałem, że tylko Arabowie.

>>Zródłem konfliktu jest niezgoda państw arabskich (ogólniej rzecz biorąc, muzułmańskich) na istnienie państwa Izrael - nie tylko w obecnych granicach, ale na jego jego istnienie w ogóle.
>Źródłem tego konfliktu jest imperializm, a nie czyjaś na coś niezgoda.

Co jest przyczyną tej niezgody na imperializm?

>>Sądzę, że Palestyńczycy są wykorzystywani przez nie jako narzędzie i, co gorsza, pozwalają się tak wykorzystywać.
>Nie wiem czy pozwalają. Zauważ, że istnieje jeszcze coś takiego jak moralność.

Czy ta moralność nakazuje, że właściwym stanem świata jest ten, w ktorym wszyscy wyznawcy religii mojżeszowej albo zginą, albo przyjmą islam?

>> Czy możesz odpowiedzieć na dwa pytania: 1) dlaczego państwa te się nie zgadzają na istnienie państwa Izrael,
>Bo wg tych państw założenie Izraela było "kaprysem" kolonialnym zachodu.

Za powstaniem państwa Izrael opowiedziała się większość państw skupionych w ONZ.

>>2) czy sprzeciw ich jest prawnie i logicznie uzasadniony (a więc racjonalny)?
>Osobiście uważam, że Żydom należało się państwo. A sprzeciw uważam za uzasadniony o tyle o ile weźmiemy pod uwagę strukturę demograficzną jaka była na terenie Palestyny zanim wypłynęła tzw. deklaracja Balfoura. Generalnie stoję na stanowisku, że rozwiązanie dwupaństwowe jest sprawiedliwsze, niż to co dzieje się obecnie.

Czy takie rozwiązanie ma poparcie państw arabskich, Palestnczykow i Hamasu? Nie. Jeżeli nie, co należy zrobić dla likwidacji konfliktu na Bliskim Wschodzie, jeżeli metody siłowe przyjęte przez N. są niewłaściwe?
15-08-2025 06:58 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>> To, czy jest zbrodniarzem, czy nie, powinien rozstrzygnąć sąd (Trybunał w Hadze).
>>Mnie wystarczy relacji z Gazy by jasno ocenić sytuację.
> Czy przywódcy Hamasu są także zbrodniarzami, czy nie?
Oczywiście, że tak.

>>>Wiem jedno: 1) Izrael jest atakowany od pierwszego dnia swojego istnienia i gdyby się nie bronił, nie istniałby już dawno,
>>I to upoważnia ich do mordowania kobiet i dzieci w Gazie.
> Co z zabijaniem kobiet i dzieci w Izraelu?
Potępiam, ale spójrz ile dzieci i kobiet zginęło w Gazie. Tego nie można porównywać.

Spójrz;
pl.wikiped(*)udobójstwo_w_Strefie_Gazy

>>>2) Arabowie posiadają 99 % ziemi na Bliskim Wschodzie i powinni rozważyć, czy ów 1 % (jeżeli nie mniej) warty jest przelewania krwi po obu stronach.
>>Wielu wiele powinno rozważyć nie tylko Arabowie.
> Nie napisałem, że tylko Arabowie.
Ale ja napisałem, że są jeszcze inni, którzy biorą w tym udział.

>>>Zródłem konfliktu jest niezgoda państw arabskich (ogólniej rzecz biorąc, muzułmańskich) na istnienie państwa Izrael - nie tylko w obecnych granicach, ale na jego jego istnienie w ogóle.
>>Źródłem tego konfliktu jest imperializm, a nie czyjaś na coś niezgoda.
> Co jest przyczyną tej niezgody na imperializm?
Na Bliskim Wschodzie krzyżują się wpływy globalnych interesów. Zderzają się niejako różne imperializmy. Zacznijmy od tego, że Arabowie położeni są między trzema mocarstwami regionalnymi, takimi jak Turcja, Iran i Izrael.

>>>Sądzę, że Palestyńczycy są wykorzystywani przez nie jako narzędzie i, co gorsza, pozwalają się tak wykorzystywać.
>>Nie wiem czy pozwalają. Zauważ, że istnieje jeszcze coś takiego jak moralność.
> Czy ta moralność nakazuje, że właściwym stanem świata jest ten, w ktorym wszyscy wyznawcy religii mojżeszowej albo zginą, albo przyjmą islam?
Nie. Ja się nie uwziąłem na Żydów, szanuję ich i pod pewnym względem podziwiam, ale powinniśmy umieć być obiektywni jeśli idzie o ocenę zachowania politycznego.

>>> Czy możesz odpowiedzieć na dwa pytania: 1) dlaczego państwa te się nie zgadzają na istnienie państwa Izrael,
>>Bo wg tych państw założenie Izraela było "kaprysem" kolonialnym zachodu.
> Za powstaniem państwa Izrael opowiedziała się większość państw skupionych w ONZ.
Ja też bym głosował za.

>>>2) czy sprzeciw ich jest prawnie i logicznie uzasadniony (a więc racjonalny)?
>>Osobiście uważam, że Żydom należało się państwo. A sprzeciw uważam za uzasadniony o tyle o ile weźmiemy pod uwagę strukturę demograficzną jaka była na terenie Palestyny zanim wypłynęła tzw. deklaracja Balfoura. Generalnie stoję na stanowisku, że rozwiązanie dwupaństwowe jest sprawiedliwsze, niż to co dzieje się obecnie.
> Czy takie rozwiązanie ma poparcie państw arabskich, Palestnczykow i Hamasu? Nie. Jeżeli nie, co należy zrobić dla likwidacji konfliktu na Bliskim Wschodzie, jeżeli metody siłowe przyjęte przez N. są niewłaściwe?

Pytasz prostego chłopa, który siedzi w geopolityce, a mędrcy tego świata do dziś nie mogą wpaść na pomysł jak temu zaradzić. Nie wiem, po prostu uznaję, że pomysł dwupaństwowy to optimum do realizacji którego powinny zmierzać zwaśnione strony.
Elasp (6859 punktów)

>Pytasz prostego chłopa, który siedzi w geopolityce, a mędrcy tego świata do dziś nie mogą wpaść na pomysł jak temu zaradzić. Nie wiem, po prostu uznaję, że pomysł dwupaństwowy to optimum do realizacji którego powinny zmierzać zwaśnione strony.

Sądzę, że nie widzą także rządzący Izraelem i ich polityka wynika z desperacji i braku świadomości sensownej alternatywy. Arabów interesuje tylko nieistnienie państwa Izrael, Izraelczyków tylko jego istnienie. Może rozwiązaniem sensownym byłoby zastosowanie tego, co zastosowały kraje muzułmańskie wobec Żydów, a które polegało na ich usunięciu z kraju. Np. w roku 1922 mieszkało w Egipcie 75-80 000 Żydów, dziś mieszka ich ok. 100. W Iraku żyło 150 000 Żydów, dziś kilkunastu. Gdzie były inne kraje arabskie, Palestyńczycy i światowa opinia publiczna, gdy wyrzucano Żydów z tamtych krajów? Te społeczności nierzadko żyły tam od setek lat.

www.reddit(*)n_in_arab_nations_then_vs_now/

Myślę, że usunięcie Palestyńczyków z Izraela i Strefy Gazy za godziwą rekompensatą (na zasadzie wzajemności i na zasadzie rekompensaty za wyrzucenie Żydów z krajów arabskich) byłoby możliwym rozwiązaniem, na pewno lepszym nich ich zabijanie i niż zabijanie Izraelczyków przez terrorystów palestyńskich.
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Pytasz prostego chłopa, który siedzi w geopolityce, a mędrcy tego świata do dziś nie mogą wpaść na pomysł jak temu zaradzić. Nie wiem, po prostu uznaję, że pomysł dwupaństwowy to optimum do realizacji którego powinny zmierzać zwaśnione strony.
> Sądzę, że nie widzą także rządzący Izraelem i ich polityka wynika z desperacji i braku świadomości sensownej alternatywy.
Zgadzam się. Wiesz tak po prawdzie to z drugiej strony życie Żydów w Izraelu skazane jest na życie w permanentnym strachu.
Myślisz, że gdyby Żydzi byli rzeczywiście tak władni, jak nas niektórzy próbują przekonać, to czy wybrali by sobie to samo miejsce na utworzenie swojego państwa?
Ja wiem, że to ma dla Żydów wymiar również religijny, ale czy nie było by im łatwiej, gdyby rzeczywiście ich możliwości były takie jak sądzą niektórzy, zacząć gdzie indziej, by w miarę upływu czasu zdobyć kontrolę nad regionem, w którym teraz żyją?
Wiem gdybam, ale pytania te wydają mi się zasadne, choć może i nieco głupie.

>Arabów interesuje tylko nieistnienie państwa Izrael, Izraelczyków tylko jego istnienie. Może rozwiązaniem sensownym byłoby zastosowanie tego, co zastosowały kraje muzułmańskie wobec Żydów, a które polegało na ich usunięciu z kraju. Np. w roku 1922 mieszkało w Egipcie 75-80 000 Żydów, dziś mieszka ich ok. 100. W Iraku żyło 150 000 Żydów, dziś kilkunastu. Gdzie były inne kraje arabskie, Palestyńczycy i światowa opinia publiczna, gdy wyrzucano Żydów z tamtych krajów? Te społeczności nierzadko żyły tam od setek lat.
No tak, ale Palestyńczycy, o których tu chodzi nie są intruzami w obcym domu, tylko mieszkają w miejscu, które wyznaczyła im m.in. społeczność międzynarodowa. Żydów, w przytaczanym przez Ciebie przykładzie, wyganiali gospodarze ze swoich włości, a tu gospodarzy jest dwóch. Zarówno Żydzi jak i Palestyńczycy.

>www.reddit(*)n_in_arab_nations_then_vs_now/
>Myślę, że usunięcie Palestyńczyków z Izraela i Strefy Gazy za godziwą rekompensatą (na zasadzie wzajemności i na zasadzie rekompensaty za wyrzucenie Żydów z krajów arabskich) byłoby możliwym rozwiązaniem, na pewno lepszym nich ich zabijanie i niż zabijanie Izraelczyków przez terrorystów palestyńskich.

Niewątpliwie śmierć nie jest potrzebna. Tylko gdzie Ci ludzie mają się podziać? Ponad 2 mln ludzi w Strefie Gazy i ponad 2 mln na Zachodnim Brzegu. Kto ma im otworzyć swoje drzwi?
Thoter (6650 punktów)
> niewiele osób ma świadomość tego jaka jest geneza Hamasu.
>

Tak samo jak mało kto wie, kto stworzył Bin Ladena i jest głównym sponsorem terroryzmu.

www.youtube.com/watch?v=TOK-rfvwlbk

Bin Laden NIE BYŁ ZAGROŻENIEM?! Tak CIA OKŁAMAŁO ŚWIAT
13-08-2025 21:03 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>> niewiele osób ma świadomość tego jaka jest geneza Hamasu.
>>
>Tak samo jak mało kto wie, kto stworzył Bin Ladena i jest głównym sponsorem terroryzmu.
>www.youtube.com/watch?v=TOK-rfvwlbk
>Bin Laden NIE BYŁ ZAGROŻENIEM?! Tak CIA OKŁAMAŁO ŚWIAT

Jak dla mnie to przegięcie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>świat zachodni milczy bo przecież był Holokaust i nie wypada.
A im gorzej, tym bardziej Niemcy mogą tryumfować (a nie mówiliśmy?)

>Muszę Ci powiedzieć, że generalnie szanuję Żydów, mam do nich szacunek za ich kulturę i inteligencję, ale to co robią żydki pokroju Netanjahu przeraża mnie. Ten gość i jego ekipa powinni spaść z hukiem na samo dno.
Każdy dorosły człowiek może się ze swojego kraju wynieść i asymilować w nowym środowisku, a osób wybitnych dotyczy to w szczególności. Ale Żydzi, z niezbadanego powodu swoją narodową tożsamość podtrzymują, pozostając w narodowej wspólnocie.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
14-08-2025 16:01 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>świat zachodni milczy bo przecież był Holokaust i nie wypada.
>A im gorzej, tym bardziej Niemcy mogą tryumfować (a nie mówiliśmy?)

Z Niemcami trzeba się trzymać. Tyle, że to nas nie zwalnia z patrzenia im na ręce.

>>Muszę Ci powiedzieć, że generalnie szanuję Żydów, mam do nich szacunek za ich kulturę i inteligencję, ale to co robią żydki pokroju Netanjahu przeraża mnie. Ten gość i jego ekipa powinni spaść z hukiem na samo dno.
>Każdy dorosły człowiek może się ze swojego kraju wynieść i asymilować w nowym środowisku, a osób wybitnych dotyczy to w szczególności. Ale Żydzi, z niezbadanego powodu swoją narodową tożsamość podtrzymują, pozostając w narodowej wspólnocie.

Nie bardzo rozumiem. A kto swojej narodowej tożsamości nie podtrzymuje?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>świat zachodni milczy bo przecież był Holokaust i nie wypada.
>>A im gorzej, tym bardziej Niemcy mogą tryumfować (a nie mówiliśmy?)
>Z Niemcami trzeba się trzymać. Tyle, że to nas nie zwalnia z patrzenia im na ręce.
Chodzi o to, że mamy w tym interes? Ok, zatem tym się kierujmy, i wyjaśnijmy sobie jaki mamy interes w przejmowaniu się tym, co gdzieś tam wyczynia Izrael?

>>>Muszę Ci powiedzieć, że generalnie szanuję Żydów, mam do nich szacunek za ich kulturę i inteligencję, ale to co robią żydki pokroju Netanjahu przeraża mnie. Ten gość i jego ekipa powinni spaść z hukiem na samo dno.
>>Każdy dorosły człowiek może się ze swojego kraju wynieść i asymilować w nowym środowisku, a osób wybitnych dotyczy to w szczególności. Ale Żydzi, z niezbadanego powodu swoją narodową tożsamość podtrzymują, pozostając w narodowej wspólnocie.
>Nie bardzo rozumiem.
Np. Polacy integrują się, dlatego mówi się o osobach pochodzenie polskiego, ale kiedy mowa o Żydach, to jest to już "żydowska społeczność"; piszę o USA.

>A kto swojej narodowej tożsamości nie podtrzymuje?
Pierwsze pokolenie urodzone na obczyźnie.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>>świat zachodni milczy bo przecież był Holokaust i nie wypada.
>>>A im gorzej, tym bardziej Niemcy mogą tryumfować (a nie mówiliśmy?)
>>Z Niemcami trzeba się trzymać. Tyle, że to nas nie zwalnia z patrzenia im na ręce.
>Chodzi o to, że mamy w tym interes? Ok, zatem tym się kierujmy, i wyjaśnijmy sobie jaki mamy interes w przejmowaniu się tym, co gdzieś tam wyczynia Izrael?

Bo Izrael np jest bliskim sojusznikiem USA, które są bliskim sojusznikiem Polski. Jeśli Żydzi "wciągną" w coś większego Amerykanów na Bliskim Wschodzie różnie to się może potoczyć. Tego się obawiam. Nie, nie uważam jak okrągły, że ogon macha psem, ile dostrzegam, że może w Waszyngtonie wygrać opcja prąca na zysk krótkoterminowy, tj rozjebanie Iranu i przecięcie tym samym szlaku przez który biegną chińskie przepływy strategiczne. W perspektywie bowiem długoterminowej taka wojna osłabia zdolności Amerykanów w ich projekci siły w azjatyckim rimalndzie i wiąże ich niejako na dłużej. To w Europie może wykorzystać Rosja a w Azji Wschodniej Chiny.

>>>>Muszę Ci powiedzieć, że generalnie szanuję Żydów, mam do nich szacunek za ich kulturę i inteligencję, ale to co robią żydki pokroju Netanjahu przeraża mnie. Ten gość i jego ekipa powinni spaść z hukiem na samo dno.
>>>Każdy dorosły człowiek może się ze swojego kraju wynieść i asymilować w nowym środowisku, a osób wybitnych dotyczy to w szczególności. Ale Żydzi, z niezbadanego powodu swoją narodową tożsamość podtrzymują, pozostając w narodowej wspólnocie.
>>Nie bardzo rozumiem.
>Np. Polacy integrują się, dlatego mówi się o osobach pochodzenie polskiego, ale kiedy mowa o Żydach, to jest to już "żydowska społeczność"; piszę o USA.
Bo Żydzi w USA mają specjalną pozycję.

>>A kto swojej narodowej tożsamości nie podtrzymuje?
>Pierwsze pokolenie urodzone na obczyźnie.

Mieszkam na obczyźnie i powiem Ci tak. Mój brat, który też mieszka w Anglii ma dwójkę dzieci urodzonych w Anglii i o tych dzieciach nie można powiedzieć, że nie podtrzymują swoje narodowej tożsamości. To samo dzieci moich znajomych. Choć wiem, że to co piszesz to też jest coś co występuje, ale myślę, iż my Polacy mamy silne poczucie narodowej tożsamości. Aczkolwiek wiem, że nie wszyscy.
Jest jeszcze taka możliwość, iż Polonia do której należę w tym małym mieście jest nienormalna.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>świat zachodni milczy bo przecież był Holokaust i nie wypada.
>>>>A im gorzej, tym bardziej Niemcy mogą tryumfować (a nie mówiliśmy?)
>>>Z Niemcami trzeba się trzymać. Tyle, że to nas nie zwalnia z patrzenia im na ręce.
>>Chodzi o to, że mamy w tym interes? Ok, zatem tym się kierujmy, i wyjaśnijmy sobie jaki mamy interes w przejmowaniu się tym, co gdzieś tam wyczynia Izrael?
>Bo Izrael np jest bliskim sojusznikiem USA, które są bliskim sojusznikiem Polski. Jeśli Żydzi "wciągną" w coś większego Amerykanów na Bliskim Wschodzie różnie to się może potoczyć. Tego się obawiam. Nie, nie uważam jak okrągły, że ogon macha psem, ile dostrzegam, że może w Waszyngtonie wygrać opcja prąca na zysk krótkoterminowy, tj rozjebanie Iranu i przecięcie tym samym szlaku przez który biegną chińskie przepływy strategiczne. W perspektywie bowiem długoterminowej taka wojna osłabia zdolności Amerykanów w ich projekci siły w azjatyckim rimalndzie i wiąże ich niejako na dłużej. To w Europie może wykorzystać Rosja a w Azji Wschodniej Chiny.
Czyli ogólnie powinno się wiedzieć co w trawie piszczy, tu racja. Ale mowa była o tym, czemu Europa słabo reaguje na izraelskie wybryki.

>>>>>Muszę Ci powiedzieć, że generalnie szanuję Żydów, mam do nich szacunek za ich kulturę i inteligencję, ale to co robią żydki pokroju Netanjahu przeraża mnie. Ten gość i jego ekipa powinni spaść z hukiem na samo dno.
>>>>Każdy dorosły człowiek może się ze swojego kraju wynieść i asymilować w nowym środowisku, a osób wybitnych dotyczy to w szczególności. Ale Żydzi, z niezbadanego powodu swoją narodową tożsamość podtrzymują, pozostając w narodowej wspólnocie.
>>>Nie bardzo rozumiem.
>>Np. Polacy integrują się, dlatego mówi się o osobach pochodzenie polskiego, ale kiedy mowa o Żydach, to jest to już "żydowska społeczność"; piszę o USA.
>Bo Żydzi w USA mają specjalną pozycję.
Odwrotnie: Żydzi mają tę pozycję, bo działają solidarnie.

>>>A kto swojej narodowej tożsamości nie podtrzymuje?
>>Pierwsze pokolenie urodzone na obczyźnie.
>Mieszkam na obczyźnie i powiem Ci tak. Mój brat, który też mieszka w Anglii ma dwójkę dzieci urodzonych w Anglii i o tych dzieciach nie można powiedzieć, że nie podtrzymują swoje narodowej tożsamości. To samo dzieci moich znajomych. Choć wiem, że to co piszesz to też jest coś co występuje, ale myślę, iż my Polacy mamy silne poczucie narodowej tożsamości. Aczkolwiek wiem, że nie wszyscy.
>Jest jeszcze taka możliwość, iż Polonia do której należę w tym małym mieście jest nienormalna.
Sam więc jesteś ekspertem.
Wg mnie to młode pokolenie tam, a nie w Polsce czuje się u siebie. Bo i zresztą na co komu w Anglii być nieanglikiem, to coś daje?

Co innego Żyd, ale pytanie dlaczego? I tu mam koncepcję, że może oni przez fakt obrzezania czują większą niż inne nacje więź ze swoim narodem.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Thoter (6650 punktów)

>Co innego Żyd, ale pytanie dlaczego? I tu mam koncepcję, że może oni przez fakt obrzezania czują >większą niż inne nacje więź ze swoim narodem.
>

Żyd Lew Dawidowicz Bronstein pokonał cara Romanowa, stworzył ZSRR i Armię Czerwoną.
Został zamordowany przez płatnych morderców a zlecenie wystawili im: ŻYD Naum Eitingon i żydowski zięć Paweł Sudopłatow, była to operacją KACZKA

ru.wikiped(*)цкого

Operacją zamachu na Trockiego, zwaną "Kaczką", kierowali oficerowie NKWD Paweł Sudopłatow i Naum Eitingon

Żyd Iona Jakir, kuzyn Bronsteina, szkolił kadry oficerskie Armii Czerwonej, zamordowano go wraz z 35 tysiącami oficerów, których wyszkolił.
Tym ludobójstwem też kierowali ŻYDZI: Lew Zacharowicz Mechlis i Зиновий Маркович Ушаков.

pl.wikipedia.org/wiki/Lew_Mechlis

Lew Zacharowicz Mechlis, ros. Лев Захарович Мехлис (ur. 1 stycznia?/13 stycznia 1899 w Odessie, zm. 13 lutego 1953 w Moskwie) - sowiecki działacz państwowy i partyjny.
Urodził się w żydowskiej rodzinie urzędnika.(...)
W latach 1937-1940 szef Głównego Zarządu Politycznego Armii Czerwonej.(...)
Nazywany "Ponurym Demonem", był jednym z najbardziej znienawidzonych ludzi w Armii Czerwonej


ru.wikiped(*)кович

Zinovy Markovich Ushakov (Ushimirsky) ( 1895 , Imperium Rosyjskie - 1940 , ZSRR ) - oficer odpowiedzialny Wszechrosyjskiej Komisji Nadzwyczajnej OGPU-NKWD ZSRR , major bezpieczeństwa państwowego ( 1937 ). Asystent naczelnika Wydziału Specjalnego GUGB NKWD ZSRR, śledczy ds. szczególnie ważnych spraw Wydziału Specjalnego GUGB NKWD ZSRR, odpowiedzialny za sfabrykowanie tzw. " sprawy wojskowo-faszystowskiego spisku w Armii Czerwonej".(...)
W latach 1905-1909 uczył się w żydowskiej szkole elementarnej (chederze).
Został wpisany na listę L. Berii z 16 stycznia 1940 r., w kategorii 1. 21 stycznia 1940 r . został skazany na karę śmierci przez Kolegium Wojskowe Sądu Najwyższego ZSRR . Został stracony , jednak nie w nocy następnego dnia, jak większość skazanych, lecz 26 stycznia (według innych źródeł 4 lutego) 1940 r .


pl.wikipedia.org/wiki/Iona_Jakir

Iona Emmanuiłowicz Jakir (ros. Иона Эммануилович Якир, ur. 3 sierpnia?/15 sierpnia 1896 w Kiszyniowie, zm. 12 czerwca 1937 w Moskwie) - radziecki wojskowy, uczestnik wojny domowej w Rosji i wojny polsko-bolszewickiej, komandarm I rangi Armii Czerwonej.
Pochodził z rodziny żydowskiej z Kiszyniowa; jego ojciec był aptekarzem.(...)
W latach 1924-1925 był szefem Głównego Zarządu Uczelni Wojskowych Armii Czerwonej (RKKA).
W latach 1927-1928 studiował na niemieckiej Wyższej Akademii Sztabu Generalnego
W okresie wielkiej czystki 28 maja 1937 r. został aresztowany przez NKWD.
11 czerwca 1937 r. Iona Jakir został postawiony przed Sądowym Trybunałem Specjalnym Sądu Najwyższego ZSRR, pod przewodnictwem Wasilija Ulricha, razem z siedmioma innymi dowódcami: Michaiłem Tuchaczewskim, Robertem Ejdemanem, Augustem Korkiem, Witowtem Putną, Witalijem Primakowem, Borisem Feldmanem oraz Ijeronimem Uborewiczem (tzw. sprawa Tuchaczewskiego). Z zarzutu o udział w spisku wojskowym w Armii Czerwonej i przygotowaniach do obalenia władzy sowieckiej poprzez powstanie zbrojne i klęskę ZSRR w przyszłej wojnie (z art. 58 radzieckiego kodeksu karnego) wszyscy zostali skazani na śmierć. Został rozstrzelany następnego dnia.


W czasie przejęcia ZSRR w 1937 roku Żydzi Żydów mordowali.
Żydów, którzy mieli cokolwiek wspólnego z komunizmem i Niemcami zamordowali Żydzi proamerykańscy z Gruzinami, finansowanymi przez BRYTYJCZYKÓW. Gruzinów tych potem rozstrzelano.

Влади́мир Гео́ргиевич Декано́зов [ geb. Baku 1898 - 23 Dezember 1953 Moskau]
Все́волод Никола́евич Мерку́лов [ geboren in Zakataly, Aserbaidschan 1895 - 23 Dezember 1953 Moskau ]
Богда́н [Бахчо] Заха́рович Кобу́лов [ ur. Tbilisi 1904 - 23 Dezember 1953 Moskau]
Амаяк Захарович (Захарьевич Кобулов [geb. 1906 Tiflis , ges. 26 Februar 1955 Moskau]
Сергей [Серго] Арсеньевич [Арсентьевич] Гоглидзе [ geb. Kutaisi Georgia 1901-23 Dezember 1953 Moskau ]
Авксентий Нарикиевич Рапава [ geb. Korckheli Georgia 1899 - 15 November 1955 Tiflis ]
Лаврентий Фомич Ца
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Żydzi Żydów mordowali.
>Żydów, którzy mieli cokolwiek wspólnego z komunizmem i Niemcami zamordowali Żydzi proamerykańscy
Czego to spostrzeżenie miałoby dowodzić?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Thoter (6650 punktów)
>>Żydzi Żydów mordowali.
>>Żydów, którzy mieli cokolwiek wspólnego z komunizmem i Niemcami zamordowali Żydzi proamerykańscy
>Czego to spostrzeżenie miałoby dowodzić?
>
Że są różni Żydzi i mają różne interesy.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Żydzi Żydów mordowali.
>>>Żydów, którzy mieli cokolwiek wspólnego z komunizmem i Niemcami zamordowali Żydzi proamerykańscy
>>Czego to spostrzeżenie miałoby dowodzić?
>Że są różni Żydzi i mają różne interesy.
Też mi Eureka, nawet pierwotniaków dotyczy.
Ciekawsze, dlaczego oni się nie asymilują.

Ja mam przeciwną hipotezę, że oni wszyscy mają interesy tym swoim religijnie arcyważnym obrzezaniem właśnie równe.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
18-08-2025 08:08 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>>>>świat zachodni milczy bo przecież był Holokaust i nie wypada.
>>>>>A im gorzej, tym bardziej Niemcy mogą tryumfować (a nie mówiliśmy?)
>>>>Z Niemcami trzeba się trzymać. Tyle, że to nas nie zwalnia z patrzenia im na ręce.
>>>Chodzi o to, że mamy w tym interes? Ok, zatem tym się kierujmy, i wyjaśnijmy sobie jaki mamy interes w przejmowaniu się tym, co gdzieś tam wyczynia Izrael?
>>Bo Izrael np jest bliskim sojusznikiem USA, które są bliskim sojusznikiem Polski. Jeśli Żydzi "wciągną" w coś większego Amerykanów na Bliskim Wschodzie różnie to się może potoczyć. Tego się obawiam. Nie, nie uważam jak okrągły, że ogon macha psem, ile dostrzegam, że może w Waszyngtonie wygrać opcja prąca na zysk krótkoterminowy, tj rozjebanie Iranu i przecięcie tym samym szlaku przez który biegną chińskie przepływy strategiczne. W perspektywie bowiem długoterminowej taka wojna osłabia zdolności Amerykanów w ich projekci siły w azjatyckim rimalndzie i wiąże ich niejako na dłużej. To w Europie może wykorzystać Rosja a w Azji Wschodniej Chiny.
>Czyli ogólnie powinno się wiedzieć co w trawie piszczy, tu racja. Ale mowa była o tym, czemu Europa słabo reaguje na izraelskie wybryki.

Bo Europa to zbiór różnych interesów i powiązań niekoniecznie ze sobą zbieżnych w relacjach z Izraelem.

>>>>A kto swojej narodowej tożsamości nie podtrzymuje?
>>>Pierwsze pokolenie urodzone na obczyźnie.
>>Mieszkam na obczyźnie i powiem Ci tak. Mój brat, który też mieszka w Anglii ma dwójkę dzieci urodzonych w Anglii i o tych dzieciach nie można powiedzieć, że nie podtrzymują swoje narodowej tożsamości. To samo dzieci moich znajomych. Choć wiem, że to co piszesz to też jest coś co występuje, ale myślę, iż my Polacy mamy silne poczucie narodowej tożsamości. Aczkolwiek wiem, że nie wszyscy.
>>Jest jeszcze taka możliwość, iż Polonia do której należę w tym małym mieście jest nienormalna.
>Sam więc jesteś ekspertem.
>Wg mnie to młode pokolenie tam, a nie w Polsce czuje się u siebie. Bo i zresztą na co komu w Anglii być nieanglikiem, to coś daje?
Czuje się u siebie. Dokładnie tak.

>Co innego Żyd, ale pytanie dlaczego? I tu mam koncepcję, że może oni przez fakt obrzezania czują większą niż inne nacje więź ze swoim narodem.

Wg mnie ich cementuje religia, więc tu masz rację bo zakładam, że to miałaś na myśli myśląc o żydowskich przyrodzeniach.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Czyli ogólnie powinno się wiedzieć co w trawie piszczy, tu racja. Ale mowa była o tym, czemu Europa słabo reaguje na izraelskie wybryki.
>Bo Europa to zbiór różnych interesów i powiązań niekoniecznie ze sobą zbieżnych w relacjach z Izraelem.
E tam, pod taką wykładnię to każdy byt podpada.

>>I tu mam koncepcję, że może oni przez fakt obrzezania czują większą niż inne nacje więź ze swoim narodem.
>Wg mnie ich cementuje religia, więc tu masz rację bo zakładam, że to miałaś na myśli myśląc o żydowskich przyrodzeniach.
Religie mają zasadniczo wszyscy, więc sama religia tak nie działa.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
20-08-2025 07:32 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>Czyli ogólnie powinno się wiedzieć co w trawie piszczy, tu racja. Ale mowa była o tym, czemu Europa słabo reaguje na izraelskie wybryki.
>>Bo Europa to zbiór różnych interesów i powiązań niekoniecznie ze sobą zbieżnych w relacjach z Izraelem.
>E tam, pod taką wykładnię to każdy byt podpada.

A czy widzisz np różnice w stosunkach dwustronnych między Hiszpanią a Izraelem a między Polską a Izraelem?

>>>I tu mam koncepcję, że może oni przez fakt obrzezania czują większą niż inne nacje więź ze swoim narodem.
>>Wg mnie ich cementuje religia, więc tu masz rację bo zakładam, że to miałaś na myśli myśląc o żydowskich przyrodzeniach.
>Religie mają zasadniczo wszyscy, więc sama religia tak nie działa.

Mnie się wydaje, że Judaizm i Islam to również ideologia społeczno polityczna, a ta głęboko kształtuje postawy.
20-08-2025 13:46 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Bo Europa to zbiór różnych interesów i powiązań niekoniecznie ze sobą zbieżnych w relacjach z Izraelem.
>>E tam, pod taką wykładnię to każdy byt podpada.
>A czy widzisz np różnice w stosunkach dwustronnych między Hiszpanią a Izraelem a między Polską a Izraelem?
Nie analizuję tych stosunków, a co do relacji Izrael - Hiszpania, to mam absolutnie zerowe pojęcie, więc nie, nie widzę.

>Mnie się wydaje, że Judaizm i Islam to również ideologia społeczno polityczna, a ta głęboko kształtuje postawy.
Jak każda religia, ale to Żydzi jako naród jawią nam się jako wyjątkowi i budzą skrajne emocje.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
20-08-2025 19:30 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Jak każda religia, ale to Żydzi jako naród jawią nam się jako wyjątkowi i budzą skrajne emocje.
>

pl.wikipedia.org/wiki/TomĂĄs_de_Torquemada

Tomás de Torquemada (ur. 1420 w Valladolid, zm. 16 września 1498 w Ávila) - hiszpański duchowny, dominikanin, w latach 1452-1474 przeor klasztoru w Segowii, w latach 1483-1498 generalny inkwizytor Kastylii, Walencji i Aragonii, doradca i spowiednik Izabeli I Kastylijskiej oraz Ferdynanda II Aragońskiego.
Torquemada urodził się w rodzinie konwertytów nawróconych z judaizmu; wuj Juan Torquemada był sławnym teologiem i kardynałem, którego babcia była również konwertytką. Współczesny im historyk Hernando del Pulgar (sam również nawrócony Żyd) zapisał, że wujek Tomasa, Juan de Torquemada, miał przodka, Alvara Fernandeza de Torquemadę, żonatego z konwertytką żydowską pierwszej generacji.(...)
był zwolennikiem bezkompromisowej walki z "kryptojudaizmem" oraz wyeliminowania z Hiszpanii religii żydowskiej. W 1490 objął osobistym nadzorem proces przeciwko grupie Żydów oraz żydowskich konwertytów oskarżonych o bluźnierstwa, kradzież hostii i mord rytualny.
Zarzuty opierały się na dość słabych dowodach, mimo to po upływie roku wszystkich oskarżonych uznano za winnych i spalono na stosie, a sam proces wykorzystano do antyżydowskiej nagonki, która walnie przyczyniła się do wydania dekretu o wygnaniu Żydów z Hiszpanii w 1492 roku. Sam Torquemada był zresztą jednym z inicjatorów tego dekretu.(...)
Liczbę faktycznie wydanych przez hiszpańską inkwizycję w czasach Torquemady wyroków śmierci ocenia się bardzo różnie. Starsze badania podają liczbę ok. 8800 egzekucji na stosie.


Mało kto zna historię więc nie może pojąć żydowskich geszeftów.
20-08-2025 19:39 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Jak każda religia, ale to Żydzi jako naród jawią nam się jako wyjątkowi i budzą skrajne emocje.
>pl.wikipedia.org/wiki/TomĂĄs_de_Torquemada
>Tomás de Torquemada (ur. 1420 w Valladolid, zm. 16 września 1498 w Ávila) - hiszpański duchowny, dominikanin [...] badania podają liczbę ok. 8800 egzekucji na stosie.
>Mało kto zna historię więc nie może pojąć żydowskich geszeftów.
Ja na pewno. Także sensu Twojej wypowiedzi nie ogarniam, a wolałabym wiedzieć czy w odniesieniu do zacytowanej mojej wypowiedzi jesteś za, czy przeciw.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
Thoter (6650 punktów)
> jesteś za, czy przeciw.
>
Ani za, ani przeciw.
Dobrze, że mało znasz propagandę historyczną.
23-08-2025 00:11 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Dobrze, że mało znasz propagandę historyczną.
O, a dla kogo dobrze?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
23-08-2025 21:02 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>Dobrze, że mało znasz propagandę historyczną.

>O, a dla kogo dobrze?

Na pewno nie dla mnie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Dobrze, że mało znasz propagandę historyczną.
>>O, a dla kogo dobrze?
>Na pewno nie dla mnie.
To dam Ci + za empatię.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
21-08-2025 08:45 
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>>Bo Europa to zbiór różnych interesów i powiązań niekoniecznie ze sobą zbieżnych w relacjach z Izraelem.
>>>E tam, pod taką wykładnię to każdy byt podpada.
>>A czy widzisz np różnice w stosunkach dwustronnych między Hiszpanią a Izraelem a między Polską a Izraelem?
>Nie analizuję tych stosunków, a co do relacji Izrael - Hiszpania, to mam absolutnie zerowe pojęcie, więc nie, nie widzę.
Polskim władzom, z określonych również przez historię powodów, nie idzie się tak zachowywać względem państwa żydowskiego jak potrafią zachować się Hiszpanie.

tvn24.pl/s(*)jest-reakcja-izraela-st8531705
Premierzy Hiszpanii, Irlandii i Słowenii zapowiedzieli w czwartek, że na szczycie UE w Brukseli będą naciskać na surowsze podejście Wspólnoty do Izraela. Sanchez przypomniał wówczas, że UE wprowadziła dotąd kilkanaście pakietów sankcji wobec Rosji, ale nie zawiesiła umowy stowarzyszeniowej z Izraelem za jej działania w Strefie Gazy. Nazwał to stosowaniem podwójnych standardów.
Sanchez powiedział także, że Gaza znajduje się w "katastrofalnej sytuacji" oraz użył słowa "ludobójstwo". Wezwał Unię Europejską do natychmiastowego zawieszenia umowy o współpracy z Izraelem. "To najsilniejsze potępienie do tej pory ze strony premiera Hiszpanii, otwartego krytyka ofensywy Izraela, który jest jednym z pierwszych europejskich przywódców i najwyższym rangą, który użył terminu 'ludobójstwo' do opisania sytuacji w Gazie" - podkreśla "Le Monde".

www.pap.pl(*)labic-palestynska-partie-fatah
Szef dyplomacji UE Josep Borrell powiedział w piątek podczas wystąpienia na hiszpańskim Uniwersytecie Valladolid, że Izrael sfinansował powstanie Hamasu, aby osłabić palestyńską partię Fatah, która obecnie kontroluje Autonomię Palestyńską. Borrell nie podał żadnych dodatkowych szczegółów.

Także reasumując. Stanowisko Europy względem Izraela nie może być jednolite bo Europa to nie monolit.

>>Mnie się wydaje, że Judaizm i Islam to również ideologia społeczno polityczna, a ta głęboko kształtuje postawy.
>Jak każda religia, ale to Żydzi jako naród jawią nam się jako wyjątkowi i budzą skrajne emocje.

Ja bym powiedział, że w masowej świadomości jawią się oni ciągle jako ofiary największego masowego przemysłowego mordu w historii jakim był Holokaust. Stąd wiele takich a nie innych zachowań.
Poza tym Żydzi przerabiają też, jak każdy naród bo każdego narodu, który posiada państwo to dotyczy, różne stadia i etapy własnej państwowości.
Co do religii. To czy Izrael jest państwem świeckim? Tak samo jak większość państw islamskich?
Taka jest właśnie różnica między Chrześcijaństwem a Judaizmem i Islamem.
14-08-2025 18:10 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>Żydzi, z niezbadanego powodu swoją narodową tożsamość podtrzymują, pozostając w narodowej wspólnocie.
>

Żydzi nie są narodem tylko grupą religijną.
Chazarowie nie są genetycznymi Żydami.
Palestyńczycy są genetycznymi Żydami.

"Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski" autor Szlomo Sand, polecam przeczytać.

www.salon2(*)iad-z-profesorem-szlomo-sandem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Żydzi, z niezbadanego powodu swoją narodową tożsamość podtrzymują, pozostając w narodowej wspólnocie.
>Żydzi nie są narodem tylko grupą religijną.
Jedno drugiego nie wyklucza.

>Chazarowie nie są genetycznymi Żydami.
>Palestyńczycy są genetycznymi Żydami.
>"Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski" autor Szlomo Sand, polecam przeczytać.
Łomatko, zaraz czytać; a jak ktoś jest sam z siebie mądry?

>www.salon2(*)iad-z-profesorem-szlomo-sandem
Dobra, dzięki.
Ale swoją drogą "wynaleziono naród" brzmi wręcz irracjonalnie; kto i po co miałby?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
17-08-2025 18:42 
 Ocena 1 na 1
jar12 (851 punktów)
>>>Żydzi, z niezbadanego powodu swoją narodową tożsamość podtrzymują, pozostając w narodowej wspólnocie.
>>Żydzi nie są narodem tylko grupą religijną.
>Jedno drugiego nie wyklucza.
>>Chazarowie nie są genetycznymi Żydami.
>>Palestyńczycy są genetycznymi Żydami.
>>"Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski" autor Szlomo Sand, polecam przeczytać.
>Łomatko, zaraz czytać; a jak ktoś jest sam z siebie mądry?
>>www.salon2(*)iad-z-profesorem-szlomo-sandem
>Dobra, dzięki.

Jeny JPRD, jak wynaleziono, toż to brednie...😁😁 nie czytaj tego 😁😁
naród żydowski jest narodem semickim podobnie jak Arabowie, czy są inne narody - oczywiście np Berberowie, dużo jest wchłoniętych przez Arabów - np (chyba) starożytni Fenicajnie. Podstawową sprawą dlaczego teraz jest takie mocne wyróżnienie i np to że Berberowie są inni - to język i kultura którą utrzymali, a w przypadku Żydów to religia - przedewszystkim religia która pozwoliła im zacvhować odrębność, jakby przeszli na islam istniała by duża szansa że mówiłoby się tylko o Arabach. Tak na marginesie np Persowie to nie Semici, tylko naród indoeuropejski zbliżony do nas

>
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Jeny JPRD, jak wynaleziono, toż to brednie...😁😁 nie czytaj tego 😁😁
Żeby 'nie czytać' trzeba przeczytać.

>w przypadku Żydów to religia - przedewszystkim religia która pozwoliła im zacvhować odrębność
A dokładniej który tej religii element, czyli np. obrzęd/ praktyka/ doktryna mógł tak zadziałać?

"Stop!" stopkowym mundrościom!
jar12 (851 punktów)
>>Jeny JPRD, jak wynaleziono, toż to brednie...😁😁 nie czytaj tego 😁😁
>Żeby 'nie czytać' trzeba przeczytać.
>>w przypadku Żydów to religia - przedewszystkim religia która pozwoliła im zacvhować odrębność
>A dokładniej który tej religii element, czyli np. obrzęd/ praktyka/ doktryna mógł tak zadziałać?

nie który - tylko odrębność tej religii (od innych istiejących, wcześniej czy później), ponadto zachowali język. Religia ukształtowałą też ich kulturę (a może to jedno i to samo 😁😁😁 ???)
Także wszystkie elementy - całość

Niemniej Żydzi to semici i są osobnym semickim narodem w własnym państwem. Berberowie to naród semicki bez własnego państwa. Duży naród Semicki to Arabowie. Dalej to nie wiem - także guru nie jestem 😁😁😁😁

Natomiast gadanie i pisanie że Żydzi to nie naród - to nie wiem czemu służy - wkraczamy tu na bardzo niebezpieczną ścieżkę - piszę serio - bo wydaje mi się że temu samemu co negowanie holokaustu, lub że zrobili to Polacy.....
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Natomiast gadanie i pisanie że Żydzi to nie naród - to nie wiem czemu służy
No bo wiesz, są żydzi i Żydzi i zwykle chodzi o to rozróżnienie.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
14-09-2025 03:16 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>Natomiast gadanie i pisanie że Żydzi to nie naród - to nie wiem czemu służy

>No bo wiesz, są żydzi i Żydzi i zwykle chodzi o to rozróżnienie.

sa tez Chazarowie, którzy przeszli na judaizm a nie byli Żydami.
Dlatego Chazarów, którzy przeszli na judaizm, należy nazywać żydami.
jar12 (851 punktów)

>>Chazarowie nie są genetycznymi Żydami.
>>Palestyńczycy są genetycznymi Żydami.

A Palestyńczycy to kolejny naród semicki, utrzymali się ponieważ byli otoczeni przez Żydów, gdyby nie to to prawdopodobnie zostali by wchłonięci przez Arabów.

Wszystkie narody semickie są do siebie genetycznie zbliżone.
Ja polecam książkę :
lubimyczyt(*)ka-jak-czlowiek-zaludnil-swiat

jest to trudne do przebrnięcia, ale daje niespotykany ogląd

>>"Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski" autor Szlomo Sand, polecam przeczytać.
>Łomatko, zaraz czytać; a jak ktoś jest sam z siebie mądry?
>>www.salon2(*)iad-z-profesorem-szlomo-sandem
>Dobra, dzięki.
>Ale swoją drogą "wynaleziono naród" brzmi wręcz irracjonalnie; kto i po co miałby?
>
"Stop!" stopkowym mundrościom!

>
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Wszystkie narody semickie są do siebie genetycznie zbliżone.
>Ja polecam książkę :
>lubimyczyt(*)ka-jak-czlowiek-zaludnil-swiat
>jest to trudne do przebrnięcia, ale daje niespotykany ogląd
Nie aż taki, żebyś robił nam tu za 'guru od spraw semickich'.

"Stop!" stopkowym mundrościom!
08-09-2025 20:44 
 Ocena 1 na 1
jar12 (851 punktów)
>>Wszystkie narody semickie są do siebie genetycznie zbliżone.
>>Ja polecam książkę :
>>lubimyczyt(*)ka-jak-czlowiek-zaludnil-swiat
>>jest to trudne do przebrnięcia, ale daje niespotykany ogląd
>Nie aż taki, żebyś robił nam tu za 'guru od spraw semickich'.

To mega skomplikowane to prawda. Berberowie mają pewnie też w sobie krew germańską np, ja widzę tylko złożoność problemu...i sam sobie niekiedy zbytnio upraszczam niektóre rzeczy 😁😁😁😁

>
"Stop!" stopkowym mundrościom!

08-09-2025 20:56 
 Ocena 1 na 1
jar12 (851 punktów)
>>Wszystkie narody semickie są do siebie genetycznie zbliżone.
>>Ja polecam książkę :
>>lubimyczyt(*)ka-jak-czlowiek-zaludnil-swiat
>>jest to trudne do przebrnięcia, ale daje niespotykany ogląd
>Nie aż taki, żebyś robił nam tu za 'guru od spraw semickich'.

tzn to tak skomplikowane że zarzuciłem teraz Copilota (Ai w windows 11) ze pierwotnie w Europie mieszkali Celtowie, protestował na początku, ale na końcu napisał że neolityczne europejskie kutury miały cechy które noszą Celtowie - tzn jest ciągłość osadnictwa - ludność przybyła ze stepów - wnosząc kulturę indoeuropejską wymieszała się z ludnością wcześniej osiadłą. Celtowie mają wiele cech tej ludności wcześniej osiadłej. Przykład - np nie wiadomo do końca kim są Etruskowie.

Problem jest mega złożony. Ja czasami mam mega zapał żeby zaglębiać się w te sprawy...
jar12 (851 punktów)
>>>Mają gospodarkę rynkową?
>>Od czasu zdelegalizowania komunizmu mamy już tylko pozory gospodarki rynkowej. Wcześniej kapitalizm konkurował z komunizmem, ale jak wygrał, to z 'dobrodziejstwa' konkurencyjności zrezygnował delegalizując komunizm.
>Mowa jest o Wietnamie. Kto i gdzie zdelegalizował komunizm? I o jakie pozory Tobie chodzi?
>>>Jak zareagujesz jeśli Chiny przypuszczą inwazję na Tajwan? Jak będziesz to tłumaczył?
>>A jak Ty tłumaczysz stan faktyczny, wobec tego antycypowanego odwrotny?
>Potępiam każdą agresję militarną, zresztą niemilitarną też. Wytłumaczenie będę miał proste, jeśli Chiny się na takie rozwiązanie zdecydują. Imperializm. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu,

Tutaj ja mam sprecyzowane stanowisko, jest ono oparte na faktach.
Jeśli Chiny zaatakują Tajwan nie będzie to imperializm, nie będzie to nawet agresja jednego kraju na drugi - bowiem Tajwan to Chiny - to zbuntowana republika, która rości sobie prawa do Chin !!! a także wielu innych państw - niestety tak jest.
Tajwan dla Chin nie ma żadnego znaczenia, gospodarczego ani żadnego innego geopolitycznego, on ma znaczenie dla USA do grożenia Chinom
13-08-2025 21:11 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Potępiam każdą agresję militarną, zresztą niemilitarną też. Wytłumaczenie będę miał proste, jeśli Chiny się na takie rozwiązanie zdecydują. Imperializm. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu,
>Tutaj ja mam sprecyzowane stanowisko, jest ono oparte na faktach.
>Jeśli Chiny zaatakują Tajwan nie będzie to imperializm, nie będzie to nawet agresja jednego kraju na drugi - bowiem Tajwan to Chiny - to zbuntowana republika, która rości sobie prawa do Chin !!! a także wielu innych państw - niestety tak jest.
>Tajwan dla Chin nie ma żadnego znaczenia, gospodarczego ani żadnego innego geopolitycznego, on ma znaczenie dla USA do grożenia Chinom
>
Przyjąłem do wiadomości. Czemu więc na Tajwanie nie podzielają takiego stanowiska?
jar12 (851 punktów)

>>
>Przyjąłem do wiadomości. Czemu więc na Tajwanie nie podzielają takiego stanowiska?
>

Jeszcze zatem raz tutaj serio nie chodzi o stanowisko Tajwanu tylko geopolitykę USA które z jednej strony prowadzą politykę 1 Chin z drugiej wykorzystują Tajwan podobnie jak kiedyś ZSRR wykorzystywało Kubę coby podać przykład z 2 strony.
Tajwan to miejsce gdzie zbiegł rząd Kuomintang podporządkowując sobie pierwotnych mieszkańców Tajwanu.
pl.wikipedia.org/wiki/Kuomintang

Z tego co wiem to jest tak że dla Chin kontynentalnych Tajwan to po prostu Chiny, natomiast dla Tajwanu Chiny kontynentalne to też ich terytorium - tutaj jest problem, plus polityka USA która wykorzytsuje sytuacje - mam nadzieje że Trump stonuje nastroje.

Z drugiej strony jakby to było realen Chiny pewnie by chętnie sprzedały Tajwan np Indonezji wiem głupie ale rozwiązało by to masę problemów - no i Indonezja jest wielonarodowa.

Jeszcze kąśliwie dodam że rząd Indonezji to demokracja - natomiast rząd Tajwanu w zasadzie za wiele się nie różni od rządu Chin kontynentalnych - oba ustroje to kapitalizm z dyktaturą.

Jedyny problem jest taki że to Indonezja nie będzie chciała sobie robić problemu
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>
>>Przyjąłem do wiadomości. Czemu więc na Tajwanie nie podzielają takiego stanowiska?
>>
>Jeszcze zatem raz tutaj serio nie chodzi o stanowisko Tajwanu tylko geopolitykę USA które z jednej strony prowadzą politykę 1 Chin z drugiej wykorzystują Tajwan podobnie jak kiedyś ZSRR wykorzystywało Kubę coby podać przykład z 2 strony.
>Tajwan to miejsce gdzie zbiegł rząd Kuomintang podporządkowując sobie pierwotnych mieszkańców Tajwanu.
>pl.wikipedia.org/wiki/Kuomintang
>Z tego co wiem to jest tak że dla Chin kontynentalnych Tajwan to po prostu Chiny, natomiast dla Tajwanu Chiny kontynentalne to też ich terytorium - tutaj jest problem, plus polityka USA która wykorzytsuje sytuacje - mam nadzieje że Trump stonuje nastroje.
>Z drugiej strony jakby to było realen Chiny pewnie by chętnie sprzedały Tajwan np Indonezji wiem głupie ale rozwiązało by to masę problemów - no i Indonezja jest wielonarodowa.
>Jeszcze kąśliwie dodam że rząd Indonezji to demokracja - natomiast rząd Tajwanu w zasadzie za wiele się nie różni od rządu Chin kontynentalnych - oba ustroje to kapitalizm z dyktaturą.
>Jedyny problem jest taki że to Indonezja nie będzie chciała sobie robić problemu

A nie sądzisz, że mogła się tam wykształcić tajwańska świadomość polityczna?
jar12 (851 punktów)

>A nie sądzisz, że mogła się tam wykształcić tajwańska świadomość polityczna?

Masz absolutną rację wykształciła się. Piszę moim zdaniem z tego co wiem.
Są tam 2 obozy. 1 twierdzi że Chiny kontynentalne należą do Tajwanu - to odłamy starego ugrupowania - tego co uciekło. 2 obóz chce pełnej niepodległości i uniezależnienia się.

Moim zdaniem dla Świata i również dla Chin korzystne by było jakby wygrał ten 2 obóz - stąd pisałem że dla Chin Tajwan jest bez znaczenia. Jednak ciągle górą jest ten pierwszy obóz - stąd mamy problem, stąd Chiny nie mogą sobie pozowlić na lekceważenie tego.

No i pływają tam amerykańskie krążowniki tuż pod nosem Chin. Teraz za Trumpa już mniej - on raczej chce to wszystko uspokoić....(taką mam nadzieję)

Podkreśle jeszcze raz przed ucieczką była to wyspa z pierwotnymi mieszkańcami tzw Aborygenami Tajwańskimi
>
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>A nie sądzisz, że mogła się tam wykształcić tajwańska świadomość polityczna?
>Masz absolutną rację wykształciła się. Piszę moim zdaniem z tego co wiem.
>Są tam 2 obozy. 1 twierdzi że Chiny kontynentalne należą do Tajwanu - to odłamy starego ugrupowania - tego co uciekło. 2 obóz chce pełnej niepodległości i uniezależnienia się.
>Moim zdaniem dla Świata i również dla Chin korzystne by było jakby wygrał ten 2 obóz - stąd pisałem że dla Chin Tajwan jest bez znaczenia. Jednak ciągle górą jest ten pierwszy obóz - stąd mamy problem, stąd Chiny nie mogą sobie pozowlić na lekceważenie tego.
>No i pływają tam amerykańskie krążowniki tuż pod nosem Chin. Teraz za Trumpa już mniej - on raczej chce to wszystko uspokoić....(taką mam nadzieję)
>Podkreśle jeszcze raz przed ucieczką była to wyspa z pierwotnymi mieszkańcami tzw Aborygenami Tajwańskimi

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. Tajwan ma strategiczne znaczenie zarówno dla Pekinu, jak i USA.
Ja też uważam, że Tajwan jest wewnętrzną sprawą Chin. Tyle, że ew. inwazja Pekinu powinna spotkać się z zachodnią odpowiedzią polegającą na zbrojnym wsparciu wyspy.
Bo istnieje coś takiego w amerykańskim słowniku strategicznym jak pierwszy łańcuch wysp, które Amerykanie kontrolują strategicznie, co daje im przewagę w regionie nad Chinami i co pozwala kontrolować szlaki, Tajwan jest częścią tego łańcucha. Chinom może zależeć na siłowym przełamaniu tego okrążenia. Dlaczego uważam, że należy w razie inwazji pomóc zbrojnie wyspie?
Bo gdy siłowe rozwiązanie przyniesie sukces Pekinowi może zadziałać efekt domina. Zarówno w regionie, jak i globalnie.
Pokojowe zjednoczenie natomiast może potrwać jeszcze tak długo, że Amerykanie będą mieć czas na przegrupowanie swojej obecności wokół Chin na zachodnim Pacyfiku. Zmiana ustawienia.
Thoter (6650 punktów)
>Tajwan ma strategiczne znaczenie zarówno dla Pekinu, jak i USA.
>

digitized.(*)olczesnego-swiata-technologii/

TSMC. Dlaczego tajwański producent chipów to najważniejsza firma świata
Jako jedyna firma na świecie jest w stanie produkować procesory w najnowocześniejszej technologii 3 nm. Do tego posiada najdroższą fabrykę, jaką kiedykolwiek zbudowano, a jej klientami są Apple, NVIDIA i Intel. Jak to się stało, że tajwańskie TSMC zostało jedną z najważniejszych firm świata?
Początek tej historii sięga lat 80. XX wieku. W 1986 roku rząd Tajwanu, obserwując rozwój azjatyckich tygrysów produkujących elektronikę - przede wszystkim Japonii - podjął decyzję o postawieniu na branżę półprzewodników. Taiwan Semiconductor, czyli TSMC, powstało w 1987 roku z kapitału w większości należącego do tajwańskiego rządu i tamtejszych akcjonariuszy, ze znaczącymi udziałami holenderskiego Philipsa.
Za sterami firmy stanął Morris Chang, wykształcony na Stanfordzie chińsko-amerykański menadżer, który zdobył doświadczenie w Texas Instruments - firmie będącej wiodącym amerykańskim producentem półprzewodników. Początki TSMC nie były jednak łatwe, bo rynek półprzewodników od samego początku był ekstremalnie konkurencyjny.(...)
Ważnym momentem rozwoju TSMC była druga dekada XXI w., gdy firma otrzymała kontrakt od Apple na produkcję części procesorów A5 i A6, zasilających iPhone'a i iPada. Jednak jeszcze wtedy Apple zlecało większą część swojej produkcji Samsungowi. Przełom nastąpił w 2014 r., gdy TSMC w całości przejął proces wytwarzania kolejnej generacji A6 - procesora A9, który znajdował się na pokładzie drugiego najpopularniejszego modelu smartfonu w historii - iPhone'a 6S.
TSMC jako pierwsza firma na świecie wprowadziła proces produkcji z zastosowaniem ekstremalnej litografii ultrakrótkofalowej (EUV). Jest też pierwszym w historii fabem produkującym procesory w technologii 3 nanometrów. Obecnie tajwański gigant produkuje najbardziej zaawansowane chipy na świecie, zasilające najnowsze iPhone'y Pro i Macbooki Pro. Ich procesory zawierają po kilkanaście miliardów tranzystorów.
TSMC jest więc perłą w koronie Tajwanu i największą firmą w kraju, która kontroluje ponad 80% światowego rynku chipów. Z kapitalizacją rynkową na poziomie 518 mld dolarów znajduje się natomiast w czołówce największych światowych firm. Poza Tajwanem ma też fabryki w innych częściach świata, m.in. w Japonii, Stanach Zjednoczonych i Chinach kontynentalnych. Planuje też otwarcie nowych fabryk, np. w Arizonie oraz w Niemczech.


Sto lat temu Żydzi niemieccy byli najlepsi w tworzeniu bomby atomowej.
Bernard Baruch nie pozwolił im stworzyć bomby atomowej dla Europy.
Amerykański Żyd Bernard Baruch z Brytyjczykami stworzyli Żydom piekło w Niemczech i tak przejęli
Żydów pracujących nad bombą atomową. Trzy osoby, które miały w tym decydujący udział, otrzymały wcześniej kasę z nagrody Nobla.

odkrywca.p(*)szukiwaniu-niemieckiego-uranu/

Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Tajwan ma strategiczne znaczenie zarówno dla Pekinu, jak i USA.
>>
>digitized.(*)olczesnego-swiata-technologii/

Otóż to. Kolejna przyczyna rozgrywki o Tajwan. Książki są na ten temat, ale przyznam się, że do tej pory żadnej z nich nie przeczytałem.

>Sto lat temu Żydzi niemieccy byli najlepsi w tworzeniu bomby atomowej.
>Bernard Baruch nie pozwolił im stworzyć bomby atomowej dla Europy.
>Amerykański Żyd Bernard Baruch z Brytyjczykami stworzyli Żydom piekło w Niemczech i tak przejęli
>Żydów pracujących nad bombą atomową. Trzy osoby, które miały w tym decydujący udział, otrzymały wcześniej kasę z nagrody Nobla.
>odkrywca.p(*)szukiwaniu-niemieckiego-uranu/

I tak rozumiem wg Ciebie Amerykanie stali się hegemonem? A o Bretton Woods słyszałeś? Przecież Sowieci też weszli w posiadanie broni jądrowej. Słyszałeś jaki stosunek do broni jądrowej miał Mao Zedong?
jar12 (851 punktów)
>>>Tajwan ma strategiczne znaczenie zarówno dla Pekinu, jak i USA.
>>>
>>digitized.(*)olczesnego-swiata-technologii/
>Otóż to. Kolejna przyczyna rozgrywki o Tajwan. Książki są na ten temat, ale przyznam się, że do tej pory żadnej z nich nie przeczytałem.

Widzę stąd Twoja słaba reakcja na moją mocną wypowiedź o Tajwanie (jakbym wiedział że to Ty tobym się tak nie zachował 😁😁😁 )
Tak to moźe być pretekst bo Chiny chcą to mieć to ich USA musi spacyfikować. Tyle że ja w to za bardzo nie wierzę. To co piszę o wsólpracy nie jest bez znaczenia - w tej chwili Chiny chyba są największym graczem jeśli chodzi o robotyzacje, opracowują AI, poziom współpracy między uniwersytetami jest olbrzymi

imagazine.(*)dominowac-kolejna-technologie/

znalazł mi to Copilot - w ogóle tego nie czytałem, ale bazuje na swojej wiedzy którą już jakąś mam.

Dla mnie jest kilka lat zanim Chiny dojdą do tej litografii, dla nich to nie będzie problem.

Jeśli w ogóle chodzi o półprzewodniki - wiem nie ten temat ale krótko napiszę - to obecnie zbliżamy się do ściany - mniejszych już nie będzie można produkować - zaczynają się zjawiska kwaantowe. Jeśli chodzi o komputer kwantowy to moim zdaniem nic z tego nie będzie - bowiem my nie znamy natury tych zjawisk (wiemy że coś jest ale nie wiemy z czego to się bierze, kurcze moim zdaniem w pewnej kwestii fizyka kwantowa nie różni się za bardzo od religii) - chyba że o czymś nam nie mówią....

>>Sto lat temu Żydzi niemieccy byli najlepsi w tworzeniu bomby atomowej.
>>Bernard Baruch nie pozwolił im stworzyć bomby atomowej dla Europy.
>>Amerykański Żyd Bernard Baruch z Brytyjczykami stworzyli Żydom piekło w Niemczech i tak przejęli
>>Żydów pracujących nad bombą atomową. Trzy osoby, które miały w tym decydujący udział, otrzymały wcześniej kasę z nagrody Nobla.
>>odkrywca.p(*)szukiwaniu-niemieckiego-uranu/
>I tak rozumiem wg Ciebie Amerykanie stali się hegemonem? A o Bretton Woods słyszałeś? Przecież Sowieci też weszli w posiadanie broni jądrowej. Słyszałeś jaki stosunek do broni jądrowej miał Mao Zedong?
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>>Tajwan ma strategiczne znaczenie zarówno dla Pekinu, jak i USA.
>>>>
>>>digitized.(*)olczesnego-swiata-technologii/
>>Otóż to. Kolejna przyczyna rozgrywki o Tajwan. Książki są na ten temat, ale przyznam się, że do tej pory żadnej z nich nie przeczytałem.
>Widzę stąd Twoja słaba reakcja na moją mocną wypowiedź o Tajwanie (jakbym wiedział że to Ty tobym się tak nie zachował 😁😁😁 )

Nie rozumiem. O co chodzi?

>Tak to moźe być pretekst bo Chiny chcą to mieć to ich USA musi spacyfikować. Tyle że ja w to za bardzo nie wierzę. To co piszę o wsólpracy nie jest bez znaczenia - w tej chwili Chiny chyba są największym graczem jeśli chodzi o robotyzacje, opracowują AI, poziom współpracy między uniwersytetami jest olbrzymi
>imagazine.(*)dominowac-kolejna-technologie/
>znalazł mi to Copilot - w ogóle tego nie czytałem, ale bazuje na swojej wiedzy którą już jakąś mam.
>Dla mnie jest kilka lat zanim Chiny dojdą do tej litografii, dla nich to nie będzie problem.

Nikomu chyba nie zależy na tym by między nimi wybuchła wojna. Aczkolwiek są pewne obiektywne czynniki, które mają wpływ na te relację. No i ambicje mocarstwowe.

>Jeśli w ogóle chodzi o półprzewodniki - wiem nie ten temat ale krótko napiszę - to obecnie zbliżamy się do ściany - mniejszych już nie będzie można produkować - zaczynają się zjawiska kwaantowe. Jeśli chodzi o komputer kwantowy to moim zdaniem nic z tego nie będzie - bowiem my nie znamy natury tych zjawisk (wiemy że coś jest ale nie wiemy z czego to się bierze, kurcze moim zdaniem w pewnej kwestii fizyka kwantowa nie różni się za bardzo od religii) - chyba że o czymś nam nie mówią....

Nie wiem. Moim zdaniem technologia też jest podłożem rywalizacji, która może wygenerować wojnę.
jar12 (851 punktów)
>>>Potępiam każdą agresję militarną, zresztą niemilitarną też. Wytłumaczenie będę miał proste, jeśli Chiny się na takie rozwiązanie zdecydują. Imperializm. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu,
>>Tutaj ja mam sprecyzowane stanowisko, jest ono oparte na faktach.
>>Jeśli Chiny zaatakują Tajwan nie będzie to imperializm, nie będzie to nawet agresja jednego kraju na drugi - bowiem Tajwan to Chiny - to zbuntowana republika, która rości sobie prawa do Chin !!! a także wielu innych państw - niestety tak jest.
>>Tajwan dla Chin nie ma żadnego znaczenia, gospodarczego ani żadnego innego geopolitycznego, on ma znaczenie dla USA do grożenia Chinom
>>
>Przyjąłem do wiadomości. Czemu więc na Tajwanie nie podzielają takiego stanowiska?
>
Kuźwa pije piwo dobre Pinta, przyszło mi do głowy coś jeszcze w tym może być drugie dno.

To co odpowiedziałem Farmerowi, jak teraz to piszę to nie wiem czy w tym wątku. Ale to może być rozgrywanie Europy przez USA, oni się dogadają z Rosją i Chinami ponad Europą - tym nawet straszył Tusk - coraz bardziej podziwiam naszego premiera
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>Ale to może być rozgrywanie Europy przez USA, oni się dogadają z Rosją i Chinami ponad Europą - tym nawet straszył Tusk - coraz bardziej podziwiam naszego premiera

Ja obstawiam, że chodzi o ogranie Chin.
jar12 (851 punktów)
>>Ale to może być rozgrywanie Europy przez USA, oni się dogadają z Rosją i Chinami ponad Europą - tym nawet straszył Tusk - coraz bardziej podziwiam naszego premiera
>Ja obstawiam, że chodzi o ogranie Chin.

Tutaj pełna zgoda. Jednak dalej to się może będziemy różnić. Wynika co napiszę dalej z moich wcześnejszych wypowiedzi - jednak w tym kontekście wybrzmi to bardzo mocno. Zdanie krótkie - Dla mnie ogranie Chin jest dla Polski niekorzystne !!!!!!!!!!!!!
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Ja obstawiam, że chodzi o ogranie Chin.
>Tutaj pełna zgoda. Jednak dalej to się może będziemy różnić. Wynika co napiszę dalej z moich wcześnejszych wypowiedzi - jednak w tym kontekście wybrzmi to bardzo mocno. Zdanie krótkie - Dla mnie ogranie Chin jest dla Polski niekorzystne !!!!!!!!!!!!!

Dlaczego?
jar12 (851 punktów)
>>>Ja obstawiam, że chodzi o ogranie Chin.
>>Tutaj pełna zgoda. Jednak dalej to się może będziemy różnić. Wynika co napiszę dalej z moich wcześnejszych wypowiedzi - jednak w tym kontekście wybrzmi to bardzo mocno. Zdanie krótkie - Dla mnie ogranie Chin jest dla Polski niekorzystne !!!!!!!!!!!!!
>Dlaczego?

Odpowiem na razie na to, następne odpowiedzi pewnie jutro, jak nie jutro to pojutrze - nie powiem muszę przemyśleć....

Przy okazji - bo mnie naszło - dlaczego nie podoba mi się Biden - będę szczery - za promowanie lewackich agend - za to (Ja mam poglądy lewicowo - prawicowe - w kwestii ekologii mam bardziej lewicowe - jednak zdaję sobie sprawę do czego kwestie ekologiczne są wykorzystywane - chodzi o naciski gospodarcze, w pozostałych kwestiach są to poglądy prawicowe - to tak o mnie)
(być może Biden też stoi za Euromajdanem - na co im to było....)
To taka dygresja

Z Chinami możemy handlować mniej więcej na równych warunkach - mają nam dużo do zaproponowania, nają ciekawą kulturę jeśli chodzi o inne płaszczyzny, także ciekawe wzorce edukacyjne - można by trochę skopiować. Są też daleko - nie stanowią dla nas żadnego zagrożenia - takie jest moje zdanie. Osłabienie Chin - to wprowadzenie tam korporacji - a wtedy współpraca z nimi nie będzie się niczym różnić od współprac z innymi krajami - które nie są już dla nas tak atrakcyjne

Jeszcze dodam - że kiedy Chiny padną - atrakcyjność takich krajów jak Tajwan też się zmniejszy - obecnie można robić z Tajwanem ciekawe interesy (znam to z dość bliska...)
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>>Ja obstawiam, że chodzi o ogranie Chin.
>>>Tutaj pełna zgoda. Jednak dalej to się może będziemy różnić. Wynika co napiszę dalej z moich wcześnejszych wypowiedzi - jednak w tym kontekście wybrzmi to bardzo mocno. Zdanie krótkie - Dla mnie ogranie Chin jest dla Polski niekorzystne !!!!!!!!!!!!!
>>Dlaczego?
>Odpowiem na razie na to, następne odpowiedzi pewnie jutro, jak nie jutro to pojutrze - nie powiem muszę przemyśleć....
>Przy okazji - bo mnie naszło - dlaczego nie podoba mi się Biden - będę szczery - za promowanie lewackich agend - za to (Ja mam poglądy lewicowo - prawicowe - w kwestii ekologii mam bardziej lewicowe - jednak zdaję sobie sprawę do czego kwestie ekologiczne są wykorzystywane - chodzi o naciski gospodarcze, w pozostałych kwestiach są to poglądy prawicowe - to tak o mnie)
>(być może Biden też stoi za Euromajdanem - na co im to było....)
>To taka dygresja

Mnie też się nie podoba tzw. lewactwo. A jeśli chodzi euromajdan to nie ma znaczenia kto byłby prezydentem USA. Oderwanie Ukrainy spod wpływów Rosji to był ponadpartyjny cel Amerykanów.
Zresztą nie tylko Amerykanów.

>Z Chinami możemy handlować mniej więcej na równych warunkach - mają nam dużo do zaproponowania, nają ciekawą kulturę jeśli chodzi o inne płaszczyzny, także ciekawe wzorce edukacyjne - można by trochę skopiować. Są też daleko - nie stanowią dla nas żadnego zagrożenia - takie jest moje zdanie. Osłabienie Chin - to wprowadzenie tam korporacji - a wtedy współpraca z nimi nie będzie się niczym różnić od współprac z innymi krajami - które nie są już dla nas tak atrakcyjne
>Jeszcze dodam - że kiedy Chiny padną - atrakcyjność takich krajów jak Tajwan też się zmniejszy - obecnie można robić z Tajwanem ciekawe interesy (znam to z dość bliska...)

Z tego co mnie wiadomo to mamy spory deficyt handlowy z Chinami.
17-09-2025 12:05 
 Ocena 1 na 1
Krystyna_prokaczystowska_racjonalistka (41 punktów)
>>Mają gospodarkę rynkową?
>Od czasu zdelegalizowania komunizmu mamy już tylko pozory gospodarki rynkowej. Wcześniej kapitalizm konkurował z komunizmem, ale jak wygrał, to z 'dobrodziejstwa' konkurencyjności zrezygnował delegalizując komunizm.
>>Jak zareagujesz jeśli Chiny przypuszczą inwazję na Tajwan? Jak będziesz to tłumaczył?
>A jak Ty tłumaczysz stan faktyczny, wobec tego antycypowanego odwrotny?
>
"Stop!" stopkowym mundrościom!


Powracam po 20 latach na to forum.

Po raz pierwszy dam Pani plus.
17-09-2025 12:50 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>Powracam po 20 latach na to forum.
>Po raz pierwszy dam Pani plus.
wcześniej nie mogłaś, bo cr jest młoda, tu tylko 11 lat
z Twoich znajomych, chyba tu już nikogo niema, a propos mierzenia czasu,


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
17-09-2025 13:21 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Powracam po 20 latach na to forum.
>Po raz pierwszy dam Pani plus.
Witaj, ode mnie plus powitalny. Powitalno-sojuszniczy.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
17-09-2025 13:36 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Powracam po 20 latach na to forum.
>>Po raz pierwszy dam Pani plus.
>Witaj, ode mnie plus powitalny. Powitalno-sojuszniczy.
komunę się buduje od kobiet

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
17-09-2025 15:14 
 Ocena 1 na 1
Krystyna_prokaczystowska_racjonalistka (41 punktów)
>>Powracam po 20 latach na to forum.
>>Po raz pierwszy dam Pani plus.
>Witaj, ode mnie plus powitalny. Powitalno-sojuszniczy.
>
"Stop!" stopkowym mundrościom!


Bardzo dziękuję.
Jeszcze nie mogę oceniać dodatnio wypowiedzi innych użytkowników ale dotrzymam słowa.

Z forumowiczów sprzed ponad 20 lat pamiętam Placownika ( jak nie pamiętać skoro zablokował mi około 4 konta), pana Zbysława Śmigielskiego i jego kota, Michała Aleksego Mentraka, Thorwoja.

Gdy widzę słowo komunizm włącza się rodzaj trybu prowokacji, ale zobaczyłam Pani wpis i coś mnie powstrzymało.
17-09-2025 16:41 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>Gdy widzę słowo komunizm włącza się rodzaj trybu prowokacji,
komunizm to jedno z ładniejszych słów, odnosi się do wspólnoty

Komuna (francuskie słowo z XII wieku, oznaczające ludzi dzielących wspólne życie; od łac. communis - rzeczy wspólne)
dzisiaj komuną są tylko rodziny, ale i to nie wszystkie
odwrotnością komuny jest nam panujący liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOSĆ), to śmierć

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)

>Komuna (francuskie słowo z XII wieku, oznaczające ludzi dzielących wspólne życie; od łac. communis - rzeczy wspólne)
>

en.wikiped(*)l-Heinrich_von_StĂźlpnagel

Carl-Heinrich Rudolf Wilhelm von Stülpnagel (2 stycznia 1886 - 30 sierpnia 1944) był niemieckim generałem w Wehrmachcie podczas II wojny światowej , który był dowódcą na szczeblu armii. Służąc jako dowódca wojskowy okupowanej przez Niemcy Francji.(...)
Rozkazał swoim żołnierzom skupić się na Żydach i cywilach komunistycznych, zauważając, że komuniści to Żydzi, których w każdym razie należy schwytać.


We Francji niemieccy naziści, uzbrojeni przez AMERKANÓW i BRYTYJCZYKÓW, wymordowali dużo więcej komunistów nie Żydów jak Żydów.
Brytyjczycy na swojej Wikipedii zaczęli zmieniać nazwę III Rzeszy na nazistowskie Niemcy.
Komunizm został stworzony i wdrożony przez Żydów niemieckich i Niemców. Po 1937 roku, po wymordowaniu w ZSRR 42 tysięcy Niemców i 10 tysięcy funkcyjnych Żydów, został przejęty przez Żydów amerykańskich, którymi dowodził Bernard Baruch.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Gdy widzę słowo komunizm włącza się rodzaj trybu prowokacji,
>komunizm to jedno z ładniejszych słów, odnosi się do wspólnoty

Komunizm to w zasadzie zaprzeczenie kapitalistycznej hierarchii.

Gdzieś tam u samych podstaw to zaprzeczenie dla istnienia w stadzie samca i samicy alfa.

Problem w tym, że źródłem stada jest wyłącznie hierarchia. Bez samca i samicy alfa nie może zaistnieć stado.

Problemów jest jednak więcej, bo jest taka granica dominacji osobników alfa nad poddanymi/uległymi im osobnikami w stadzie, po przekroczeniu której alfa staje się pasożytem na stadzie.

To wszystko odnosi się do stosunków agresywno-uleglych jakie można obserwować u innych gatunków zwierząt.

Homo sapiens to wciąż zwierzę i tak jak inne gatunki zwierząt, buduje swoje organizacje społeczne na bazie emocjonalnych imperatywów objawiających się w jego psyche.

Tworzenie społeczeństw homo sapiens jest instynktowne.

Gdy homo sapiens znajdują się w kryzysie myślą powodowani silnymi emocjami o tym, żeby jak najszybciej zbudować rząd - w sensie stworzyć hierarchię osobników.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Komunizm to w zasadzie zaprzeczenie kapitalistycznej hierarchii.
>

Hierarchię tworzą lokalni cwaniacy.
Dla nich nie ma znaczenia czy ktoś daje kasę na komunistyczne czy kapitalistyczne pomysły.
Kasę trzeba przejąć i tak wydać, żeby nabić swoją kabzę.
Polski komunizm niczym się nie różni od polskiego kapitalizmu.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Hierarchię tworzą lokalni cwaniacy.

No i takim cwaniakiem u innych gatunków zwierząt jest samiec i samica alfa, którzy koncentrują się tylko na tym, żeby stado zdominować a efektem tej dominacji opartej na stosunkach agresywno-uleglych jest jedność zbiorowa.

Wszyscy działają zgodnie z wolą samca i samicy alfa przez co wiele osobników zaczyna działać jak organizm.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-09-2025 14:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Gdy widzę słowo komunizm włącza się rodzaj trybu prowokacji,
>>komunizm to jedno z ładniejszych słów, odnosi się do wspólnoty
>Komunizm to w zasadzie zaprzeczenie kapitalistycznej hierarchii.
> to zaprzeczenie dla istnienia w stadzie samca i samicy alfa.
>Problem w tym, że źródłem stada jest wyłącznie hierarchia. Bez samca i samicy alfa nie może zaistnieć stado.
cywilizacji Harappy lub inaczej cywilizacja Doliny Indusu rozwijająca się od III tys. p.n.e.
www.youtube.com/watch?v=tGCHVvywj78
przewyższyła Egipt pod względem wielkości, istniała bez królów, armii i świątyń, zbudowała idealne miasta z kanalizacją,
ale zniknęła pierwsza na świecie utopia która patoelity wymazały z historii


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>ale zniknęła pierwsza na świecie utopia która patoelity wymazały z historii

Co z tego, że czasem mniej zhierarchizowana grupa poradzi coś stworzyć, jeżeli ma dostęp do obfitych zasobów naturalnych i tymczasowo nie ma wrogów naturalnych skoro ostatecznie silnie zhierachizowana grupa opara na królu czy imperatorze przyjedzie ja zdominować i ze wszystkiego okraść a przy sprzeciwie zabić?

Robota co chceta i każdy sam sobie rzepkę skrobie oznaczają całkowitą bezsilność wobec uzbrojonej po zęby armii w której każdy na rozkaz śpi, je i oddaje mocz.

Ameryki, Afryka, Azja były mniej zhierarchizowane od Europy, w której od tysiącleci toczyły się wojny i efektem było niewolnictwo wobec Europejczyków.

Nie jestem tak naiwny jak Ty, żeby wierzyć, że można sobie żyć jak Fi się podoba tuż obok zachłannego i agresywnego imperium.

Albo wejdziesz w struktury imperium albo staniesz się jego wrogiem.

W obliczu współczesnego rozwoju ludzkości i globalizacji masz trzy możliwości albo wejdziesz w rolę niewolnika albo w rolę wroga publicznego albo wchodzisz na ścieżkę kariery w hierarchicznej strukturze imperium.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-09-2025 16:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>ale zniknęła pierwsza na świecie utopia która patoelity wymazały z historii
>Co z tego, że czasem mniej zhierarchizowana grupa poradzi coś stworzyć, jeżeli ma dostęp do obfitych zasobów naturalnych i tymczasowo nie ma wrogów naturalnych
tak było w raju,
w/w cywilizacja zniknęła nie dlatego że ktoś ją napadł ale wyschła rzeka

>skoro ostatecznie silnie zhierachizowana grupa opara na królu czy imperatorze przyjedzie ja zdominować i ze wszystkiego okraść a przy sprzeciwie zabić?
nami rządzi mafia i to jest problem, a nie że my z natury potrzebujemy hierarchii, króla, ...
jakie rozwiązanie?
jestem za całkowitą jawnością (tak było w raju)

>Robota co chceta i każdy sam sobie rzepkę skrobie
w raju tak nie było, popatrz na rys komuny


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Thoter (6650 punktów)
>
>Albo wejdziesz w struktury imperium albo staniesz się jego wrogiem.
>

Wrogów nazwie się terrorystami i będzie się do nich strzelać jak do kaczek.
Druga opcja to opcja reżimowa. Do "reżimów" też wolno strzelać jak do kaczek.
Lokalną inteligencję wycina się lokalnymi idiotami, którym tworzy się fałszywą politykę
i fałszywy demokratyczny "parlament". Demokratyczni "politycy" wyczuwają, z którego kierunku leci zapach kasy i tam podążają by się nachapać. Ile osób w Polsce krytykuje tą demokratcyzną patologię ? Oprócz Korwina nie ma nikogo. Nasz okupant dał wolną rękę demokratycznym złodziejom.
Demokratyczne "elity" powstały ze złodziejstwa. Kogo oni okradli ?? Nas okradli. Złodziej, który mnie okrada jest u władzy. Ktoś mu na to pozwala. Pytanie, KTO ??
Kapitalistyczny zasób ludzki kręci się w kieracie, poza którym jest tylko wegetacja.
Właścicielom kieratów tzw. urząd pracy dostarcza roboli a demoikratczyni "politycy" uchwalają im minimalną płacę. Robole będą wiecznymi robolami. W razie problemów będą poszukiwać kieratów poza granicami państw, w których ich spłodzili robole. Robolowi wstawiono wizję, że wolność polega na tym, że może zmieniać kieraty.
Powstał problem, bo właściciele kieratów zastępują roboli robotami. Roboli czeka taki sam los jak konie po wynalezieniu traktora.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Powstał problem, bo właściciele kieratów zastępują roboli robotami. Roboli czeka taki sam los jak konie po wynalezieniu traktora.

Zwróć się do konia z poleceniem aby ten ewoluował i w nowej wyewoulowanej formie wyzwolił się spod dominacji swojego hodowcy.

Wygląda na to, że w naturze istnieją struktury dominujące i struktury zdominowane.

Masz na to taki wpływ jak komputer na to, czym zostaje oprogramowany i na rozkazy jakie się jawią w jego psyche podczas wykonywania programu.

Rzecz w tym, że albo jesteś czymś szczególnym w przyrodzie, ziarnem, które wbrew wszystkiemu będzie rozwijać się i wzrastać albo jesteś zwykłym trybem w maszynie, powstałeś, zostajesz wykorzystany i po zużyciu kończy się twoja rola i egzystencja.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-09-2025 20:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> w naturze istnieją struktury dominujące i struktury zdominowane.
to wynik wychowania, nie na darmo mówi się na to "pruska szkoła"

>Masz na to taki wpływ jak komputer na to, czym zostaje oprogramowany i na rozkazy jakie się jawią w jego psyche podczas wykonywania programu.
programowanie to wychowanie

>Rzecz w tym, że albo jesteś czymś szczególnym w przyrodzie, ziarnem, które wbrew wszystkiemu będzie rozwijać się i wzrastać albo jesteś zwykłym trybem w maszynie, powstałeś, zostajesz wykorzystany i po zużyciu kończy się twoja rola i egzystencja.
jakby mnie nie było, świat by się zawalił, myślę tak, bo to jest zgodne z moją wiarą: JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>to jest zgodne z moją wiarą: JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE

Nie podzielam twojej wiary.

Przy niej nie widziałbym żadnego sensu dla dalszej egzystencji.

Wierzę, że ten cały otaczający nas szajs zakorzeniony w ludzkich rdzeniach kręgowych można jakimś cudem wyplenić i stworzyć coś, co jest mniej prymitywne, mniej brutalne, mniej ohydne i ma trochę więcej sensu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
21-09-2025 09:11 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>to jest zgodne z moją wiarą: JEST TAK JAK MA BYĆ, INACZEJ BYĆ NIE MOŻE
>Nie podzielam twojej wiary.
maturę zdawałem z fizyki
w matematyce, chemii, tez nic nie ma o woli (wolnej)

>Przy niej nie widziałbym żadnego sensu dla dalszej egzystencji.
jeśli to zaakceptujesz, jest odwrotnie, zyskasz spokój

>Wierzę, że ten cały otaczający nas szajs zakorzeniony w ludzkich rdzeniach kręgowych można jakimś cudem wyplenić i stworzyć coś, co jest mniej prymitywne, mniej brutalne, mniej ohydne i ma trochę więcej sensu.
historia świata tworzyła się w chwili Wielkiego Wybuchu

my jesteśmy jego trwaniem

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>my jesteśmy jego trwaniem

Zatem wyraź to inaczej.

Nadejdzie to co jest nieuniknione.

Co jest zresztą naturalne albowiem w rozwiniętej formie nie będziemy żyli jak zwierzęta z lasu tylko dlatego, że kilku chorych od chciwości, prymitywnych w psyche i brutalnych w działaniu dominatorów tego pragnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Rzecz w tym, że albo jesteś czymś szczególnym w przyrodzie, ziarnem, które wbrew wszystkiemu >będzie rozwijać się i wzrastać albo jesteś zwykłym trybem w maszynie, powstałeś, zostajesz >wykorzystany i po zużyciu kończy się twoja rola i egzystencja.
>

Mustangi to rasa zdziczałych koni, wywodzących się od koni przywiezionych do Ameryki Północnej z Hiszpanii w XVI w. przez hiszpańskich konkwistadorów.
Porównaj los mustanga, który żyje na prerii, nie jest karmiony przez człowieka i nigdy nie miał na sobie chomąta, z losem konia, który był karmiony i codziennie zakładano mu chomąto na szyję i zaprzęgano do pługa.
Mustang jak żył tak dalej żyje. Konia, który tylko orał, zastąpiono traktorem i zmielono na kiełbasę.
Mało kto rozumie, jaka czeka nas przyszłość i że najgorszy dla biedaków jest kapitalizm Żydów amerykańskich, łącznie z ich "demokracją". Nie bez powodu Żydów, którzy zdradzili Żydów komunistów, wymordowano. Komunizm jest jedyną możliwością przetrwania Europy. Żydzi niemieccy pokonali cara Romanowa, stworzyli potężny ZSRR, który miał bronić Europy.
Dzisiaj pomoc dla Europy przyjdzie ze Wschodu. Tak jak to zaplanowali Żydzi niemeiccy.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Mustangi to rasa zdziczałych koni, wywodzących się od koni przywiezionych do Ameryki Północnej z Hiszpanii w XVI w. przez hiszpańskich konkwistadorów.

Mustangi, czyli zdziczałe konie w Ameryce Północnej (pochodzące od koni przywiezionych przez Hiszpanów), mają strukturę społeczną bardzo podobną do innych koni i dzikich koniowatych.

Stado

Mustangi żyją w stadach rodzinnych (zwanych też "haremsami").

Typowe stado to:
ogier przewodnik (stallion),
kilka klaczy,
ich młode (źrebięta, młodzież).
Wielkość stada: zazwyczaj 5-15 osobników, choć czasem większe.

Samce, które nie mają haremu, często tworzą stada kawalerskie - luźne grupy ogierów.

Dominacja

Ogier jest odpowiedzialny za ochronę stada, przepędzanie rywali i czujność wobec drapieżników.
Jednak w praktyce to dominująca klacz (lead mare) często decyduje o kierunku marszu i poszukiwaniu wody czy pastwisk.
Ogier pełni więc głównie funkcję obronną, a hierarchia klaczy decyduje o wewnętrznej dynamice stada.
W stadach kawalerskich też występuje hierarchia - jeden z ogierów jest wyraźnie dominujący.

Struktura stada mustangów

Ogier (stallion)
Ma harem klaczy i młodych.
Odpowiada za ochronę - przepędza rywali, broni przed drapieżnikami.
Często chodzi na końcu grupy, żeby kontrolować i pilnować bezpieczeństwa.

Klacz przewodniczka (lead mare)
Najbardziej doświadczona, zwykle najstarsza klacz.
Decyduje o kierunku marszu: gdzie szukać pastwiska, gdzie jest woda, kiedy ruszać dalej.
Ma duży autorytet - reszta klaczy i źrebiąt podąża za nią.

Pozostałe klacze i młode
Tworzą "rdzeń" stada.

Między klaczami istnieje hierarchia - ustalana przez zachowania dominacyjne (gryzienie, kopnięcia, ustawianie ciała).
Źrebięta uczą się życia w stadzie poprzez zabawę i obserwację dorosłych.

Stado kawalerskie
Tworzone przez młode ogiery, które zostały przepędzone z haremów.
Hierarchia jest tu płynna - ciągłe "ćwiczenia" walk, które przygotowują je do zdobycia własnego haremu.

Typowe zachowania w stadzie mustangów

Ruch i decyzje
Lead mare rusza pierwsza → reszta podąża.
Ogier idzie zwykle z tyłu, zaganiając maruderów.

Obrona
Gdy pojawi się drapieżnik (np. kojot, puma) lub intruz (inny ogier), ogier staje między stadem a zagrożeniem.
Często próbuje odstraszyć rywala samą postawą: tupaniem, rżeniem, kopnięciami.

Walki ogierów
O harem walczą przede wszystkim ogiery - stają naprzeciwko siebie, gryzą, kopią, próbują się przepędzić.
Walki są widowiskowe, ale rzadko kończą się poważnymi obrażeniami - celem jest pokaz siły.

Komunikacja
Konie używają języka ciała: ustawienie uszu, ogona, ruchy pyska i nóg.
Rżenie, parskanie i kwiknięcia to sygnały ostrzegawcze lub nawołujące.

Życie codzienne
Dużo czasu spędzają na pasieniu się (nawet 15-20 godzin dziennie).
Źrebięta bawią się w gonitwy i przepychanki, ucząc się ról społecznych.
Czyszczenie wzajemne (grooming) wzmacnia więzi w stadzie.

Hierarchia i przywództwo

Wbrew pozorom to nie ogier "prowadzi stado" - jego główna rola to obrona i reprodukcja.
Prawdziwą "liderką" codziennych decyzji jest klacz alfa - to ona zna szlaki, miejsca z wodą, bezpieczne pastwiska.
Dlatego mówi się, że mustangi (i konie w ogóle) mają podwójne przywództwo:
strategiczne (lead mare) - decyzje gdzie iść, co robić,
taktyczne (ogier) - obrona, porządek i utrzymanie haremu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Porównaj los mustanga, który żyje na prerii, nie jest karmiony przez człowieka i nigdy nie miał na sobie chomąta, z losem konia, który był karmiony i codziennie zakładano mu chomąto na szyję i zaprzęgano do pługa.

Co z tego, że mustangi nie podlegają hodowcy czy nawet amerykańskiemu bankierowi, u którego hodowca jest zadłużony po uszy skoro i tak same próbują tworzyć podobne struktury na swój zwierzęcy sposób?


youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Dzisiaj pomoc dla Europy przyjdzie ze Wschodu. Tak jak to zaplanowali Żydzi niemeiccy.

Masz na myśli nowego Pana?

Nowy wektor dominacji?

Szczerze wątpię albowiem stary Pan jest uzbrojony po zęby, nie tylko w broń ale także w ideologie i jeżeli tylko poczuje, że jego dominacja będzie realnie zagrożona to spróbuje zmieść pretendenta do nowej dominacji z powierzchni Ziemi.

Może i tak się stanie ale to już raczej po wojnie atomowej.
Nie będzie to też żadną pomocą ale nowym panowaniem.

Robol zamiast w amerykańskiej fabryce będzie pracował w chińskiej i w Polsce to tylko z nazwy, symbolicznie określającej region, w którym używa się języka polskiego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>Robolowi wstawiono wizję, że wolność polega na tym, że może zmieniać kieraty.

Kto to jest robol?

>Powstał problem, bo właściciele kieratów zastępują roboli robotami. Roboli czeka taki sam los jak konie po wynalezieniu traktora.

Iście marksistowski sposób myślenia. A ten uważam za skrzywienie Hegla.
Thoter (6650 punktów)

>Kto to jest robol?
>
To jest taka istota człekokształtna która za pot dostaje papier fiducjarny.
Kiedyś budowano im bloki mieszkalne. Teraz same sobie budują, na własnych czterech arach, prywatne hotele robotnicze. Komuniści wybudowali 1000 szkół, po których robole mieli awansować, ale to nic nie dało.



www.youtube.com/watch?v=hIMcW8TF2As

NATO ZDEMASKOWANE: Największe oszustwo naszych czasów | Pułkownik Douglas Macgregor

Minuta 13:12
Reszta świata odwraca się od nas, ponieważ postrzega nas jako tyranów i ma dość tyranizowana przez nasz system finansowy. Ma dość naszego długu, a my przekazujemy ten dług za kazdym razem, gdy przekazujemy ludziom dolary. Sam dolar jest w poważnych tarapatach ponieważ świat się dedolaryzuje. Odchodzą od niego .........
22-09-2025 09:31 
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Kto to jest robol?
>>
>To jest taka istota człekokształtna która za pot dostaje papier fiducjarny.
>Kiedyś budowano im bloki mieszkalne. Teraz same sobie budują, na własnych czterech arach, prywatne hotele robotnicze. Komuniści wybudowali 1000 szkół, po których robole mieli awansować, ale to nic nie dało.

Pogardliwie o ludziach pracujących fizycznie.
Zanim zacząłem robić to co robię sam byłem robolem pracującym w różnych miejscach od piekarni po fabrykę produkującą jedzenie. Moim zdaniem żadna praca nie hańbi.
Pracy nie wymyślili mityczni kapitaliści by zniewolić rzesze ludzi, praca jest z człowiekiem od zarania.

>www.youtube.com/watch?v=hIMcW8TF2As
>NATO ZDEMASKOWANE: Największe oszustwo naszych czasów | Pułkownik Douglas MacgregorMinuta 13:12
>Reszta świata odwraca się od nas, ponieważ postrzega nas jako tyranów i ma dość tyranizowana przez nasz system finansowy. Ma dość naszego długu, a my przekazujemy ten dług za kazdym razem, gdy przekazujemy ludziom dolary. Sam dolar jest w poważnych tarapatach ponieważ świat się dedolaryzuje. Odchodzą od niego .........

Widzę tu dwie możliwości. Albo zmiana hegemona, bez lub przez wojnę, albo wejście w drugi cykl amerykański.
Thoter (6650 punktów)
> Moim zdaniem żadna praca nie hańbi.

Praca niestety nie rozwija intelektualnie. Robol może cytować to co mu wstawiono lub opowiadać wizje, które zrobiono modnymi.


>Pracy nie wymyślili mityczni kapitaliści by zniewolić rzesze ludzi, praca jest z człowiekiem od zarania.
>

Tu chodzi o efekty pracy. Kto planuje prace i kto decyduje o kapitale ??
Robol może jedynie awansować z łopaty na koparkę lub przyłączyć się do wojny imperialnej Anglosasów.
Polskojęzyczni robole służą do obsługi zadłużenia i do dostarczania Anglosasom mięsa armatniego.
23-09-2025 12:50 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>> Moim zdaniem żadna praca nie hańbi.
>Praca niestety nie rozwija intelektualnie. Robol może cytować to co mu wstawiono lub opowiadać wizje, które zrobiono modnymi.

Po części masz rację. Ale nie wolno nam zapominać, że każda praca i każdy wykonujący ją pracownik wnosi wartość. Stąd wypływa szacunek do każdej pracy.

>>Pracy nie wymyślili mityczni kapitaliści by zniewolić rzesze ludzi, praca jest z człowiekiem od zarania.
>>
>Tu chodzi o efekty pracy. Kto planuje prace i kto decyduje o kapitale ??

To wynik wielu nachodzących na siebie czynników. Struktura systemu to coś więcej niż góra i dół.

>Robol może jedynie awansować z łopaty na koparkę lub przyłączyć się do wojny imperialnej Anglosasów.
>Polskojęzyczni robole służą do obsługi zadłużenia i do dostarczania Anglosasom mięsa armatniego.

Popadasz w skrajność. Patriotyzm nie jest przywilejem jedynie inteligentów. Podaj przykład kiedy Polacy byli mięsem armatnim Anglosasów?
Czy walka o swoje, przy jednoczesnym zadawaniu się z tymi co popierają naszą sprawę, jest czymś szkodliwym dla własnego interesu, czy raczej odwrotnie?
Thoter (6650 punktów)
> Podaj przykład kiedy Polacy byli mięsem armatnim Anglosasów?
>

Przecież nie tak dawno Polacy mordowali Żydów i Niemców.
W czyim to interesie Polacy mordowali Żydów i Niemców ??

en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

Winą za wybuch II wojny światowej obarczył angielsko - polski spisek mający na celu dokonanie agresji na Niemcy.

Taka jest prawda. Hoggan był profesorem Harvardu. Dokumenty, które zebrał spalono razem z budynkiem w którym się znajdowały.
Taka jest prawda. Polak był wykorzystany przez Żydów amerykańskich i brytyjskich do zniszczenia symbiozy Żydów i Niemców.
Było kilku Polaków, którzy rozumieli, że interesem NARODU polskiego było bronić: swoich i niemieckich Żydów oraz Niemców przed Żydami amerykańskimi i brytyjskimi.
24-09-2025 18:04 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>> Podaj przykład kiedy Polacy byli mięsem armatnim Anglosasów?
>>
>Przecież nie tak dawno Polacy mordowali Żydów i Niemców.
>W czyim to interesie Polacy mordowali Żydów i Niemców ??

Awaria, po prostu awaria.
Niemcy też były pretendentem do hegemonii, co miało swoje konsekwencje m.in. w postaci przytaczanych już wielokrotnie przeze mnie argumentów. Celowo to pomijasz. Kto i po co budował obozy zagłady, w których mordowano Żydów, Romów, Polaków itd?
Polacy nie byli i nie są mięsem armatnim Anglosasów, byliśmy i jesteśmy ich sojusznikiem. Jak się znajdujesz między młotem a kowadłem musisz umieć się z tego wydostać.
Ile razy nam się udało a ile nie, i kto nam pomagał a kto szkodził?

>en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan
>Winą za wybuch II wojny światowej obarczył angielsko - polski spisek mający na celu dokonanie agresji na Niemcy.
>Taka jest prawda. Hoggan był profesorem Harvardu. Dokumenty, które zebrał spalono razem z budynkiem w którym się znajdowały.

Można to wytłumaczyć szkodliwością informacyjną dla interesu i bezpieczeństwa narodowego. Niczym rozsiewanie propagandy antyamerykańskiej.

>Taka jest prawda. Polak był wykorzystany przez Żydów amerykańskich i brytyjskich do zniszczenia symbiozy Żydów i Niemców.

To twierdzenie się nie broni. Sprawa poszłaby do przodu gdybyś odpowiedział na zadawane pytania zamiast w kółko pisać to samo.

>Było kilku Polaków, którzy rozumieli, że interesem NARODU polskiego było bronić: swoich i niemieckich Żydów oraz Niemców przed Żydami amerykańskimi i brytyjskimi.

Czym wobec tego były plany takie jak; Mitteleuropa, Lebensraum czy tzw. Wielkie Niemcy?
Co to do jasnej cholery było?
To była ta lukratywna propozycja, którą głupi Polak odrzucił?
Wiesz co było treścią tych "projektów politycznych"?
Wiesz gdzie wg nich było miejsce Polaka w umyśle Niemca?

Na całe szczęście przegrali oni dwie wojny i dzięki temu można z już ucywilizowanymi Niemcami trzymać sztamę. Jestem jak najbardziej zwolennikiem sojuszu z obecnymi Niemcami, ale każdy z nas powinien mieć z tyłu głowy, że np rozbudowa niemieckiej armii to delikatna sprawa, która powinna wymagać należytej uwagi i dyskusji, a być może nawet weta.
Dlaczego np Europa ma nie polegać na konwencjonalnych zdolnościach Polski i np Francji?
okragly (21676 punktów)

> Podaj przykład kiedy Polacy byli mięsem armatnim Anglosasów?
powstania Styczniowe i Listopadowe- jako walka (mięso armatnie) z Rosją
tez 2 wś jako walka z Niemcami
dzisiaj mięsem armatnim anglosasów sa Ukraińcy, wywołując wojnę z Rosja
nasz minister spraw wojny jest radek sikorski, agent anglosasów, nawołujący do walki Polaków z Rosja (jego synowie -obywatele usażyda- szkolą sie u usazyda jaka usazydy do wojny z Rosją przy wykorzystaniu Polaków)

ps. nasz minister wojny, dla zmyłki nazwany minister dyplomacji, radek sikorski jest obywatelem Angli, jako Polak musiał przysięgać jej wiernosć

ps. ciekawe czy wiesz, czyim mężem jest "nasz" (usazyda) "minister wojny" z Rosją?
Thoter (6650 punktów)

>dzisiaj mięsem armatnim anglosasów sa Ukraińcy, wywołując wojnę z Rosja
>nasz minister spraw wojny jest radek sikorski, agent anglosasów, nawołujący do walki Polaków z >Rosja (jego synowie -obywatele usażyda- szkolą sie u usazyda jaka usazydy do wojny z Rosją przy >wykorzystaniu Polaków)
>

CIA zainstalowała Ukraińcom, zamachem stanu w 2014 roku, Żyda Zelenskiego na wodza, który od razu zaczął mordować i prześladować Rosajn.

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

W piątek 22 listopada 1918 roku o godz. 5.30 nad ranem we Lwowie rozpoczął się pogrom lwowskich Żydów. Wtedy to na ul. Bóżniczej znajdującej się w centrum dzielnicy żydowskiej, wojska polskie, za nieformalnym przyzwoleniem komendanta miasta Lwowa i powiatu lwowskiego kpt. Czesława Mączyńskiego, rozpoczynają pogrom, która trwa do godz. 8.00 rano w niedzielę tj. 24 listopada 1918 r. W wyniku tych wydarzeń, jak podaje raport wysłanników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamordowano co najmniej 150 Żydów, spalono ok. 50 dwu lub trzypiętrowych domów należących do Żydów, doszczętnie zrabowano ok. 500 sklepów żydowskich. W sumie poszkodowanych rodzin żydowskich, przez mordy, rabunki i kradzieże autorzy raportu dr. Leon Chrzanowski oraz red. Józef Wasserzug, szacują na ok. 7000.

Dopiero co "wyzwolona" Polska, przez amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha, dokonuje pogromu Żydów we Lwowie.
Żyd Zelenski, mordując Rosjan już w 2014 roku, wypowiedział wojnę Rosjanom. Tak samo "wyzwoleni" Polacy, mordując Żydów we Lwowie, przyłączyli się do trwającej wojny Brytyjczyków i Francuzów z symbiozą Żydów i Niemców. Brytyjczycy 8 kwietnia 1904 roku zawarli z Francuzami ENTENTE CORDIALE. De facto było to wypowiedzenie wojny symbiozie Żydów i Niemców.
Komunizm Żydów niemieckich zagroził hegemonii brytyjskiej i planom amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha zdobycia hegemonii po Brytyjczykach.
Hegemonem miał zosatć ten, kto pierwszy zbuduje bombę atomową. Brytyjczycy nie byli w stanie dokończyć prac nad bombą atomową z powodu braku bezpiecznego i tajnego miejsca na poligon atomowy. Brytyjczycy mieli jedynie wybór, przyłączyć się do Żydów niemieckich lub amerykańskich.
Brytyjscy Żydzi wybrali Żydów amerykańksich. Odrzucili propozycje Rudolfa Heßa.
24-09-2025 18:50 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>> Podaj przykład kiedy Polacy byli mięsem armatnim Anglosasów?
>powstania Styczniowe i Listopadowe- jako walka (mięso armatnie) z Rosją
>tez 2 wś jako walka z Niemcami

Mylisz walkę o swoje i sojusz z uprzedmiotowieniem. Celowo. Na argumenty jesteś odporny. Tak jak Thoter milczysz w obliczu pytań, których odpowiedź dla wielu z nas to formalność, oczywista oczywistość, a dla waszej opcji to opór, zderzenie ze ścianą.

>dzisiaj mięsem armatnim anglosasów sa Ukraińcy, wywołując wojnę z Rosja

A masz świadomość istnienia czegoś takiego jak imperializm?

>nasz minister spraw wojny jest radek sikorski, agent anglosasów, nawołujący do walki Polaków z Rosja (jego synowie -obywatele usażyda- szkolą sie u usazyda jaka usazydy do wojny z Rosją przy wykorzystaniu Polaków)

Gdzie i kiedy minister Sikorski nawołuje Polaków do wojny z Rosją?

>ps. nasz minister wojny, dla zmyłki nazwany minister dyplomacji, radek sikorski jest obywatelem Angli, jako Polak musiał przysięgać jej wiernosć

Jest Polakiem.

>ps. ciekawe czy wiesz, czyim mężem jest "nasz" (usazyda) "minister wojny" z Rosją?

Wiem czyim mężem jest minister spraw zagranicznych RP i nie tworzę wobec tego teorii spiskowych. Mnie Żydzi w niczym nie przeszkadzają, chyba że dzieje się to co dzieje się w Gazie. Ale to inna historia.
24-09-2025 19:21 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Wiem czyim mężem jest minister spraw zagranicznych RP i nie tworzę wobec tego teorii spiskowych.

Należy do polskiego narodu
"My Naród polski, wszyscy obywatele Rzeczypospolitej...."
Anne Applebaum ma polskie obywatelstwo, należy do polskiego narodu

Jeśli okrągła ruska onuca to podważa, to jest to jego problem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-09-2025 19:48 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Wiem czyim mężem jest minister spraw zagranicznych RP i nie tworzę wobec tego teorii spiskowych.
>Należy do polskiego narodu
>"My Naród polski, wszyscy obywatele Rzeczypospolitej...."
>Anne Applebaum ma polskie obywatelstwo, należy do polskiego narodu
>Jeśli okrągła ruska onuca to podważa, to jest to jego problem

Dokładnie tak. Ty zdaje się rozumiesz co znaczy dawać odpór temu co kłamliwe, głupie czy niedorzeczne.
Mało tego zwróć uwagę, że dziś to już nowa forma walki w dobie tzw. wojny informacyjnej. Zalew teorii spiskowych, dezinformacji, fake newsy, deepfake, czy zwykła propaganda. A to wszystko mniej lub bardziej wpisane w rewizjonizm mocarstw rewizjonistycznych. Dochodzi do tego tzw. relatywizm.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>dawać odpór temu co kłamliwe, głupie czy niedorzeczne.

Są ludzie rozumujący z natury emocjonalnie i w bardzo krótkiej perspektywie, dominujący, konfliktowi, agresywni, którzy nie potrafią zbudować wieloletniego planu i nie są w stanie pojąć interesu, który będzie realizowany przez dziesięciolecia.

Moja polityka w odniesieniu do Rosjan byłaby zupełnie inna. Natychmiast poszedłbym z nimi na wojnę na Ukrainie ale jednocześnie rozwijalbym z nimi wymianę handlową, technologiczną i kulturalną. Natychmiast zniosłbym wizy dla rosyjskich cywilów i pozwolił im na pracę w Polsce domagając się tego samego. Zwiększyłbym liczbę bezpośrednich lotów i transportów kolejowych.

Padłoby trochę trupów i po miesiącu mielibyśmy na powrót pokój.

Najgorszym jest nie pójść na wojnę i jednocześnie budować mury.
To grozi wojną wieloletnią, którą zakończy użycie taktycznych bomb atomowych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-09-2025 09:22 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>dawać odpór temu co kłamliwe, głupie czy niedorzeczne.
>Są ludzie rozumujący z natury emocjonalnie i w bardzo krótkiej perspektywie, dominujący, konfliktowi, agresywni, którzy nie potrafią zbudować wieloletniego planu i nie są w stanie pojąć interesu, który będzie realizowany przez dziesięciolecia.

Zgoda są tacy ludzie.

>Moja polityka w odniesieniu do Rosjan byłaby zupełnie inna. Natychmiast poszedłbym z nimi na wojnę na Ukrainie ale jednocześnie rozwijalbym z nimi wymianę handlową, technologiczną i kulturalną. Natychmiast zniosłbym wizy dla rosyjskich cywilów i pozwolił im na pracę w Polsce domagając się tego samego. Zwiększyłbym liczbę bezpośrednich lotów i transportów kolejowych.

Cwany plan. Ale tak poważnie to co innego Polska a co innego Ukraina w mapach mentalnych Rosjan.

>Padłoby trochę trupów i po miesiącu mielibyśmy na powrót pokój.

Myślisz tak dlatego, że kierujesz się w swojej ocenie sytuacji głównie czynnikiem ekonomicznym.

>Najgorszym jest nie pójść na wojnę i jednocześnie budować mury.
>To grozi wojną wieloletnią, którą zakończy użycie taktycznych bomb atomowych.

W rosyjskiej doktrynie użycie broni jądrowej wchodzi w grę gdy zagrożenie jest egzystencjalne.
I teraz należy sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest dla nich Ukraina? Kiedy Rosjanie uznają, że zachodzi dla nich zagrożenie egzystencjalne? O tym m.in. moim zdaniem rozmawiał Trump z Putinem na Alasce.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>I teraz należy sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest dla nich Ukraina?

Obecnie wrogiem.

Anglojęzyczny prezydent Ukrainy silnie związany ze strukturami Zachodu rodzi zagrożenie dla spójności Rosji.

Jeżeli ideologie Zachodu zaczną wchodzić do Rosji przez Ukrainę Rosja zatonie w wewnętrznych konfliktach.

Rosjanie próbują zatopić zachodni rząd na Ukrainie a jak nie poradzą to będą budować mury, inaczej Rosji będzie groził rozpad.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Jeżeli ideologie Zachodu zaczną wchodzić do Rosji przez Ukrainę Rosja zatonie w wewnętrznych konfliktach.
>

Żydzi niemieccy i Niemcy pokonali cara Romanowa i stworzyli: ZSRR i Armię Czerwoną.
Żydzi: Jakob Schiff i Rothschildem, żeby osłabić Rosję, opłacili napaść Japończyków na Rosję.
Brytyjczycy i Francuzi wspierali cara Romanowa ale nie dali rady.

fr.wikipedia.org/wiki/Emprunt_russe

brytyjski konsul Bruce Lockhart opłacał zamachy na Żydów kierujących zamachem stanu w Rosji.

en.wikipedia.org/wiki/R._H._Bruce_Lockhart

Zamch stanu udał się Żydom jednak nie zdobyli Kremla.

A 1937 roku dokonano przejęcia ZSRR. Zamordowano 10 tysięcy funkcyjnych Żydów i 35 tysięcy oficerów Armii czerwonej. Do przejętego ZSRR broń zaczęli dostarczać Żydzi amerykańscy i brytyjscy.
Po wojnie skończył się sojusz Żydów amerykańskich i brytyjskich z Żydami sowieckimi.
Amerykański Żyd Bernard Baruch rozkazał opracować plan DROPSHOT.
Hamerlik, jak ZSRR, po przejęciu w 1937 roku, wyrwał się z łap Żydów amerykańskich i brytyjskich ??
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>I teraz należy sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest dla nich Ukraina?
>Obecnie wrogiem.

To nie ulega wątpliwości, ale patrząc szerzej jest buforem, nad którym kontrola zabezpiecza ich obszar rdzeniowy państwa. Nie wiem czy Zbigniew Brzeziński miał rację czy nie twierdząc, że bez Ukrainy Rosja nie odbuduje swojej pozycji, ale wiem, że dla nas Polaków Ukraina powinna być państwem, w którym na jej zachodnich granicach nie stacjonują rosyjscy żołnierze.

>Anglojęzyczny prezydent Ukrainy silnie związany ze strukturami Zachodu rodzi zagrożenie dla spójności Rosji.

Dalece przeceniasz wpływ i możliwości zarówno prezydenta Ukrainy jaki i ukraińskiej armii. Tutaj chodzi o nieutracenie większej niż do tej pory przestrzeni. Najpierw padł Krym, potem obszary w Donbasie. A teraz spójrz na mapę ile terytorium Ukrainy jest pod kontrolą Rosjan. Mówi się, że Rosjanie chcą dojść do Dniepru. Temu Ukraińcy muszą skutecznie zapobiec, a my musimy ich w tym spierać.

>Jeżeli ideologie Zachodu zaczną wchodzić do Rosji przez Ukrainę Rosja zatonie w wewnętrznych konfliktach.

Rosja może obalić swój system sama, co już w przeszłości miało miejsce. Inni już wielokrotnie próbowali, a mimo to Moskwa stoi o własnych nogach. Rosyjskie społeczeństwo ma zupełnie inną od zachodniego percepcję.

>Rosjanie próbują zatopić zachodni rząd na Ukrainie a jak nie poradzą to będą budować mury, inaczej Rosji będzie groził rozpad.

Modna w niektórych kręgach opiniotwórczych teza. Ja jej nie podzielam. Tak samo jak nie podzielam zdania, że Wielka Brytania dziś już nic lub niewiele w świecie znaczy. Moim zdaniem możliwe jest zastąpienie Putina, by zrobić kolejny reset, nowe otwarcie. Bo na horyzoncie są Chiny.
Thoter (6650 punktów)
>Ukraińcy muszą skutecznie zapobiec, a my musimy ich w tym spierać.
>
W interesie narodu polskiego nie jest wspieranie potomków katów naszych przodków.
W interesie polskich rolników nie jest wspieranie rolnictwa banderowców i każdego,
z którym musimy konkurować.
W moim interesie nie jest ponosić koszty anglosaskich proxy wojen.
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Ukraińcy muszą skutecznie zapobiec, a my musimy ich w tym spierać.
>>
>W interesie narodu polskiego nie jest wspieranie potomków katów naszych przodków.
>W interesie polskich rolników nie jest wspieranie rolnictwa banderowców i każdego,
>z którym musimy konkurować.

Cóż to za "romantyzm"? Machiavellego poczytaj. Interes mamy w tym taki, by mieć większy a nie mniejszy wpływ polityczny na bufor między nami a Rosjanami. Oczywiście stosunki z Ukrainą muszą mieć charakter transakcyjny. Nie możemy popełniać tych samych błędów i liczyć na wdzięczność. Ona w polityce nie występuje, generalnie, a jeśli już to jest instrumentem szerszego spektrum.

>W moim interesie nie jest ponosić koszty anglosaskich proxy wojen.

Ta wojna jest zdecydowanie czymś więcej, niż anglosaską proxy wojną. Zderza się tu kilka imperializmów, a ten rosyjski zdecydował się pierwszy wystrzelić rakiety.
Znam stanowisko Rosji i jej punkt widzenia, tak samo jak znam Twój do tego stosunek, tak samo znam obiektywny punkt widzenia tej sytuacji. Ale co mnie jako Polaka obchodzi globalna równowaga sił skoro mogę się przyłożyć do ograniczenia zasięgu mocarstwa, które nie jest naszym stronnikiem? Przynajmniej na dziś.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>To nie ulega wątpliwości, ale patrząc szerzej jest buforem

Dla Ciebie buforem, dla Ruskich pełzającym zagrożeniem.

>Dalece przeceniasz wpływ i możliwości zarówno prezydenta Ukrainy jaki i ukraińskiej armii.

Nie mam w ogóle na myśli armii a wyłącznie idee i mieszanie w głowach. Zachodnia Ukraina zagraża spójności ideowej Rosji.

>my musimy ich w tym spierać.

Tak, idąc natychmiast na wojnę a nie dostarczając broń i uruchamiając natychmiast na full handel z Rosją i otwierając granicę dla rosyjskich cywilów.

Maksymalne otwarcie gospodarcze i kulturalne na Rosjan z jednoczesną osobistą walką na polu bitwy. Otwarta agresja ale też maksymalna przychylność dla tych, którzy nie walczą.

>Rosja może obalić swój system sama, co już w przeszłości miało miejsce. Inni już wielokrotnie próbowali, a mimo to Moskwa stoi o własnych nogach. Rosyjskie społeczeństwo ma zupełnie inną od zachodniego percepcję.

No widać i zachodnia Ukraina to wróg u bram.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>To nie ulega wątpliwości, ale patrząc szerzej jest buforem
>Dla Ciebie buforem, dla Ruskich pełzającym zagrożeniem.

Dla Rosji również jest to bufor. Mocarstwa kontynentalne zawsze dążą do obudowania swojego rdzenia państwowego jak największym terytorium wokół siebie. W ten sposób odpychają od swojego centrum siły mocarstw morskich, które wbite są w wybrzeża kontynentów.

>>Dalece przeceniasz wpływ i możliwości zarówno prezydenta Ukrainy jaki i ukraińskiej armii.
>Nie mam w ogóle na myśli armii a wyłącznie idee i mieszanie w głowach. Zachodnia Ukraina zagraża spójności ideowej Rosji.

Rosji ideowo nic nie grozi, bo Rosja jest heremtyczna ideowo. Dokładnie tak samo jak Chiny.

>>my musimy ich w tym spierać.
>Tak, idąc natychmiast na wojnę a nie dostarczając broń i uruchamiając natychmiast na full handel z Rosją i otwierając granicę dla rosyjskich cywilów.
>Maksymalne otwarcie gospodarcze i kulturalne na Rosjan z jednoczesną osobistą walką na polu bitwy. Otwarta agresja ale też maksymalna przychylność dla tych, którzy nie walczą.

Bywa i tak, że walczący nie zawsze zamykają wszystkie kanały łączności między sobą, ale Ty tu przeceniasz wpływ czynnika ekonomicznego.

>>Rosja może obalić swój system sama, co już w przeszłości miało miejsce. Inni już wielokrotnie próbowali, a mimo to Moskwa stoi o własnych nogach. Rosyjskie społeczeństwo ma zupełnie inną od zachodniego percepcję.
>No widać i zachodnia Ukraina to wróg u bram.

Zmilitaryzowany banderyzm to problem nie tylko dla Rosji. Niezależnie od tego jak ta wojna się skończy, a jestem zwolennikiem wspierania Ukrainy, bo uważam że przyszłość jest ważniejsza niż przeszłość, to banderyzm będzie problemem również dla Polski, jak i UE, po wojnie.
27-09-2025 11:28 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Dla Ciebie buforem, dla Ruskich pełzającym zagrożeniem.
>Dla Rosji również jest to bufor.

Dla Rosji Ukraina będzie buforem dzielącym Rosjan od sprzecznej kultury Zachodu jeśli na Ukrainie będzie wschodnio-zachodni rząd.

Zachodni rząd na Ukrainie jest Zachodem u bram.

Rosja właśnie traci "wschodnią duszę" Ukrainy, która w rozumieniu Rosjan sprzedała się "diabłu" i teraz Ukraina z "diabłem" zaczną knuć jak zniszczyć Rosję.

Jak to działa?

Zaciągasz ludzi innego narodu do siebie transformujesz ich psychikę a potem odsylasz z powrotem, żeby rozsiewali nowe, sprzeczne memy wśród innych. To jak rozwój choroby.

Ti właśnie w tym celu Rzymianie porywali dzieci przywódców plemion na "wychowanie" i też z tego powodu były przeprowadzane deportacje.

Dla rozsinia kultury.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-09-2025 13:05 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Dla Rosji Ukraina będzie buforem dzielącym Rosjan od sprzecznej kultury Zachodu jeśli na Ukrainie będzie wschodnio-zachodni rząd.
>Zachodni rząd na Ukrainie jest Zachodem u bram.
>

Żyd Zelenski jest agentem CIA, którym sterują Żydzi amerykańscy.
Kultura europejska skończyła się w chwili, gdy Brytyjczycy i Francuzi z pomocą Żydów amerykańskich wymordowali Żydów niemieckich.
Atak na symbiozę Żydów i Niemców nastąpił 8 kwietnia 1904 roku. W tym dniu Brytyjczycy i Francuzi zawarli ENTENTE CORDIALE.
Europa straciła źródła taniej energii i tanich surowców. Amerykańska demokracja wytrzebiła europejską inteligencję. Europa stała się siedliskiem roboli, którzy już są wypierani przez roboty. W tym marazmie Amerykanie mają bazy wojskowe, których utrzymanie kosztuje miliardy.

www.youtube.com/watch?v=hsl8z1cbZ2s

Pilne: Pentagon zwołuje 800 generałów! Na co szykuje się USA? Rosja i Iran uruchomią Atom!


www.unian.(*)ronu-na-2026-rik-13130916.html

Obecnie Ukraina wydaje na wojnę 172 miliony dolarów dziennie.

Daje to prawie 63 mld dolarów rocznie.

Hamerlik, nie ma ukraińskiego rządu i nie ma polskiego rządu.
Rządzą agentury szkolone i kierowane przez CIA.



27-09-2025 14:00 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>Dla Rosji Ukraina będzie buforem dzielącym Rosjan od sprzecznej kultury Zachodu jeśli na Ukrainie będzie wschodnio-zachodni rząd.

Jest buforem, a nie że będzie jeśli coś tam.

>Zachodni rząd na Ukrainie jest Zachodem u bram.
>Rosja właśnie traci "wschodnią duszę" Ukrainy, która w rozumieniu Rosjan sprzedała się "diabłu" i teraz Ukraina z "diabłem" zaczną knuć jak zniszczyć Rosję.

Rosja jest hermetyczna, no i posiada największy arsenał jądrowy.

>Jak to działa?
>Zaciągasz ludzi innego narodu do siebie transformujesz ich psychikę a potem odsylasz z powrotem, żeby rozsiewali nowe, sprzeczne memy wśród innych. To jak rozwój choroby.

Mamy zachodniocentryczne spojrzenie. Chiny, Indie czy Brazylia i tzw. globalne południe zupełnie inaczej oceniają np wojnę na Ukrainie.

>Ti właśnie w tym celu Rzymianie porywali dzieci przywódców plemion na "wychowanie" i też z tego powodu były przeprowadzane deportacje.
>Dla rozsinia kultury.

Tak było i bywa nadal, to prawda.
Poza tym istnieje coś takiego jak dywersja ideologiczna, albo zarządzanie refleksyjne.

pl.wikipedia.org/wiki/Dywersja
Dywersja polityczna (dywersja ideologiczna) (podburzanie ang. subversion) - zespół wypracowanych naukowo form i metod w przestrzeni ideologicznego oddziaływania (działania psychologiczne, operacje psychologiczne, wojna psychologiczna), kultury i propagandy dla spowodowania określonej atmosfery w społeczeństwie przez manipulację, dezinformację, a przez to podważenie wiary w dotychczasowy dorobek i program polityczny państwa. Ma znaczący wpływ na niszczenie morale żołnierza, patriotyzmu społeczeństwa.

cejsh.icm.(*)3e-2942-46ce-9e19-af8e970c6f7a
Opracowanie dotyczy genezy, teorii oraz zastosowania koncepcji zarządzania refleksyjnego. Określenie to oznacza proces polegający na przekazaniu przeciwnikowi w sposób dla niego niedostrzegalny przesłanek służących jako logiczne podstawy do podejmowania decyzji skutkujących zachowaniem korzystnym dla inicjatora. Według autora artykułu rosyjskie operacje informacyjno-psychologiczne w znacznej części bazują na paradygmacie zarządzania refleksyjnego przez pośrednie sterowanie przeciwnikiem wywierane działaniem na jego świadomość i wolę, którego twórcą był rosyjski uczony Władimir Lefewr. Termin z a r z ą d z a n i e r e f l e k s y j n e (sterowanie obrazami świata, człowieka itd.) odniósł do szeroko rozumianych podstępnych i iluzorycznych działań: prowokacji, intrygi, kamuflażu itp. W ciągu 40 lat teoria Władimira Lefewra była ciągle doskonalona, stając się obiektem badań teoretyków walki informacyjnej wywodzących się z armii lub cywilnych służb specjalnych. We współczesnej Rosji teoria zarządzania refleksyjnego znajduje także szerokie zastosowanie nie tylko w kwestiach związanych z konfliktami i bezpieczeństwem informacyjnym, lecz także w wielu naukach społecznych.

I polecam to;
www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak&t=33s
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>We współczesnej Rosji teoria zarządzania refleksyjnego znajduje także szerokie zastosowanie nie tylko w kwestiach związanych z konfliktami i bezpieczeństwem informacyjnym, lecz także w wielu naukach społecznych.

Nie to co hollywoodzkie produkcje filmowe współfinansowane przez amerykańską armię pokazujące walkę samotnych bohaterów amerykańskich na terenie Azji w obronie zwykłych Azjatów przez ich własnymi rządami.

Pewnie zauważyłeś, że ludzie, którymi samotnie walczą Amerykanie nigdy nie mają imion, nazwisk ani żadnej historii?

Są jakby czystym złem, które nagle zjawiło się nie wiadomo skąd.

Przeciw takiemu złu warto wziąć kredyt u Amerykanów na zakup amerykańskiej broni wyprodukowanej przez imigrantów ekonomicznych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
27-09-2025 19:47 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>We współczesnej Rosji teoria zarządzania refleksyjnego znajduje także szerokie zastosowanie nie tylko w kwestiach związanych z konfliktami i bezpieczeństwem informacyjnym, lecz także w wielu naukach społecznych.
>Nie to co hollywoodzkie produkcje filmowe współfinansowane przez amerykańską armię pokazujące walkę samotnych bohaterów amerykańskich na terenie Azji w obronie zwykłych Azjatów przez ich własnymi rządami.

W żadnym razie nie neguję istnienia amerykańskiego imperializmu.

>Pewnie zauważyłeś, że ludzie, którymi samotnie walczą Amerykanie nigdy nie mają imion, nazwisk ani żadnej historii?

Nie rozumiem.

>Są jakby czystym złem, które nagle zjawiło się nie wiadomo skąd.
>Przeciw takiemu złu warto wziąć kredyt u Amerykanów na zakup amerykańskiej broni wyprodukowanej przez imigrantów ekonomicznych.

Prawda jest taka, że jak analizujesz świat to królowie są nadzy. Nie mam złudzeń, że w środowisku międzynarodowym rządzi prawo siły. Mocarstwa i ich interesy. Z drugiej strony są wartości. I one też odgrywają pewną rolę. Więc takie nazywanie rzeczy dobrymi lub złymi ma swoje uzasadnienie.
Czy nazizm był zły? Wszyscy, poza patologią, nie mają problemów z odpowiedzią, że tak.

Ps. Obejrzałeś zamieszczony przeze mnie materiał? Jeśli tak to proszę Cię o jakiś komentarz.
27-09-2025 20:28 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ps. Obejrzałeś zamieszczony przeze mnie materiał? Jeśli tak to proszę Cię o jakiś komentarz.

Mowa o wojnie kultur i o zachłanności kultur do panowania nad wszystkimi umysłami.

Mówiłem już kilkukrotnie o zachowanym memie, który próbuje opanować całą abstrakcję na wzór i podobieństwo zachłannego genu, który próbuje opanować fizyczność.

U podłoża różnych kultur istnieją odmienne memy, które możemy przestawiać jako odmienne systemy emocji.

Tym odmiennym memom towarzyszą nie tylko odmienne wartości, dążenia, wybory czy odmienne struktury społeczne ale także odmienne systemy pojęciowe.

Prawda na Zachodzie jest kłamstwem na Wschodzie i prawda na Wschodzie kłamstwem na Zachodzie.

Odmiennym memom towarzyszą różne pojęcia dobra, prawdy i sprawiedliwości.

Film, który pokazujesz mówi o działalności misyjnej, o zarażaniu innych umysłów własną kultura.

Na pewno znasz zjawisko asymilacji w obcej kulturze, transformacji umysłowej o charakterze zmiany osobowościowej.

Takie zamiany zachodzą również w działalności misyjnej.

Wysyłanie do obcych misjonarzy, którzy mają za zadanie szczepić swoją kulturę jest zjawiskiem odwiecznym, obecnym bardzo widocznie w islamie i w chrześcijaństwie.

To samo co dotyczy religii to dorywczy także ideologii państwowej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Ps. Obejrzałeś zamieszczony przeze mnie materiał? Jeśli tak to proszę Cię o jakiś komentarz.
>Mowa o wojnie kultur i o zachłanności kultur do panowania nad wszystkimi umysłami.

Jaką wg Ciebie kulturę proponuje tam inicjator dywersji w zamian za zniszczenie/obezwładnienie docelowej?

>Mówiłem już kilkukrotnie o zachowanym memie, który próbuje opanować całą abstrakcję na wzór i podobieństwo zachłannego genu, który próbuje opanować fizyczność.

Nie rozumiem.

>U podłoża różnych kultur istnieją odmienne memy, które możemy przestawiać jako odmienne systemy emocji.
>Tym odmiennym memom towarzyszą nie tylko odmienne wartości, dążenia, wybory czy odmienne struktury społeczne ale także odmienne systemy pojęciowe.

Różnice to fakt, ale istnieją przecież wspólne mianowniki.

>Prawda na Zachodzie jest kłamstwem na Wschodzie i prawda na Wschodzie kłamstwem na Zachodzie.

Jakieś przykłady?

>Film, który pokazujesz mówi o działalności misyjnej, o zarażaniu innych umysłów własną kultura.

Ponawiam pytanie. Co w zamian oferuje inicjator?

>Wysyłanie do obcych misjonarzy, którzy mają za zadanie szczepić swoją kulturę jest zjawiskiem odwiecznym, obecnym bardzo widocznie w islamie i w chrześcijaństwie.
>To samo co dotyczy religii to dorywczy także ideologii państwowej.

Tu sporu nie ma, dzieje się też tak jak piszesz.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ponawiam pytanie. Co w zamian oferuje inicjator?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, co już panuje w twoim umyśle, co już się w nim rozwinęło.

To co w nim panuje zdeterminuje twoją wizję świata i to co uznasz za prawdziwe, sensowne i dobre a co za fałszywe, absurdalne i złe.

Widać nawet przez światłowód, że masz umysł zainfekowany już kulturą Zachodu więc z automatu będziesz odrzucał kulturę Wschodu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
28-09-2025 18:04 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Widać nawet przez światłowód, że masz umysł zainfekowany już kulturą Zachodu

w takiej kulturze się "wypełniał" tym co było dostepne

>więc z automatu będziesz odrzucał kulturę Wschodu.
jako "wypełniony", nie ma tam więcej miejsca, inaczej straciłby integralność, spoistość

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
28-09-2025 21:24 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Widać nawet przez światłowód, że masz umysł zainfekowany już kulturą Zachodu
>
>w takiej kulturze się "wypełniał" tym co było dostepne

Cóż to za obgadywanie? Ładnie to tak?

>>więc z automatu będziesz odrzucał kulturę Wschodu.
> jako "wypełniony", nie ma tam więcej miejsca, inaczej straciłby integralność, spoistość

I co jeszcze?

A Ty okrągły co rozumiesz przez "kulturę wschodu"? Cóż to jest za twór?
28-09-2025 20:08 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Ponawiam pytanie. Co w zamian oferuje inicjator?
>Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, co już panuje w twoim umyśle, co już się w nim rozwinęło.

Oszałamiające.
Pytanie zdaje się jasne i proste. Potrafisz odpowiedzieć? Bo wg mnie inicjator za cel ma obezwładnić i kontrolować, ale już nie nadawać treści.

>To co w nim panuje zdeterminuje twoją wizję świata i to co uznasz za prawdziwe, sensowne i dobre a co za fałszywe, absurdalne i złe.

Tam jest mowa m.in. o demoralizacji, atomizacji. Działania tego rodzaju oparte są o nihilizm.

>Widać nawet przez światłowód, że masz umysł zainfekowany już kulturą Zachodu więc z automatu będziesz odrzucał kulturę Wschodu.

Co rozumiesz przez kulturę zachodu, i czym jest kultura wschodu?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Oszałamiające.
>Pytanie zdaje się jasne i proste. Potrafisz odpowiedzieć? Bo wg mnie inicjator za cel ma obezwładnić i kontrolować, ale już nie nadawać treści.

Wg mnie niestety też.

Wschód nie ma atrakcyjnej recepty na życie.

Mam wrażenie, że wszystkie osiągnięcia wschodu okupione są ludzkim życiem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>
>Wschód nie ma atrakcyjnej recepty na życie.
>

Uważasz, że Chińczycy mają złą receptę na życie ??
Zauważ, że Żydzi zostali wymordowali przez to, że byli prekursorami tego, czego dokonali Chińczycy. Architektem Komunistycznej Partii Chin był Żyd Wojtinski.

pl.wikipedia.org/wiki/Grigorij_Wojtinski

Uważasz, że Żydzi są głupi ???
29-09-2025 16:32 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Pytanie zdaje się jasne i proste. Potrafisz odpowiedzieć? Bo wg mnie inicjator za cel ma obezwładnić i kontrolować, ale już nie nadawać treści.
>Wg mnie niestety też.

A zgadzasz się z konkluzją, którą zaprezentował autor wykładu?

>Wschód nie ma atrakcyjnej recepty na życie.
>Mam wrażenie, że wszystkie osiągnięcia wschodu okupione są ludzkim życiem.

Spójrz na bogactwo ich kultur.
Pod każdą szerokością geograficzną postęp niesie ofiary. Poświęcenie wpisane jest w nasze przeznaczenie. Choć fakt, że to co azjatyckie to też "despotia".
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Spójrz na bogactwo ich kultur.

Spójrz na bogactwo kultur zwierząt innych gatunków.

Różnorodność nie jest równoznaczna ze skutecznością.

Szczęśliwe życie można teoretycznie wieść na pustyni gdzie całą swoją energię życiową przeznaczasz na przetrwanie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
30-09-2025 08:37 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Spójrz na bogactwo ich kultur.
>Spójrz na bogactwo kultur zwierząt innych gatunków.
>Różnorodność nie jest równoznaczna ze skutecznością.
>Szczęśliwe życie można teoretycznie wieść na pustyni gdzie całą swoją energię życiową przeznaczasz na przetrwanie.

Zgadzasz się z konkluzją, którą zaprezentował autor wykładu?

W Azji natomiast z jednej strony mamy "despotyzm", na ile dziś aktualny to inna sprawa, a z drugiej strony mamy np głębokie poszanowanie dla życia np Buddyzm.
Nie można przejść obojętnie wobec tego, że bogactwo kultur azjatyckich wytworzyło niejako ośrodki cywilizacyjne. Chiny, Indie czy np Persja. Stara mądrość. Moim zdaniem Indiom należy się miejsce wśród stałych członków RB ONZ.
Co masz na myśli pisząc, że: Różnorodność nie jest równoznaczna ze skutecznością?
O jaką skuteczność Ci chodzi?
30-09-2025 08:41 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
> Poświęcenie wpisane jest w nasze przeznaczenie.

t.me/novynylive/168917

Ukraina chce zakończyć wojnę do końca 2025 roku i jest gotowa na wszelkie negocjacje - poinformowała.
dziennikarka News.LIVE Halyna Ostapovets, która poinformowała, że ​​minister spraw zagranicznych Ukrainy oświadczył to na Warsaw Security Forum.


Na spotkaniu przywódców NATO w Warszawie ukraiński minister spraw zagranicznych Andrij Sibiha zaszokował wszystkich zgromadzonych wojowniczych eurokratów, otwarcie deklarując, że Ukraina chce zawrzeć pokój do końca tego roku i jest gotowa na wszelkie negocjacje dyplomatyczne, aby osiągnąć ten cel.
Wczoraj, szkolony przez CIA i MI6, Andrij Sibiha ogłosił kapitulację banderowskiego reżimu.
Kto ma negocjować w imieniu poświęconego narodu ukraińskiego warunki kapitulacji ??
Gdyby jeszcze rok Anglosasi używali ukraińskiego mięsa armatniego to Ukrainę czekałoby debellatio. Teraz przyszła kolej na nas i Rumunów. Zostaniemy poświęceni w imperilanych interesach Żydów amerykańskich i brytyjskich.
30-09-2025 09:16 
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>> Poświęcenie wpisane jest w nasze przeznaczenie.
>t.me/novynylive/168917
>Ukraina chce zakończyć wojnę do końca 2025 roku i jest gotowa na wszelkie negocjacje - poinformowała.
>dziennikarka News.LIVE Halyna Ostapovets, która poinformowała, że ​​minister spraw zagranicznych Ukrainy oświadczył to na Warsaw Security Forum.

>Na spotkaniu przywódców NATO w Warszawie ukraiński minister spraw zagranicznych Andrij Sibiha zaszokował wszystkich zgromadzonych wojowniczych eurokratów, otwarcie deklarując, że Ukraina chce zawrzeć pokój do końca tego roku i jest gotowa na wszelkie negocjacje dyplomatyczne, aby osiągnąć ten cel.

Co to znaczy: wszelkie negocjacje dyplomatyczne?

>Wczoraj, szkolony przez CIA i MI6, Andrij Sibiha ogłosił kapitulację banderowskiego reżimu.
>Kto ma negocjować w imieniu poświęconego narodu ukraińskiego warunki kapitulacji ??
>Gdyby jeszcze rok Anglosasi używali ukraińskiego mięsa armatniego to Ukrainę czekałoby debellatio.

Nie wiem. Moim zdaniem wyciągasz zbyt daleko idące wnioski.

>Teraz przyszła kolej na nas i Rumunów. Zostaniemy poświęceni w imperilanych interesach Żydów amerykańskich i brytyjskich.

Co masz na myśli, że kolej na nas i Rumunów?

Nie możemy zapominać, że Rosja też prowadzi swoje imperialne interesy.
Czyj imperializm w odniesieniu do naszego regionu zbieżny jest z naszym interesem politycznym?
Thoter (6650 punktów)

>Czyj imperializm w odniesieniu do naszego regionu zbieżny jest z naszym interesem politycznym?
>

pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Abraham

Roman Józef Abraham (ur. 28 lutego 1891 we Lwowie, zm. 26 sierpnia 1976 w Warszawie) - generał brygady Wojska Polskiego, działacz niepodległościowy, kawaler Orderu Virtuti Militari.
żołnierze por. Abrahama uderzyli na sklep jubilerski Zippera, znajdujący się w kamienicy na rogu Rynku i ul. Szewskiej. Atak na sklep Zippera stał się idealnym detonatorem pogromu dokonanego na ludności żydowskiej dla gromadzących się na Rynku lwowian.


To było 22 listopada 1918 roku. W dniu tym, nie była to niedziela, funkcjonariusze Watykanu spędzili swoich wiernych do kościołów i obchodzono uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
Ten element imperializmu watykańskiego zastał wprowadzony w całym Kościele później encykliką Quas Primas. Było to 11 grudnia 1925.
Roman Abraham był agentem imperializmu angielskiego.
Ludność Lwowa znalazła się w szponach dwóch imperializmów, które wyczuły zagrożenie ze strony komunizmu Żydów niemieckich.
Funkcjonariusze Watykanu oprawili szare komórki Lwowianom a agent brytyjski Roman Abraham poprowadził ich na Żydów, za co dostał Order Virtuti Militari.
Dziisaj sytuację mamy identyczną. Imperilizm Żydów amerykańskich i imperializm Watykanu wyczuł zagrożenie ze strony Chin i Rosji. naszych dziadków otumaniono nienawiścią i napuszczono na Żydów. Dzisiaj mamy identyczną sytuację. Stworzono skurwys...two i napuszczono je na Rosję i Chińczyków.
Z takimi istotami nie ma co dyskutować o ich interesach i ich przyszłości. To się nadaje tylko na nawóz.
30-09-2025 17:56 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Czyj imperializm w odniesieniu do naszego regionu zbieżny jest z naszym interesem politycznym?
>>
>pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Abraham
>Roman Józef Abraham (ur. 28 lutego 1891 we Lwowie, zm. 26 sierpnia 1976 w Warszawie) - generał brygady Wojska Polskiego, działacz niepodległościowy, kawaler Orderu Virtuti Militari.
> żołnierze por. Abrahama uderzyli na sklep jubilerski Zippera, znajdujący się w kamienicy na rogu Rynku i ul. Szewskiej. Atak na sklep Zippera stał się idealnym detonatorem pogromu dokonanego na ludności żydowskiej dla gromadzących się na Rynku lwowian.


>To było 22 listopada 1918 roku. W dniu tym, nie była to niedziela, funkcjonariusze Watykanu spędzili swoich wiernych do kościołów i obchodzono uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
>Ten element imperializmu watykańskiego zastał wprowadzony w całym Kościele później encykliką Quas Primas. Było to 11 grudnia 1925.
>Roman Abraham był agentem imperializmu angielskiego.
>Ludność Lwowa znalazła się w szponach dwóch imperializmów, które wyczuły zagrożenie ze strony komunizmu Żydów niemieckich.
>Funkcjonariusze Watykanu oprawili szare komórki Lwowianom a agent brytyjski Roman Abraham poprowadził ich na Żydów, za co dostał Order Virtuti Militari.

Przyjmując Twoją optykę, to w obliczu zderzenia imperializmów jaki wpływ na ew. przebieg zdarzeń mogła mieć Polska wybierając sojusz z Niemcami?
Idąc tym tropem, i biorąc pod uwagę siłę żywą jaką dysponowały mocarstwa, to Polska wcale nie musiała pełnić roli języczka u wagi. Wiem, że tu chodzi o geografię, ale czy przy możliwościach jakimi dysponują więksi od nas, nie mogli potraktować Polski jako ronda, które można objechać i lądem i morzem?
Wydaje się, że przy odpowiedniej determinacji i konsekwencji połączenie między Niemcami a ZSRR mogłoby zostać zrealizowane z pominięciem Polski. Wobec tego wydaje się, że zabrakło czegoś więcej niż tylko przychylności Polski dla projektu komunistycznej Europy.

>Dziisaj sytuację mamy identyczną. Imperilizm Żydów amerykańskich i imperializm Watykanu wyczuł zagrożenie ze strony Chin i Rosji. naszych dziadków otumaniono nienawiścią i napuszczono na Żydów. Dzisiaj mamy identyczną sytuację. Stworzono skurwys...two i napuszczono je na Rosję i Chińczyków.

Siłą rzeczy jesteś po stronie mocarstw kontynentalnych. Razi Cię jedynie imperializm "morza". W tym wszystkim chodzi o dobre wybory strategiczne. O nadawanie sobie kierunków. O zysk, przede wszystkim ten dotyczący bezpieczeństwa i dobrobytu.
Jak wychodzi porównanie modernizacji PRL-u z III RP, albo Polskę pod zaborami z tym co było wcześniej i później w II RP?
Masz ambicje redefiniować, więc nie uchylaj się od odpowiedzi na pytania, które sam prowokujesz.

>Z takimi istotami nie ma co dyskutować o ich interesach i ich przyszłości. To się nadaje tylko na nawóz.

No takim podejściem na pewno nikogo nie przekonasz. Pytałem Cię też o Twoją ocenę nazizmu. Jak wg Ciebie należy go oceniać?
Thoter (6650 punktów)
> Pytałem Cię też o Twoją ocenę nazizmu. Jak wg Ciebie należy go oceniać?

Amerykański Żyd Bernard Baruch jak instalował Niemcom nazizm to nazizm był very good.
Amerykańskiemu finansiście, któremu zlecono opracowanie finansowych fundamentów dla planowanej III Rzeszy i Wehrmachtu w 1925 roku przyznano pokojową nagrodę Nobla. Amerykanie nawet przysłali do Niemiec swojego najlepszego speca od propagandy, który nazywał się Ivy Ledbetter Lee. Baruch wysłał do Niemiec kolegę swojego sekretarza, który nazywał się Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl.
To jemu PODSTAWIONO Hitlera. Żydzi niemieccy i Niemcy rozszyfrowali plan amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha. Celem Barucha było wywalczenie hegemonii. Koszty wywalczenia hegemonii miał pokryć FED. Żeby to osiągnąć Baruch musiał wszystkich swoich przeciwników doprowadzić do wojny. Europa przegrała swoją przyszłość już w 1937 roku. W tym roku z ZSRR dokonano ludobójstwa, którego inspiratorzy i ich intencje są ukrywane. Od tego czasu zaczęto mordować Żydów w odwecie za to zrobili w ZSRR w 1937 roku. W XX wieku Żydów nie mordowano dlatego, że byli Żydami. Pierwsze ataki na Żydów miały zapobiec rosnącej potędze komunizmu Żydów niemieckich. Rok 1937 odwrócił sytuację. Żydów zaczęto mordować za to, że zdradzili Żydów niemieckich i Niemców.
Rozumiesz to ????
01-10-2025 08:22 
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>> Pytałem Cię też o Twoją ocenę nazizmu. Jak wg Ciebie należy go oceniać?
>Amerykański Żyd Bernard Baruch jak instalował Niemcom nazizm to nazizm był very good.
>Amerykańskiemu finansiście, któremu zlecono opracowanie finansowych fundamentów dla planowanej III Rzeszy i Wehrmachtu w 1925 roku przyznano pokojową nagrodę Nobla. Amerykanie nawet przysłali do Niemiec swojego najlepszego speca od propagandy, który nazywał się Ivy Ledbetter Lee. Baruch wysłał do Niemiec kolegę swojego sekretarza, który nazywał się Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl.
>To jemu PODSTAWIONO Hitlera. Żydzi niemieccy i Niemcy rozszyfrowali plan amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha. Celem Barucha było wywalczenie hegemonii. Koszty wywalczenia hegemonii miał pokryć FED. Żeby to osiągnąć Baruch musiał wszystkich swoich przeciwników doprowadzić do wojny. Europa przegrała swoją przyszłość już w 1937 roku. W tym roku z ZSRR dokonano ludobójstwa, którego inspiratorzy i ich intencje są ukrywane. Od tego czasu zaczęto mordować Żydów w odwecie za to zrobili w ZSRR w 1937 roku. W XX wieku Żydów nie mordowano dlatego, że byli Żydami. Pierwsze ataki na Żydów miały zapobiec rosnącej potędze komunizmu Żydów niemieckich. Rok 1937 odwrócił sytuację. Żydów zaczęto mordować za to, że zdradzili Żydów niemieckich i Niemców.
>Rozumiesz to ????

Rozumiem.
Czyli oceniasz nazizm źle, bo służył do mordowania, które było celem samym w sobie. Mówię o celach nazizmu.
Z tego co piszesz wynika też, że naziści zostali przejęci z łap amerykańskiego imperializmu przez Żydów niemieckich i Niemców. Wobec tego powstają kolejne pytania.
Co wspólnego ze zdradzeniem Żydów niemieckich i Niemców miało miliony ofiar poległych w obozach zagłady?
Chodzi o mordowanie dla przykładu?
Co wobec tego upoważnia Cię do twierdzenia, że w Norymberdze sądzono porządnych ludzi?
Weź mi to wytłumacz, bo mnie się wydaje, że z tego co piszesz to wina za mordy spada również i na nich, więc również i oni byli winni.
Cały problem polega na skali i sposobie dokonywania tego mordu. I nie ginęli jedynie Żydzi.
Thoter (6650 punktów)
> Mówię o celach nazizmu.
>
Nazizm nie miał celów. Nazizm to narzędzie a narzędzie nie może mieć celów.
Wyobraź sobie taką sytuację, że Żydzi amerykańscy zrzucają bomby atomowe na Chiny, łapią Xi Jinpinga i robią mu proces. Sędzią jest Żyd, prokuratorem jest Żyd, relację z proesu pisze Żyd.
Za podważanie "faktów" grożą kary. Prawda jest taka, że to: Baruch, Brytyjczycy i Watykan za wszystkim stoją. Żydów komunistów i komunistów nie Żydów opluto i zamordowano. Do tego dopisano fałszywą historię i zamordowano tych co znali prawdę.
Za chwilę będziemy mieć setną rocznicę wypowiedzenia wojny komunizmowi przez Watykan.
Quas Primas - encyklika promulgowana przez Piusa XI 11 grudnia 1925, ustanawiająca Święto Chrystusa Króla. To Watykański król miał rządzić światem a nie komunizm Żydów niemieckich.

pl.wikipedia.org/wiki/Pius_XI

Pius XI (łac. Pius PP. XI; właśc. Ambrogio Damiano Achille Ratti; ur. 31 maja 1857 w Desio, zm. 10 lutego 1939 w Watykanie[1]) - włoski duchowny rzymskokatolicki, 259. papież w okresie od 6 lutego 1922 do 10 lutego 1939[2] i 1. Suweren Państwa Watykańskiego od 7 czerwca 1929 do 10 lutego 1939.(...)
25 kwietnia 1918 został mianowany przez papieża Benedykta XV wizytatorem apostolskim w Polsce i na Litwie.(...)
Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918, został 3 czerwca 1919 mianowany arcybiskupem tytularnym Nafpaktos, a trzy dni później - nuncjuszem apostolskim w Polsce.(...)
Podczas pobytu w Polsce wizytatora apostolskiego Achille Rattiego doszło do konfliktu pomiędzy nim a ówczesnym biskupem krakowskim Adamem Sapiehą, który - w czasie pierwszego powojennego zjazdu polskich biskupów w Gnieźnie (26-30 sierpnia 1919) - poprosił Achille Rattiego o opuszczenie sali obrad, argumentując, iż "Kościół polski chce rozstrzygać swoje sprawy bez wpływów zewnętrznych".


W tej "nipodlegełj" Polsce, ustanowionej rozkazem amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha, natychmiast zjawili się Brytyjczycy, Francuzi i funkcjonariusz Watykanu. Brytyjczycy i Francuzi zjawili się jako tzw. misja międzysojusznicza do Polski. Brytyjczycy sterowali "polskim" MSZ a francuscy generałowie szkolili polskie mięso armatnie. Funkcjonariusze Watykanu oprawiali szare komórki naszym przodkom wizją, że tylko ich Chrystus może zostać królem całej ludzkości.
Wszystko to po to, żeby Żydom niemieckim nie udało się stworzyć potężnej komunistycznej Europy.
Żydów tych wymordowano i nikt po nich nie płacze, nawet Żydzi. Dlaczego ???
01-10-2025 15:01 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>> Mówię o celach nazizmu.
>>
>Nazizm nie miał celów. Nazizm to narzędzie a narzędzie nie może mieć celów.

Ale nazizm miał za cel eksterminację niearyjskich ludzi. W założeniu przecież chyba każda ideologia ma jakiś cel ideologiczny?

>Wyobraź sobie taką sytuację, że Żydzi amerykańscy zrzucają bomby atomowe na Chiny, łapią Xi Jinpinga i robią mu proces. Sędzią jest Żyd, prokuratorem jest Żyd, relację z proesu pisze Żyd.
>Za podważanie "faktów" grożą kary.

Ewentualne poparcie dla kogokolwiek musi wynikać z dobrze obliczonego bilansu zysków i strat.

>Prawda jest taka, że to: Baruch, Brytyjczycy i Watykan za wszystkim stoją. Żydów komunistów i komunistów nie Żydów opluto i zamordowano. Do tego dopisano fałszywą historię i zamordowano tych co znali prawdę.

Ja nie wiem tego czy prawda jest rzeczywiście taka jak Ty twierdzisz, śmiem wątpić, podawałem kontrargumenty, ale niewątpliwie o wielu rzeczach można się dowiedzieć dopiero po ukończeniu edukacji, o ile edukacja w ogóle kiedyś się kończy.

>Za chwilę będziemy mieć setną rocznicę wypowiedzenia wojny komunizmowi przez Watykan.
>Quas Primas - encyklika promulgowana przez Piusa XI 11 grudnia 1925, ustanawiająca Święto Chrystusa Króla. To Watykański król miał rządzić światem a nie komunizm Żydów niemieckich.

Dla mnie mieszanie religii z geopolityką to Himalaje, na które jestem jeszcze za głupi. Trzeba mieć naprawdę solidne podstawy, by móc mówić o instrumentalizacji życia duchowego na pożytek myślenia strategicznego i ekonomicznego. Chyba, że nie w tym rzecz. To w czym w takim razie?

>pl.wikipedia.org/wiki/Pius_XI
>Pius XI (łac. Pius PP. XI; właśc. Ambrogio Damiano Achille Ratti; ur. 31 maja 1857 w Desio, zm. 10 lutego 1939 w Watykanie[1]) - włoski duchowny rzymskokatolicki, 259. papież w okresie od 6 lutego 1922 do 10 lutego 1939[2] i 1. Suweren Państwa Watykańskiego od 7 czerwca 1929 do 10 lutego 1939.(...)
>25 kwietnia 1918 został mianowany przez papieża Benedykta XV wizytatorem apostolskim w Polsce i na Litwie.(...)
> Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918, został 3 czerwca 1919 mianowany arcybiskupem tytularnym Nafpaktos, a trzy dni później - nuncjuszem apostolskim w Polsce.(...)
>Podczas pobytu w Polsce wizytatora apostolskiego Achille Rattiego doszło do konfliktu pomiędzy nim a ówczesnym biskupem krakowskim Adamem Sapiehą, który - w czasie pierwszego powojennego zjazdu polskich biskupów w Gnieźnie (26-30 sierpnia 1919) - poprosił Achille Rattiego o opuszczenie sali obrad, argumentując, iż "Kościół polski chce rozstrzygać swoje sprawy bez wpływów zewnętrznych".


>W tej "nipodlegełj" Polsce, ustanowionej rozkazem amerykańskiego Żyda Bernarda Barucha, natychmiast zjawili się Brytyjczycy, Francuzi i funkcjonariusz Watykanu. Brytyjczycy i Francuzi zjawili się jako tzw. misja międzysojusznicza do Polski. Brytyjczycy sterowali "polskim" MSZ a francuscy generałowie szkolili polskie mięso armatnie.

A nie uważasz, że dokonaliśmy konkretnego wyboru sojuszników, który Ty z perspektywy czasu krytykujesz bo Ci łatwiej?
Niepodległość zawdzięczamy głównie sobie.

>Funkcjonariusze Watykanu oprawiali szare komórki naszym przodkom wizją, że tylko ich Chrystus może zostać królem całej ludzkości.
>Wszystko to po to, żeby Żydom niemieckim nie udało się stworzyć potężnej komunistycznej Europy.
>Żydów tych wymordowano i nikt po nich nie płacze, nawet Żydzi. Dlaczego ???

A nie sądzisz, że tu rolę odgrywa siła wyższa?
Thoter (6650 punktów)

>Ale nazizm miał za cel eksterminację niearyjskich ludzi. W założeniu przecież chyba każda >ideologia ma jakiś cel ideologiczny?

Ale bzdury.
Nazizm zainstalowano Niemcom w celu powstrzymania komunizmu Żydów niemieckich.
Kto miał interes w wymordowaniu niemieckich Żydów ??
Na pewno nie Niemcy.
Jak przejęto Żydów pracujących w Niemczech nad bombą atomową ??
Ile byli warci Żydzi pracujący nad bombą atomową ??
Ile Żydzi amerykańscy oferowali Żydom pracującym nad bombą atomową w Niemczech, za przejście na ich stronę ??

>Niepodległość zawdzięczamy głównie sobie.

Kolejne bzdury.

Tą "niepodległą" Polskę rozkazał stworzyć amerykański Żyd Bernard Baruch. W tej "niepodległęj" Polsce od razu dokonano pogromu Żydów a potem zjawili się: Brytyjczycy, Francuzi i funkcjonariusz Watykanu.
Kto wtedy w Polsce wiedział o co chodzi ?? Kto wiedział co to jest proxy war ??

W interesie narodu polskiego było bronić niemieckich Żydów a nie przyłączyć się do ich katów.
"Wielcy" Polacy, których dopuszczono do władzy w II RP, mieli wizje, że dobrobyt osiągną orząc coraz większe pola i wyrzucając coraz więcej gnoju.
Bez jakichkolwiek nakładów mogliśmy awansować dzięki Żydom niemieckim.
02-10-2025 09:21 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Ale nazizm miał za cel eksterminację niearyjskich ludzi. W założeniu przecież chyba każda >ideologia ma jakiś cel ideologiczny?
>Ale bzdury.
>Nazizm zainstalowano Niemcom w celu powstrzymania komunizmu Żydów niemieckich.
>Kto miał interes w wymordowaniu niemieckich Żydów ??
>Na pewno nie Niemcy.
>Jak przejęto Żydów pracujących w Niemczech nad bombą atomową ??
>Ile byli warci Żydzi pracujący nad bombą atomową ??
>Ile Żydzi amerykańscy oferowali Żydom pracującym nad bombą atomową w Niemczech, za przejście na ich stronę ??

Motywacje wielu "szeregowych" nazistów miały charakter czysto ideologiczny. To do nich kierowany był przekaz choćby ten zawarty w takich pracach jak "Mein Kampf".
Faktem jest, że komunizm był wrogiem nazizmu, tego nie neguję.
Mam przed oczami cały obraz sytuacji, którą zarysowałeś, i rodzi to wiele pytań, część z nich zadałem już wcześniej, bez skutku, ale zacznijmy od tego, które wydaje się bardziej ważne, niż pozostałe.
Jaki jest główny wniosek z Twoich ustaleń, poza tym, że nie powinniśmy trzymać się mocarstw morskich?

>>Niepodległość zawdzięczamy głównie sobie.
>Kolejne bzdury.
>Tą "niepodległą" Polskę rozkazał stworzyć amerykański Żyd Bernard Baruch. W tej "niepodległęj" Polsce od razu dokonano pogromu Żydów a potem zjawili się: Brytyjczycy, Francuzi i funkcjonariusz Watykanu.

A dociera do Ciebie, że sojuszników się wybiera?
Dociera do Ciebie, że władza nie skupia się w rękach jednego człowieka, i że przechodzi ona z pokolenia na pokolenie?
Skąd masz informację, że Bernard Baruch rządził Ameryką?
Skąd masz informację, że Baruch rozkazał stworzyć Polskę?

>Kto wtedy w Polsce wiedział o co chodzi ?? Kto wiedział co to jest proxy war ??

Niewielu. Ale wielu też wiedziało kogo się trzymać, by państwo wróciło na mapę. Finalnie się udało.

>W interesie narodu polskiego było bronić niemieckich Żydów a nie przyłączyć się do ich katów.

W interesie narodu polskiego było odbudować państwo, by przywrócić sobie własną sprawczość w polityce między narodami. To był główny cel, który uświęcił środki. To się udało. O tym jako Polacy nie możemy zapomnieć.

>"Wielcy" Polacy, których dopuszczono do władzy w II RP, mieli wizje, że dobrobyt osiągną orząc coraz większe pola i wyrzucając coraz więcej gnoju.
>Bez jakichkolwiek nakładów mogliśmy awansować dzięki Żydom niemieckim.

Jak w obliczu Twoich ustaleń traktować zjawisko zwane: niemiecki imperializm, który był na różne sposoby wyrażany przez Niemców, m.in. po poprzez pomysły typu; Mitteleuropa?

pl.wikipedia.org/wiki/Mitteleuropa
Koncepcja Cesarstwa Niemieckiego
Rządzące elity polityczne Niemiec zaadaptowały ideę Mitteleuropy podczas I wojny światowej przy wytyczaniu celów wojennych oraz planów nowego porządku europejskiego po ewentualnym zwycięstwie Państw Centralnych[6]. Mitteleuropę tworzyłyby marionetkowe państwa (w tym Królestwo Polskie) pod polityczną, gospodarczą i wojskową kontrolą Rzeszy. Rejon miał być wykorzystywanym gospodarczo zapleczem imperium niemieckiego, a jego zasoby miały służyć rywalizacji z Anglią na arenie światowej w celu uzyskania pozycji wiodącego mocarstwa. Organizacja gospodarcza opierałaby się na dominacji Niemiec, które narzuciłyby szereg korzystnych dla siebie umów gospodarczych z podległymi im satelickimi państwami, takimi jak Ukraina czy Polska. Liczono również na to iż nastroje klasy pracującej w Niemczech mogą być uspokojone przy pomocy aneksji terytorialnych, osadnictwa oraz lepszej kondycji gospodarczej Niemiec[7]. Populacja na podporządkowanych terenach stopniowo byłaby germanizowana, także poprzez czystki etniczne na ludności rodzimej i równoległe osadnictwo niemieckie[6]. Niemiecki plan Mitteleuropy podczas I wojny światowej przewidywał znaczną aneksję terytorium Polski (tzw. polskiego pasa granicznego) i wypędzenie z tych terytoriów Polaków oraz Żydów, zastępowanych stopniowo kolonistami niemieckimi[6]. Sama Polska miała być stopniowo germanizowana, także poprzez zmniejszenie populacji polskiej na skutek klęsk głodu[8][9]. Częściowa realizacja tych planów miała swoje odzwierciedlenie w traktacie brzeskim, który usankcjonował gospodarczą i militarną dominację Niemiec na Ukrainie[10].

Weź to wyjaśnij.

I pamiętaj, że imperializm to polityka państw mocarstwowych. Więc mrzonki o tym, że któreś mocarstwo nie ekspanduje można włożyć między bajki.
Thoter (6650 punktów)
>Finalnie się udało.

Finał jest tego taki, że Polska jest wciąż szlabanem i dostawcą mięsa armatniego.
Nie wchodzimy do interesów z sąsiadami tylko im je rozbijamy i utrudniamy życie.
Mamy jeszcze czelność żądać za to jakichś odszkodowań.
Wstyd i hańba.
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Finalnie się udało.
>Finał jest tego taki, że Polska jest wciąż szlabanem i dostawcą mięsa armatniego.
>Nie wchodzimy do interesów z sąsiadami tylko im je rozbijamy i utrudniamy życie.
>Mamy jeszcze czelność żądać za to jakichś odszkodowań.
>Wstyd i hańba.

Rozumiem.
Mnie chodzi o wpasowywanie się w układ, a Tobie o zmianę układu. Moim zdaniem Polska jest za słaba na jego zmianę, np nie jest mocarstwem, ale te zmianę mogą przynieść obiektywne czynniki działające na system, wtedy trzeba być gotowy na zmianę i wpasowanie się w nowy układ.
Katalizatorem tych zmian może być ew. gorąca wojna na zachodnim Pacyfiku.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Weź to wyjaśnij.

Ja mogę.

Stosunki agresywno-ulegle są wpisane w naturę wszystkich zwierząt społecznych.

To jest tylko kolejna, złożona odsłona zwierzęcych popędów, które prowadzą do stworzenia hierarchicznej struktury społecznej.

Stosunki agresywno-ulegle daje się obserwować na każdym poziomie społecznych. Od stosunków panujących w jednym domu po stosunki panujące na kontynencie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Weź to wyjaśnij.
>Ja mogę.
>Stosunki agresywno-ulegle są wpisane w naturę wszystkich zwierząt społecznych.
>To jest tylko kolejna, złożona odsłona zwierzęcych popędów, które prowadzą do stworzenia hierarchicznej struktury społecznej.
>Stosunki agresywno-ulegle daje się obserwować na każdym poziomie społecznych. Od stosunków panujących w jednym domu po stosunki panujące na kontynencie.

Chodzi o działanie. Temu do czego się odnosisz należało/należy przeciwdziałać. Moim zdaniem myli interes społeczny ówczesnych Polaków z interesem partykularnym jednostek ten kto dostrzega zysk dla siebie mimo takich okoliczności, które naszym stosunkom z Niemcami towarzyszyły.
Poza tym ostrze danego imperializmu może stępić tylko inny imperializm.

A ustosunkowując się stricte do Twojej powyższej wypowiedzi to wiedz, że w wyniku ewolucji człowiek wykształcił myślenie polityczne, które to tworzy hierarchię.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>człowiek wykształcił myślenie polityczne, które to tworzy hierarchię.

Czyli instynkt stadny homo sapiens ewoluował zachowując fundamenty, widoczne u innych gatunków zwierząt stadnych.

W organizacji stada podstawą są stosunki agresywno-ulegle.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>człowiek wykształcił myślenie polityczne, które to tworzy hierarchię.
>Czyli instynkt stadny homo sapiens ewoluował zachowując fundamenty, widoczne u innych gatunków zwierząt stadnych.

Można tak powiedzieć. Z tym, że co masz na myśli pisząc: fundamenty?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>co masz na myśli pisząc: fundamenty?

Złość i strach, które jawią się w umysłach w procesie kształtowania hierarchii osobników.

Ta sama złość i ten sam strach, które odczuwają w tym samym procesie zwierzęta innych gatunków.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>co masz na myśli pisząc: fundamenty?
>Złość i strach, które jawią się w umysłach w procesie kształtowania hierarchii osobników.
>Ta sama złość i ten sam strach, które odczuwają w tym samym procesie zwierzęta innych gatunków.

Ale ustaliliśmy już, że człowiek w te stronę ewoluował, że to siła umysłowa, z której wynika myślenie polityczne, a nie siła fizyczna, kształtuje hierarchię i nadaje jej formę instytucjonalną.
Thoter (6650 punktów)
> ostrze danego imperializmu może stępić tylko inny imperializm.
>

Do tego tępienia używa się proxy wojen.
Jest bardzo możliwe, że zostaniemy ponownie użyci do proxy wojny.
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>> ostrze danego imperializmu może stępić tylko inny imperializm.
>>
>Do tego tępienia używa się proxy wojen.

Też, to prawda.

>Jest bardzo możliwe, że zostaniemy ponownie użyci do proxy wojny.

Nic mi o tym nie wiadomo. Gdyby ktoś w moim towarzystwie powiedział, że należy przystąpić do wojny z Rosją, wyłączając oczywiście sytuację gdyby ta nas zaatakowała, to bym tego kogoś zwyczajnie zbeształ.
Tak samo jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek wysyłania wojsk na Ukrainę.
Generalnie mam świadomość co znaczy nie być mocarstwem i co z tego wynika, ale z drugiej strony nie można abdykować z realizacji własnych interesów. A te w wymiarze strategicznym są sprawą cholernie złożoną. To wynik naszego położenia.
Mnie się wydaje, że Ty się zdajesz na dewizę zero wrogów wśród sąsiadów. Rozumiem i szanuję, ale mam wiele wątpliwości. Uważam bowiem, że nie ma na świecie nigdzie takiego miejsca, które jest wyłączone z wpływu mocarstw z rywalizacji między nimi.
Co to oznacza? Wg mnie to, że np dogadanie się jednoczesne z Niemcami i Rosją, a zerwanie z "morzem", nie gwarantuje nam tego, że ich imperializm nie skieruje swej uwagi na nasze terytorium. Prędzej czy później. Taka jest natura mocarstw. Ekspandować, podbić i/lub podporządkować. Dlatego twierdzę, że jesteśmy w położeniu wymagającym zręcznego manewrowania między ich wpływami.
Za głupotę uważam powtarzanie polityki Becka. Zgadzam się z w tym miejscu z Jackiem Bartosiakiem, że dziś nie leżymy tylko między Niemcami a Rosją, ale i między USA a Chinami.
A szerzej, w duchu Carla Schmitta, leżymy między "lądem" a "morzem".
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Tak samo jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek wysyłania wojsk na Ukrainę.

Mam w tej kwestii zupełnie odwrotne zdanie.

Wojska krajów UE powinny natychmiast znaleźć się w pełnym uzbrojeniu na Ukrainie dając wojskom Rosji 2 tygodnie na opuszczenie Ukrainy a po tym czasie rozpocząć frontalna wojnę do granicy Ukrainy.

Wszystkie armie zachodu powinny się tam znaleźć.

Brak obecności i dosyłanie karabinów to fatalny błąd.

Jednocześnie powinny zostać zniesienie wszystkie sankcje nałożone na Rosję. Granice mimo wojny powinny zostać otwarte dla rosyjskich towarów i dla cywili.
Wszystkie rezerwy walutowe Rosji winny być zwrócone co do centa. Wszystkie umowy cywilne wykonane należycie - mimo wojny.

Powinna dziać się równocześnie pelnoskalowa wojna z użyciem każdej broni bez żadnego poprzednia się w tańcu, każdy rosyjski żołnierz na Ukrainie powinien zostać spalony ogniem piekielnym ale równocześnie pełne otwarcie gospodarcze, finansowe, kulturalne, naukowe, wymiany szkolne.

Nie możesz mnie zbesztać, bo najwyraźniej nie rozumiecie natury konfliktu.

Czasem trzeba iść na wojnę i nie ma od tego ucieczki.

Ruscy pokazali wyraźnie, że Europejczycy są ich wrogami, dlatego Europa musi traktować Rosję jak wroga, nie może udawać przyjaźni, tolerować agresji i plucia na wartości.


youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Tak samo jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek wysyłania wojsk na Ukrainę.
>Mam w tej kwestii zupełnie odwrotne zdanie.
>Wojska krajów UE powinny natychmiast znaleźć się w pełnym uzbrojeniu na Ukrainie dając wojskom Rosji 2 tygodnie na opuszczenie Ukrainy a po tym czasie rozpocząć frontalna wojnę do granicy Ukrainy.
>Wszystkie armie zachodu powinny się tam znaleźć.
>Brak obecności i dosyłanie karabinów to fatalny błąd.
>Jednocześnie powinny zostać zniesienie wszystkie sankcje nałożone na Rosję. Granice mimo wojny powinny zostać otwarte dla rosyjskich towarów i dla cywili.
>Wszystkie rezerwy walutowe Rosji winny być zwrócone co do centa. Wszystkie umowy cywilne wykonane należycie - mimo wojny.
>Powinna dziać się równocześnie pelnoskalowa wojna z użyciem każdej broni bez żadnego poprzednia się w tańcu, każdy rosyjski żołnierz na Ukrainie powinien zostać spalony ogniem piekielnym ale równocześnie pełne otwarcie gospodarcze, finansowe, kulturalne, naukowe, wymiany szkolne.
>Nie możesz mnie zbesztać, bo najwyraźniej nie rozumiecie natury konfliktu.
>Czasem trzeba iść na wojnę i nie ma od tego ucieczki.
>Ruscy pokazali wyraźnie, że Europejczycy są ich wrogami, dlatego Europa musi traktować Rosję jak wroga, nie może udawać przyjaźni, tolerować agresji i plucia na wartości.

Widzę, że masz niezły pomysł. Zdajesz sobie sprawę z jego konsekwencji?
Herman Kahn W 1965 roku opublikował tzw ostateczną, 44-stopniową wersję "drabiny eskalacyjnej".
Wiesz co to jest eskalacja i co ona oznacza od pewnego poziomu?
Nie mam zamiaru Cię besztać bo brak powagi w tym co piszesz, także spokojna głowa. Niemniej uważam, że to co piszesz to przedkładanie czynnika ekonomicznego nad strategiczny i polityczny. To znaczy, że nie rozumiesz czym jest ta wojna i jakie są jej powody. A co za tym idzie nie możesz wiedzieć jaki ona powinna mieć dalszy przebieg i jak powinna się skończyć.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Widzę, że masz niezły pomysł. Zdajesz sobie sprawę z jego konsekwencji?

Tak, w konsekwencji doszłoby do zmiany układu sił, który wy chcecie wszelkimi środkami podtrzymać.

Chodzi w zasadzie o to, że dążę do tego, żeby ludzkość się zmieniła, ewoluowała a wy chcecie ja utrzymać taką jaka jest i grać dalej te swoje dyplomatyczne gierki, iż nic nie da się zmienić.

Nie straszne mi są ruskie bomby atomowe.

Wiem, że młodzi ludzie zanim je odpalą 10x zastanowią się nad tym, że właśnie niszczą swój własny swiat, bo taki Putin czy Tramp, którzy za 10 lat i tak będą w grobie mają wywalone.

Ta wojna jest potrzebna, żeby wyplenić z mózgów dziadowskie idee.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Nie straszne mi są ruskie bomby atomowe.
>

static.kre(*)FDa5kWjeXtCpP7xDmzVTjFWRpk.mp4

Władimir Putin wygłosił długie przemówienie w Klubie Wałdaj, odpowiadając na pytania. Nagranie wideo całego czterogodzinnego przemówienia w języku rosyjskim.

Nie jesteś wstanie pojąć o co chodzi.
Tak samo nasi przodkowie nie byli stanie pojąć do czego ich wykorzystano i jaki, ktoś miał w tym interes.
Jesteśmy ogłupiani i wykorzystywani. Nie ma Polaków, którzy byliby zdolni przeciwstawić się obcej agenturze, którą zainstalowaliśmy sobie "demokratycznie".
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Widzę, że masz niezły pomysł. Zdajesz sobie sprawę z jego konsekwencji?
>Tak, w konsekwencji doszłoby do zmiany układu sił, który wy chcecie wszelkimi środkami podtrzymać.

A co rozumiesz pod pojęciem układ sił?

>Chodzi w zasadzie o to, że dążę do tego, żeby ludzkość się zmieniła, ewoluowała a wy chcecie ja utrzymać taką jaka jest i grać dalej te swoje dyplomatyczne gierki, iż nic nie da się zmienić.

Ambitne masz plany. A mnie przypisujesz niestworzone rzeczy.

>Nie straszne mi są ruskie bomby atomowe.

Tu nie chodzi o strach, bo ja np boję się tylko Boga. Ale tu chodzi o świadomość konsekwencji. Rozumiesz to?

>Wiem, że młodzi ludzie zanim je odpalą 10x zastanowią się nad tym, że właśnie niszczą swój własny swiat, bo taki Putin czy Tramp, którzy za 10 lat i tak będą w grobie mają wywalone.

Myślę, że to nieco bardziej skomplikowane.

>Ta wojna jest potrzebna, żeby wyplenić z mózgów dziadowskie idee.

Nie wiem czy jest potrzebna, ale wiem, że ma wielowymiarowe podłoże.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>chodzi o świadomość konsekwencji. Rozumiesz to?

Właśnie czy Ty to rozumiesz?

Ukraińcy zostali zaatakowani za przyjęcie waszych wartości a Wy nie stanęliscie w ich obronie.

Teraz cały świat widzi i rozumie, że jesteście zdrajcami, tchórzami, kłamcami. Całe to pitolenie o prawach człowieka okazało się niczym wobec zagrożenia. Sprzedaliście duszę i cały świat to obserwuje i wyciąga wnioski kim tak naprawdę jesteście.

I jeszcze biegacie do amerykańskiego narcyza z pytaniami "co robić?"

Słuchacie jego pitolenia, że nie wolno gazu kupować od Rosji tylko 10x droższy i gorszy z Ameryki.

Po tej wojnie na Ukraine cały świat będzie wiedział, że nie można wam ufać, że zawiedziecie w najważniejszej chwili.

Gdyby to ode mnie zależało każdy Ruski na Ukrainie byłby już w grobie i ja być może z nim ale jest czas kiedy trzeba iść na wojnę i to jest właśnie ten czas.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>chodzi o świadomość konsekwencji. Rozumiesz to?
>Właśnie czy Ty to rozumiesz?
>Ukraińcy zostali zaatakowani za przyjęcie waszych wartości a Wy nie stanęliscie w ich obronie.
>Teraz cały świat widzi i rozumie, że jesteście zdrajcami, tchórzami, kłamcami. Całe to pitolenie o prawach człowieka okazało się niczym wobec zagrożenia. Sprzedaliście duszę i cały świat to obserwuje i wyciąga wnioski kim tak naprawdę jesteście.

O kim Ty piszesz?

>I jeszcze biegacie do amerykańskiego narcyza z pytaniami "co robić?"
>Słuchacie jego pitolenia, że nie wolno gazu kupować od Rosji tylko 10x droższy i gorszy z Ameryki.
>Po tej wojnie na Ukraine cały świat będzie wiedział, że nie można wam ufać, że zawiedziecie w najważniejszej chwili.

Zupełne nieporozumienie.

>Gdyby to ode mnie zależało każdy Ruski na Ukrainie byłby już w grobie i ja być może z nim ale jest czas kiedy trzeba iść na wojnę i to jest właśnie ten czas.

Moim zdaniem nie masz świadomości jak wygląda sytuacja, ani nie masz świadomości konsekwencji własnych pomysłów.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Moim zdaniem nie masz świadomości jak wygląda sytuacja, ani nie masz świadomości konsekwencji własnych pomysłów.

Tak to jest twoje zdanie i jakże inne od mojego.

Z moim zdaniem już dawno bylibyśmy na wojnie a najprawdopodobniej już po niej.

Na Ukrainie rozwinęli się wasi ludzie, którzy przyjęli wasze wartości, uwierzyli w wasz świat a wy ich zdradziliście, nie poszliście ich bronić. Daliście im łaskawie tylko trochę broni i to takiej, żeby przypadkiem rosyjskiej elity nie zezłościć.

To Ty nie rozumiesz.
Unia Europejska okazała sie fejkiem.
Banda tchórzy, cwaniaków i sprzedawczyków, którzy nie mają prawdziwych wartości.

Cały świat będzie pamiętał, że UE to fejk.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Cały świat będzie pamiętał, że UE to fejk.
>

www.politi(*)ign-mercosur-trade-deal-dec-5/

Bruksela planuje podpisać umowę handlową z Mercosurem 5 grudnia
BRUKSELA - Komisja Europejska rozważa możliwość podpisania długo oczekiwanej umowy o partnerstwie z blokiem państw Ameryki Południowej Mercosur, co ma się odbyć 5 grudnia w Brazylii, poinformowało czterech dyplomatów UE w rozmowie z POLITICO.
To przybliżyłoby gigantyczne porozumienie handlowe, negocjowane od ponad 25 lat, o krok bliżej do realizacji. Ambasadorowie bloku mieliby wypowiedzieć się na temat porozumienia 3 grudnia, zgodnie z wstępnym harmonogramem, który organ wykonawczy UE udostępnił stolicom w piątek.
Umowa stworzyłaby jedną z największych na świecie stref wolnego handlu, obejmującą prawie 800 milionów ludzi. Kraje Mercosuru - Argentyna, Brazylia, Paragwaj i Urugwaj - zniosłyby cła na 91% importu z UE i w pełni zliberalizowałyby import samochodów osobowych, ale skorzystałyby z lepszych warunków eksportu produktów, od wołowiny po etanol.


UE robi interesy z Mercosurem i nikt tam nie przejmuje się sprawami wewnętrznymi unii.
Będziemy jeść: masło z Brazylii, wołowinę z Argentyny i owoce z Paragwaju i Urugwaju.
Tak zdecydowali Niemcy, z którymi nie chcieliśmy robić interesów i szkodziliśmy im sto lat temu.

wpolityce.(*)rcosur-to-jest-zywnosciowy-ns2

Brudna gra Niemiec. Morawiecki dobitnie: Mercosur to jest żywnościowy Nord Stream 2, czyli nad głowami Polski

Jaka to brudna gra Niemiec ??
Niemcy robią sobie co chcą i liczą.
W Polsce od wieków siedzi agentura Brytyjczyków, Watykanu a teraz doszło CIA.
Agentury te, w poprzednim wieku, razem z naszymi dziadkami, dały popalić symbiozie Żydów i Niemców.
Dzisiaj słychać płacz, że Niemcy nie chcą z nami robić interesów.
05-10-2025 09:59 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Morawiecki dobitnie: Mercosur to jest żywnościowy Nord Stream 2, czyli nad głowami Polski

Sądzę, że masło z Brazylii tak samo dostarcza kalorie i substancje odżywcze do organizmu jak masło z Polski.

To może być impuls do tego, żeby Polacy uczyli się rozwijać AI zamiast wypasania krów.

Cały kapitalizm opiera się ponoć na wolnej konkurencji i na tym, że jeśli ktoś potrafi za €1 dostarczyć co inny nie potrafi dostarczyć za €10 z państwowymi dotacjami - to MOZE I POWINNEN.

Jestem wrogiem wszelkich ceł i ograniczeń w handlu.

Musi jednak istnieć pewna zasada.

Własność w strefie wolnego handlu musi być publicznie jawna i demokratycznie opodatkowana na rzecz dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników strefy wolnego handlu.

Jeśli Niemcy chcą handlować swobodnie z Brazylijczykami to muszą także zapłacić brazylijskiej biedocie pracującej całymi dniami za parę EUR dochód gwarantowany od niemieckich posiadłości.

Bez dochodu gwarantowanego Brazylia wystawi swoją biedotę na wyzysk.
Doprowadzi sowich ludzi do tego, że będą mieszkali w barakach, żeby ludzie za granicą mieszkali w pałacach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
> jeśli ktoś potrafi za €1 dostarczyć co inny nie potrafi dostarczyć za €10 z państwowymi dotacjami - to MOZE I POWINNEN.
>Jestem wrogiem wszelkich ceł i ograniczeń w handlu.
>

Niska cena wynika z niskiej jakości i zmiany technologii.
Cenę sprzedaży podnoszą podatki, na które producent nie ma żadnego wpływu.
Największym ograniczeniem w handlu nie są cła, tylko bezprawne sankcje hegemona.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Niska cena wynika z niskiej jakości i zmiany technologii.

Nie sądzę.

Sądzę, że głównym czynnikiem ceny jest to czy ktoś wykonuje pewną pracę za 50 €/h czy dokładnie tę samą pracę za 2 €/h.

Cla mają taką rolę żeby uczynić konkurencję nieuczciwą.

Podobną rolę mają podatki od biedy, od pracy najemnej i konsumpcji przy całkowitym uwolnieniu własności spod opodatkowania.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>przy całkowitym uwolnieniu własności spod opodatkowania

Hamerdebil wymyślił, że właściciel piekarni nie płaci podatków !
Kolejne urojenie biedniego ciula. którego dziecko zmarło, bo ciul nie wiedział czyje jest pole pod lasem

Pokażesz akt zgonu, ciulu, synu ciula?

Królu urojeń
1 Napisałeś że mieszkasz w robotniczym hotelu
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?
2 Napisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Jakim cudem dotarłeś do Rumunii?
3 Napisałeś, że każda spółdzielnia przekształca się w spółkę na oceanicznych wyspach
Podaj choć JEDEN przykład?
4 Napisałeś, że żyjesz w nędzy
Na ilu kontynentach byłeś na wakacjach?

>Sądzę, że głównym czynnikiem ceny jest to czy ktoś wykonuje pewną pracę za 50 €/h czy dokładnie tę samą pracę za 2 €/h.

Królu urojeń
5 Napisałeś że kończyłeś ekonomiczne studia
PRZEPROŚ ZA TO KŁAMSTWO

>Podobną rolę mają podatki od biedy, od pracy najemnej
Zapomniałeś napisać "na cudzym"

>i konsumpcji przy całkowitym uwolnieniu własności spod opodatkowania
Z czego mamusia ma zapłacić podatek od posiadłości, które odziedziczysz?
Nie z pracy?
Oczywiście nie odpowiesz.
Bo jesteś idiotą


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Hamerdebil wymyślił, że właściciel piekarni nie płaci podatków !

Przecież płaci.

Pobiera podatek od pracy najemnej z wynagrodzenia swoich roboli a takze podatek od konsumpcji od swoich klientów i w imieniu biedoty PŁACI go do urzędu, żeby w ten sposób sfinansować dla siebie państwowe dotacje do własności prywatnej i armię, która będzie stała na straży tajnej i nieopodatkowanej własności.

O co ci chodzi?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Królu urojeń
1 Napisałeś że mieszkasz w robotniczym hotelu
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?
2 Napisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Jakim cudem dotarłeś do Rumunii?
3 Napisałeś, że każda spółdzielnia przekształca się w spółkę na oceanicznych wyspach
Podaj choć JEDEN przykład?
4 Napisałeś, że żyjesz w nędzy
Na ilu kontynentach byłeś na wakacjach?

>Sądzę, że głównym czynnikiem ceny jest to czy ktoś wykonuje pewną pracę za 50 €/h czy dokładnie tę samą pracę za 2 €/h.

Królu urojeń
5 Napisałeś że kończyłeś ekonomiczne studia
PRZEPROŚ ZA TO KŁAMSTWO

>>Hamerdebil wymyślił, że właściciel piekarni nie płaci podatków !
>Przecież płaci.
>Pobiera podatek od pracy najemnej z wynagrodzenia swoich roboli a takze podatek od konsumpcji od swoich klientów i w imieniu biedoty PŁACI go do urzędu, żeby w ten sposób sfinansować dla siebie państwowe dotacje do własności prywatnej i armię, która będzie stała na straży tajnej i nieopodatkowanej własności.

Pieerdolisz.
Jak zwykle

Piekarz płaci też dochodowy podatek (twierdzisz, że nie płaci)
Państwowe dotacje dostajesz ty (Kindergeld) a nie tylko piekarz. Dostajesz też dotacje do czynszu, zdrowotnej opieki, szkół.....
Armia nie chroni własności, ale twoją dupę przed putinowskimi dronami

Piekarz nie ma obowiązku karmienia twoich dzieci, (wbrew twoim słowom) i ma obowiązki wobec pracowników (wbrew twoim słowom)
Znów udowodniłeś,że żyjesz w rojonym świecie

W najmniejszym stopniu nie zmienia to faktu, że żresz to, co upiecze piekarz i masz do tego takie samo prawo jak twoja matka ma prawo mieszkać w posiadłości, którą budowali inni
To jest argument . Odpowiedź - ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Królu urojeń

No ile współczesny piekarz, czyli właściciel sp. z o.o., który z chlebem ma tyle do czynienia, że go zjada płaci podatków od swoich roboli i klientów a ile od wzrostu wartości posiadłości?

Chcesz to porównać?

Ach nie?

Znowu będziesz mydlił innym hotelami robotniczymi i współdzielonymi łazienkami?

Od wszystkiego co znaczące i konkretne natychmiast uciekniesz?

To jest typowe dla współczesnej "elity".

Bo to nie żadna elita tylko chamstwo i zachłanne prostactwo bez żadnych wartości i zasad.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Królu urojeń
1 Napisałeś że mieszkasz w robotniczym hotelu
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?
2 Napisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Jakim cudem dotarłeś do Rumunii?
3 Napisałeś, że każda spółdzielnia przekształca się w spółkę na oceanicznych wyspach
Podaj choć JEDEN przykład?
4 Napisałeś, że żyjesz w nędzy
Na ilu kontynentach byłeś na wakacjach?

>>Królu urojeń
>No ile współczesny piekarz, czyli właściciel sp. z o.o.,
Kolejne urojenie

>Znowu będziesz mydlił innym hotelami robotniczymi i współdzielonymi łazienkami?
JA?????????
Debilu, przecież to TY twierdzisz, że mieszkasz w robotniczym hotelu
Już ci się aż tak we łbie ryćka?

>Od wszystkiego co znaczące i konkretne natychmiast uciekniesz?
Od urojeń?

Z czym mam dyskutować? Z gównem? z ucieczkami? Z urojeniami? Z wewnętrznymi sprzecznościami?

Piekarz płaci też dochodowy podatek (twierdzisz, że nie płaci)
Państwowe dotacje dostajesz ty (Kindergeld) a nie tylko piekarz. Dostajesz też dotacje do czynszu, zdrowotnej opieki, szkół.....
Armia nie chroni własności, ale twoją dupę przed putinowskimi dronami

Piekarz nie ma obowiązku karmienia twoich dzieci, (wbrew twoim słowom) i ma obowiązki wobec pracowników (wbrew twoim słowom)
Znów udowodniłeś,że żyjesz w rojonym świecie

W najmniejszym stopniu nie zmienia to faktu, że żresz to, co upiecze piekarz i masz do tego takie samo prawo jak twoja matka ma prawo mieszkać w posiadłości, którą budowali inni
To jest argument . Odpowiedź - ucieczka

Każdy przykład, któreg użyję kończy się ucieczką, wg ciebie świat dzieli się na "roboli bez mienia" i właścicieli świata: Bezosa i Hamerlikową

>To jest typowe dla współczesnej "elity".
Mamusia czy tatuś?
Pytałem o różnice w społecznym statusie

>Bo to nie żadna elita tylko chamstwo i zachłanne prostactwo bez żadnych wartości i zasad.
Stłucz lustro przestaniesz widzieć agresywne chamstwo i zachłanne prostactwo bez żadnych wartości i zasad

Chcesz, żeby pracownicy nie płacili podatków od pracy, ale nie poradzisz odpowiedzieć z czego górnik - właściciel domu ma płacić podatek od domu

Piekarz nie płaci podatków od wzrostu wartości piekarni, ale od dochodu
Piekarz nie ma żadnego przychodu na konto z racji wzrostu wartości piekarni.
Nie można się utrzymywać ze wzrostu wartości domu, warsztatu, piekarni, pola. ZA TO NIE KUPISZ CHLEBA

Przykre, że sam nie rozumiesz swoich postulatów


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Nie można się utrzymywać ze wzrostu wartości domu, warsztatu, piekarni, pola. ZA TO NIE KUPISZ CHLEBA

Tak kłamliwe, że aż śmieszne.

Na czym polegają wasze pasywne dochody?

Na tym, że manna leci z nieba?

Nie, one polegają na ludzkich dramatach i destrukcji drugiego człowieka.

Jak trzeba być w ogóle zepsutym, żeby oczekiwać dochodu za nic?!

Jakiej natury to jest wyrazem?
Glisty ludzkiej?
pl.m.wikipedia.org/wiki/Glista_ludzka

youtu.be/5VCiU1osa3w
06-10-2025 19:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Królu urojeń i ucieczek
Znów nie doczytałeś

1 Napisałeś że mieszkasz w robotniczym hotelu
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?
2 Napisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Jakim cudem dotarłeś do Rumunii?
3 Napisałeś, że każda spółdzielnia przekształca się w spółkę na oceanicznych wyspach
Podaj choć JEDEN przykład?
4 Napisałeś, że żyjesz w nędzy
Na ilu kontynentach byłeś na wakacjach?

>>Królu urojeń
>No ile współczesny piekarz, czyli właściciel sp. z o.o.,
Kolejne urojenie
Kolejna ucieczka, ja piszę o piekarzu nie o Soni

>Znowu będziesz mydlił innym hotelami robotniczymi i współdzielonymi łazienkami?
JA?????????
Debilu, przecież to TY twierdzisz, że mieszkasz w robotniczym hotelu
Już ci się aż tak we łbie ryćka?

>Od wszystkiego co znaczące i konkretne natychmiast uciekniesz?
Od urojeń?

Z czym mam dyskutować? Z gównem? z ucieczkami? Z urojeniami? Z wewnętrznymi sprzecznościami?

Piekarz płaci też dochodowy podatek (twierdzisz, że nie płaci)
Państwowe dotacje dostajesz ty (Kindergeld) a nie tylko piekarz. Dostajesz też dotacje do czynszu, zdrowotnej opieki, szkół.....
Armia nie chroni własności, ale twoją dupę przed putinowskimi dronami

Piekarz nie ma obowiązku karmienia twoich dzieci, (wbrew twoim słowom) i ma obowiązki wobec pracowników (wbrew twoim słowom)
Znów udowodniłeś,że żyjesz w rojonym świecie

W najmniejszym stopniu nie zmienia to faktu, że żresz to, co upiecze piekarz i masz do tego takie samo prawo jak twoja matka ma prawo mieszkać w posiadłości, którą budowali inni
To jest argument . Odpowiedź - ucieczka

Każdy przykład, któreg użyję kończy się ucieczką, wg ciebie świat dzieli się na "roboli bez mienia" i właścicieli świata: Bezosa i Hamerlikową

>To jest typowe dla współczesnej "elity".
Mamusia czy tatuś?
Pytałem o różnice w społecznym statusie

>Bo to nie żadna elita tylko chamstwo i zachłanne prostactwo bez żadnych wartości i zasad.
Stłucz lustro przestaniesz widzieć agresywne chamstwo i zachłanne prostactwo bez żadnych wartości i zasad

Chcesz, żeby pracownicy nie płacili podatków od pracy, ale nie poradzisz odpowiedzieć z czego górnik - właściciel domu ma płacić podatek od domu

Piekarz nie płaci podatków od wzrostu wartości piekarni, ale od dochodu
Piekarz nie ma żadnego przychodu na konto z racji wzrostu wartości piekarni.

Przykre, że sam nie rozumiesz swoich postulatów

>>Nie można się utrzymywać ze wzrostu wartości domu, warsztatu, piekarni, pola. ZA TO NIE KUPISZ CHLEBA
>Tak kłamliwe, że aż śmieszne.

To pokaż mi jak
Twoja mamusia ma posiadłość. 10 lat temu była warta pół miliona dzisiaj 800 000. ile chleba za to kupiła? Pokaż mi jak twoja mamusia utrzymuje się ze wzrostu wartości posiadłości

OCZYWIŚCIE UCIECZKA, bo znów :
- zmyśliłeś
- gównem rzuciłeś w rodzoną matkę.
Gówno karmiła, gówno me. jej pech.

>Na czym polegają wasze pasywne dochody?
1 Nie mam pasywnych dochodów.
2 Piekarz płaci podatek od dochodu, ale ty zmyślasz, że nie ma udziały w spółce
Dlaczego? Bo masz gówno pod czaszką

>Nie, one polegają na ludzkich dramatach i destrukcji drugiego człowieka.
To otruj mamusię, nie będzie redukować innych ludzi. nie będzie żerować na ludzkich dramatach
O NIEJ PISZESZ

>Jak trzeba być w ogóle zepsutym, żeby oczekiwać dochodu za nic?!
Zapytaj mamusi

>Jakiej natury to jest wyrazem?
Zapytaj mamusi

>Glisty ludzkiej?
Zapytaj mamusi

Czym się różni jej status społeczny od mojego?
Teraz sam widzisz, dlaczego udajesz, że nie rozumiesz pytania

Żyje z pasywnego dochodu i redukcji innych ludzi.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Piekarz nie ma obowiązku karmienia twoich dzieci

Tak, tak znam już waszą zdemoralizowaną ideologię.

Właściciel nie ma żadnych obowiązków wobec ani najemników ani żadnej odpowiedzialności za nich.

Może ich wydoić jak hodowca krowę i nie musi ich nawet nakarmić.

Po co mi w kółko to powtarzasz, skoro już dawno do mnie dotarło?

Mówisz o prawach oderwanych od obowiązków i opowiadasz mi wciąż jak działa wasza prymitywna kultura.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Piekarz nie ma obowiązku karmienia twoich dzieci
>Właściciel nie ma żadnych obowiązków wobec ani najemników

To twoja BREDNIA
Piekarz ma OBOWIĄZKI wobec swoich pracowników i wypisałem ci je
Piekarz nie ma obowiązku karmić twoich dzieci
Właściciel domu nie ma najemników i nie musi o nikogo dbać , a tym bardziej o psie gówno
Sam zarób, a jak chcesz, żeby jakiś właściciel posiadłości dawał żreć twoim dzieciom to najpierw do twojej mamusi z roszczeniami

Ty chcesz żreć za cudze.
Ktoś ma dom DAJCIEEEEEEEE
Ktoś ma piekarnię DAJCIEEEEEEEE
Ktoś ma warsztat DAJCIEEEEEEEE
Ktoś ma altankę DAJCIEEEEEEEE

DAJCIEEEEEEEE
DAJCIEEEEEEEE
DAJCIEEEEEEEE
DAJCIEEEEEEEE
bo jestem Hamerlik i musicie mi dawać!
Należy mi się bo nie mam, przechlałem, przepuściłem, przelatałem do Senegalu
DAJCIEEEEEEEE

Królu urojeń i ucieczek
Znów nie doczytałeś

1 Napisałeś że mieszkasz w robotniczym hotelu
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?
2 Napisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Jakim cudem dotarłeś do Rumunii?
3 Napisałeś, że każda spółdzielnia przekształca się w spółkę na oceanicznych wyspach
Podaj choć JEDEN przykład?
4 Napisałeś, że żyjesz w nędzy
Na ilu kontynentach byłeś na wakacjach?

>>Królu urojeń
>No ile współczesny piekarz, czyli właściciel sp. z o.o.,
Kolejne urojenie
Kolejna ucieczka, ja piszę o piekarzu nie o Soni

>Znowu będziesz mydlił innym hotelami robotniczymi i współdzielonymi łazienkami?
JA?????????
Debilu, przecież to TY twierdzisz, że mieszkasz w robotniczym hotelu
Już ci się aż tak we łbie ryćka?

>Od wszystkiego co znaczące i konkretne natychmiast uciekniesz?
Od urojeń?

Z czym mam dyskutować? Z gównem? z ucieczkami? Z urojeniami? Z wewnętrznymi sprzecznościami?

Piekarz płaci też dochodowy podatek (twierdzisz, że nie płaci)
Państwowe dotacje dostajesz ty (Kindergeld) a nie tylko piekarz. Dostajesz też dotacje do czynszu, zdrowotnej opieki, szkół.....
Armia nie chroni własności, ale twoją dupę przed putinowskimi dronami

Piekarz nie ma obowiązku karmienia twoich dzieci, (wbrew twoim słowom) i ma obowiązki wobec pracowników (wbrew twoim słowom)
Znów udowodniłeś,że żyjesz w rojonym świecie

W najmniejszym stopniu nie zmienia to faktu, że żresz to, co upiecze piekarz i masz do tego takie samo prawo jak twoja matka ma prawo mieszkać w posiadłości, którą budowali inni
To jest argument . Odpowiedź - ucieczka

Każdy przykład, któreg użyję kończy się ucieczką, wg ciebie świat dzieli się na "roboli bez mienia" i właścicieli świata: Bezosa i Hamerlikową

>To jest typowe dla współczesnej "elity".
Mamusia czy tatuś?
Pytałem o różnice w społecznym statusie

>Bo to nie żadna elita tylko chamstwo i zachłanne prostactwo bez żadnych wartości i zasad.
Stłucz lustro przestaniesz widzieć agresywne chamstwo i zachłanne prostactwo bez żadnych wartości i zasad

Chcesz, żeby pracownicy nie płacili podatków od pracy, ale nie poradzisz odpowiedzieć z czego górnik - właściciel domu ma płacić podatek od domu

Piekarz nie płaci podatków od wzrostu wartości piekarni, ale od dochodu
Piekarz nie ma żadnego przychodu na konto z racji wzrostu wartości piekarni.

Przykre, że sam nie rozumiesz swoich postulatów

>>Nie można się utrzymywać ze wzrostu wartości domu, warsztatu, piekarni, pola. ZA TO NIE KUPISZ CHLEBA
>Tak kłamliwe, że aż śmieszne.

To pokaż mi jak
Twoja mamusia ma posiadłość. 10 lat temu była warta pół miliona dzisiaj 800 000. ile chleba za to kupiła? Pokaż mi jak twoja mamusia utrzymuje się ze wzrostu wartości posiadłości

OCZYWIŚCIE UCIECZKA, bo znów :
- zmyśliłeś
- gównem rzuciłeś w rodzoną matkę.
Gówno karmiła, gówno me. jej pech.

>Na czym polegają wasze pasywne dochody?
1 Nie mam pasywnych dochodów.
2 Piekarz płaci podatek od dochodu, ale ty zmyślasz, że nie ma udziały w spółce
Dlaczego? Bo masz gówno pod czaszką

>Nie, one polegają na ludzkich dramatach i destrukcji drugiego człowieka.
To otruj mamusię, nie będzie redukować innych ludzi. nie będzie żerować na ludzkich dramatach
O NIEJ PISZESZ

>Jak trzeba być w ogóle zepsutym, żeby oczekiwać dochodu za nic?!
Zapytaj mamusi

>Jakiej natury to jest wyrazem?
Zapytaj mamusi

>Glisty ludzkiej?
Zapytaj mamusi

Czym się różni jej status społeczny od mojego?
Teraz sam widzisz, dlaczego udajesz, że nie rozumiesz pytania

Żyje z pasywnego dochodu i redukcji innych ludzi.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Piekarz ma OBOWIĄZKI wobec swoich pracowników i wypisałem ci je

A ja ci je zredefiniowalem.

>Piekarz nie ma obowiązku karmić twoich dzieci
>DAJCIEEEEEEEE

Wystarczy, że przestaniecie kraść.
Chyba to już znasz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Wystarczy, że przestaniecie kraść.

Kolejny zarzut przestępstwa
Powtórz go w oczy

Nie?
Cóż, wygodnie rzucać gównem kiedy można się wyprzeć

Na tym skończyłeś próbę dyskusji


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Piekarz nie ma żadnego przychodu na konto z racji wzrostu wartości piekarni.

A wasz bóg powiedział.

Będziesz patrzył tylko na cudze konto, które zostanie przed tobą utajnione i nie będziesz zwracał uwagi na własny głód.

I co mnie to obchodzi?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Będziesz patrzył tylko na cudze konto, które zostanie przed tobą utajnione i nie będziesz zwracał uwagi na własny głód.

W dupie mam cudze konto, twoje jest utajone i jakoś żyję, a głodny nie jestem bo pracowałem na swój chleb

Ty też nie jesteś głodny, bo niemiecki socjal starcza na dobre życie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>W dupie mam cudze konto

Właśnie napisałeś, że od przepływów na nim waszego lichwiarskiego pieniądza, który fałszywie określacie państwowym, liczy się podatek i że nie może być podatku od wzrostu wartości ugorów i pustostanów, który wynika z tego, że ludzie gnieżdżący się w klatkach i próbujący wyżywić się z 1 ha oddadzą wszystko za odrobinę powierzchni życiowej.

W sensie, że ten wgląd w cudze konto ma znacznie dla funkcjonariuszy waszego "państwa" i z niego wynika ponoć sprawiedliwość społeczna w otoczeniu ugorów i pustostanów

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>W dupie mam cudze konto
>Właśnie napisałeś

Właśnie napisałeś
>Wystarczy, że przestaniecie kraść.
Z braku argumentów pokazałeś rynsztok
Przykro mi, nie mam ochoty dalej rozmawiać w rynsztoku tchórzliwego psiego gówna

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Z braku argumentów pokazałeś rynsztok

Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Z braku argumentów pokazałeś rynsztok
>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.

Posiadłość mamusi też?
Ucieczka
Ostatnia twoja ucieczka

G..mnie obchodzi twój psiochujny język
SJP jasno definiuje, co to jest kradzież


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>G..mnie obchodzi twój psiochujny język
>SJP jasno definiuje, co to jest kradzież

Nie ma porozumiewania i nigdy nie będzie.
Obaj na tym ucierpimy ale mimo to nigdy ci i tobie podobnym nie ustąpię.

Nasza koegzystencja może być czystą toksyną, zatruć dosłownie wszystkich a i tak wam nie ustąpię.

To ma swoją przyczynę.

Wasze wartości są dla mnie bez wartości.

Wciąż powtarzam wszystko nas dzieli i nic nie łączy.

Jesteśmy całkowicie niekompatybilni.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.

Posiadłość mamusi też?
Ucieczka
Ostatnia twoja ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.
>Posiadłość mamusi też?

Każdą tajną i nieopodatkowana posiadłość uznaję za pasożytowanie jednych na drugich.

Wasz system społeczny uznaję za złodziejski i pasożytniczy.

Wiem, że w waszych głowach to jest jawi jako godne i sprawiedliwie, słuszne i zbawienne dlatego powtarzam nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli.

W naszych umysłach operują odmienne emocje, z których wynikają odmienne systemy pojęciowe.

Dla waszego pojęcia prawdy, dobra i sprawiedliwości w mojej głowie nie ma absolutnie miejsca.

Wybieramy zupełnie odmienne ścieżki przez życie.

Jesteśmy odmiennymi gatunkami stworzeń.

Podobieństwo jest tako pozorne.

Wasza obecność jest dla mnie jak rozwój choroby.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.
Posiadłość mamusi też?

>Każdą tajną i nieopodatkowana posiadłość uznaję za pasożytowanie jednych na drugich.
Posiadłość mamusi też?
Ucieczka
Ostatnia twoja ucieczka

Czekam, aż napiszesz otwarcie, że twoja mamusia jest złodziejką i pasożytem.
Otwarcie i tak, żeby o tym wiedziała

Nie będę odpowiadał na twoje wpisy, dopóki twoją odpowiedzią będzie jedynie ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.
>Posiadłość mamusi też?

Nagle prawa i obowiązki zyskują twarz mojej matki pomimo, że w realu wystarcza wam nazwa własna przywiązana do cypryjskiej skrzynki na listy.

Przypadek?

Ale jak górnik ma zapłacić podatek od posiadłości?

Chyba nie tak jak biedota bez posiadłości płacąca podatki od pracy najemnej i konsumpcji?

I ta twoja zgniła moralność.
Nie wróć, racja stanu.
Wyższy cel społeczny, którego robol robiący na 2-zmiany za miejsce w cudzym hotelu robotniczym, obiad w cudzej stołówce i cudze ubrania robotnicze nigdy nie będzie zdolny pojąć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.
Posiadłość mamusi też?

>Każdą tajną i nieopodatkowana posiadłość uznaję za pasożytowanie jednych na drugich.
Posiadłość mamusi też?
Ucieczka
Ostatnia twoja ucieczka

Czekam, aż napiszesz otwarcie, że twoja mamusia jest złodziejką i pasożytem.
Otwarcie i tak, żeby o tym wiedziała

>pomimo, że w realu wystarcza wam nazwa własna przywiązana do cypryjskiej skrzynki na listy.
Do mamusi pisz na priv

>Chyba nie tak jak biedota bez posiadłości płacąca podatki od pracy najemnej i konsumpcji?
Do mamusi pisz na priv

>I ta twoja zgniła moralność.
Do mamusi pisz na priv

>Wyższy cel społeczny, którego robol robiący na 2-zmiany za miejsce w cudzym hotelu
Do mamusi pisz na priv

>obiad w cudzej stołówce i cudze ubrania robotnicze nigdy nie będzie zdolny pojąć.
Do mamusi pisz na priv


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Do mamusi pisz na priv

Nie zacznę modlić się do waszego boga z tego powodu, że jawi się wam jako prawdziwy i jedyny.

Nie jestem do was podobny.

Wasza religia jest dla mnie fałszywa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Nie zacznę modlić się do waszego boga z tego powodu, że jawi się wam jako prawdziwy i jedyny.

>>>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.
Posiadłość mamusi też?

>Każdą tajną i nieopodatkowana posiadłość uznaję za pasożytowanie jednych na drugich.
Posiadłość mamusi też?
Ucieczka
Ostatnia twoja ucieczka

Czekam, aż napiszesz otwarcie, że twoja mamusia jest złodziejką i pasożytem.
Otwarcie i tak, żeby o tym wiedziała

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Czekam, aż napiszesz otwarcie, że twoja mamusia jest złodziejką i pasożytem.

A ja na znak od waszego boga, że przymusowa egzekucja praw ludzi kryjących się pod nazwą cypryjskiej skrzynki na listy, ludzi bez żadnych obowiązków i odpowiedzialności za nikogo jest jedyną drogą do zbawienia.

Bez tego wyraźnego znaku będę uznawał was za satanistów.

>Otwarcie i tak, żeby o tym wiedziała

Może zacznijmy od tego, żeby wszyscy czytelnicy dowiedzieli sie o twojej prawdziwej tożsamości, następnie niech wszyscy dowiedzą się o "godnym i sprawiedliwym" rozkładzie prawa własności wśród ludzi.

Czy wasza kultura jest zbyt zgniła na to?

A tajemnice pozwalają na niemoralność, którą w chorych od chciwości głowach uznajecie za wolność?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>A ja na znak od waszego boga,

>>>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.
Posiadłość mamusi też?

>Każdą tajną i nieopodatkowana posiadłość uznaję za pasożytowanie jednych na drugich.
Posiadłość mamusi też?
Ucieczka
Ostatnia twoja ucieczka

Czekam, aż napiszesz otwarcie, że twoja mamusia jest złodziejką i pasożytem.
Otwarcie i tak, żeby o tym wiedziała

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Posiadłość mamusi też?

Pytanie jest inne.

Czy w tej tajnej i nieopodatkowanej własności jest jakaś głębsza koncepcja społeczna stworzona przez gremium najbardziej inteligentych ludzi studiujących latami różne modele społeczne czy to jest tak raczej jak u psów, że co ten poczuje to musi wykonać i to wszystko jest sterowane imperatywami emocjonalnymi?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Posiadłość mamusi też?
>Pytanie jest inne.

Pytanie jest dokładnie takie
>>Posiadłość mamusi też?

W pełnym rozwinięciu:

>>>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.
Posiadłość mamusi też?

>Każdą tajną i nieopodatkowana posiadłość uznaję za pasożytowanie jednych na drugich.
Posiadłość mamusi też?
Ucieczka
Ostatnia twoja ucieczka

>Czy w tej tajnej...
Posiadłość mamusi też?

Nie odpowiem na żadne twoje pytanie dopóki TY nie odpowiesz na moje, które sam sprowokowałeś
Posiadłość mamusi też?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Jeżeli moja matka będzie taić swoje prawa, odrywać je od wszelkich obowiązków społecznych i od odpowiedzialności za innych członków społeczeństwa, to będę miał na jej prawa tak samo wyjebane jak w tej chwili na prawa innych ludzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Jeżeli moja matka....
Nie pytam co jeśli. Pytam co JEST

>>>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.
Posiadłość mamusi też?

>Każdą tajną i nieopodatkowana posiadłość uznaję za pasożytowanie jednych na drugich.
Posiadłość mamusi też?
Ucieczka
Ostatnia twoja ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Pytam co JEST

Kwestionuję niemoralne i destrukcyjne społecznie prawo tajnej i nieopodatkowanej własności w takim zakresie w jakim dotyczy mojej matki jak i w jakim dotyczy ciebie.

Nie stosuję tu żadnej selekcji ani preferencji.

Moja matka emerytka nie tylko będzie musiała publicznie wyjawić swoje mienie ale również zapłacić podatek od własności na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

Jeśli nie będzie miała wystarczająco hajsu na ten podatek, to bardzie musiała wyprowadzić się do mniejszego mieszkania ustępując miejsca młodej rodzinie z dziećmi albo wręcz do pokoju nie wiem.

Wiem za to, ze dla jej wygody nie dam się ściągnąć ani innych ludzi na dno.
Ani dla twojej.

W moim świecie nie będzie pustostanów i ugorów - ludzie będą żyć w rozproszeniu a nie w klatkach hoteli robotniczych sobie na głowach.

W moim świecie dom będzie warty tyle co rok pracy robola a nie 100 lat.

Wszystkie choroby waszego odzwierzęcego systemu społecznego, w którym część ludzi się buja prowadząc pasożytnicze życie a część wykonuje w związku z tym wyniszczającą ich pracę, zostaną wyleczone

W moim państwie każde prawo zostanie związane na trwałe z obowiązkiem społecznym i z odpowiedzialnością za pozostałych. Zostanie bardzo mało przestrzeni dla pasożytów i cwaniaków.

W moim modelu zasoby naturalne zostaną użyte a dochód pasywny z nich wyniesie dokładnie 0.

Niestety chwilę to jeszcze zajmie zanim wasza pasożytnicza ideologia zostanie wytępiona z chorych umysłów.

Ostatecznie wszystkim opłaci się wyzdrowieć budując nowy organizm społeczny już bez pasożytniczych komórek rakowych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Pytam co JEST
>Kwestionuję

Napisałem , że to twoja ostatnia ucieczka

>Moja matka emerytka

Pytałem, czy też jest pasożytem i złodziejką wg ciebie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Pytałem, czy też jest pasożytem i złodziejką wg ciebie

Myślę, że to zależy od stopnia opętania jej umysłu waszą prymitywną i brutalną ideologią państwową. Na ile jest wewnętrznie zepsuta myślą, że jej się należy ale nic nie jest winna.

Z moich obserwacji wynika, że nie bardzo ale może trochę tak.

Niestety większość ludzi jest zainfekowana waszymi ideami. Wydają im się normalne a przynajmniej do chwili, w której ktoś im nie pokaże wlasciwszej normalności.

Właściwa normalność jest taka, że każde prawo jest trwale związane z obowiązkiem i nie może istnieć żadne prawo od niego oderwane.

Takie prawa istnieją tylko w umysłach pasożytów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Pytałem, czy też jest pasożytem i złodziejką wg ciebie
>Myślę, że to zależy...

>>>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.
Posiadłość mamusi też?

>Każdą tajną i nieopodatkowana posiadłość uznaję za pasożytowanie jednych na drugich.
Posiadłość mamusi też?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Ale co?

Szukasz haków i stosujesz psychologiczne triki, żeby utrzymać prawo w oderwaniu od obowiązku i odpowiedzialności?

Niezły z ciebie cwaniak ale cwaniactwo to wrogość.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Ale co?

>>>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.
Posiadłość mamusi też?
Jest złodziejką?

TAK/NIE?

>Każdą tajną i nieopodatkowana posiadłość uznaję za pasożytowanie jednych na drugich.
Posiadłość mamusi też?
Jest pasożytem?

TAK/NIE?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
Chcesz prawa własności w oderwaniu od obowiązku i odpowiedzialności?

Prawdziwy właściciel z przeznaczenia rozumie swoje obowiązki wobec roboli i odpowiedzialność za nich.

Wasza idrologia państwowa wyniosła niestety do roli elity zwykle menelstwo więc nie może być dobrze.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Chcesz prawa własności...

>>>Nie, tajną i nieopodatkowana własność uznaję za kradzież przestrzeni życiowej i zasobów naturalnych.
Posiadłość mamusi też?
Jest złodziejką?

TAK/NIE?

>Każdą tajną i nieopodatkowana posiadłość uznaję za pasożytowanie jednych na drugich.
Posiadłość mamusi też?
Jest pasożytem?

TAK/NIE?

Uprzedzałem, to twoja ostatnia ucieczka
Możesz pisać co chcesz, nie odpowiem, póki nie odpowiesz jasno, precyzyjnie i po polsku na te pytania.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
>
>Wasza idrologia państwowa wyniosła niestety do roli elity zwykle menelstwo więc nie może być dobrze.
>

To nie ideologia spowodowała, że menelstwo odgrywa role elit.
To zainstalowana nam, na nasze życzenie, DEMOKRACJA.
To demokratyczne menelstwo u władzy nas zadłuża, a jest to robota WIERZYCIELI.
To obsługiwanie zadłużenia przez menelstwo, to jest KOLONIALIZM.
Demokracja dzieli zasób ludzki w sposób POZIOMY.
Na górze znajduje się, uprzywilejowana z racji ilości, miernota.
Której stworzono fałszywy parlament i fałszywą politykę.
Tym menelstwem przywalono bezradnych mądrych.
W tych demokratcyznych koloniach mądrzy nie walczą z okupantem a z lokalnym menelstwem.

www.youtube.com/watch?v=w2-DPhLhy0I

Lądek Zdrój i Kłodzko rok po tragedii - jak wygląda życie po powodzi?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>To zainstalowana nam, na nasze życzenie, DEMOKRACJA.

Kapitalizm, gdyby nie przymusowa egzekucja tajnej i nieopodatkowanej własności, były trochę taka demokracją, w której głosujesz na innych biletami z nadrukowanymi cyframi.

Kto zbierze najwięcej biletów ten się staje królem.

Tu jednak musiałaby panować dobrowolność a jak wiemy współczesny kapitalizm obarczony jest licznymi, manipulacjami, groźbami i przemocą.

W Lądku co chwilę natrafiasz na walących się pustostan, który nie ma nic wspólnego z powodzią, gdzie jest walący się budynek, wysoki płot i oznaczenie teren prywatny - wstęp surowo zabroniony.

Kupione przez jakiś ludzi nie wiadomo skąd i po jakich układach w oczekiwaniu na szejka, który zapłaci za do 30x więcej.

Wiele zapewnie kupione od właścicieli, których nikt nigdy nie widział ale odnaleźli się w Izraelu i podpisali umowę sprzedaży, nazwisko zgodne z księga wieczystą sprzed 100 lat i potwierdzenie za zgodność przez notariusza z Cypru.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>W Lądku co chwilę natrafiasz na walących się pustostan, który nie ma nic wspólnego z powodzią, gdzie jest walący się budynek, wysoki płot i oznaczenie teren prywatny - wstęp surowo zabroniony.
>Kupione przez jakiś ludzi nie wiadomo skąd i po jakich układach w oczekiwaniu na szejka, który zapłaci za do 30x więcej.
>Wiele zapewnie kupione od właścicieli, których nikt nigdy nie widział ale odnaleźli się w Izraelu i podpisali umowę sprzedaży, nazwisko zgodne z księga wieczystą sprzed 100 lat i potwierdzenie za zgodność przez notariusza z Cypru.
>

A ci właściciele skąd się wzięli w Lądku ??
Po wojnie Brytyjczyków i Żydów amerykańskich z symbiozą Żydów niemieckich i Niemców powstała sytuacja, że na te tereny przybyli szabrownicy polscy. Była nawet wojna z Czechami o te tereny.
Ci szabrownicy zajęli czyjeś nieruchomości i teraz je tracą. Co było do przewidzenia.
Przewegetowali rozkradając komunistyczną Polskę. Potem użyto ich do "wyzwolenia" się i "wyzwolenia" Polski.
A teraz nadszedł czas, że ten co ich użył, zbiera owoce. Złodziejom, którzy rozkradli Polskę, poprzypinał medale i zrobił z nich bohaterów. Napisał nam historię, której uczą w szkołach.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>A ci właściciele skąd się wzięli w Lądku ??

Ci właściciele a raczej ich potomni istnieją tylko na kwitach, w urojeniach i w fałszywej wierze w sprawiedliwość.

System mógłby być przejrzysty ale wtedy ludzie prymitywni, bezwzględni, fałszywi i zdemoralizowani nie mogliby zdobyć władzy.

Jak widać w każdym człowieku jego ciemna strona dominuje skoro jest jak jest i wszyscy to akceptują.

Ludzie nie są miłymi stworzeniami.
To co obserwujemy to tylko maski, fasady a gdzieś tam w głębi duszy panuje mrok.

Nikomu nie zależy na przejrzystości systemu.
Wprost przeciwnie każdy wierzy że potężnie korzysta na tajemnicach.
A generalnie całość jest po prostu prymitywna i ten prymitywnym wyznacza wyraźne granicę dla wspólnych osiągnięć.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Posiadłość mamusi też?

Widzę, co za chory świat się wam marzy i pytanie czy ktoś poradzi chorobę waszych umysłów zatrzymać zanim wszystkich zniszczycie włącznie ze sobą?



youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Moim zdaniem nie masz świadomości jak wygląda sytuacja, ani nie masz świadomości konsekwencji własnych pomysłów.
>Tak to jest twoje zdanie i jakże inne od mojego.
>Z moim zdaniem już dawno bylibyśmy na wojnie a najprawdopodobniej już po niej.

Dlaczego ta wojna wybuchła?

>Na Ukrainie rozwinęli się wasi ludzie, którzy przyjęli wasze wartości, uwierzyli w wasz świat a wy ich zdradziliście, nie poszliście ich bronić. Daliście im łaskawie tylko trochę broni i to takiej, żeby przypadkiem rosyjskiej elity nie zezłościć.

Czy Ukraina jest w NATO?

>To Ty nie rozumiesz.
>Unia Europejska okazała sie fejkiem.
>Banda tchórzy, cwaniaków i sprzedawczyków, którzy nie mają prawdziwych wartości.
>Cały świat będzie pamiętał, że UE to fejk.

Co leży w mocy UE?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Dlaczego ta wojna wybuchła?

Bo Ukraińców opanowały zachodnie wartości i dla Ruskich stali się wrogami.

>Czy Ukraina jest w NATO?

Czy zostawiasz swoich ludzi, tych którzy przyjęli twoje wartości za swoje, na lodzie?

Bo się boisz, bo bardziej ci się w danej chwili opłaca, bo wartości mają mniejsze znaczenie od twojego bezpieczeństwa i dobrobytu?

Czy twoje wartości są prawdziwe czy to tylko maska?

>Co leży w mocy UE?

Jak widać nic.

Wolno zmasakrować kraj przy jej granicy i ta nie kiwnie nawet palcem. Głównie ze strachu, bo jest zbudowana z bandy tchórzy.

Ty określasz ich "strategami przetrwania" w ja tchórzami i ludźmi bez wartości.

youtu.be/5VCiU1osa3w
05-10-2025 11:56 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Dlaczego ta wojna wybuchła?
>Bo Ukraińców opanowały zachodnie wartości i dla Ruskich stali się wrogami.
przed wojną Ruski chcieli w spornych terenach przeprowadzić referendum, czy chcą zachodnie czy wschodnie wartości, Ukraina się nie zgodziła

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>Dlaczego ta wojna wybuchła?
>>Bo Ukraińców opanowały zachodnie wartości i dla Ruskich stali się wrogami.
>przed wojną Ruski chcieli w spornych terenach przeprowadzić referendum, czy chcą zachodnie czy wschodnie wartości, Ukraina się nie zgodziła

Ruscy poszli bronić swoich ludzi przed dominacją Zachodu a Zachód swoim nowym ludziom zaproponował kredyty na amerykańską broń.

Jest różnica w podejściu.

Jeżeli na Ukrainie doszło do rozłamu kulturowego i upadku spójnej tożsamości referendum zdaje się mieć sens aby uniknąć wojny.

Ludzie o dwóch sprzecznych kulturach i dwóch sprzecznych tożsamościach nie mogą już tworzyć jednego funkcjonalnego państwa, tylko muszą podzielić się na dwa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
05-10-2025 14:22 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Dlaczego ta wojna wybuchła?
>Bo Ukraińców opanowały zachodnie wartości i dla Ruskich stali się wrogami.

W tym przypadku wartości to rzecz wtórna.

>>Czy Ukraina jest w NATO?
>Czy zostawiasz swoich ludzi, tych którzy przyjęli twoje wartości za swoje, na lodzie?
>Bo się boisz, bo bardziej ci się w danej chwili opłaca, bo wartości mają mniejsze znaczenie od twojego bezpieczeństwa i dobrobytu?
>Czy twoje wartości są prawdziwe czy to tylko maska?

Istnieje w eskalacji granica, której nie można przekroczyć. A Ty oczekujesz reakcji zarezerwowanej dla członków NATO.

>>Co leży w mocy UE?
>Jak widać nic.
>Wolno zmasakrować kraj przy jej granicy i ta nie kiwnie nawet palcem. Głównie ze strachu, bo jest zbudowana z bandy tchórzy.
>Ty określasz ich "strategami przetrwania" w ja tchórzami i ludźmi bez wartości.

UE nałożyła sankcje na Rosję. UE wspiera Ukrainę np finansowo i militarnie.
Thoter (6650 punktów)
> UE wspiera Ukrainę np finansowo i militarnie.

NIe wspiera tylko używa do proxy wojny.
Polskojęzyczny MSZ rozpętuje kolejną proxy wojnę, tym razem w Gruzji.
Zajmuje się tym Paweł Herczyński.
05-10-2025 16:34 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>> UE wspiera Ukrainę np finansowo i militarnie.
>NIe wspiera tylko używa do proxy wojny.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

>Polskojęzyczny MSZ rozpętuje kolejną proxy wojnę, tym razem w Gruzji.
>Zajmuje się tym Paweł Herczyński.

Polecam;
www.rp.pl/(*)t-na-froncie-wsrod-scenariuszy

Różne są możliwości. Choć ja powyższe uważam za zbyt daleko idący "optymizm", który wg mnie mało, jeśli w ogóle, liczy się z konsekwencjami.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>W tym przypadku wartości to rzecz wtórna.

To co jest pierwotne skoro nie wartości?
Biznesy wąskiej grupy ludzi?

>Istnieje w eskalacji granica, której nie można przekroczyć.

Raczej, którą w określonych warunkach trzeba przekroczyć koniecznie inaczej kultura, której się rzekomo broni traci jakikolwiek sens.

>A Ty oczekujesz reakcji zarezerwowanej dla członków NATO.

Co tam jakieś NATO?
Zwykle bzudy, który okaże się takim samym fejkiem jak wartości UE, kiedy tylko zrobi się groźnie i będą zagrożone biznesy.
Będzie taka sama sprzedaż wszystkich umów i zasad jaka jest w tej chwili.

>UE nałożyła sankcje na Rosję. UE wspiera Ukrainę np finansowo i militarnie.

Czyli rozpoczęła zimną wojnę.

A ta dopiero się skończyła i już nowa.

W tym układzie po waszej stronie nie stanę, bo macie wyraźnie inne wartości ode mnie.

Mam wrażenie, że dla was liczy się tylko bezpieczeństwo i hajs, że sprzedalibyscie własne matki w razie strategicznej potrzeby.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>W tym przypadku wartości to rzecz wtórna.
>To co jest pierwotne skoro nie wartości?
>Biznesy wąskiej grupy ludzi?

Pierwotny jest interes i to co go obsługuje.

>>Istnieje w eskalacji granica, której nie można przekroczyć.
>Raczej, którą w określonych warunkach trzeba przekroczyć koniecznie inaczej kultura, której się rzekomo broni traci jakikolwiek sens.

Obrona kultury nie może polegać na irracjonalnych decyzjach. Grunt to racjonalna kalkulacja.
Nie należy mylić odwagi z głupotą.

>>A Ty oczekujesz reakcji zarezerwowanej dla członków NATO.
>Co tam jakieś NATO?
>Zwykle bzudy, który okaże się takim samym fejkiem jak wartości UE, kiedy tylko zrobi się groźnie i będą zagrożone biznesy.
>Będzie taka sama sprzedaż wszystkich umów i zasad jaka jest w tej chwili.

Jak myślisz, gdzie byłaby Polska dziś gdyby nie NATO?

>>UE nałożyła sankcje na Rosję. UE wspiera Ukrainę np finansowo i militarnie.
>Czyli rozpoczęła zimną wojnę.
>A ta dopiero się skończyła i już nowa.
>W tym układzie po waszej stronie nie stanę, bo macie wyraźnie inne wartości ode mnie.
>Mam wrażenie, że dla was liczy się tylko bezpieczeństwo i hajs, że sprzedalibyscie własne matki w razie strategicznej potrzeby.

Kogo masz na myśli pisząc was?
Coś jednak ta Unia może i umie, co przeczy Twojemu nic.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Pierwotny jest interes i to co go obsługuje.

Sądziłem, że właśnie wartości są wyrazem najwyższego interesu społecznego ale co chwilę jestem informowany z różnych stron, że wartości nie liczą się, bo liczą jakieś bliżej nieokreślone interesy pozostające bez związku z wartościami.

W związku z tym nabrałem przekonania, że dorabiacie ideologię do swojej niemoralnej postawy.

Rosjanie zasługują na więcej respektu dla swojej podstawy od was. Macie za nic swoje wartości i nic dla nich nie poświęcicie. Wasza kultura przegra i mnie po waszej stronie nie będzie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Pierwotny jest interes i to co go obsługuje.
>Sądziłem, że właśnie wartości są wyrazem najwyższego interesu społecznego ale co chwilę jestem informowany z różnych stron, że wartości nie liczą się, bo liczą jakieś bliżej nieokreślone interesy pozostające bez związku z wartościami.

Nigdzie nie twierdzę, że wartości nie mają znaczenia. Mają. Chodzi o to, że priorytetem jest bezpieczeństwo i dobrobyt. Co w sumie może oznaczać przyznanie Ci racji, jeśli obie te rzeczy uznamy za wartościowe. Wtedy tak, tego rodzaju wartości są wyrazem najwyższego interesu społecznego.

>W związku z tym nabrałem przekonania, że dorabiacie ideologię do swojej niemoralnej postawy.

Ja w swoim życiu kieruję się moralnością. Nie czynię drugiemu tego co mnie niemiłe.

>Rosjanie zasługują na więcej respektu dla swojej podstawy od was. Macie za nic swoje wartości i nic dla nich nie poświęcicie. Wasza kultura przegra i mnie po waszej stronie nie będzie.

Wciąż nie wiem kogo masz na myśli pisząc wasza, was. Dla mnie moje wartości są wynikiem kultury do której należę i której się nie wstydzę. Poświęcam się codziennie w imię wyznawanych przez siebie wartości.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>priorytetem jest bezpieczeństwo i dobrobyt

Czyje?

Gdzie wasza grupa zaczyna się i gdzie kończy?

Kto łapie się jeszcze do obrony a kto będzie pozostawiony na lodzie?

Czym Ukraińcy konkretnie zasłużyli sobie na masakrę, że na nią pozwalacie?

Mam uwierzyć, że dziś wystawiacie Ukraińców ale jutro w razie potrzeby zrezygnujecie z urlopu all inclusive, żeby poświęcić życie w mojej obronie?

Nie wierzę.

Nikt nie wierzy.

UE to fejk.

W razie problemów tylko biedne narody UE będą pełnić rolę mięsa armatniego. Bogate nagrody nie kiwną nawet palcem, będą się tylko przyglądać i ogłaszać, że strategicznie jest się nie włączać w konflikt.

Wasze grupa się szybko zawęzi gdy tylko będziecie coś do stracenia albo zaryzykowania.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>priorytetem jest bezpieczeństwo i dobrobyt
>Czyje?
>Gdzie wasza grupa zaczyna się i gdzie kończy?
>Kto łapie się jeszcze do obrony a kto będzie pozostawiony na lodzie?
>Czym Ukraińcy konkretnie zasłużyli sobie na masakrę, że na nią pozwalacie?
>Mam uwierzyć, że dziś wystawiacie Ukraińców ale jutro w razie potrzeby zrezygnujecie z urlopu all inclusive, żeby poświęcić życie w mojej obronie?

Interes narodowy, racja stanu.

>Nie wierzę.
>Nikt nie wierzy.
>UE to fejk.
>W razie problemów tylko biedne narody UE będą pełnić rolę mięsa armatniego. Bogate nagrody nie kiwną nawet palcem, będą się tylko przyglądać i ogłaszać, że strategicznie jest się nie włączać w konflikt.
>Wasze grupa się szybko zawęzi gdy tylko będziecie coś do stracenia albo zaryzykowania.

Wciąż nie wiem kogo masz na myśli pisząc wasza, wasze, was.
Geografia w pewnej mierze determinuje decyzje polityczne. W tej chwili region tzw międzymorza poddany jest większej presji, jest bardziej zagrożony, niż inne regiony Europy.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Interes narodowy, racja stanu.

Coś jak polski rząd w Londynie?

Skoro wartości się dla was nie liczą jak wierzyć w cokolwiek co od was pochodzi?

Ostatecznie zdradzicie każdego dla osobistej korzyści.

>Wciąż nie wiem kogo masz na myśli pisząc wasza, wasze, was.

Zdrajców wartości.

Wyznawców bliżej nieokreślonej racji stanu, która nieustannie się zmienia i niejasnych interesów.

Wierzę ci tak samo jak Trumpowi czyli w ogóle.

Cokolwiek obiecasz nie dotrzymasz słowa jeśli tylko ci się to opłaci.

youtu.be/5VCiU1osa3w
06-10-2025 17:33 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Interes narodowy, racja stanu.
>Coś jak polski rząd w Londynie?
>Skoro wartości się dla was nie liczą jak wierzyć w cokolwiek co od was pochodzi?
>Ostatecznie zdradzicie każdego dla osobistej korzyści.

Odpowiem słowami męża stanu;
pl.wikiquote.org/wiki/Roman_Dmowski
Jestem Polakiem - to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy. Jestem nim nie dlatego tylko, że mówię po polsku, że inni mówiący tym samym językiem są mi duchowo bliżsi i bardziej dla mnie zrozumiali, że pewne moje osobiste sprawy łączą mnie bliżej z nimi, niż z obcymi, ale także dlatego, że obok sfery życia osobistego, indywidualnego znam zbiorowe życie narodu, którego jestem cząstką, że obok swoich spraw i interesów osobistych znam sprawy narodowe, interesy Polski, jako całości, interesy najwyższe, dla których należy poświęcić to, czego dla osobistych spraw poświęcić nie wolno.

Do mnie teorie spiskowe nie przemawiają. Nie widzę spisku bogatych przeciwko biednym.

>>Wciąż nie wiem kogo masz na myśli pisząc wasza, wasze, was.
>Zdrajców wartości.
>Wyznawców bliżej nieokreślonej racji stanu, która nieustannie się zmienia i niejasnych interesów.
>Wierzę ci tak samo jak Trumpowi czyli w ogóle.
>Cokolwiek obiecasz nie dotrzymasz słowa jeśli tylko ci się to opłaci.

Bezpodstawnie zarzucasz mi coś haniebnego. Co Cię do tego upoważnia?
Co do racji stanu to na tyle na ile potrafiłem wyjaśniłem co przez nią rozumiem. Powtórzę więc, że stałymi jej elementami są bezpieczeństwo i dobrobyt. Każdy naród na tyle na ile ma sił i możliwości na tyle realizuje swoje interesy.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Do mnie teorie spiskowe nie przemawiają. Nie widzę spisku bogatych przeciwko biednym.

Nie widzisz niesprawiedliwości.
Nie widzisz zdrady wartości.
Wszystko jest zgodne z niewyjaśnionym interesem.
Wszystko jest normalne.

Ty nie masz nic do zrobienia a ja mam i tym się różnimy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Do mnie teorie spiskowe nie przemawiają. Nie widzę spisku bogatych przeciwko biednym.
>Nie widzisz niesprawiedliwości.
>Nie widzisz zdrady wartości.

To akurat widzę, ale nie generalizuję.

>Wszystko jest zgodne z niewyjaśnionym interesem.

Nie ma jednego interesu. Ogólniej rzecz ujmując mamy do czynienia ze zderzaniem się różnych interesów narodowych. To tworzy określony obraz sytuacji międzynarodowej.

>Wszystko jest normalne.

Nie wszystko, ale ogół wpisany jest w określony m.in. przez człowieka, porządek.

>Ty nie masz nic do zrobienia a ja mam i tym się różnimy.

Z jakąż to łatwością przychodzi Ci ocenianie innych ludzi. Wiedz jednak, że mam wiele jeszcze do zrobienia, i robię, zupełnie nie akceptuje ani lenistwa ani bierności.
Thoter (6650 punktów)
>Do mnie teorie spiskowe nie przemawiają.

Dwie książki przeglądnąłeś i zaakceptowałeś czyjeś wnioski.
Można i tak. Jak sprawy badam w drugą stronę. Widzę skutek i dociekam przyczyny.
Dzisaij zacząłem czytać: Walter Schellenberg WSPOMNIENIA, rok wydania 1989, 276 stron.
NIe czytam książek napisanych na zlecenie przez "historyków". Do każdej pozycji podchodzę ostrożnie. Ponieważ już trochę książek przeczytałem, to potrafię odróżnić kto i w jakim celu pisze. Kiedyś zaglądnąłem do książki, podobno napisanej przez sekretarkę Hitlera. Książka napisana na zlecenie i na pewno nie przez sekretarkę.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jak sprawy badam w drugą stronę. Widzę skutek i dociekam przyczyny.

Skoro już głosisz, że potrzeba zwracać uwagę na żywotne interesy swoich sąsiadów, to powinieneś to głosić w odniesieniu do każdego a nie, że Polacy muszą zwracać uwagę na biznesy Rosjan a Rosjanie mogą robić co chcą i mieć wywalone na interesy Polaków i innych narodów.

Tak to nie działa.

Kto ponosi odpowiedzialność za demontaż Europy?

Rosjanie grają bardzo wyraźne na zniszczenie UE.

Bo się ludzie umówili i trzeba ich poróżnić, żeby niezorganizowani znowu stali się słabi.

Ruscy dadzą radę?

UE też i wywalone na Ruskich.

Jak mi ktoś daje do zrozumienia, że jestem jego wrogiem to nie będę traktował go jak przyjaciela.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Do mnie teorie spiskowe nie przemawiają.
>Dwie książki przeglądnąłeś i zaakceptowałeś czyjeś wnioski.
>Można i tak. Jak sprawy badam w drugą stronę. Widzę skutek i dociekam przyczyny.

Przeczytałem trochę więcej niż dwie. Poza tym polegam na rozmowach.

>Dzisaij zacząłem czytać: Walter Schellenberg WSPOMNIENIA, rok wydania 1989, 276 stron.

A ja po raz kolejny czytam Dmowskiego Myśli nowoczesnego Polaka, a potem zabieram się za FANTOMOWE CIAŁO KRÓLA - peryferyjne zmagania z nowoczesną formą - autorstwa Jana Sowy.

>NIe czytam książek napisanych na zlecenie przez "historyków". Do każdej pozycji podchodzę ostrożnie. Ponieważ już trochę książek przeczytałem, to potrafię odróżnić kto i w jakim celu pisze.

Też paździerza nie czytam. Ale główny nacisk kładę na to co ma związek z geopolityką, strategią, stosunkami międzynarodowymi, filozofią polityczną, jak i filozofią jako taką.

>Kiedyś zaglądnąłem do książki, podobno napisanej przez sekretarkę Hitlera. Książka napisana na zlecenie i na pewno nie przez sekretarkę.

Nie znam.
Mnie interesuje myśl Hegla i zamierzam przeczytać jego Fenomenologię ducha i Encyklopedię nauk filozoficznych. Ale to w przyszłości.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Co leży w mocy UE?

Przepraszam, wróć, przesadziłem.

Może udzielić kredytu na zakup amerykańskiej broni wyprodukowanej przez imigrantów ekonomicznych, który będą spłacać ukraińscy robole, pracujący i żyjący na Ukrainie na cudzym na zachodni nie wiadomo dokładnie czyim.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Co leży w mocy UE?
>Przepraszam, wróć, przesadziłem.
>Może udzielić kredytu na zakup amerykańskiej broni wyprodukowanej przez imigrantów ekonomicznych, który będą spłacać ukraińscy robole, pracujący i żyjący na Ukrainie na cudzym na zachodni nie wiadomo dokładnie czyim.

W mojej opinii UE porusza się w ramach racjonalnego podejścia do sprawy wojny na Ukrainie. Pomaga a nie eskaluje.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jaki jest główny wniosek z Twoich ustaleń, poza tym, że nie powinniśmy trzymać się mocarstw morskich?

Mój jest taki, że chce budować nowy swiat, oparty na prawie do prawdy i na publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą.

W pełni przy tym akceptuję hierarchię osobników ale jedynie tę zdrową mającą charakter przywódctwa a nie tę patologiczną pasożytniczą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>Mój jest taki, że chce budować nowy swiat, oparty na prawie do prawdy i na publicznie jawnej księdze kapitału pod kolektywną kontrolą.

Zadawałem Ci już pytania odnośnie tego. Cóż, szczerze to ja mało z tego rozumiem.

>W pełni przy tym akceptuję hierarchię osobników ale jedynie tę zdrową mającą charakter przywódctwa a nie tę patologiczną pasożytniczą.

A ile patologii obecnie dostrzegasz?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Zadawałem Ci już pytania odnośnie tego. Cóż, szczerze to ja mało z tego rozumiem.

Pomogę Ci.
Upada prawo do tajemnicy.
Nie wolno nikogo więcej ukarać za zdradę tajemnicy.
Każdy kto ukarze człowieka prawdomównego, innemu na to pozwoli albo da mu do tego prawo staje się bandytą i jak bandyta będzie traktowany.

Nie musisz mi przypominać, że w twoim umyśle jawi się inna wizja dobra i zła oraz granicy między nimi. Pamiętam o tym.

Pamiętam i nic to nie zmienia.
Odrzucam waszą moralność i będę forsował swoją wbrew waszej woli.

>>W pełni przy tym akceptuję hierarchię osobników ale jedynie tę zdrową mającą charakter przywódctwa a nie tę patologiczną pasożytniczą.
>A ile patologii obecnie dostrzegasz?

Sporo inaczej nie tracilbym życia na walkę z prymitywną kulturą.

Nie walczę z ludzkimi ciałami ale z ludzką psychiką.

Poszedłem na wojnę z prymitywnym, brutalnym i wrogim memem, który opanował ludzkie mózgi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-10-2025 13:38 
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Zadawałem Ci już pytania odnośnie tego. Cóż, szczerze to ja mało z tego rozumiem.
>Pomogę Ci.
>Upada prawo do tajemnicy.
>Nie wolno nikogo więcej ukarać za zdradę tajemnicy.
>Każdy kto ukarze człowieka prawdomównego, innemu na to pozwoli albo da mu do tego prawo staje się bandytą i jak bandyta będzie traktowany.
>Nie musisz mi przypominać, że w twoim umyśle jawi się inna wizja dobra i zła oraz granicy między nimi. Pamiętam o tym.
>Pamiętam i nic to nie zmienia.
>Odrzucam waszą moralność i będę forsował swoją wbrew waszej woli.

Ale to co odrzucasz jest czymś powszechnym. Jaki wobec tego masz plan na realizację swoich postulatów?

>>>W pełni przy tym akceptuję hierarchię osobników ale jedynie tę zdrową mającą charakter przywódctwa a nie tę patologiczną pasożytniczą.
>>A ile patologii obecnie dostrzegasz?
>Sporo inaczej nie tracilbym życia na walkę z prymitywną kulturą.
>Nie walczę z ludzkimi ciałami ale z ludzką psychiką.
>Poszedłem na wojnę z prymitywnym, brutalnym i wrogim memem, który opanował ludzkie mózgi.

Dla mnie patologia ma wymiar ograniczony. Co nie znaczy, że nie mam świadomości jej obecności wśród np wysoko usytuowanych.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ale to co odrzucasz jest czymś powszechnym. Jaki wobec tego masz plan na realizację swoich postulatów?

Każdy widzi jak ten świat jest i co jest w nim "normalne".

To Ty zdaje się mówiłeś o sile umysłu.
A ja o stosunku agresywno-uleglym.

Muszę być po prostu silniejszy w umyśle do wszystkich pozostałych, aż pierwsze jednostki zaczną ulegać a potem więcej i więcej aż się cała waszą kultura zawali.

>Dla mnie patologia ma wymiar ograniczony. Co nie znaczy, że nie mam świadomości jej obecności wśród np wysoko usytuowanych.

Oczywiście.
Znakomita większość uznaje współczesne normy inaczej wasz świat nie mógłby istnieć.

Większość akceptuje obecny stan rzeczy i dlatego jest jak jest.

Mniejszość, do której należę nie akceptuje tego i mi chodzi o to, żeby mniejszość pokonała większość.
Rozumiem, że chcesz panowania większości, do której należysz.

Mamy sprzeczne emocje, sprzeczne wartości, morale i cele.

Moje i twoje społeczeństwo będą odmienne.


youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Ale to co odrzucasz jest czymś powszechnym. Jaki wobec tego masz plan na realizację swoich postulatów?
>Każdy widzi jak ten świat jest i co jest w nim "normalne".
>To Ty zdaje się mówiłeś o sile umysłu.
>A ja o stosunku agresywno-uleglym.
>Muszę być po prostu silniejszy w umyśle do wszystkich pozostałych, aż pierwsze jednostki zaczną ulegać a potem więcej i więcej aż się cała waszą kultura zawali.

Uważasz, że zacząłeś w dobrym miejscu? Ile lat to trwa i ilu zwolenników zgromadziłeś?

>>Dla mnie patologia ma wymiar ograniczony. Co nie znaczy, że nie mam świadomości jej obecności wśród np wysoko usytuowanych.
>Oczywiście.
>Znakomita większość uznaje współczesne normy inaczej wasz świat nie mógłby istnieć.
>Większość akceptuje obecny stan rzeczy i dlatego jest jak jest.
>Mniejszość, do której należę nie akceptuje tego i mi chodzi o to, żeby mniejszość pokonała większość.
>Rozumiem, że chcesz panowania większości, do której należysz.
>Mamy sprzeczne emocje, sprzeczne wartości, morale i cele.
>Moje i twoje społeczeństwo będą odmienne.

Są sprawy, w których nie należę do większości. I rozumiem Twoje poczucie misji, ale nie podzielam Twojego entuzjazmu co do "wygaszenia" Twoimi postulatami tego co jest immanentną cechą ludzkiej natury.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Uważasz, że zacząłeś w dobrym miejscu?

Tak

>Ile lat to trwa i ilu zwolenników zgromadziłeś?

Może to jest misja na 10 pokoleń i zanim coś się realnie zmieni wszyscy zdążą o mnie już dawno zapomnieć. To nic nie zmienia w moim podejściu do sprawy.

Tu nie chodzi o cel ale o tożsamość.

Nie liczę zwolenników i nie wystawiam swojej duszy na sprzedaż.

Jest ich tyłu ilu może i ilu musi.
Nie stosuję waszych kryteriów oceny indywidualnych korzyści.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Ile lat to trwa i ilu zwolenników zgromadziłeś?
>Może to jest misja na 10 pokoleń i zanim coś się realnie zmieni wszyscy zdążą o mnie już dawno zapomnieć. To nic nie zmienia w moim podejściu do sprawy.
>Tu nie chodzi o cel ale o tożsamość.
>Nie liczę zwolenników i nie wystawiam swojej duszy na sprzedaż.
>Jest ich tyłu ilu może i ilu musi.
>Nie stosuję waszych kryteriów oceny indywidualnych korzyści.

Nie tyle chodzi mi o to czy liczysz na jakieś korzyści, ile chodzi mi o realne oddziaływanie, o pomysł na nie.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Nie tyle chodzi mi o to czy liczysz na jakieś korzyści, ile chodzi mi o realne oddziaływanie, o pomysł na nie.

Starym samochodem nie pojedziesz 200 km/h.
Musisz go zamienić na nowy.
Starej gwardii już nie zmienię.
Jedni muszą odejść, żeby zrobić miejsce dla nowych. Życie w którym patrzy się w przód a nie do tyłu.

Prawnych rzeczy nawet Bóg nie zmieni.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Nie tyle chodzi mi o to czy liczysz na jakieś korzyści, ile chodzi mi o realne oddziaływanie, o pomysł na nie.
>Starym samochodem nie pojedziesz 200 km/h.
>Musisz go zamienić na nowy.
>Starej gwardii już nie zmienię.
>Jedni muszą odejść, żeby zrobić miejsce dla nowych. Życie w którym patrzy się w przód a nie do tyłu.
>Prawnych rzeczy nawet Bóg nie zmieni.

Zawsze jest stara gwardia. Sztafeta pokoleń. Do podejmowania decyzji, które dotyczą ogółu trzeba dojrzeć, a to często wiąże się z koniecznością bycia starszym. Np Geruzja.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Do podejmowania decyzji, które dotyczą ogółu trzeba dojrzeć, a to często wiąże się z koniecznością bycia starszym. Np Geruzja.

To działa w dwie storny.

Po przekroczeniu pewnej granicy dojrzałości-wieku traci się zdolność do zmiany.

Związek ryzyka z efektem.

Młody człowiek nie może oprzeć swojego życia na wizjach starców, bo to byłby koniec jego życia.

System społeczny wciąż ewoluuje i przyszłe pokolenia będą widziały nas jak średniowiecze.

Publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą jest ewolucją społeczną, do której prymitywne homo sapiens nie dojrzały jeszcze i chcą żyć jak zwierzęta z lasu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Do podejmowania decyzji, które dotyczą ogółu trzeba dojrzeć, a to często wiąże się z koniecznością bycia starszym. Np Geruzja.
>To działa w dwie storny.
>Po przekroczeniu pewnej granicy dojrzałości-wieku traci się zdolność do zmiany.
>Związek ryzyka z efektem.

A czy zmiany nie zachodzą?

>Młody człowiek nie może oprzeć swojego życia na wizjach starców, bo to byłby koniec jego życia.

Tu nie chodzi o wizję starszych, tu chodzi o zachowanie porządku, którego mechanizmy i strukturę ogarniasz dopiero z wiekiem.

>System społeczny wciąż ewoluuje i przyszłe pokolenia będą widziały nas jak średniowiecze.

Ewoluuje to się zgadza. Ale czy od pewnego momentu w dziejach człowiek nie posiadł zdolności, przynajmniej częściowego, nadawania kierunku tejże? Jesli idzie o ewolucje tego co spoleczne.

>Publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą jest ewolucją społeczną, do której prymitywne homo sapiens nie dojrzały jeszcze i chcą żyć jak zwierzęta z lasu.

Trywializujesz sprawę. Ty rozumiem dojrzałeś i nie zaliczasz się do tych prymitywów?
Poza tym powtarzam, że moim zdaniem kieruje Tobą nieuzasadniony entuzjazm co do "wygaszenia" własnymi postulatami tego co jest immanentną cechą ludzkiej natury.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Poza tym powtarzam, że moim zdaniem kieruje Tobą nieuzasadniony entuzjazm co do "wygaszenia" własnymi postulatami tego co jest immanentną cechą ludzkiej natury.

A ja zauważam, że znowu snujesz swoje wizje sprzeczne z moimi i znowu próbujesz uczynić je istotniejszymi.

Rozumiem, że moje wartości i dążenia nie mają dla Ciebie sensu i na moim miejscu już dawno zrezygnowałbys z nich ale ja nie jestem Tobą ani Ty mną.

Pomimo, że mnie zniechecasz nie zrezygnuję a Ty rób co tam należy do Ciebie, bo to tu należy do mnie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-10-2025 13:58 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Nie wolno nikogo więcej ukarać za zdradę tajemnicy.
Już to pisałeś
Ochroniarz, który zdradził terrorystom plany ochrony metra ma pozostać bezkarny, nawet jeśli wie, że terrorysta zabije w zamachu setki ludzi.

Użyłem ARGUMENTU: Jest różnica między takim ochroniarzem, a dziennikarzem, który napisał prawdę o tym kto wylał ścieki do Odry

>Każdy kto ukarze człowieka prawdomównego,
... który wydał Ulmów Gestapo...

>Odrzucam waszą moralność
I dlatego zgwałciłeś własną córkę, kiedy miała 5 lat. Nasza moralność na to nie pozwala

>i będę forsował swoją wbrew waszej woli.
Ojeeeeej, ile masz dywizji wojska? Bo argumentów nie masz żadnych

Kim ty się czujesz, żeby narzucać ludziom cokolwiek?
Leczysz się z tej autodeizacji?

>>>W pełni przy tym akceptuję hierarchię osobników ale jedynie tę zdrową mającą charakter przywódctwa a nie tę patologiczną pasożytniczą.
>>A ile patologii obecnie dostrzegasz?
>Sporo inaczej nie tracilbym życia na walkę z prymitywną kulturą.
Zdefiniuj, co znaczy "prymitywny"

>Poszedłem na wojnę z prymitywnym, brutalnym i wrogim
Krystyną Hamerlik - Konopką

>memem, który opanował ludzkie mózgi.
Walcząc gównem obrywasz tylko gównem
Użyj ARGUMENTÓW i WŁASNEGO PRZYKŁADU to może coś osiągniesz

Potrzebna jest jawność?
Za ile poszła twoja działka? Nie interesuje cię, więc nie pytaj za ile sąsiad sprzedał swoją

Hipokryci nigdy nie przekonują

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Nie wolno nikogo więcej ukarać za zdradę tajemnicy.
>Już to pisałeś

Oczywiście i wciąż będę powtarzał, aż się waszą kultura załamie, również pod tym wpływem.

>Ochroniarz, który zdradził terrorystom plany

Już znam waszą wizję dobra i zła a teraz jest czas, żebyście wy poznali moją i żeby pod jej wpływem wasza wizja upadła.

Już pokazaliście wyraźne jaki tworzycie świat i mi to wystarczy.

Nie chcę waszego świata i nie będę w nim żył.

Nie jestem tajnym i pośrednim demokratą.

Mam wyjebane na to, co wam się jawi jako słuszne, dobre, prawdziwe i zbawienne.

Nie musisz powtarzać, że moja wizję świata masz za nic. Doskonale to pamiętam i rozumem.

A teraz chodzi o to, żeby mój świat pokonał wasz, wbrew waszej woli, wbrew waszej wierze, wbrew waszym wartościom, przekonaniom i wbrew wszystkiemu czym jesteście.

Niech dobro zwycięży ze złem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-10-2025 17:14 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?
Cóż, jeśli twoją wizją świata jest świat urojeń, to walcz z chochołami. Powodzenia

>>>Nie wolno nikogo więcej ukarać za zdradę tajemnicy.
>>Już to pisałeś
>Oczywiście i wciąż będę powtarzał,
A se powtarzaj

>aż się waszą kultura załamie, również pod tym wpływem.
Narcyzku...... Litości. Od twojego pieerdolenia nic się nie zmieni.

>>Ochroniarz, który zdradził terrorystom plany
>Już znam waszą wizję dobra i zła
Nie tylko nie znasz, ale cię nie interesuje

>a teraz jest czas, żebyście wy poznali moją
Znamy, znamy. Ulmowie wywołali wojnę tajemnicami, a kapuś, który spowodował ich śmierć jest święty.
Znamy twoją wizję "dobra"

>i żeby pod jej wpływem wasza wizja upadła.
Bez obaw, narcyzku, kinmdelek poszczeka i najwyżej kogoś wqirytuje

>Już pokazaliście wyraźne jaki tworzycie świat i mi to wystarczy.
Tak, tak, świat, w którym Hamerlik za niemiecki socjal tata do Peru na wakacje

>Nie chcę waszego świata i nie będę w nim żył.
Będziesz

>Nie jestem tajnym i pośrednim demokratą.
Bądź sobie kim chcesz

>Mam wyjebane na to, co wam się jawi jako słuszne, dobre, prawdziwe i zbawienne.
Wiem, masz też wyjebane na to czy dzieci sąsiada mają co jeść.

>Niech dobro zwycięży ze złem.


>Odrzucam waszą moralność
I dlatego zgwałciłeś własną córkę, kiedy miała 5 lat. Nasza moralność na to nie pozwala

>i będę forsował swoją wbrew waszej woli.
Ojeeeeej, ile masz dywizji wojska? Bo argumentów nie masz żadnych

Kim ty się czujesz, żeby narzucać ludziom cokolwiek?
Leczysz się z tej autodeizacji?

>>>W pełni przy tym akceptuję hierarchię osobników ale jedynie tę zdrową mającą charakter przywódctwa a nie tę patologiczną pasożytniczą.
>>A ile patologii obecnie dostrzegasz?
>Sporo inaczej nie tracilbym życia na walkę z prymitywną kulturą.
Zdefiniuj, co znaczy "prymitywny"

>Poszedłem na wojnę z prymitywnym, brutalnym i wrogim
Krystyną Hamerlik - Konopką

>memem, który opanował ludzkie mózgi.
Walcząc gównem obrywasz tylko gównem
Użyj ARGUMENTÓW i WŁASNEGO PRZYKŁADU to może coś osiągniesz

Potrzebna jest jawność?
Za ile poszła twoja działka? Nie interesuje cię, więc nie pytaj za ile sąsiad sprzedał swoją

Hipokryci nigdy nie przekonują


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?

A z iloma mam dzielić, żebyś miał tyle powietrzni życiowej tylko dla siebie, żebyś uznał że ci wystarczy?

Nigdy nie wystarczy?

Bo więcej, więcej, więcej, więcej?

Coś musi was opanować i zatrzymać.

Dokona tego publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą.

Na wasze prawo do tajemnicy mienia mam totalnie wyjebane. Ono istnieje tylko w waszych głowach i nigdzie poza nimi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
03-10-2025 18:28 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?
>A z iloma mam dzielić, żebyś miał tyle powietrzni życiowej tylko dla siebie, żebyś uznał że ci wystarczy?

1 Nie musisz z nikim dzielić z nikim łazienki, żebym ja miał swój dom. Ja na swój dom zapracowałem i twoje urojone cierpienie nie jest mi do niczego potrzebne
2 Nie odpowiedziałeś : Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?
BO TO TWOJE SŁOWA

>Nigdy nie wystarczy?
Już odpowiedziałem, co mi się należy

>Bo więcej, więcej, więcej, więcej?
Znów zmyślasz

>Coś musi was opanować i zatrzymać.
Mamusię czy tatusia? Czym chcesz "nas" zatrzymać?
Kłamstwami? Konfabulacjami? gównem? ucieczkami?

>Dokona tego publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą.

Za ile poszła twoja działka?
Rozumiem tajemnica

Spróbuj zrozumieć prosty komunikat: NIKT NIE CHCE TEJ TWOJEJ KSIĘGI!
Tak samo jak nikt nie chce zakazu oszczędzania, zakazu budowy domów i innych twoich zakazów.
Nikt też nie chce karmić twoich dzieci, bo to twój obowiązek
Mam wyjebane na ich los?
Tak. Dokładnie tak. I dokładnie tak jak ty masz w d.pie czy moje dzieci mają co jeść

Czego nie rozumeisz?

>Na wasze prawo do tajemnicy mienia mam totalnie wyjebane
Wolno ci. Tylko masz jeden problem.
Jeśli ujawnisz mój majątek, to ja też mam na to wyjebane, ale ktoś się może zirytować że ujawniłeś jego tajemnice i dostaniesz wyrok
Ale ty się tego nie boisz, bo to tylko szczekanie kundelka.
Masz wyjebane na "nasze" tajemnice?
Co to znaczy w praktyce?
Ano tyle, że będziesz powtarzał mantrę, że masz wyjebane na nasze tajemnice.
Ujadaj, ujadaj

> Ono istnieje tylko w waszych głowach i nigdzie poza nimi.
Jak twój robotniczy hotel?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Nie musisz z nikim dzielić z nikim łazienki, żebym ja miał swój dom.

Co mi powiesz zaraz? Że twoja przestań życiowa jest bez związku z moją?

Ja to widzę inaczej.

>Spróbuj zrozumieć prosty komunikat: NIKT NIE CHCE TEJ TWOJEJ KSIĘGI!

I też nie musi byleby się do niej stosował.

Nie będzie żadnego głosowania nad jej egzystencją.

Ona po prostu nadejdzie, zgodnie z twoją wolą lub wbrew jej.

youtu.be/5VCiU1osa3w
04-10-2025 07:03 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
Królu urojeń
1 Napisałeś że mieszkasz w robotniczym hotelu
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę
2 Napisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Jakim cudem dotarłeś do Rumunii?
3 Napisałeś, że każda spółdzielnia przekształca się w spółkę na oceanicznych wyspach
Podaj choć JEDEN przykład
4 Napisałeś, że żyjesz w nędzy
Na ilu kontynentach byłeś na wakacjach?
5 Napisałeś jeszcze wiele kłamstw i bredni a za każdym razem była ucieczka lub rzucanie gównem twoich zniesławień (oczywiście tylko pod nickiem w necie, w oczy- nigdy)

>>Nie musisz z nikim dzielić z nikim łazienki, żebym ja miał swój dom.
>Co mi powiesz zaraz? Że twoja przestań życiowa jest bez związku z moją?

Oczywiście, że nie mają związku
Jeśli twierdzisz, że taki związek istnieje TO GO POKAŻ
Posiadłości twoich rodziców mnie w najmniejszym stopniu nie ograniczają.

Ucieczka

I nie mam żadnych obowiązków wobec ciebie z racji posiadania domu, bo nie ty go budowałeś

>Ja to widzę inaczej.
Ty widzisz że masz wspólną łazienkę z kilkoma rodzinami.

>>Spróbuj zrozumieć prosty komunikat: NIKT NIE CHCE TEJ TWOJEJ KSIĘGI!
>I też nie musi byleby się do niej stosował.
Ojeeeeej, mały polpocik, chce narzucić ludzkości swoje warunki

>Nie będzie żadnego głosowania nad jej egzystencją.
Paczpan, znów Hamerdebil zmyślił że umarł
Zza grobi piszesz?

>Ona po prostu nadejdzie, zgodnie z twoją wolą lub wbrew jej.
Bo Hamerlik kogoś przekona gównem rzucanym na forum?

Czym?
Ucieczkami?
Gównem?
Kłamstwami?
Użalaniem się nad sobą?

Pokaż ARGUMENTA zamiast pipcyć, że świat który nie chce twojej księgi jest prymitywny i brutalny
Pokaż ARGUMENTA zamiast głosić się BOGIEM!

Nikogo nie przekonałeś i nie przekonasz


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>nie mam żadnych obowiązków z racji posiadania

W tym właśnie problem.

Ta chora idea zaraziła wszystkie mozgi i dalej się rozprzestrzenia.

Ta idea to choroba społeczna.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Królu urojeń
1 Napisałeś że mieszkasz w robotniczym hotelu
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę
2 Napisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Jakim cudem dotarłeś do Rumunii?
3 Napisałeś, że każda spółdzielnia przekształca się w spółkę na oceanicznych wyspach
Podaj choć JEDEN przykład
4 Napisałeś, że żyjesz w nędzy
Na ilu kontynentach byłeś na wakacjach?
5 Napisałeś jeszcze wiele kłamstw i bredni a za każdym razem była ucieczka lub rzucanie gównem twoich zniesławień (oczywiście tylko pod nickiem w necie, w oczy- nigdy)

>>Nie musisz z nikim dzielić z nikim łazienki, żebym ja miał swój dom.
>Co mi powiesz zaraz? Że twoja przestań życiowa jest bez związku z moją?

Oczywiście, że nie mają związku
Jeśli twierdzisz, że taki związek istnieje TO GO POKAŻ
Posiadłości twoich rodziców mnie w najmniejszym stopniu nie ograniczają.

Ucieczka

>Ja to widzę inaczej.
Ty widzisz że masz wspólną łazienkę z kilkoma rodzinami.

>>Spróbuj zrozumieć prosty komunikat: NIKT NIE CHCE TEJ TWOJEJ KSIĘGI!
>I też nie musi byleby się do niej stosował.
Ojeeeeej, mały polpocik, chce narzucić ludzkości swoje warunki

>Nie będzie żadnego głosowania nad jej egzystencją.
Paczpan, znów Hamerdebil zmyślił że umarł
Zza grobi piszesz?

>Ona po prostu nadejdzie, zgodnie z twoją wolą lub wbrew jej.
Bo Hamerlik kogoś przekona gównem rzucanym na forum?

Czym?
Ucieczkami?
Gównem?
Kłamstwami?
Użalaniem się nad sobą?

Pokaż ARGUMENTA zamiast pipcyć, że świat który nie chce twojej księgi jest prymitywny i brutalny
Pokaż ARGUMENTA zamiast głosić się BOGIEM!

Nikogo nie przekonałeś i nie przekonasz


>>nie mam żadnych obowiązków z racji posiadania
Pełny cytat:

>>I nie mam żadnych obowiązków wobec ciebie z racji posiadania domu, bo nie ty go budowałeś

Psi gówno ucina cytaty,
Nie pracujesz w moim sadzie nie masz prawa do owoców z tego sadu
Proste?
Nie pracujesz - nie masz
Nie pracujesz, wisi mi czy zdechniesz

>W tym właśnie problem.
Twój problem

Jakie TY masz obowiązki?
Żadnych.

Szarley ma karmić dzieci Hamerlika
Hamerlik nie musi karmić dzieci szarleya

Bo szarley oszczędzał i zbudował dom, a Hamerlik przepuścił na dziwki w Maroku

>Ta chora idea zaraziła wszystkie mozgi i dalej się rozprzestrzenia.
>Ta idea to choroba społeczna.

Idealne społeczeństwo wg hamerchuja:
DAJCIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE Bo istnieję!
Bo się urodziłem to mi się należy, bo pracujecie to mi się należy, bo zbudowaliście to mi się należy

Jesteś zwykłym gównem a nie bogiem, jak się czujesz bogiem to idź do psychiatry


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Bo się urodziłem to mi się należy,

Na tym polegają wasze "dochody pasywne", do osiągnięcia których zatrudniacie doradców.

>bo pracujecie to mi się należy,

Podatek od własności nie ma związku z pracą.
Podatek od dochodu jest strikte podatkiem od pracy najemnej na cudzym.

>bo zbudowaliście to mi się należy

Cudzymi rękami.

Wszystkie zarzuty postaw raczej waszej pasożytniczej kulturze a nie mi, ja nie mam ochoty na życie pasożyta w waszej kulturze jest największym marzeniem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Królu urojeń
1 Napisałeś że mieszkasz w robotniczym hotelu
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę
2 Napisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Jakim cudem dotarłeś do Rumunii?
3 Napisałeś, że każda spółdzielnia przekształca się w spółkę na oceanicznych wyspach
Podaj choć JEDEN przykład
4 Napisałeś, że żyjesz w nędzy
Na ilu kontynentach byłeś na wakacjach?
5 Napisałeś jeszcze wiele kłamstw i bredni a za każdym razem była ucieczka lub rzucanie gównem twoich zniesławień (oczywiście tylko pod nickiem w necie, w oczy- nigdy)

>>Bo się urodziłem to mi się należy,
>Na tym polegają wasze "dochody pasywne", do osiągnięcia których zatrudniacie doradców.
Pieerdolisz, jak zwykle

>>bo pracujecie to mi się należy,
>Podatek od własności nie ma związku z pracą.
Pytałem z czego górnik - właściciel domu ma zapłacić podatek
Odpowiedziałeś,że jesteś kretynem nie rozumiejącym własnych postulatów
Jeśli nie poradzisz czytać ze zriozumieniem, to postaraj się choć rozumiesz co piszesz

>Podatek od dochodu jest strikte podatkiem od pracy najemnej na cudzym.
Pracuj najemnie na swoim

>>bo zbudowaliście to mi się należy
>Cudzymi rękami.
Pytałem czy sam sobie chleb pieczesz
Nie, żresz chleb pieczony cudzymi rękami
Odpowiedziałeś, że jesteś kretynem nie rozumiejącym własnych postulatów

>Wszystkie zarzuty postaw raczej waszej pasożytniczej kulturze a nie mi, ja nie mam ochoty na życie pasożyta w waszej kulturze

OKREŚL SWOJE OBOWIĄZKI PASOŻYCIE.
Ucieczka pasożyta

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jesteś zwykłym gównem

Nie sądzę i zrobię wiele, żeby w waszej pasożytniczej kulturze nie pełnić takiej roli.

Każdy, kto będzie wiązał twoje prawo własności z obowiązkami wobec społeczeństwa powinien liczyć się z tym, że dla ciebie też będzie zwykłym gównem i powinien cię adekwatnie do tego traktować.

Jesteś zaborczym i agresywnym dominantem.

Zwykły człowiek powinien na ciebie uważać, dlatego byłoby dobrze gdyby twoja tożsamość była publicznie jawna i gdybyś nie mógł ukryć się pod pseudonimem.

Przez tajemnicę tożsamości człowiek, który cię spotyka nie rozumie z kim ma do czynienia i się na ciebie otwiera, choć powinien przed tobą zamknąć wszystkie drzwi i okna.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jesteś zwykłym gównem
>Nie sądzę i zrobię wiele, żeby w waszej pasożytniczej kulturze nie pełnić takiej roli.

Zrób! Proszę cię, zrób.

1 Przestań zmyślać
2 Przestań rzucać gównem
3 Przestań żądać

>Każdy, kto będzie wiązał twoje prawo własności z obowiązkami wobec społeczeństwa

Pokaż mi różnicę między społecznym statusem twojej matki i moim
Nie?
Bo jesteś intelektualnym gównem
To udowodniłeś

>Jesteś zaborczym i agresywnym dominantem.
Jesteś gównem.

>Zwykły człowiek powinien na ciebie uważać,
Jesteś gównem

>dlatego byłoby dobrze gdyby twoja tożsamość była publicznie jawna
dlatego byłoby dobrze gdyby twoja tożsamość była publicznie jawna
Dobrze byłoby, gdybyś swoje słowa powtórzył przy świadkach ODWAŻNIE
Ale na to tchórzliwego gówna nie stać.

>Przez tajemnicę tożsamości
Powtórzysz swoje słowa w oczy?
Ty tchórzliwe psie gówno

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>1 Przestań zmyślać
>2 Przestań rzucać gównem
>3 Przestań żądać

4. Podporządkuj swoje życie naszemu a my w zamian będziemy mieć Cię za nic.

Raczej nie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Pokaż mi różnicę między społecznym statusem twojej matki i moim
Nie?
Bo jesteś intelektualnym gównem
To udowodniłeś

Królu urojeń
1 Napisałeś że mieszkasz w robotniczym hotelu
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?
2 Napisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Jakim cudem dotarłeś do Rumunii?
3 Napisałeś, że każda spółdzielnia przekształca się w spółkę na oceanicznych wyspach
Podaj choć JEDEN przykład?
4 Napisałeś, że żyjesz w nędzy
Na ilu kontynentach byłeś na wakacjach?

Rozumiesz, że te pytania dotyczą TWOICH słów?
I co?
Odpowiedź: "jestem intelektualnym i moralnym gównem, który tylko łże"

Pracujesz na pogardę

>dlatego byłoby dobrze gdyby twoja tożsamość była publicznie jawna
dlatego byłoby dobrze gdyby twoja tożsamość była publicznie jawna
Dobrze byłoby, gdybyś swoje słowa powtórzył przy świadkach ODWAŻNIE
Ale na to tchórzliwego gówna nie stać.

>>1 Przestań zmyślać
>>2 Przestań rzucać gównem
>>3 Przestań żądać

>4. Podporządkuj swoje życie naszemu

To twoje żądanie
Mnie nie musisz się podporządkowywać. Rób co chcesz, póki nie naruszasz moich praw
JA NIE NARUSZAM TWOICH I NIE NAWOŁUJĘ DO ICH NARUSZANIA

>Raczej nie.
Na pewno nie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Pokaż mi różnicę między społecznym statusem twojej matki i moim
>Nie?

Co to ma do rzeczy?

Czy to ma zwolnić cię od obowiązków społecznych związanych z prawem prywatnej własności i od odpowiedzialności za podległych ci ludzi bez mienia?

Z całą pewnością NIE!

Wiesz co sądzę, o waszym prawie tajnej i nieopodatkowanej własności prywatnej?

Że to jest zbiorowa fantazja, zbiorowa halucynacja, która rozwinęła się w waszych mózgach, której podstawą jest wasz pasożytnicza natura.

Dla mnie to prawo nie istnieje i tym bardziej nie obowiązuje mnie ani jak sądzę żadnego innego moralnego człowieka.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Królu urojeń
1 Napisałeś że mieszkasz w robotniczym hotelu
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?
2 Napisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Jakim cudem dotarłeś do Rumunii?
3 Napisałeś, że każda spółdzielnia przekształca się w spółkę na oceanicznych wyspach
Podaj choć JEDEN przykład?
4 Napisałeś, że żyjesz w nędzy
Na ilu kontynentach byłeś na wakacjach?

Rozumiesz, że te pytania dotyczą TWOICH słów?
I co?
Odpowiedź: "jestem intelektualnym i moralnym gównem, który tylko łże"

Pracujesz na pogardę

>dlatego byłoby dobrze gdyby twoja tożsamość była publicznie jawna
dlatego byłoby dobrze gdyby twoja tożsamość była publicznie jawna
Dobrze byłoby, gdybyś swoje słowa powtórzył przy świadkach ODWAŻNIE
Ale na to tchórzliwego gówna nie stać.

>>1 Przestań zmyślać
>>2 Przestań rzucać gównem
>>3 Przestań żądać

>4. Podporządkuj swoje życie naszemu

To twoje żądanie
Mnie nie musisz się podporządkowywać. Rób co chcesz, póki nie naruszasz moich praw
JA NIE NARUSZAM TWOICH I NIE NAWOŁUJĘ DO ICH NARUSZANIA

>>Pokaż mi różnicę między społecznym statusem twojej matki i moim
>>Nie?
>Co to ma do rzeczy?
Wszystko

Czepiasz się mnie, bo pracowałem oszczędzałem i mieszkam na swoim
Czepiasz się, że mój dom budowali inni, ale nie odpowiesz na pytanie czy sam sobie chleb pieczesz
Czepiasz się, że mój dom nie jest opodatkowany na ciebie
Czepiasz się, że mój dom jest "tajny"
Pokaż mi różnicę między społecznym statusem twojej matki i moim

>Czy to ma zwolnić cię od obowiązków społecznych związanych z prawem prywatnej własności
Czy to ma zwolnić twoją matkę od obowiązków społecznych związanych z prawem prywatnej własności

Pokaż mi TWOJE obowiązki
Żreć na cudzy koszt - prawo Hamerlika bez żadnych obowiązków, bo zamiast oszczędzać na dom, woli mieszkać w apartamencie, który powstał wysiłkiem innych

>i od odpowiedzialności za podległych ci ludzi bez mienia?
Pokaż ludzi podległych twojej matce, potem czepiaj się moich podległych
Ucieczka

>Z całą pewnością NIE!
>Wiesz co sądzę, o waszym prawie tajnej i nieopodatkowanej własności prywatnej?
Wiem, że masz prawo kraść

>Że to jest zbiorowa fantazja, zbiorowa halucynacja, która rozwinęła się w waszych mózgach, której podstawą jest wasz pasożytnicza natura.
Pokaż mi różnicę między społecznym statusem twojej matki i moim
Nazywasz własną matkę pasożytem, ale w oczy jej tego nie powiesz tyt tchórzliwe gówno

>Dla mnie to prawo nie istnieje
Spróbuj je naruszyć.
Twoje pieerdolenie, o tym, że nie uznajesz praw innych ludzi jest tylko ujadaniem kundla
W oczy policjantowi głęboko się kłaniasz, bo o nieuznawaniu praw piszesz tylko pod anonimem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>JA NIE NARUSZAM TWOICH I NIE NAWOŁUJĘ DO ICH NARUSZANIA

Nie mamy wspólnych zasad!

Nikogo do łamania zasad moralnych nie nawołuję.
Od każdego wymagam zachowania zasad moralnych mających na względzie dobro innych ludzi.

Wasze prawo tajnej i nieopodatkowanej własności jest niemoralne. Moralnemu człowiekowi nie wolno go uznać a tym bardziej pozwolić komukolwiek na egzekwowanie go przemocą.

Nawołuję za do walki z wrogą dominacją, z pasożytnictwem społecznym i ze złem, które niszczy społeczeństwo.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>JA NIE NARUSZAM TWOICH I NIE NAWOŁUJĘ DO ICH NARUSZANIA
>Nie mamy wspólnych zasad!

Rozumiem twój postulat, ja mam obowiązki ty nie
Mnie nie wolno naruszać twoich praw, ty możesz naruszać moje

Moralność Kalego

>Nikogo do łamania zasad moralnych nie nawołuję.
Łżesz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Rozumiem twój postulat, ja mam obowiązki ty nie

Nie kłam.

W waszej prymitywej kulturze prawo prywatnej własności zostało oderwne od wszelkich obowiązków na rzecz społeczeństwa.

Zyskaliscie władzę właścicielską wolną od odpowiedzialności za podwładnych najemników.

To jest pasożytnictwo społeczne.

Taka władza nie ma już znamion przywództwa za to ma znamiona wrogiej dominacji.

To jest degeneracja społeczna.

Każdy moralny człowiek powinien z tym walczyć poki ma jeszcze siłę zanim wszystkich zniszczycie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Rozumiem twój postulat, ja mam obowiązki ty nie
>Nie kłam.
Pokaż TWOJE obowązki
Ucieczka

>W waszej prymitywej kulturze prawo prywatnej własności zostało oderwne od wszelkich obowiązków na rzecz społeczeństwa.
>Zyskaliscie władzę właścicielską wolną od odpowiedzialności za podwładnych najemników.

Jakich najemników ma mamusia?
JAKICH NAJEMNIKÓW MA MAMUSIA?
JAKICH NAJEMNIKÓW MA MAMUSIA?
JAKICH NAJEMNIKÓW MA MAMUSIA?
JAKICH NAJEMNIKÓW MA MAMUSIA?
JAKICH NAJEMNIKÓW MA MAMUSIA?
JAKICH NAJEMNIKÓW MA MAMUSIA?
JAKICH NAJEMNIKÓW MA MAMUSIA?
JAKICH NAJEMNIKÓW MA MAMUSIA?
JAKICH NAJEMNIKÓW MA MAMUSIA?
JAKICH NAJEMNIKÓW MA MAMUSIA?

Bo właściciel fabryki ma obowiązki, chyba że mamusia ma fabrykę i zatrudnia niewolników

>To jest pasożytnictwo społeczne.
Mamusia jest pasożytem? Czy tatuś?

>Taka władza nie ma już znamion przywództwa za to ma znamiona wrogiej dominacji.
A to suka z tej Hamerlikowej

>To jest degeneracja społeczna.
degenerat z twojego tatusia

>Każdy moralny człowiek powinien z tym walczyć poki ma jeszcze siłę zanim wszystkich zniszczycie.
Zacznij od rodziców

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jakich najemników

Znowu nie rozumiesz społecznej roli i pozycji najemnika?
Znowu nie rozumiesz społecznej roli i pozycji właściciela?

Ty rozumiesz tylko tyle ile ci sie opłaca rozumieć.

Nie zbudujemy między sobą porozumienia a przynajmniej ja nie mam takiego zamiaru.

Być może miałem taki zamiar przez 10 lat rozmów z tobą, zanim ostatecznie zrozumiałem kim naprawdę jesteś.

Porozumienie z wrogiem jest niemożliwe.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Rozumiem twój postulat, ja mam obowiązki ty nie
>Nie kłam.

Jakie masz obowiązki?
Ucieczka

Królu urojeń
1 Napisałeś że mieszkasz w robotniczym hotelu
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?
2 Napisałeś, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Jakim cudem dotarłeś do Rumunii?
3 Napisałeś, że każda spółdzielnia przekształca się w spółkę na oceanicznych wyspach
Podaj choć JEDEN przykład?
4 Napisałeś, że żyjesz w nędzy
Na ilu kontynentach byłeś na wakacjach?

Pokaż TWOJE obowiązki
Ucieczka

>>Jakich najemników
>Znowu nie rozumiesz społecznej roli i pozycji najemnika?
>Znowu nie rozumiesz społecznej roli i pozycji właściciela?
Do której grupy należy twoja matka?

Ty tego nie rozróżniasz, skoro to pytanie cię przerasta
W twoim skretyniałym zakłamanym mózgu świat dzieli się na wielkich posiadaczy i roboli bez mienia. Do której grupy należy twoja matka?

Pokaż różnice w społecznym statusie jej i moim

Pisałem ci:
1 Właściciel domu nie ma żadnych obowiązków wobec nikogo (ty chcesz, żeby każdy na ciebie płacił)
2 Właściciele fabryk mają obowiązki
2.1 Właściciele fabryk mają obowiązki tylko wobec swoich pracowników
2.2 Ty chcesz, żeby każdy właściciel piekarni płacił na ciebie podatki

Zarzucasz swojej matce, że mieszka w mieszkaniu, które budowali inni. Sam sobie pieczesz chleb?
Nawet to pytanie cię przerasta

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jakie masz obowiązki?

Poza pracą od świtu do nocy po to, żebyś sobie leżał, palił cygara, popijał leżakowana whisky i pod pseudonimem bez twarzy określał mnie zwykłym gównem?

Myślę, że wychowanie licznych dzieci, które muszę przygotować na to, żebyś nie zrobił z nich swoich niewolników, żeby nie zabijały się próbując przeżyć na 10m2, żebyś ty czy twoje dzieci mogliście wzbogacić się potężnie na posiadanych pustostanach i ugorach, oczywiście bez żadnego podatku, bo podatki zapłacą najemni robole pracujący i żyjący na cudzym, od pracy i od konsumpcji z czego sfinansujecie armię ludzi, którzy za kasę sprzedadzą wam dusze, do egzekucji waszego społecznie destrukcyjnego prawa do tajnej i nieopodatkowanej własności.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jakie masz obowiązki?
>Poza pracą od świtu do nocy po to, żebyś sobie leżał, palił cygara, popijał leżakowana whisky i pod pseudonimem bez twarzy określał mnie zwykłym gównem?

>Poza pracą od świtu do nocy po to, żeby moja mamusia sobie leżała, paliła cygara, popijała leżakowana whisky.

Cóż, gówno urodziła, gówno wychowała, gówno ma, szkoda suki, ale to jej problem

Znów stoczyłeś się poniżej własnego poziomu rynsztoku

Wróć do rozmowy jak się umyjesz, co cuchniesz. Potem przeczytaj co napisałeś, postaraj się doszukać w tym cienia prawdy i przeproś.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Wróć do rozmowy

A co?

Znowu ci się należy?

Teraz wszyscy mają podporządkować swoje życia twojemu i gnić powoli - bo ci się należy?

Raczej nie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Wróć do rozmowy
>A co?
>Znowu ci się należy?

Wiem co się tobie należy
pogarda za nazwanie rodzonej matki darmojadem i pasożytem

Kundla poczęła, kundla wykarmiła, kundla ma
Sama sobie winna

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Kto ma negocjować w imieniu poświęconego narodu ukraińskiego warunki kapitulacji ??

Ukraińcy raczej Rosjan nie pokonają, nawet z Ameryka tym bardziej, że Rosjanie działają jak szarańcza.

Tam drzemie uśpiony jeszcze potężny potencjał do walki i też historia pokazała, że jak się Ruski włączy w tryb wojny to przestaje się liczyć z własnym życiem.

Ukraińcy przegrają ale też będą Ruskich nienawidzić.

Ruscy mają taką naturę, że ktokolwiek ma z nikim cokolwiek do czynienia ten ich nienawidzi.

Ruscy nie potrafią robić dobrych biznesow więc muszą nadrabiać agresją.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ruscy nie potrafią robić dobrych biznesow więc muszą nadrabiać agresją.
>

Żydzi amerykańscy żeby robić "dobre", dla siebie, interesy wydają bilion swojego papieru fiducjarnego na swoje fabryki wojen i agenturę szkoloną przez CIA.
Mają tysiąc baz wojskowych, w których siedzą bandyci i pilnują ich geszeftów.
CIA pilnuje, by demokratyczne kolonie wiedziały na kogo mają oddawać głos w tzw. wyborach.
Dzisiaj Chińczycy zawdzięczają swój pokojowy rozwój Rosji. Rosjanie tracą krew, by komuniści chińscy mogli się bezpiecznie uzbroić i stawić czoła Żydom amerykańskim.
Czy Żydom amerykańskim uda się tak rozprawić z komunizmem chińskim, tak jak im się udało z komunizmem Żydów niemieckich ??
Jak długo będzie stać Żydów amerykańskich wydawać bilion swojego papieru fiducjarnego na utrzymanie armii bandytów ??? Amerykańska "wolność" i "demokracja" to jest oszustwo.
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Wschód nie ma atrakcyjnej recepty na życie.

Nieatrakcyjna recepta na życie? A cóż według ciebie nią jest?

Życie w wiecznym kredycie, w pogoni za kolejnym gadżetem, który za pół roku wyląduje na śmietniku i zatruje środowisko?

Ciągłe ściganie się w wyścigu szczurów, w którym nikt nie wygrywa, bo metą jest wypalenie i frustracja?

Jeśli mówisz, że możliwość posiadania stabilnej rodziny, wiernej żony na całe życie, harmonii opartej na tradycyjnym podziale ról, bezpieczeństwa emocjonalnego i codzienności wolnej od plastikowej konsumpcji nie jest atrakcyjna, to ja nie wiem

.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jeśli mówisz, że możliwość posiadania stabilnej rodziny, wiernej żony na całe życie, harmonii opartej na tradycyjnym podziale ról, bezpieczeństwa emocjonalnego i codzienności wolnej od plastikowej konsumpcji nie jest atrakcyjna, to ja nie wiem

Romantyczna wizja, która chyba z rzeczywistością ma niewiele wspólnego.

Wszyscy wiemy, że na Wschodzie powszechne są agresja, strach, absurd, destrukcja, brutalność, brak respektu dla drugiego człowieka.

Z mojego doświadczenia wynika, że poziom moralności jest w ścisłym związku z bogactwem.

Nie mam ty na myśli moralności polegającej wyłącznie na respektowaniu drugiego człowieka ale także moralność polegającą na tłumieniu brutalności i głupoty.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Murdoch_13 (1467 punktów)
>Romantyczna wizja, która chyba z rzeczywistością ma niewiele wspólnego.

Co masz na myśli?

Że na zachodzie nie da się tego w rzeczywistości zrealizować czy że w ogóle nawet nie chciałbyś tego realizować, bo fajniejsze jest codzienne wstawanie do korpo i branie kredytu na gadżety, które wkrótce skończą na śmietniku i zatrują środowisko?

>Z mojego doświadczenia wynika, że poziom moralności jest w ścisłym związku z bogactwem.

Dobre Masz na myśli np. takie USA, które jest znane z tego, że spuszcza ludziom bomby atomowe na głowę czy może taką Szwajcarię, która z kolei przoduje w prowadzeniu kont bankowych dla grup handlujących ludźmi?

.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Że na zachodzie nie da się tego w rzeczywistości zrealizować czy że w ogóle nawet nie chciałbyś tego realizować, bo fajniejsze jest codzienne wstawanie do korpo i branie kredytu na gadżety, które wkrótce skończą na śmietniku i zatrują środowisko?

Nie pożyczyłem żadnych pieniędzy przez ostatnie 15 lat i już nawet nie pamiętam jak to jest.

Wolałbym zdechnąć z głodu niż tknac naznaczony złem, pożyczony pieniądz.

>Dobre Masz na myśli np. takie USA, które jest znane z tego, że spuszcza ludziom bomby atomowe na głowę czy może taką Szwajcarię, która z kolei przoduje w prowadzeniu kont bankowych dla grup handlujących ludźmi?

Amerykanie w swej masie nie są wcale tacy bogaci, tam są potężne różnice społeczne i jest iluminacja bogactwa w otoczeniu biedy.

Szwajcarzy po prostu dotrzymują umów dlatego wszyscy chcą u nich trzymać kasę, bo wiedzą, że ją odzyskają.
Czy z tego powodu ponoszą odpowiedzialność za chorą działalność innych?

Sami wobec siebie są raczej moralni. Szwajcar nie zdechnie z głodu na ulicy a i imigrant dostanie pomoc.

Zachód, nawet ten najbardziej zgniły, wykorzystujący innych, tak tych innych wykorzystuje, że nie dzieje się im straszna krzywda.

Są miejsca na świecie gdzie krzywda oznacza śmierć, kalectwo, destrukcję fizyczną i psychiczną.

Na Zachodzie jak chcesz przeżyć musisz nauczyć się zgniłego kompromisu a wielu nie chce się go uczyć.

Nie zamieniłbym Zachodu na Wschód pomimo, że jest taki trudny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Z mojego doświadczenia wynika, że poziom moralności jest w ścisłym związku z bogactwem.
>

Ale bzdury.
Z mojej wiedzy wynika, że najwięcej kasy mają ci co stworzyli i tworzą kieraty finansowe w swoich koloniach. Pierwszy milioner w USA dorobił się na NARKOTYKACH i geszeftach handlując ziemią.
Zasobom ludzkim, w demokractzynych koloniach, wstawiono wizje, że dzięki demokracji, łopatą i widłami, dorobią się takiego bogactwa, jak mają ci co przez wieki handlowali ludźmi i okradali bezbronne narody.
Brytyjczycy napadli na Bengal, okradli lokalną ludność a tkaczom poobcinali palce. Z tego powodu i epidemii ospy zmarło tam 10 milionów ludzi. Brytyjska "arystokracja" ma na łapach krew setek milionów ludzi.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Z mojego doświadczenia wynika, że poziom moralności jest w ścisłym związku z bogactwem.
>>
>Ale bzdury.
>Z mojej wiedzy wynika, że najwięcej kasy mają ci co stworzyli i tworzą kieraty finansowe w swoich koloniach. Pierwszy milioner w USA dorobił się na NARKOTYKACH i geszeftach handlując ziemią.

Chińczycy nienawidzą kieratow dlatego wylegują się całymi dniami na plażach dłubiac w nosach zamiast spędzać życie w fabrykach produkując dla całego świata.

Dlatego do Chin nigdy nie wbije się żadna korpo ze swoimi fabrykami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Chińczycy nienawidzą kieratow dlatego wylegują się całymi dniami na plażach dłubiac w nosach zamiast spędzać życie w fabrykach produkując dla całego świata.
>Dlatego do Chin nigdy nie wbije się żadna korpo ze swoimi fabrykami.
>

Jedno pokolenie Chińczyków pracuje, by kolejne już nie musiały.
Robol nie jest w stanie konkurować z robotami.
Kto jest właścicielem i współwłaścicielem robotów w Chinach ??
Kto jest właścicielem i współwłaścicielem robotów w tzw. kapitalizmie ???
Kto ma utrzymywać zasób ludzki kapitalistów pozbawiony przez roboty pracy ??
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jedno pokolenie Chińczyków pracuje, by kolejne już nie musiały.

To ma sens.
Szarley też chce wszystko swoim dzieciom dać, żeby te nic nie musiały tylko żyć i konsumować co inni wytworzą.

>Kto jest właścicielem i współwłaścicielem robotów w Chinach ??

Kto uzbrojony po zęby przejmowałby się tym co się komuś tam wydaje co czyje jest?

Ukraińcom wydawało się, że Krym jest ich własnością ale wytłumaczono im, że nie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jedno pokolenie Chińczyków pracuje, by kolejne już nie musiały.
>To ma sens.
>Szarley też chce wszystko swoim dzieciom dać,
Oczywiście, jestem ich ojcem, więc chcę jak najwięcej zostawić swoim dzieciom. Ty nie masz swoich dzieci, więc nie musisz za nikogo odpowiadać i nikomu zostawiać niczego prócz traumy

>żeby te nic nie musiały tylko żyć i konsumować co inni wytworzą.

Oooo, psi chuj spojrzał do lustra, hamrliczątka nie będą musiały pracować, bo babcia i dziadek zainwestowali w posiadłości w kurorcie i kiedy zdechną wystarczy na życie bez pracy.
Jakaś Ukrainka, czy Mongołka przyjedzie do pracy w Lądku jako sprzątaczka i połowę pensji odda hamerchujowi za prawo pomieszkania na cudzym

Jak zwykle u psiego chuja gównozmyślenia mają zastąpić argumenta
Rzucasz gównem - obrywasz rykoszetem i TY gównem cuchniesz, aż po Hamburg

Ucieczka - rzucanie gównem - mantra - ucieczka - zmyślenia- rzucanie gównem
Ot, "dyskusja" agresywnego, chciwego chama, piszącego tylko pod nickiem, bo wo oczy nie powtórzy



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jakaś Ukrainka, czy Mongołka przyjedzie do pracy w Lądku jako sprzątaczka i połowę pensji odda hamerchujowi za prawo pomieszkania na cudzym

To była prowokacja ale dobrze rozumiesz wasz świat i wiesz o co w nim chodzi.

Nie ma pieprzenia się w tańcu a prawa człowiek to taki pic na wodę, bo ponad wszystkimi prawami stoi prawo tajnej i nieopodatkowanej własności.

Reszta tych waszych szumnych praw i cała ta szumna demokracja obowiązuje ale na publicznej drodze z cudzej fabryki do cudzego domu.

W zasadzie dość dobrze mnie rozumiesz tylko masz wyjebane na innych ludzi jak zresztą przystało na narcyza w narcystycznej, prymitywnej i brutalnej "kulturze".

Wasz świat to głównie teatr, za którym kryje się brutalna i dzika rzeczywistość.

To dlatego tak boicie się prawdy i ludzi prawdomównych.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jakaś Ukrainka, czy Mongołka przyjedzie do pracy w Lądku jako sprzątaczka i połowę pensji odda hamerchujowi za prawo pomieszkania na cudzym
>To była prowokacja

To było rzucenie gównem
Rzuciłeś gównem, cuchniesz gównem

Czekam na przykład spółdzielni, o której pisałeś

>To dlatego tak boicie się prawdy i ludzi prawdomównych.
Za ile poszła twoja działka?
Mat.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>To była prowokacja
>To było rzucenie gównem

Co za gówno skoro prawda, którą sam potwierdziłes?

Negocjusz manipulatywnie z robolem niższą stawkę za robotę, używając zapewnie słownej agresji i poniżeń w swoim zwyczaju po to, żeby twoje dzieci miały jedno pole więcej, które pójdzie w ugór w oczekiwaniu na 10x wzrost wartości.

Oczywiście nikt nie będzie mógł wiedzieć, że je posiadasz.

W tym czasie reszta ludzi będzie próbowała wyżywić się z 1 ha w otoczeniu ugorów, które będą czekać na kosmiczny wzrost wartości, żeby stać się bogaczem dzięki pierdzeniu w stołek.

A wtedy wystarczy leżeć, żreć winogrona i gardzić niewolnikami, którzy je dostarczają.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Negocjusz manipulatywnie z robolem niższą stawkę za robotę, używając zapewnie słownej agresji i poniżeń w swoim zwyczaju po to, żeby twoje dzieci miały jedno pole więcej, które pójdzie w ugór w oczekiwaniu na 10x wzrost wartości.
>Oczywiście nikt nie będzie mógł wiedzieć, że je posiadasz.
>W tym czasie reszta ludzi będzie próbowała wyżywić się z 1 ha w otoczeniu ugorów, które będą czekać na kosmiczny wzrost wartości, żeby stać się bogaczem dzięki pierdzeniu w stołek.
>A wtedy wystarczy leżeć, żreć winogrona i gardzić niewolnikami, którzy je dostarczają.

Zszedłeś poniżej własnego poziomu szamba
Z braku argumentów jedynie to poradzisz
Koniec rozmowy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Zszedłeś poniżej własnego poziomu szamba
>Z braku argumentów jedynie to poradzisz
>Koniec rozmowy

To jest dalej prowokacja symbolicznie opisująca wasz świat, która ma zmuszać do myślenia.

W waszym świecie największym marzeniem jest posiadanie 10 mieszkań na wynajem i jeżdżenie po świecie na wakacjach w czasie kiedy inni dzień za dniem płacą komorne.

W waszym świecie prawa zostały zupełnie oderwane od obowiązków.

Sam tu wyrwałeś swoje wizje, w których właściciel może mieć wyjebane na wszystkich, nie ma żadnych obowiązków ani odpowiedzialności za nikogo.

Mówię w ten sposób tylko, że wasza kultura jest głęboko zdemoralizowana, prymitywna i brutalna.

Wasza propaganda o tym jak przez tajną demokrację liczycie się z każdym człowiekiem, to po prostu same kłamstwa i wrogie.

Macie całkowicie wyjebane na pozostałe życie.

W narcystycznej kulturze liczy się tylko narcyz cała reszta to są tylko narzędzia narcyza, które mają mu służyć.

Wasza kultura to kultura pasożytów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Wasza kultura to kultura pasożytów.
>

x.com/PM_ViktorOrban/status/1972901463186715088

Orbán Viktor
@PM_ViktorOrban

Sytuacja jest jasna. Zachód mówi o obronie Ukrainy, ale w rzeczywistości jest to imperialistyczne zagarnianie ziemi, zasobów i pieniędzy. Nieszczęsny naród ukraiński jest rabowany, a ci, którzy nawołują do wojny, zasłaniają wyzysk pozorem ochrony. Niech nie ma złudzeń, tu chodzi o władzę i zysk.

Orban pisze to samo co ja od wielu lat.
Zachwycasz się Zachodem a to są zwykli złodzieje recydywiści.
Dostaniesz za ojcowiznę parę deko papieru fiducjarnego i przez chwilę będą nim Ci płacić za pot.
Jak skończy się im możliwość eksploatacji, to wylądujesz na froncie jakiejś imperialnej wojny.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Zachwycasz się Zachodem a to są zwykli złodzieje recydywiści.

Zachód nie wciska Ukraińcom karabinów i dolarów na siłę do ręki. Sami o to proszą.

W odróżnieniu od Rosji, która zwyczaje, po chamsku i na oczach wszystkich kradnie grożąc przy tym bronią atomową.

Jest jednak różnica.

Ruskim się należy?
Ruscy są usprawiedliwieni, bo ich bezpieczeństwo ważniejsze jest od życia Ukraińców?

Raczej nie.

Rosjanie to po prostu agresywny zaborczy naród, który swój dobrobyt opiera na krzywdzie innych.

Dlatego wszyscy nienawidzą Ruskich i marzą o życiu w Ameryce.

W Ameryce być może nikt Ci bezinteresownie nie pomoże i tylko zrobi coś dla Ciebie dla biznesu ale nikt nie będzie fi groził, niewolil cię i nikt cię nie zabije, chyba że jakiś koleś na haju ale nie państwo.

A państwo rosyjskie dosłownie zabija ludzi nie licząc się z cudzym życiem.

Jest różnica pomiędzy Zachodem i Wschodem we wartości życia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Zachód nie wciska Ukraińcom karabinów i dolarów na siłę do ręki. Sami o to proszą.
>

Problem w tym, że Ukraińcom wcześniej CIA, a konkretnie kierowała tym Żydówka Victoria Nuland, zainstalowała zamachem stanu Żyda Zelenskiego u władzy.
Żyd Zelenski jeździ do Żydów amerykańskich i robią szwindle i geszefty, na które Ukraińcy będą robić dziesięć pokoleń.

www.youtube.com/shorts/4mWsCq4Sux8
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Problem w tym, że Ukraińcom wcześniej CIA, a konkretnie kierowała tym Żydówka Victoria Nuland, zainstalowała zamachem stanu Żyda Zelenskiego u władzy.
>Żyd Zelenski jeździ do Żydów amerykańskich i robią szwindle i geszefty, na które Ukraińcy będą robić dziesięć pokoleń.

Innymi słowy Amerykanie wyprali Ukraińcom mózgi, żeby ich użyć do napaści na Rosję i do zniewolenia Rosjan, przez co Ukraińcy nie są już dalej Ukraińcami lecz zoombies, bez cech człowieczych, więc wolno z nimi zrobić co się chce, jak z drapieżnymi i niebezpiecznymi zwierzętami innych gatunków.

Teraz mogę się spodziewać, że to co tu napisałem zostanie oderwne od interpretacji i przestawione jako moje słowa.

A dlaczego?

Bo ludzie są straszni, nie mają prawdziwych wartości, wszystko jest im obojętne byłby dorwać się do papieru zadrukowanego cyfrowymi.

Nie mogę słuchać tego co wyrażasz.
Masz nieskończoną pogardę dla Ukraińców, zresztą też dla Polaków.

Nie rozumiem dlaczego jesteś takim lojalista wobec Rosjan i Chińczyków.

Przypominam, że Rosjanie olali twój komunizm i stworzyli odmianę brutalnego kapitalizmu a Chińczycy wpuścili do siebie wszystkie zachodnie korpo, które uczyniły kierat z życia Chińczyków.

Chyba żaden inny naród poza Chińczykami nie spędza tyle życia w fabrykach, żeby Amerykanie w luksusie mogli wylegiwać się na plażach na haju.

Nie rozumiem co cię tak zachwyca w poświęceniu swojego życia dla innych i nawet nie przyjaciół.

youtu.be/5VCiU1osa3w
02-10-2025 03:28 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>Nie rozumiem dlaczego jesteś takim lojalista wobec Rosjan i Chińczyków.

A ja rozumiem. Bo jest kontynentalistą w duchu Carla Schmitta.
Na pewnym poziomie Carl Schmitt celnie ujmował dualizm polityki światowej, opisując iż siły morza zderzają się z siłami lądu, i to starcie nadaje kształt globalnym procesom geopolitycznym.

"To nawiązanie do słynnej koncepcji Schmitta, którą rozwijał m.in. w Nomosie ziemi (Der Nomos der Erde, 1950). U niego przeciwstawienie "sił morza" i "sił lądu" było sposobem na opisanie długofalowych napięć w geopolityce".

"Siły lądu (Landmacht) kojarzył z porządkiem stabilnym, hierarchicznym, terytorialnym - mocarstwami kontynentalnymi, które budują swoją władzę na przestrzeni i granicach".

"Siły morza (Seemacht) symbolizowały mobilność, handel, ekspansję, mniej formalny, bardziej elastyczny porządek - typowe dla mocarstw morskich (jak Wielka Brytania czy później USA)".

"Schmitt wskazywał, że to napięcie między "kontynentalnością" a "morskością" wyznaczało rytm nowożytnej polityki światowej i kształtowało konflikty globalne".
Thoter (6650 punktów)

>Innymi słowy Amerykanie wyprali Ukraińcom mózgi, żeby ich użyć do napaści na Rosję.

Takie są techniki prowadzenia proxy wojen.
Fikcyjnego księdza Popiełuszkę zamordowało CIA do spółki z Watykanem.
Agentura morduje, ujawnia się tylko sprawców wykonawczych i podaje się fałsz, kto za tym stoi.
Zabójstwo fałszywego księdza Popiełuszki było wyreżyserowane w tym i ucieczka kierowcy.
Jedna taka akcja i ile na tym zyskali: CIA i Watykan. Do polskich kościołów chodzi się pokazywać skurwy..two, ofiary operacji CIA i Watykanu. To nie są katolicy. Funkcjonariusze Watykanu nie mają nic wspólnego z chrześcijaństwem.
Analizowałem jak polskie władze zorganizowały 22 listopada 1918 roku pogrom Żydów we Lwowie, podczas którego "katolicy" zamordowali 150 Żydów. Okazuje się, że organziator tego pogromu Roman Abraham dostał za to Order Virtuti Militari. Pomagał mu w tym Watykan.
Wtedy nie było telawizji, funkcjonariusz Watykanu oprawił szare komórki swoim wiernym. Wierni wyszli z kościoła a na nich czekał Roman Abraham i napuścił ich na Żydów.
Hamerlik gdybyś był w tym czasie na rynku we Lwowie, też byś mordował Żydów.
Watykan oficjalnie wypowiedział wojnę Żydom i ich komunizmowi w grudniu 1925 roku.
Komunizm jest wyższą i nowocześniejszą formą religii chrześcijańskiej.
Thoter (6650 punktów)

>Wysyłanie do obcych misjonarzy, którzy mają za zadanie szczepić swoją kulturę jest zjawiskiem odwiecznym, obecnym bardzo widocznie w islamie i w chrześcijaństwie.
>To samo co dotyczy religii to dorywczy także ideologii państwowej.
>

Król Karol III i królowa Kamila ponownie udadzą się do Rzymu w październiku. Po raz pierwszy zostaną przyjęci przez papieża Leona XIV w Watykanie - zaledwie kilka miesięcy po ich ostatniej wizycie u papieża Franciszka.
Brytyjski król Karol III (76) i królowa Kamila (78) udadzą się do Watykanu w październiku tego roku po raz drugi w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Jak ogłosił pałac, para królewska zostanie przyjęta przez papieża Leona XIV podczas wizyty państwowej. Będzie to pierwsza audiencja Karola z nową głową Kościoła rzymskokatolickiego.
Brytyjska para królewska odwiedziła Watykan już w kwietniu i spotkała się z papieżem Franciszkiem - na kilka dni przed jego śmiercią 21 kwietnia. Karol i Camilla przebywali z wizytą państwową we Włoszech z okazji 20. rocznicy ślubu. Jako następca tronu, Karol odwiedził Watykan już pięć razy, po raz pierwszy w kwietniu 1985 roku.


Hamerlik mylisz chrześcijaństwo z imperializmem watykańskim, który jest odnogą imperializmu Anglosasów.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>Hamerlik mylisz chrześcijaństwo z imperializmem watykańskim, który jest odnogą imperializmu Anglosasów.

Każda kultura jest zaborcza i próbuje dominować nad wszystkimi umysłami.

Chrześcijaństwo zawsze było wyjątkowo agresywne.

Albo w twoim umyśle będzie tylko jeden bóg i nasz albo idziesz na spalenie i przemiał.

Całe to pitolenie o pochylaniu się na złamanym źdźbłem tratwy o ile cokolwiek znaczy dotyczy tylko wiernych papieżowi.

Niewierni nie mają żadnych praw i też żadnej ochrony.

To dotyczy tak samo religii opartych na bogach jak i ideologii państwowych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Chrześcijaństwo zawsze było wyjątkowo agresywne.
>Albo w twoim umyśle będzie tylko jeden bóg i nasz albo idziesz na spalenie i przemiał.
>

Twórcy religii katolickiej mieli inne intencje jak ci, co się na niej dorobili i nią rządzą.
Religię katolicką stworzyli ŻYDZI. Żydzi stworzyli KOMUNIZM. Komunizm jest wyższą formą religii chrześcijańskiej. Religia miała się skończyć z epoką feudalizmu. Komunizm miał dać początek nowej erze. Rozkwit nauki i przemysłu miał dać korzyści wszystkim, bez względu na status majątkowy. Dla kogo żydowski komunizm stanowił zagrożenie??
Do pokonania żydowskiego komunizmu stworzono m.in. "niepodległą" Polskę. Ta "niepodległa" Polska przyłączyła się do wojny Brytyjczyków i Francuzów z symbiozą Żydów i Niemców już 22 listopada 1918 roku.

pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Abraham

Roman Józef Abraham (ur. 28 lutego 1891 we Lwowie, zm. 26 sierpnia 1976 w Warszawie) - generał brygady Wojska Polskiego, działacz niepodległościowy, kawaler Orderu Virtuti Militari.(...) Oddział pod dowództwem por. Romana Abrahama zatknął sztandar polski na lwowskim ratuszu o świcie 22 listopada. Podczas świętowania zdobycia Ratusza, żołnierze por. Abrahama uderzyli na sklep jubilerski Zippera, znajdujący się w kamienicy na rogu Rynku i ul. Szewskiej. Atak na sklep Zippera stał się idealnym detonatorem pogromu dokonanego na ludności żydowskiej dla gromadzących się na Rynku lwowian.

gwzkrakow.pl/2021/11/22/pogrom-we-lwowie-w-1918-r/

W piątek 22 listopada 1918 roku o godz. 5.30 nad ranem we Lwowie rozpoczął się pogrom lwowskich Żydów. Wtedy to na ul. Bóżniczej znajdującej się w centrum dzielnicy żydowskiej, wojska polskie, za nieformalnym przyzwoleniem komendanta miasta Lwowa i powiatu lwowskiego kpt. Czesława Mączyńskiego, rozpoczynają pogrom, która trwa do godz. 8.00 rano w niedzielę tj. 24 listopada 1918 r. W wyniku tych wydarzeń, jak podaje raport wysłanników Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zamordowano co najmniej 150 Żydów, spalono ok. 50 dwu lub trzypiętrowych domów należących do Żydów, doszczętnie zrabowano ok. 500 sklepów żydowskich. W sumie poszkodowanych rodzin żydowskich, przez mordy, rabunki i kradzieże autorzy raportu dr. Leon Chrzanowski oraz red. Józef Wasserzug, szacują na ok. 7000

Organizator pogromu Żydów we Lwowie, w listopadzie 1918 roku, ma nazwisko kojarzące się z Żydami, Abraham. Za zorganizowanie pogromu Żydów we Lwowie dostaje Order Virtuti Militari.
Żydzi niemieccy chcieli z polskich parobków zrobić LUDZI, którzy będą awansować do elity tworzonej przez nich potężnej komunistycznej Europy.
Gdyby kawaler Orderu Virtuti Militari Roman Abraham, na zlecenie Brytyjczyków i Bernarda Barucha, nie zaczął mordować Żydów we Lwowie, to dzisiaj Europa byłaby sto lat przed Chińczykami. Naród polski awansowałby intelektualnie a Polska z racji położenia byłaby w centrum potężnej Europy. Bylibyśmy bezpieczni, bo Europa byłaby chroniona bronią atomową, którą stworzyliby Żydzi niemieccy.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Do pokonania żydowskiego komunizmu stworzono m.in. "niepodległą" Polskę. Ta "niepodległa" Polska przyłączyła się do wojny Brytyjczyków i Francuzów z symbiozą Żydów i Niemców już 22 listopada 1918 roku.

Polacy zaatakowali Żydów, którzy żyli w symbiozie z Niemcami i Niemcy niestety nie poradzili ich obronić przed Polakami?

Ale jaja!

I naziści nie byli Niemcami.

Jak śmiesz mówić o robieniu ludziom kisielu z mózgu?

Oj wielka jest twoja nienawiść do Anglików i Amerykanów. Tak wielka, że mózg ci wyżarła.

Naziści byli robotami oprogramowanymi przez Amerykanów, ślepo wykonywali rozkazy i nie mieli żadnej korzyści z niewolenia ludzi podczas pracy przymusowej.

Rozumiem, że w twoim mózgu to się jawi jako prawda, bo też wiem już, że każdy umysł ma własną prawdę. Czasem prawdy dwóch umysłów są trochę podobne a czasem zupełnie odmienne.

Możesz to powtórzyć jeszcze 1000x ale mojego mózgu tą wizją nie zarazisz.
Absurdalna i destrukcyjna wizja, która wszystkich prowadzi do kolejnej wojny.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Ale jaja!
>I naziści nie byli Niemcami.
>
Nazizm w Niemczech stworzyli i finansowali Amerykanie z Brytyjczykami.
Obecnych banderowców na Ukrainie, tak samo jak tzw. solidarność w Polsce, stworzyła CIA.
28-09-2025 22:03 
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>Nazizm w Niemczech stworzyli i finansowali Amerykanie z Brytyjczykami.

Nie przedstawiłeś wystarczających dowodów na to. Myślisz, że tym co do tej pory przekonałeś kogoś?
Z mojej strony jest dobra wola. Czemu unikasz odpowiedzi na pytania, które sam prowokujesz?

>Obecnych banderowców na Ukrainie, tak samo jak tzw. solidarność w Polsce, stworzyła CIA.

Wsparcie na zasadzie wróg mojego wroga jest moim przyjacielem.
Karczujesz małych i średnich zupełnie nie patrząc na ich możliwości manewru, które niekiedy sadzają ich w roli języczka u wagi. Hegemon też musi mieć sojuszników, inaczej nie byłby hegemonem. Wasale to zupełnie inna kategoria.
Thoter (6650 punktów)
>>Nazizm w Niemczech stworzyli i finansowali Amerykanie z Brytyjczykami.

>Nie przedstawiłeś wystarczających dowodów na to.

Wystarczy spojrzeć za okno a tam widzimy identyczną sytuację.
Kto ściąga armaty pod rosyjską i chińską granicę ??
Kto zorganizował te proxy wojny ??
W jakim to robi celu ??
Ci sami bandyci rozprawili się z symbiozą Żydów i Niemców.

en.wikipedia.org/wiki/Thomas_H._McKittrick

Thomas Harrington McKittrick (1889-1970) był amerykańskim bankierem i prezesem Banku Rozrachunków Międzynarodowych w czasie II wojny światowej, a jego bliskie związki z hitlerowską Trzecią Rzeszą wzbudziły kontrowersje.

Dowody leżą, na których są sumy dolarów i podpisy McKittricka.
W pokonaniu symbiozy Żydów i Niemców brał udział amerykański bank JP Morgan.
Po co Żyd Morawiecki ściągnął do Polski bank JP Morgan ???
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Kto ściąga armaty pod rosyjską i chińską granicę ??
>Kto zorganizował te proxy wojny ??
>W jakim to robi celu ??

A kto ludziom tak zatruwa życie, że ci gotowi są oddać ostatnią kroplę krwi, żeby ściągnąć armatę z drugiego końca świata?

Kto zamienia ludzkie życie w piekło?

Kto wyzwala pragnienie uwolnienia się od absurdu i zła.

Rozumem, że dla ciebie ci, którzy przyjmują amerykańską broń nie są ludźmi ale dla mnie są i widzę ich potrzebę wyzwolenia się od zła.

Wpierw Rosjanie muszą stworzyć atrakcyjną cywilizację, żeby ktoś chciał żyć tak jak oni.

Jak na razie stworzyli jedynie agresywny naród, który w praktyce cały jest armią, który buduje swoje korzyści na krzywdzie sąsiadów.

Z czym do ludzi?!

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Jak na razie stworzyli jedynie agresywny naród, który w praktyce cały jest armią, który buduje swoje korzyści na krzywdzie sąsiadów.
>Z czym do ludzi?!
>

Który to raz rusza wyprawa tylko po to, by okraść naród rosyjski ??
Może jeszcze napiszesz, że to Rosjanie napadli na Napoleona.
Francuzi wykorzystali chwilę, gdy Brytyjczycy walczyli w Ameryce Północnej i napadli na Rosję.
Jak masz bogactwa to musisz ich strzec. Rosyjskich bogactw strzeże pierwszorzędna broń atomowa. Jedynie Żydom niemieckim i Niemcom udało się pokonać cara Romanowa i stworzyć ZSRR i Armię Czerwoną. Udał im się utrzymać u władzy do 1937 roku. W 1937 roku wymordowano setki tysięcy ludzi i przejęto władzę nad dziełem Żydów i Niemców.
Hamerlik, kto dokonał ludobójstwa w ZSRR w 1937 roku i przejął nad nim władzę ??
29-09-2025 10:20 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>Nazizm w Niemczech stworzyli i finansowali Amerykanie z Brytyjczykami.
>>Nie przedstawiłeś wystarczających dowodów na to.
>Wystarczy spojrzeć za okno a tam widzimy identyczną sytuację.
>Kto ściąga armaty pod rosyjską i chińską granicę ??
>Kto zorganizował te proxy wojny ??
>W jakim to robi celu ??
>Ci sami bandyci rozprawili się z symbiozą Żydów i Niemców.

Konsekwentny jesteś. Sąsiedzi Rosji i Chin mają prawo do samostanowienia dokładnie tak samo jak wszyscy inni. A to się wiąże i z tym, że się wchodzi w sojusz taki jaki uzna się dla siebie korzystny.
Przemilczasz sprawę niemieckiego imperializmu.

>en.wikipedia.org/wiki/Thomas_H._McKittrick
>Thomas Harrington McKittrick (1889-1970) był amerykańskim bankierem i prezesem Banku Rozrachunków Międzynarodowych w czasie II wojny światowej, a jego bliskie związki z hitlerowską Trzecią Rzeszą wzbudziły kontrowersje.
>Dowody leżą, na których są sumy dolarów i podpisy McKittricka.

Te dolary i podpisy nie muszą jeszcze oznaczać tego o czym Ty twierdzisz. Gdzie te dowody leżą?

>W pokonaniu symbiozy Żydów i Niemców brał udział amerykański bank JP Morgan.

Przytoczyłem już kiedyś informacje, z których jasno wynika, że Niemcy nie mieli planu pokojowego współistnienia dla swoich europejskich sąsiadów, szczególnie tych położonych na wschód od nich.

>Po co Żyd Morawiecki ściągnął do Polski bank JP Morgan ???

Biznes.
24-09-2025 08:02 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>każda praca i każdy wykonujący ją pracownik wnosi wartość.

Po pierwsze fałsz. Praca na rzecz pasożyta, który wyssie z Ciebie całe życie nie ma żadnej wartości. Jest kompletnie bezwartościowa chyba, że widzisz siebie jako pokarm dla innych.

Po drugie jeżeli robol ma wartość to mu się coś należy, np. prawda o rozkładzie kapitału wśród ludzi i wpływ na ten rozkład.

Jeżeli robolowi nie należy się nawet prawda to znaczy, że jest gówno warty.

Kłamliwe ideologie tej gównowartosci nie zmienią.

youtu.be/5VCiU1osa3w
24-09-2025 19:13 
 Ocena 1 na 1
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>każda praca i każdy wykonujący ją pracownik wnosi wartość.
>Po pierwsze fałsz. Praca na rzecz pasożyta, który wyssie z Ciebie całe życie nie ma żadnej wartości. Jest kompletnie bezwartościowa chyba, że widzisz siebie jako pokarm dla innych.

Możesz podać jakiś przykład?

>Po drugie jeżeli robol ma wartość to mu się coś należy, np. prawda o rozkładzie kapitału wśród ludzi i wpływ na ten rozkład.

Skoro ktoś jest np elektrykiem to na cholerę mu ta wiedza? Co to zmieni?

>Jeżeli robolowi nie należy się nawet prawda to znaczy, że jest gówno warty.
>Kłamliwe ideologie tej gównowartosci nie zmienią.

Każdy z nas ma przed sobą szereg możliwości, również i tych, które dotyczą dochodzenia do różnych prawd. Jak ktoś się uprze to i do takiej prawdy się dokopie. Na co Tobie taka wiedza?
24-09-2025 19:39 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Każdy z nas ma przed sobą szereg możliwości, również i tych, które dotyczą dochodzenia do różnych prawd. Jak ktoś się uprze to i do takiej prawdy się dokopie. Na co Tobie taka wiedza?

Ja pytam o to od kilkunastu lat

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-09-2025 19:43 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>każda praca i każdy wykonujący ją pracownik wnosi wartość.
>Po pierwsze fałsz. Praca na rzecz pasożyta, który wyssie z Ciebie całe życie

Kto jest tym pasożytem, który doprowadził cię do takiej biedy, że latasz na wakacje do Peru, Senegalu. Maroka?

>Po drugie jeżeli robol ma wartość to mu się coś należy, np. prawda o rozkładzie kapitału
1 Należy mu się wynagrodzenie za pracę
2 Jesteś WROGIEM struktury w której pracownik ma pełną wiedzę o swojej firmie i ta wrogość pochodzi tylko z zamiłowania do ssania fiuta bezosom

>Jeżeli robolowi nie należy się nawet prawda to znaczy, że jest gówno warty.
Ty jesteś gównowarty bo jesteś KŁAMCĄ

Łżesz, że masz wspólną łazienkę z kilkoma rodzinami, podczas kiedy stać cię na luksiurny apartament w centrum europejskiej stolicy

ŁŻESZ, kanalio bez godności

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Kto jest tym pasożytem

Ten, który wysysa z drugiego życie, żeby siebie nim napełnić.

>który doprowadził cię do takiej biedy,

Nie mówię o mnie tylko o upadłych państwach, opierających się na prawach dżungli.

>1 Należy mu się wynagrodzenie za pracę

I prawda o rozkładzie kapitału i też wpływ na ten rozkład.

Pasożyt tych należności nie pojmie, bo jemu się zdaje, że ma prawo okraść robola z życia.
Żeby to pojąć trzeba być symbionta, zupełnie inna kategoria życia niż pasożyty.

>2 Jesteś WROGIEM struktury w której pracownik ma pełną wiedzę o swojej firmie i ta wrogość pochodzi tylko z zamiłowania do ssania fiuta bezosom

Raczej wrogiem zbiorowej mistyfikacji i robienia ludzi w konia.

>Ty jesteś gównowarty bo jesteś KŁAMCĄ

Znaczy niewiernym wobec twojej prawdy.
To raczej twoja ocena mnie jest mało warta a przynajmniej dla mnie

>Łżesz, że masz wspólną łazienkę z kilkoma rodzinami, podczas kiedy stać cię na luksiurny apartament w centrum europejskiej stolicy

W sensie, że stać mnie na opłacenie mnie za stąpanie po waszej ziemi?

Może dlatego, że potrafię coś czego wy nie potraficie?

Zresztą co wy potraficie poza wydzielaniem się "chcę", "moje", "zapłać mi za to, że pozwalam ci żyć"? Grozić innym użyciem karabinu?

>ŁŻESZ, kanalio bez godności

W twojej wizji prawdy, w której należy ci się za to, że istniejesz.

Żądasz praw oferowanych od obowiązków a to jest pasożytnictwem społecznym.

To jest jak rozwój raka na organizmie.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Kto jest tym pasożytem
>Ten, który wysysa z drugiego życie, żeby siebie nim napełnić.
KTO?????? Konkretnie?

>>który doprowadził cię do takiej biedy,
>Nie mówię o mnie
Mówisz tylko o sobie

>>1 Należy mu się wynagrodzenie za pracę
>I prawda o rozkładzie kapitału
Pytanie o krowy

>i też wpływ na ten rozkład.
Przeczysz sobie.

>Pasożyt
KTO????

>>2 Jesteś WROGIEM struktury w której pracownik ma pełną wiedzę o swojej firmie i ta wrogość pochodzi tylko z zamiłowania do ssania fiuta bezosom
>Raczej wrogiem zbiorowej mistyfikacji i robienia ludzi w konia.
2 Jesteś WROGIEM struktury w której pracownik ma pełną wiedzę o swojej firmie
Już to nieraz pisałeś
Nadal czekam na PRZYKŁAD spółdzielni, która przekształciła się w spółkę na oceanicznych wyspach
Budujesz swój obraz świata na własnych konfabulacjach

>>Ty jesteś gównowarty bo jesteś KŁAMCĄ
>Znaczy niewiernym wobec twojej prawdy.
Jesteś KŁAMCĄ. Nie mam mojej i twojej prawdy
NIE MIESZKASZ W ROBOTNICZYM HOTELU. Jesteś kłamcą

>>Łżesz, że masz wspólną łazienkę z kilkoma rodzinami, podczas kiedy stać cię na luksiurny apartament w centrum europejskiej stolicy
>W sensie,
W sensie takim, że kłamiesz, że masz wspólną łazienkę dla kilku rodzin

>że stać mnie na opłacenie mnie za stąpanie po waszej ziemi?
Nie płacisz mi za chodzenie po mojej ziemi. Kolejne kłamstwo
Dalej nie czytam, do mamusi pisz na priv

Nadal czekam na wskazanie różnic między jej i moim społecznym statusem

Odpowiedź Hamerlika: "jestem kłamcą"

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>KTO?????? Konkretnie?

Jest właścicielem świata i wierzycielem ludzkości?

Kto z twarzy, nazwiska, adresu zamieszkania, odcisku palca, struktury tęczówki?

KTO?!

Co?
Nie interesuje cię to?

Ha ha ha ha

Wszyscy do tej pory ci ustępowali, których poniżyłes osobiście, czego nauczyłeś się od swojego tatusia i teraz próbujesz również mnie zrobić w konia?

Sądzisz, że będziecie rządzić bez żadnych obowiązków, bo wam się należy z urodzenia?

Ja tak nie sądzę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>KTO?????? Konkretnie?
>Jest właścicielem świata i wierzycielem ludzkości?

Nikt nie jest właścicielem całego świata

>Kto z twarzy, nazwiska, adresu zamieszkania, odcisku palca, struktury tęczówki?
>KTO?!

Nikt nie jest właścicielem całego świata

>Nie interesuje cię to?
NIE!
Dokładnie mi zwisa czyje jest pole pod lasem. a ty jesteś DEBILEM, który nie poradzi odpowiedzieć na pytania o krowy, wybór pracy i mieszkania

Tobie nie jest potrzebna ta wiedza, co UDOWODANIŁEŚ

>Wszyscy do tej pory ci ustępowali,
Zmyślaj dalej

>Sądzisz, że będziecie rządzić
Do mamusi pisz na priv

Pytałem o różnice społecznego statusu jej i mojego
Skoro ja rządzę to ona tak samo
Czego nie rozumiesz?

>2 Jesteś WROGIEM struktury w której pracownik ma pełną wiedzę o swojej firmie i ta wrogość pochodzi tylko z zamiłowania do ssania fiuta bezosom
>Raczej wrogiem zbiorowej mistyfikacji i robienia ludzi w konia.
2 Jesteś WROGIEM struktury w której pracownik ma pełną wiedzę o swojej firmie
Już to nieraz pisałeś
Nadal czekam na PRZYKŁAD spółdzielni, która przekształciła się w spółkę na oceanicznych wyspach
Budujesz swój obraz świata na własnych konfabulacjach

>>Ty jesteś gównowarty bo jesteś KŁAMCĄ
>Znaczy niewiernym wobec twojej prawdy.
Jesteś KŁAMCĄ. Nie mam mojej i twojej prawdy
NIE MIESZKASZ W ROBOTNICZYM HOTELU. Jesteś kłamcą

>>Łżesz, że masz wspólną łazienkę z kilkoma rodzinami, podczas kiedy stać cię na luksiurny apartament w centrum europejskiej stolicy
>W sensie,
W sensie takim, że kłamiesz, że masz wspólną łazienkę dla kilku rodzin

>że stać mnie na opłacenie mnie za stąpanie po waszej ziemi?
Nie płacisz mi za chodzenie po mojej ziemi. Kolejne kłamstwo
Dalej nie czytam, do mamusi pisz na priv

Nadal czekam na wskazanie różnic między jej i moim społecznym statusem

Odpowiedź Hamerlika: "jestem kłamcą"


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Odpowiedź Hamerlika: "jestem kłamcą"

Nie.

Przewodnikiem stada może być tylko taki osobnik, który zapewnia stadu największe korzyści.

Osobnicy, które stado osłabiają, okradają, redukują, dzielą nie mogą przewodzić.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>KTO?????? Konkretnie?
>Jest właścicielem świata i wierzycielem ludzkości?
Nikt nie jest właścicielem całego świata
Jeśli twoja mamusia twierdzi, że nie ma posiadłości to pokaż mi most pod którym mieszka
KŁAMCO!
KŁAMCO!
KŁAMCO!
KŁAMCO!
KŁAMCO!

>>Odpowiedź Hamerlika: "jestem kłamcą"
>Nie.
Tak. Skoro łżesz, że mieszkasz w robotniczym hotelu to jesteś kłamcą
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę?
KŁAMCO!

Fanatyczny miłośniku tajemnic, przemocy i gestapowskich szpicli
Fanatyczny pomocniku terrorystów.

Łżesz, że twoje dzieci zdechną jeśli nie będziesz wiedział czyje jest pole pod lasem
Niech zdychają

Łżesz, że nie wolno ci jeździć ulicami Berlina
Łżesz, że biorę dotacje do swojego domu
Łżesz, że oszukałem robotników na budowie
Łżesz, że

>Przewodnikiem stada może być tylko taki osobnik, który zapewnia stadu największe korzyści.
Pomijając twój gówniany styl, skoro pracownicy wybierali mnie szefem to znaczy, że z mojego szefowania mieli największe korzyści a ty jesteś psim gównem

>Osobnicy, które stado osłabiają, okradają, redukują, dzielą nie mogą przewodzić.
To odbierz mamusi władzę

Czekam na przykład spółdzielni, która przekształciła się w spółkę na oceanicznych wyspach
>>Odpowiedź Hamerlika: "jestem kłamcą"
>Nie.
tak
Jesteś kłamcą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jesteś kłamcą

Nie.

Jeśli wolisz inną, to kapitał w żadnym wypadku nie może być tajny i wolny od opodatkowania. Tajny i nieopodatkowany kapitał to najbardziej chora idea jaką w ogóle stworzyła ludzkość.

Ludzie, którzy akceptują istnienie ogrodzeń z oznaczeniami "wstęp surowo zabroniony" bez wiedzy czyje stoi za tym prawo i jaki jest związany z nim obowiązek, bez wiedzy czemu to służy są albo zdemoralizowani albo szaleni i idą na zatracenie.

W żadnym wypadku nie wolno tolerować własności tajnej i nieopodatkowanej. Kto jest wobec niej bierny i nie walczy z nią wszystkimi siłami i środkami ten staje się wspolarchitektem panowania zła.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jesteś kłamcą
>Nie.
Tak. Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę w robotniczym hotelu?

Jesteś kłamcą
Kogo oszukałem na wypłacie?
Jesteś kłamcą

Synem kłamliwej suki i kłamliwego kundla

Czekam na przykład spółdzielni, która przekształciła się w spółkę na oceanicznych wyspach
>>Odpowiedź Hamerlika: "jestem kłamcą"
>Nie.
tak
Jesteś kłamcą


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Kogo oszukałem na wypłacie?

Nie wiem nawet kim jesteś po 15 latach rozmów godzinami.

Wszystko ukrywasz.
Nawołujesz do karania ludzi prawdomównych.
Nic o tobie nie wiem.

No może poza jedynym, że nic nas nie łączy lecz wszystko dzieli, nie mamy ze sobą nic wspólnego.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jesteś kłamcą
>Nie.
Tak.
Z iloma rodzinami dzielisz łazienkę w robotniczym hotelu?

>>Kogo oszukałem na wypłacie?
>Nie wiem
To skoro nie wiesz, to nie czyń zarzutu

>nawet kim jesteś po 15 latach rozmów godzinami.
Zapytaj, a i tak pozmyślasz

>Wszystko ukrywasz.
I tak nie przyjmujesz do wiadomości, wolisz zmyślać
Ile razy pisałem ci, że pracowałem w spółdzielczych strukturach?

>Nawołujesz do karania ludzi prawdomównych.
Kolejne kłamstwo.
Jestem zwolennikiem karania lekarza, który rozgłosi, że masz syfilis, jestem zwolennikiem karania za zdradę tajemnic dotyczących bezpieczeństwa a nie za głoszenie prawdy

Nie odróżniasz karania dziennikarza który ujawnił przekręty polityków od karania ochroniarza, który pomógł zabić ludzi w metrze

Ty jesteś zwolennikiem bezkarności terrorystów i zwolennikiem bezkarności kłamców. Słowa "prawda" nie rozumiesz

>Nic o tobie nie wiem.
Bo wolisz zmyślać "szarleya"

Czekam na przykład spółdzielni, która przekształciła się w spółkę na oceanicznych wyspach
>>Odpowiedź Hamerlika: "jestem kłamcą"
>Nie.
tak
Jesteś kłamcą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Kto to jest robol?

To osobnik, który w społeczeństwie ma wyłącznie obowiązki i nie ma żadnych praw, w odróżnieniu od właścicieli, którzy w społeczeństwie mają wyłącznie prawa bez żadnych obowiązków.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Kto to jest robol?
>To osobnik, który w społeczeństwie ma wyłącznie obowiązki i nie ma żadnych praw, w odróżnieniu od właścicieli, którzy w społeczeństwie mają wyłącznie prawa bez żadnych obowiązków.

Twoja matka należy do roboli czy do właścicieli?
Bo ty należysz do zbioru debili, skoro to pytanie cię przerasta

Ty należysz pewnie do właścicieli świata skoro masz takie same prawa jak mamusia i tak jak ona nie masz obowiązków

Pewnie znów zmyślisz, że musisz pracować na dwie zmiany za miskę ryżu, KONFABULANCIE
Pewnie znów zmyślisz, że nie wolno jeździć ulicami Berlina, KŁAMCO
Pewnie znów zmyślisz, że żyjesz w nędzy, bo stać cię na wakacje w Peru, podczas kiedy polski emeryt WŁAŚCICIEL mieszkania...
I ma obowiązki wobec leniwego chuja - karmić jego dzieci !

Ty obrzydliwy gnoju







Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Twoja matka należy do roboli czy do właścicieli?

Wciąż istnieją formy mieszane ale pasożyty społeczne próbują to zmienić tworząc wąską kastę właścicieli posiadającą pełnię praw w społeczeństwie, wolną od wszelkich obowiązków i odpowiedzialności za społeczeństwo. Pozostali mają wejść w rolę roboli poświęcający swoje życie dla rozwoju kasty właścicieli.

>Ty należysz pewnie do właścicieli świata skoro masz takie same prawa

Zapewne mam takie same prawa jak Musk i Bezos - własności

Rozumiem, że wasza kapitalistyczna propaganda ma za zadanie zrobić ludziom kisiel z mózgu, żeby uwierzyli, że robiąc na 2 zmiany w waszych fabrykach za minimalną są wolni i sami to dla siebie wybrali ale na mnie te kłamstwa i manipulacje nie działają.

Skoro chcesz mówić o jednakowych prawach to zacznijmy od określenia jednakowego prawa własności albo przestań pieprzyć.

Biedni są ludzie, którzy uwierzyli w świętość prawa własności.

Obecne prawo tajnej i nieopodatkowanej własności nie tylko nie jest święte ale jest niemoralne i plugawe tak samo jako tajne wybory.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Ty obrzydliwy gnoju

Apropos obrzydliwości.

www.onet.p(*)pert-wskazuje/56n6lz1,1f375b38

Pasożytnictwo społeczne w waszym świecie stało się czymś zupełnie normalnym.

Jeśli się dobrze zastanowić nad waszą wiarą, wartościami i dążeniami to cokolwiek rozwiniętych ludzi zbiera na odruch wymiotny.

To jest obrzydliwe a nie ja.

Tzn. wy jesteście obrzydliwi w swojej psychice kiedy już zdjąć z was wszystkie maski i całe to udawanie przyjaznych i przychylnych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Twoja matka należy do roboli czy do właścicieli?
>Wciąż istnieją formy mieszane ale pasożyty społeczne
Twoja matka należy do roboli czy do właścicieli?
Nie pisałeś o mieszanych formach. ale podzieliłeś świat na dwie kategorie

Nadal czekam na przykład spółdzielni, która przekształciła się w spółkę na oceanicznych wyspach
Nadal czekam na DOWÓD że brałem jakiekolwiek dotacje do swojego domu

>próbują to zmienić tworząc wąską kastę właścicieli posiadającą pełnię praw w społeczeństwie,
wolną od wszelkich obowiązków i odpowiedzialności za społeczeństwo. Pozostali mają wejść w
rolę roboli poświęcający swoje życie dla rozwoju kasty właścicieli.

A mamusia gdzie w tej układance?

>>Ty należysz pewnie do właścicieli świata skoro masz takie same prawa
>Zapewne mam takie same prawa jak Musk i Bezos - własności
Wystarczy że masz takie same jak twoja matka i ja

Nadal czekam na wskazanie różnic między jej a moim społecznym statusem
Ucieczka
Ucieczka
Ucieczka

>Rozumiem, że wasza kapitalistyczna propaganda
Do mamusi pisz na priv. dalej nie czytam
Kapitalistyczną propagandę to pewnie odwala Sonia

>>Ty obrzydliwy gnoju
>Apropos obrzydliwości.
Wystarczy twoje obrzydliwie gloryfikowania kapusiów, którzy donosili na Gestapo, że Ulmowie ukrywają Żydów

>Pasożytnictwo społeczne
Do mamusi pisz na priv

Chyba, że wskażesz różnię w jej i moim społecznym statusie

Obrzydliwy gnoju. Każde złe słowo, które piszesz o mnie piszesz o niej
Trzeba być rzygowiną nad rzygowinami, żeby w tajemnicy przed matkją nazywać ją pasożytem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Obrzydliwy gnoju. Każde złe słowo, które piszesz o mnie piszesz o niej

Moja matka i agresywny, bezwzględny cwaniak w jednej kategorii?

Nawet, gdyby nie daj boże coś was ze sobą łączyło to ja nie ponoszę odpowiedzialności za to co maja matka ma w głowie.

Ona niestety też miała prany mózg w waszych przymusowych szkołach i w waszych kościołach.

Ale na ile ją znam nic ją z tobą nie łączy.
Nie ma we wszechświecie takiej kategorii, w której moglibyście być razem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Obrzydliwy gnoju. Każde złe słowo, które piszesz o mnie piszesz o niej
>Moja matka i agresywny, bezwzględny cwaniak w jednej kategorii?
Oczywiście
Ma posiadłość i nie pracuje, więc jest agresywnym cwaniakiem, na którego biedota płaci podatki

Pokaż różnicę jej i mojego społecznego statusu
Czekam od dawna

>Nawet, gdyby nie daj boże coś was ze sobą łączyło to ja nie ponoszę odpowiedzialności za to co maja matka ma w głowie.
Nie ponosisz odpowiedzialności, ale ONA NIE ZNA TWOICH POGLĄDÓW, W KTÓRYCH NAZYWASZ JĄ DARMOJADEM, PASOŻYTEM I AGRESYWNYM CWANIAKIEM

>Ona niestety też miała prany mózg w waszych
Dalej nie czytam, do mamusi pisz na priv,

Nadal czekam na przykład spółdzielni, która przekształciła się w spółkę na oceanicznych wyspach
Nadal czekam na DOWÓD że brałem jakiekolwiek dotacje do swojego domu

BREDZISZ idioto.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Oczywiście

Nie, ona nie drze się pod pseudonimem, że wszyscy muszą uznać jej tajne i wolne od wszelkich obowiązków wobec społeczeństwa prawa i też nie grozi nikomu wbiciem w korpus wideł jeżeli ten zbliży się do jej tajnej i nieopodatkowanej prywaty.

Jest jednak różnica.

Ponadto nie wydaje mi się, żeby była fanką waszej prymitywnej i brutalnej ideologii kapitalizmu opartego na tajemnicach, manipulacjach, groźbach i przemocy - pełnego wyzysku i też o ile wiem nie kocha waszej tajnej i pośredniej demokracji.

Zresztą kto potrafi kochać ten festiwal kłamstw i obłudy? Może ty?
Wątpię.
Ty go tylko używasz do swoich biznesów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Oczywiście
>Nie, ona nie drze się pod pseudonimem, że wszyscy muszą uznać jej tajne i wolne od wszelkich obowiązków wobec społeczeństwa prawa

Nie ona? Wolno nie uznać jej posiadłości? Wie o tym?

>Jest jednak różnica.

O tę różnicę pytam od lat
jaka jest różnica w społecznym statusie twojej matki i mnie
Ucieczka

>Ponadto nie wydaje mi się, żeby była fanką waszej prymitywnej
Dalej nie czytam

Nadal czekam na przykład spółdzielni, która przekształciła się w spółkę na oceanicznych wyspach
Nadal czekam na DOWÓD że brałem jakiekolwiek dotacje do swojego domu

>Po tym jak uznasz swoje obowiązki wobec mnie
Nie mam żadnych obowiązków wobec ciebie
to twoje UROJENIE

>i zaczniesz się martwić, czy moje dzieci mają co jeść
Mam w dupie czy twoje dzieci mają co jeść.
Dokładnie tak samo jak ty masz w dupie czy moje dzieci mają co jeść

To,że ja oszczędzałem, budowałem i spłacałem kredyt a ty latałeś do Peru na wakacje nie daje ci żadnych praw a mnie żadnych obowiązków wobec ciebie

Mamusi powiedz że ma karmić twoje dzieci, bo jak nie, to jej posiadłość podpalisz,żałosny hipokryto

>czy nie, mogę rozważyć uznanie twoich praw.
A se rozważaj. wspomniałem i przypominam moje prawa, narusz którekolwiek, a społeczeństwo cię zniszczy

Wiem, już odmówiłeś Ulmom prawa do życia, w imię świętości donosicieli do Gestapo, ale czasy się zmieniły

MUSISZ uznać moje prawa
1 Prawo do życia, Chciałbyś mnie zabić, bo nie uznaję obowiązków wobec ciebie?
2 Prawo do wolności Chciałbyś mnie uwięzić, bo nie uznaję obowiązków wobec ciebie?
3 Prawo do osobistej nietykalności Chciałbyś mnie pobić, bo nie uznaję obowiązków wobec ciebie?
4 Prawo do godności. Znieważasz mnie tylko dlatego, że jesteś anonimowym nickiem, który może się wyprzeć swoich słów. w oczy tego nie powtórzysz
5 Prawo do własności Chciałbyś mnie okraść, bo nie uznaję obowiązków wobec ciebie?
6 Prawa obywatela
6 ... i wiele innych praw, które uznać musisz, tak samo jak ja muszę je uznać wobec ciebie

Oczywiście hamergówno nie chce uznać moich praw bo tak go w Gestapo nauczyli

Złamanie każdego z tych praw, spowoduje, że całe społeczeństwo, oprócz garstki hamersocjopatów stanie po mojej stronie, a ty staniesz przed sądem i zostaniesz skazany

Tak to działa, inaczej jest tylko w gównie pod twoją czaszką

>Prawo jest nierozerwalnie związane z obowiązkiem.
Zgadza się. Ale prawo własności nie oznacza obowiązków wobec CIEBIE
Wielki Hamerlik chciałby, żeby każdy właściciel miał obowiązki wobec niego, a on żadnych
Wal się

>Jest prawo to zawsze jest obowiązek.
Ale nie wobec ciebie

>Piszesz, że nie masz wobec mnie żadnych obowiązków, bo nie jesteśmy społeczeństwem
Jedynym moim obowiązkiem wobec ciebie jest poszanowanie twoich praw
Ty masz dokładnie takie same obowiązki wobec mnie. Nie mam obowiązku karmić twoich dzieci, bo ty sobie uroiłeś, że skoro ma dom to mam im sypać paszę do koryta. Sam na nie zarób

>Ty nie musisz się martwić, czy moje dzieci mają co jeść
Nie, nie muszę, ty nie martwisz się o moją rodzinę

>a ja mam wyjebane na waszą tajną i nieopodatkowana własność
Ujadanie.....
To, że ujadasz, że nie uznajesz własności oznacza tylko że ujadasz. W realu nie tkniesz żadnego "tajnego i nieopodatkowanego" mienia, bo jesteś tylko tchórzliwie ujadającym kundelkiem

Wyjdź przed dom. Stoją tam samochody. Tajne i nieopodatkowane wg ciebie (tylko wg ciebie)
weź młotek i zacznij tłuc szyby

POKAŻ HIPOKRYTO, ŻE MASZ WYJEBANE NA TAJNĄ WŁASNOŚĆ. UDOWODNIJ ŻE NIE TYLKO PIEERDOLISZ NA FORUM, ZE ŻYJESZ TAK JAK GŁOSISZ
Teraz hamerkundel zacznie ujadać i rzucać gównem, ale grzecznie zamknie drzwi mieszkania, żeby ktoś nie naruszył jego tajnego piwa w lodówce

Przy tym twój bełkoit o istnieniu tajnej własności dawno obaliłem argumentem włamywacza, ale ślady cepa w twojej głowie....

>podobnie jak na wasze tajne wybory
Pieerdolisz , jak zwykle
1 Nie uczestniczę w wyborach w twoim kraju,m ale ty dostałeś w dzieciństwie cepem w ciemię i nie rozumiesz prostego komunikatu, że nie mam wyborczych praw
2 Uznajesz wyniki wyborów w Niemczech i przestrzegasz praw uchwalonych przez Bundestag
3 Dalej nie czytam, do mamusi pisz na priv agresywny chamie

Pieerdolisz o potrzebie jawności i co?
PRZYKŁAD KRÓW
Czekam

>>Nie, tak to nie działa, socjopato
>Właśnie tak.
>Nie ma obowiązków, to nie ma również praw.
Jaki masz obowiązek w zamian s za swoje prawo do osobistej nietykalności i o do życie?

Ucieczka

>Każdemu prawu musi towarzyszyć obowiązek.
Jaki masz obowiązek w zamian s za swoje prawo do osobistej nietykalności i o do życie?

>>który chciałby żeby było tylko prawo silniejszego
>Ty chcesz utrzymać prawo cwanszego
Gówno nie jest argumentem
>, bo wam się opłaca
do mamusi pis zna priv, nie wiem co jej się opłaca

>>NIE ŻYJESZ W NĘDZY
>Tak już słyszałem od ciebie o bogaczach bez żadnych posiadłości
NIE ŻYJESZ W NĘDZY OSZUŚCIE

>Chodzi ci o to...
.. i tak nie zrozumiesz, bo zmyślisz

>, że masz dużo ale chciałbyś więcej,
No i zmyśliłeś

>dlatego biedota powinna zapłacić wyższe podatki
Zmyślaj dalej

>od pracy najemnej na cudzym, żeby wasze państwo mogło wypłacić ci dotacje do prywaty?
Oczywiście... zmyślone
Setki razy pytałem jakie biorę dotację
Odpowiedź była zawsze jedna : "jestem kłamcą"


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
22-09-2025 09:49 
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Kto to jest robol?
>To osobnik, który w społeczeństwie ma wyłącznie obowiązki i nie ma żadnych praw, w odróżnieniu od właścicieli, którzy w społeczeństwie mają wyłącznie prawa bez żadnych obowiązków.

Zdeformowany marksizm.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>>>Kto to jest robol?
>>To osobnik, który w społeczeństwie ma wyłącznie obowiązki i nie ma żadnych praw, w odróżnieniu od właścicieli, którzy w społeczeństwie mają wyłącznie prawa bez żadnych obowiązków.
>Zdeformowany marksizm.

Jestem wrogiem własności państwowej i wszelkich form współwłasności. Uznaję to za wynaturzenie prawa własności.

Jestem przyjacielem własności wyłącznie prywatnej, publicznie jawnej i demokratycznie opodatkowanej na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

Czy do dalej marksizm?
Bo ja tego tak nie czuję.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>>Kto to jest robol?
>>>To osobnik, który w społeczeństwie ma wyłącznie obowiązki i nie ma żadnych praw, w odróżnieniu od właścicieli, którzy w społeczeństwie mają wyłącznie prawa bez żadnych obowiązków.
>>Zdeformowany marksizm.
>Jestem wrogiem własności państwowej i wszelkich form współwłasności. Uznaję to za wynaturzenie prawa własności.

Kto i co to jest państwo wg Ciebie? Coś jednak powyżej stwierdziłeś, a tak gada ktoś kto jest pod wpływem Marksa. Niektórzy co zabawne nawet o tym nie wiedzą.

>Jestem przyjacielem własności wyłącznie prywatnej, publicznie jawnej i demokratycznie opodatkowanej na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.
>Czy do dalej marksizm?
>Bo ja tego tak nie czuję.

Myślę, że dominuje u Ciebie tzw. determinizm ekonomiczny.
Czy mógłbyś rozwinąć o co Ci chodzi z tą własnością? Co jest clou Twoich postulatów?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Co jest clou Twoich postulatów?

Prawo do prawdy.

Prawo do pokoju.

Potwierdzenie podstawowych norm społecznych w publicznie jawnej demokracji bezpośredniej.

Publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą opisująca wszelką własność w powiązaniu każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania.

Własność wyłącznie prywatna i wyłącznie jednoosobowa w znaczeniu osoby fizycznej i żadnej prawnej.

Demokratyczny podatek wyłącznie od własności, określany w jawnej demokracji bezpośredniej przeznaczony w zasadniczej części na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.

Pieniądz jako bufor wartości własności wolny od prywatnej lichwy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
25-09-2025 09:04 
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Co jest clou Twoich postulatów?
>Prawo do prawdy.
>Prawo do pokoju.
>Potwierdzenie podstawowych norm społecznych w publicznie jawnej demokracji bezpośredniej.
>Publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą opisująca wszelką własność w powiązaniu każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania.
>Własność wyłącznie prywatna i wyłącznie jednoosobowa w znaczeniu osoby fizycznej i żadnej prawnej.
>Demokratyczny podatek wyłącznie od własności, określany w jawnej demokracji bezpośredniej przeznaczony w zasadniczej części na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.
>Pieniądz jako bufor wartości własności wolny od prywatnej lichwy.

Jak myślisz, co stwarza Ci największy kłopot w przekonaniu innych do swoich postulatów, i dlaczego?
Z mojej strony takie pytanie; po co Ci ta jawność?
Szarley już wielokrotnie argumentował, że np jawność przy wyborach może rodzić kłopoty. I ja się z nim zgadzam. Dlaczego? Bo uważam, że niektóre tajemnice chronią ludzi przed złem.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Jak myślisz, co stwarza Ci największy kłopot w przekonaniu innych do swoich postulatów, i dlaczego?

Zaprogramowane w procesie wychowania emocje.

Moje postulaty są niezgodne z zaprogramowanym przeznaczeniem.


youtu.be/5VCiU1osa3w
26-09-2025 09:40 
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Jak myślisz, co stwarza Ci największy kłopot w przekonaniu innych do swoich postulatów, i dlaczego?
>Zaprogramowane w procesie wychowania emocje.
>Moje postulaty są niezgodne z zaprogramowanym przeznaczeniem.

To może problem leży w treści tych postulatów?
Może powinieneś uczynić je zgodnymi z realiami życia?
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>niektóre tajemnice chronią ludzi przed złem.

A wiele z nich jest źródłem zła czasem ogromnego.

Spójrzmy na tę sprawę symbolicznie.

Wyobraź sobie, że zamiast niepodrabianego dowodu osobistego potwierdzającego tożsamość osoby, zostaje wprowadzona kara 20 lat więzienia za to, że ktoś skłamie w kwestii swojej tożsamości.

Widzisz w tym sens?

Zabezpiecz swoje tajemnice, jeżeli musisz coś taić przed innymi ludzi ale nie wolno Ci nikogo tknąć za wyrażenie prawdy.

Nie zmuszam Cię do zdrady całej prawdy o Tobie ale jeżeli skrzywdzisz człowieka prawdomównego, dasz innemu do tego prawo albo go do tego przekonasz uznam Cię za bandytę i jak bandytę będę Cię traktował jak również będę wszystkich moralnych ludzi przekonywał, żeby zbudowali przed Tobą mury i zamknęli bramy albowiem w moim przekonaniu będziesz zagrożeniem dla społeczeństwa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
26-09-2025 09:53 
 Ocena 2 na 2
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>Zabezpiecz swoje tajemnice, jeżeli musisz coś taić przed innymi ludzi ale nie wolno Ci nikogo tknąć za wyrażenie prawdy.

Masz świadomość, że prawda może zabić?
Historia pełna jest takich przypadków. Życie na tym polega, by czasem prawdy nie mówić.
25-09-2025 09:22 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Co jest clou Twoich postulatów?
>Prawo do prawdy.
Mantra. W twojej rzeczywistości oznacza beatyfikację kapusia, który doniósł na Ulmów, co (gdybyś był człowiekiem moralnym zrozumiałbyś) kompromituje twoje "prawo do prawdy"

>Prawo do pokoju.
Poprzez dostarczanie Putinowi informacji, gdzie są rozmieszczone działa plot

>Potwierdzenie podstawowych norm społecznych w publicznie jawnej demokracji bezpośredniej.
BREEEEEEDNIA
1 Pytałem o przykład pytania do referendum - odpowiedziałeś, że nie rozumiesz własnego postulatu
2 Przykład wyborów wójta, odpowiedziałeś, że każdy pracownik Amazona ma głosować tak jak mu każe Bezos

>Publicznie jawna księga kapitału pod kolektywną kontrolą opisująca wszelką własność w powiązaniu każdego przedmiotu własności z osobą fizyczną z nazwiskiem i adresem zamieszkania.
1 Ucieczka
2 Ucieczka
3 Ucieczka

Postulat likwidacji spółdzielczości przeczy twoim postulatom.

>Własność wyłącznie prywatna i wyłącznie jednoosobowa w znaczeniu osoby fizycznej i żadnej prawnej.
A jak kilku robotników postanowi wybudować wielorodzinny blok (bo tak taniej) to ZAKAZ
Robotnik w twoim świecie ma zakaz mieszkania na swoim

>Demokratyczny podatek wyłącznie od własności, określany w jawnej demokracji bezpośredniej przeznaczony w zasadniczej części na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego wszystkich uczestników gospodarki.
W przekładzie na polski: Hamerlik dostaje kasę od właścicieli altanek, bo właściciel kopalni nie zapłaci podatku, bo nie ma jak podzielić kopalni

>Pieniądz jako bufor wartości własności wolny od prywatnej lichwy.
I dźrunkwa odnuji mulhojhklh kuhuki jjju?

Od lat pytam co to znaczy : odpowiedź Hamerlika : "jestem folksdojczem, nie muszę pisać po polsku"

Nadal czekam na odpowiedzi na sprowokowane przez ciebie pytania o przykład spółdzielni i różnicę społecznego statusu

Czekam też aż wskażesz jakie dotacje biorę do swojego domu i odpowiesz z iloma rodzinami dzielisz łazienkę w robotniczym hotelu w którym "pomieszkujesz"

Przykład krów.... lata lecą a Hamerlik nie poradzi podać przykładu swojej decyzji

Kogo chcesz przekonać ucieczkami, bełkotem i rzucaniem gównem?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Z forumowiczów sprzed ponad 20 lat pamiętam Placownika ( jak nie pamiętać skoro zablokował mi około 4 konta), pana Zbysława Śmigielskiego i jego kota, Michała Aleksego Mentraka, Thorwoja.
Śmigielski nie żyje.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,608360

MAM również, ale nie znalazłam teraz o tym wątku, czy choćby posta.

A ten trzeci pisze się przez v i y.

>Gdy widzę słowo komunizm włącza się rodzaj trybu prowokacji, ale zobaczyłam Pani wpis i coś mnie powstrzymało.



"Stop!" stopkowym mundrościom!
05-08-2025 13:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Jaki to komunizm?
>>mają jedną partię, nazywa się Komunistyczna (w PRL-u były 3 oprócz PZPR, był PSL, PO i cos tam) w każdym zakładzie w Chinach jest komórka pierwszego sekretarza Jak jakiś najbogatszy Chinczyk podskoczył, nie widziano go przez rok
>>co powie partia jest święte działa 1 600 000 szkół marksizmu leninizmu komunistyczna partia ma 300 000 000 członków ziemia jest panstwowa
>Wg mnie są hybrydą systemową.
takim też był PRL, dużo było "prywaciarzy" a mówimy że to był komunizm
wszyscy jesteśmy hybrydami, pokaż gdzie jest czysty (dziki) kapitalizm, chyba tylko w Afryce. Mówi się że nasz bóg, USA, to najbogatszy kraj 3 świata

>>komunistyczny Wietnam wypalony napalmem przez usa, też bardzo ładnie się rozwija, prześcignie nas w dobrobycie a tak niedawno to tam była katastrofa humanitarna
>Nie wiem czy nas prześcignie, ale to też nie jest tak jak Ty piszesz. Mają gospodarkę rynkową?
wszystkim rządzi partia komunistyczna

>>indywidualizm (liberalizm) to grzech śmiertelny, dlatego wymieramy, nie trzeba z nami walczyć, zostaną sami komuniści (bez walki), dlatego Chiny nie będą walczyć z usazydem, on sam się wykonczy, wymrze, Rosja nie będzie walczyć z Polską, my za 100 lat wymrzemy (liberalizm to śmierć)
>Jak zareagujesz jeśli Chiny przypuszczą inwazję na Tajwan? Jak będziesz to tłumaczył?
Tajwan sam do nich przyjdzie jak usazyd osłabnie, podobnie Japonia, Korea


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6858 punktów)

>>Wg mnie są hybrydą systemową.
>takim też był PRL, dużo było "prywaciarzy" a mówimy że to był komunizm
>wszyscy jesteśmy hybrydami, pokaż gdzie jest czysty (dziki) kapitalizm, chyba tylko w Afryce.

Prawdą jest, że nie zawsze teoria sprawdzi się w praktyce, albo sprawdzi się częściowo.

>>Jak zareagujesz jeśli Chiny przypuszczą inwazję na Tajwan? Jak będziesz to tłumaczył?
>Tajwan sam do nich przyjdzie jak usazyd osłabnie, podobnie Japonia, Korea

Słyszałeś o tzw. systemie trybutarnym?
05-08-2025 15:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>>Jak zareagujesz jeśli Chiny przypuszczą inwazję na Tajwan? Jak będziesz to tłumaczył?
>>Tajwan sam do nich przyjdzie jak usazyd osłabnie, podobnie Japonia, Korea
>Słyszałeś o tzw. systemie trybutarnym?
fizyka, księżyc krąży wokół ziemi a nie odwrotnie


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6858 punktów)
>>>>Jak zareagujesz jeśli Chiny przypuszczą inwazję na Tajwan? Jak będziesz to tłumaczył?
>>>Tajwan sam do nich przyjdzie jak usazyd osłabnie, podobnie Japonia, Korea
>>Słyszałeś o tzw. systemie trybutarnym?
>fizyka, księżyc krąży wokół ziemi a nie odwrotnie
Nie wszyscy mają mentalność wasala. A polityka to nie fizyka i podlega prawom woli panie deterministo.
07-08-2025 10:01 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Jak zareagujesz jeśli Chiny przypuszczą inwazję na Tajwan? Jak będziesz to tłumaczył?
>>>>Tajwan sam do nich przyjdzie jak usazyd osłabnie, podobnie Japonia, Korea
>>>Słyszałeś o tzw. systemie trybutarnym?
>>fizyka, księżyc krąży wokół ziemi a nie odwrotnie
>Nie wszyscy mają mentalność wasala.
jest gorzej, my patrzymy tymi maślanymi oczkami psa na naszego pana usazyda

>polityka to nie fizyka
świat jest fizyczny, w tym polityka

>polityka to nie fizyka i podlega prawom woli panie deterministo.
nie ma wolnej woli, jest fizyka


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
quick (6858 punktów)
>>Nie wszyscy mają mentalność wasala.
>jest gorzej, my patrzymy tymi maślanymi oczkami psa na naszego pana usazyda

To jest sojusz. Nie widzisz żadnych korzyści? Np. modernizacja.
Choć warto pamiętać, że nie ma co się zacietrzewiać i uzależniać od kogokolwiek bo nie ma wiecznych sojuszy, wieczne są interesy.

>>polityka to nie fizyka
>świat jest fizyczny, w tym polityka

Świat jest złożony, a polityka bazuje m.in. na psychologii. Naginasz poza tym fizykę do własnych interpretacji politycznej rzeczywistości. Umówmy się, że marnie Ci to idzie.

>>polityka to nie fizyka i podlega prawom woli panie deterministo.
>nie ma wolnej woli, jest fizyka

pl.wikipedia.org/wiki/Wola_(psychologia)
Wola - cecha jednostek przeważnie samoświadomych, umożliwiająca i wspomagająca reagowanie, ogólne działanie i podejmowanie świadomych decyzji.

Вы понимаете это?
08-08-2025 15:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Nie wszyscy mają mentalność wasala.
>>jest gorzej, my patrzymy tymi maślanymi oczkami psa na naszego pana usazyda
>To jest sojusz. Nie widzisz żadnych korzyści?
najbardziej nam mogą pomóc Chiny i Białoruś w ew agresji Rosji, też Turcja, Szwecja. Usazyd nie tknie palcem, tylko będzie się cieszył, że Słowianie się wybiją w pień, po czym nas wyzwoli (ostatni etap wojny, jak w 1 i 2 wś)

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>>>Nie wszyscy mają mentalność wasala.
>>>jest gorzej, my patrzymy tymi maślanymi oczkami psa na naszego pana usazyda
>>To jest sojusz. Nie widzisz żadnych korzyści?
>najbardziej nam mogą pomóc Chiny i Białoruś w ew agresji Rosji, też Turcja, Szwecja. Usazyd nie tknie palcem, tylko będzie się cieszył, że Słowianie się wybiją w pień, po czym nas wyzwoli (ostatni etap wojny, jak w 1 i 2 wś)

Nie sądzę żeby Rosja na nas napadła. Utrzymanie tzw. kordonu sanitarnego leży w interesie Anglosasów. Stąd myślę, że ich gwarancje są wiarygodne. Oni myślą Mackinderem, Spykmanem.

"Kto panuje we wschodniej Europie - panuje nad sercem Eurazji. Kto panuje nad sercem Eurazji, ten panuje nad wyspą światową. Kto panuje nad wyspą światową, ten panuje nad światem."
08-08-2025 19:40 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Nie wszyscy mają mentalność wasala.
>>>>jest gorzej, my patrzymy tymi maślanymi oczkami psa na naszego pana usazyda
>>>To jest sojusz. Nie widzisz żadnych korzyści?
>>najbardziej nam mogą pomóc Chiny i Białoruś w ew agresji Rosji, też Turcja, Szwecja. Usazyd nie tknie palcem, tylko będzie się cieszył, że Słowianie się wybiją w pień, po czym nas wyzwoli (ostatni etap wojny, jak w 1 i 2 wś)
>Nie sądzę żeby Rosja na nas napadła.
to my chcemy napaść na Rosję, ostatnio dużo mówi się o zajęciu Kaliningradu (Królewca), szukamy pretekstu

>Utrzymanie tzw. kordonu sanitarnego leży w interesie Anglosasów. Stąd myślę, że ich gwarancje są wiarygodne. Oni myślą Mackinderem, Spykmanem.
dobre stosunki z Chinami (a nie z anglosasami) uspokoją nam całą granicę wschodnią

> Kto panuje we wschodniej Europie - panuje nad sercem Eurazji. Kto panuje nad sercem Eurazji, ten panuje nad wyspą światową. Kto panuje nad wyspą światową, ten panuje nad światem.
nad sercem euroazji nie mogą panować anglo-usa-zydzi. Geografia (fizyka) rządzi


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Kautilja aka quick (6858 punktów)
>>Nie sądzę żeby Rosja na nas napadła.
>to my chcemy napaść na Rosję, ostatnio dużo mówi się o zajęciu Kaliningradu (Królewca), szukamy pretekstu

Bujda. Nie wierz we wszystko co usłyszysz lub przeczytasz.

>>Utrzymanie tzw. kordonu sanitarnego leży w interesie Anglosasów. Stąd myślę, że ich gwarancje są wiarygodne. Oni myślą Mackinderem, Spykmanem.
>dobre stosunki z Chinami (a nie z anglosasami) uspokoją nam całą granicę wschodnią

Chiny nie są USA i ich polityka nie może być kopią polityki amerykańskiej.

>> Kto panuje we wschodniej Europie - panuje nad sercem Eurazji. Kto panuje nad sercem Eurazji, ten panuje nad wyspą światową. Kto panuje nad wyspą światową, ten panuje nad światem.
>nad sercem euroazji nie mogą panować anglo-usa-zydzi. Geografia (fizyka) rządzi

Zauważ, że to właśnie geografia determinuje w dużej mierze zachowanie "morza" na masywie lądowym Eurazji.
jar12 (851 punktów)
>>>>>>Nie wszyscy mają mentalność wasala.
>>>>>jest gorzej, my patrzymy tymi maślanymi oczkami psa na naszego pana usazyda
>>>>To jest sojusz. Nie widzisz żadnych korzyści?
>>>najbardziej nam mogą pomóc Chiny i Białoruś w ew agresji Rosji, też Turcja, Szwecja. Usazyd nie tknie palcem, tylko będzie się cieszył, że Słowianie się wybiją w pień, po czym nas wyzwoli (ostatni etap wojny, jak w 1 i 2 wś)
>>Nie sądzę żeby Rosja na nas napadła.

Rosja na nas nie napadnie bo istnienie Polski dla Rosji to korzyść - My to państwo buforowe, oczywiście Putin tego nigdy nie powie.

>to my chcemy napaść na Rosję, ostatnio dużo mówi się o zajęciu Kaliningradu (Królewca), szukamy pretekstu

Jakby rządził Pis zagrożenie byłoby dużo większe, na szczęście nie rządzi, cokolwiek by myśleć o Tusku w tym kontekście prowadzi rozsądną politykę bez jakiegoś dania się podpuszczać (zauważ że retoryka znacznie zelżała)

>>Utrzymanie tzw. kordonu sanitarnego leży w interesie Anglosasów. Stąd myślę, że ich gwarancje są wiarygodne. Oni myślą Mackinderem, Spykmanem.
>dobre stosunki z Chinami (a nie z anglosasami) uspokoją nam całą granicę wschodnią
>> Kto panuje we wschodniej Europie - panuje nad sercem Eurazji. Kto panuje nad sercem Eurazji, ten panuje nad wyspą światową. Kto panuje nad wyspą światową, ten panuje nad światem.
>nad sercem euroazji nie mogą panować anglo-usa-zydzi. Geografia (fizyka) rządzi

Chiny sobie Europę odpuściły, jak się dogadają z USA staniemy się dziadami, nasi politycy w tym ta co leje wodę to DNO, tak jak ich nazywasz to libki niedorozwojki

>
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

alsor (3283 punktów)
>komuniści za 2.5 mld $ przejeli MediaMarkt
> cieszę się, będziemy mieli tanie (jak ja), komunistyczne (jak ja), najwyższej jakości (jak ja)
>produkty, 2 x taniej (takie są w komunizmie ceny), usazyd mówi, że dotowane, to chyba dobrze że
>komuniści będą nas dotowac, ja też was dotuję najwyższej jakości wiedzą o raju (o którym nie macie
>pojęcia, czemu?)
>w raju wszystko było za darmo
>źródło www.youtube.com/watch?v=4LJsxxdwF_E

To było zawsze komunistów,
ponieważ cała europa to komuna, więc o co biega?
12-08-2025 20:05 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>w raju wszystko było za darmo
>


www.youtube.com/watch?v=_DqB9nwgm-o

Pierwsza W Pełni Zrobotyzowana Farma W Chinach ZSZOKOWAŁA Świat!

Chińskie zrobotyzowane farmy pracują dla Chińczyków, a nie dla obcych korporacji.
12-08-2025 21:33 
 Ocena 1 na 1
alsor (3283 punktów)
>>w raju wszystko było za darmo

niby co takiego było w raju, i w jakim raju... puste brednie opowiadasz.

wiadomo że wszystko jest za darmo,
bo to elementarz fizyki pt. zasady zachowania;

np. energia jest zachowana,
co znaczy że tego nie można tego tworzyć ani niszczyć.

a co to jest energia?

może np. pieniądz to energia?

może być, jest, nie jest?
12-08-2025 20:27 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>komuniści za 2.5 mld $ przejeli MediaMarkt
>> cieszę się, będziemy mieli tanie (jak ja), komunistyczne (jak ja), najwyższej jakości (jak ja)
>>produkty, 2 x taniej (takie są w komunizmie ceny), usazyd mówi, że dotowane, to chyba dobrze że
>>komuniści będą nas dotowac, ja też was dotuję najwyższej jakości wiedzą o raju (o którym nie macie
>>pojęcia, czemu?)
>>w raju wszystko było za darmo
>>źródło www.youtube.com/watch?v=4LJsxxdwF_E
>To było zawsze komunistów,
naszym bogiem jest antykomunizm czyli liberalizm (indywidualność, wolność, własność)
mamy sankcje karną za propagowanie treści komunistycznych

>ponieważ cała europa to komuna, więc o co biega?
komunizm jest odwrotnością liberalizmu

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
alsor (3283 punktów)
>>>komuniści za 2.5 mld $ przejeli MediaMarkt
>>> cieszę się, będziemy mieli tanie (jak ja), komunistyczne (jak ja), najwyższej jakości (jak ja)
>>>produkty, 2 x taniej (takie są w komunizmie ceny), usazyd mówi, że dotowane, to chyba dobrze że
>>>komuniści będą nas dotowac, ja też was dotuję najwyższej jakości wiedzą o raju (o którym nie macie
>>>pojęcia, czemu?)
>>>w raju wszystko było za darmo
>>>źródło www.youtube.com/watch?v=4LJsxxdwF_E
>>To było zawsze komunistów,
>naszym bogiem jest antykomunizm czyli liberalizm (indywidualność, wolność, własność)
> mamy sankcje karną za propagowanie treści komunistycznych
>>ponieważ cała europa to komuna, więc o co biega?
>komunizm jest odwrotnością liberalizmu

co to jest liberalizm?

socjalizm, komunizm, kapitalizm, czy inny ... totalitaryzm?

y/lizmy są zawsze negatywne.

spokój, równowaga, harmonia, optimum....

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365