Wychowałem się w wierze katolickiej (już nią nie jestem) i nigdy nie uczono mnie szczegółów na temat innych wyznań, poza Wielką Schizmą i po prostu tego, że istnieją inne rodzaje chrześcijaństwa. Nikogo, kogo znam, wychowanego w wierze katolickiej, nie uczono niechęci do innych chrześcijan. Niedawno rozmawiałem z osobami wychowanymi w wierze baptystycznej i powiedzieli, że w kościołach uczono ich, że katolicy to najgorsi chrześcijanie. Jeden z nich powiedział, że rodzice zawsze powtarzali im, że wolą, aby ich dzieci poślubiły ateistów niż katolików. Czy to zjawisko występuje w całej sekcie, czy może jest specyficzne dla danego regionu? Czy istnieje jakaś jednostronna walka między katolikami router login 192.168.l.l.link/ a baptystami? |