Racjonalista - Strona głównaDo treści
Żałoba

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
25-07-2007 14:09kondziu (99 punktów)Żałoba
Czy jednorazowa śmierć zbiorowa jest godna większej żałoby niż wielokrotna śmierć jednostkowa? Jak uważacie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jarekland (142470 punktów)
>Czy jednorazowa śmierć zbiorowa jest godna większej
>żałoby niż wielokrotna śmierć jednostkowa? Jak uważacie?
Każda śmierć jest taka sama w swojej wymowie.
Pozdrawiam
Patty Matheson (2087 punktów)
A w jaki sposób chciałbyś stopniować żałobę?
kondziu (99 punktów)
>A w jaki sposób chciałbyś stopniować żałobę?
Otoz to, ja niechciał bym, ale otoczka medialna wokół tragedii we Francji daje takie wrażenie.
Patty Matheson (2087 punktów)
Nie jest to żadna żałoba, tylko pozerstwo, działanie pod publikę, poprawianie swego wizerunku medialnego, etc... Publicznie nie żałuje się niczego, o czym masy nie wiedzą, np. o tym, że codziennie na drogach, w szpitalach czy z głodu ginie tyle a tyle ludzi. A jak zdarzy się tragedia, to od razu jest się czego uczepić, żeby pokazać jakim się to współczującym nie jest.
Gawliński (65 punktów)
>Nie jest to żadna żałoba, tylko pozerstwo, działanie pod >publikę, poprawianie swego wizerunku medialnego, etc...

I tu się z tobą nie zgadzam, dla mnie to jest żałoba.
Ciekawe czemu tak uważasz, na jakie podstawie nazywasz to pozerstwem ? Co w takim razie powinien uczynić polski rząd jak
nie wprowadzić żałobę narodową ?
Zyga (1539 punktów)
>>Nie jest to żadna żałoba, tylko pozerstwo, działanie pod >publikę, poprawianie swego wizerunku medialnego, etc...
>I tu się z tobą nie zgadzam, dla mnie to jest żałoba.
>Ciekawe czemu tak uważasz, na jakie podstawie nazywasz to pozerstwem ? Co w takim razie powinien uczynić polski rząd jak
>nie wprowadzić żałobę narodową ?

Wyrazić współczucie i dołożyć wszelkich starań by poszkodowani jak najszybciej i najlepiej wrócili do kraju.
Osnowa
>Czy jednorazowa śmierć zbiorowa jest godna większej
>żałoby niż wielokrotna śmierć jednostkowa? Jak uważacie?

Gdyby za jedną katastrofą zginął naród cały prócz jednego obywatela, przeżywałby on osobistą żałobę narodową. Gdyby zginęli wszyscy prócz dwóch...

Tak to widzę.
movax (630 punktów)
>>Czy jednorazowa śmierć zbiorowa jest godna większej
>>żałoby niż wielokrotna śmierć jednostkowa? Jak uważacie?
>Gdyby za jedną katastrofą zginął naród cały prócz jednego obywatela, przeżywałby on osobistą żałobę narodową. Gdyby zginęli wszyscy prócz dwóch...
>Tak to widzę.
... Gdyby zginieli wszyscy oprócz wszykich, ...

Coś indukcja zawodzi.
Osnowa
>... Gdyby zginieli wszyscy oprócz wszykich, ...
>Coś indukcja zawodzi.

Ostatni stopień dla 38 milionowego narodu to "gdyby zginęli wszyscy prócz 37 milionów 999 tysięcy 999-ciu".

(Choć wówczas nie mówiłoby się o katastrofie. No i naprawdę umiera nas, Polaków, ok. 1 tysiąca dziennie.)

W poprzednim poście założyłam skrajnie katastrofalną śmiertelność, by pokazać, że żałoba narodowa może być nawet oczywistością. I będzie tym bardziej uprawniona im większą naród poniesie jednorazowo stratę.

Natomiast wiele jednostkowych zgonów, mimo, że bywają wśród nich i tragiczne, to zwykła śmiertelność populacji.
Magiczna (5 punktów)
>Czy jednorazowa śmierć zbiorowa jest godna większej
>żałoby niż wielokrotna śmierć jednostkowa? Jak uważacie?
Myślę, że w pewnym sensie jest godna większej uwagi, ale z drugiej strony tyle ludzi rożnej narodowości ginie każdego dnia w rożny sposób, mniej lub bardziej tragiczny i nie ma z tego powodu żałoby...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365