Racjonalista - Strona głównaDo treści
Najgorszy błąd w historii ludzkości

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
09-09-2025 17:53okragly (21676 punktów)Najgorszy błąd w historii ludzkości
Ocena 1 na 1
Najgorszy błąd w historii ludzkości to dobrowolne wyjście z raju
Przez 2 000 000 lat my, Homo sapiens żyliśmy jako myśliwi-zbieracze — migrując, dzieląc się, przystosowując się.
10 000 lat temu, wszystko się zmieniło.

Zaczęliśmy uprawiać ziemię, z nią cierpienie. Cywilizacja.
Nie było drogi odwrotu

Co udomowienie nas zrobiło z naszym ciałem, społeczeństwem i duszą — od dowodów szkieletowych i załamania żywieniowego po narodziny nierówności, wojny i kontrolę państwa. Opierając się na badaniach z Science, Nature, The Lancet i zapisach archeologicznych, zadam pytanie:

Czy rolnictwo było cudem — czy pułapką, z której nigdy nie uciekliśmy?


🎙️ Scenariusz oparty na recenzowanych badaniach i ostatnich odkryciach w antropologii, archeologii i biologii ewolucyjnej.

Najgorszy błąd w historii ludzkości www.youtube.com/watch?v=3zGkqU8cP_0
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
Do lasu myśliwy-zbieraczu, dziki, runo leśne, trichinella i kleszcze czekają.

DUCH


www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
12-09-2025 09:47 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Do lasu myśliwy-zbieraczu, dziki, runo leśne, trichinella i kleszcze czekają.
wszystkie współczesne choroby są albo odzwierzęce np grypa, albo cywilizacyjne np cukrzyca, w raju nie wystepowały


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>Do lasu myśliwy-zbieraczu, dziki, runo leśne, trichinella i kleszcze czekają.
>wszystkie współczesne choroby są albo odzwierzęce np grypa, albo cywilizacyjne np cukrzyca, w raju nie wystepowały
Śmiało więc w krzaki i pamiętaj - na boso, buty w raju nie występowały.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
12-09-2025 16:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Do lasu myśliwy-zbieraczu, dziki, runo leśne, trichinella i kleszcze czekają.
>>wszystkie współczesne choroby są albo odzwierzęce np grypa, albo cywilizacyjne np cukrzyca, w raju nie wystepowały
>Śmiało więc w krzaki i pamiętaj - na boso, buty w raju nie występowały.
jeśli będziesz chodził boso, poczujesz się o "niebo" lepiej
ja przez 88% doby jestem boso

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>Do lasu myśliwy-zbieraczu, dziki, runo leśne, trichinella i kleszcze czekają.
>>>wszystkie współczesne choroby są albo odzwierzęce np grypa, albo cywilizacyjne np cukrzyca, w raju nie wystepowały
>>Śmiało więc w krzaki i pamiętaj - na boso, buty w raju nie występowały.
>jeśli będziesz chodził boso, poczujesz się o "niebo" lepiej
>ja przez 88% doby jestem boso
Całe szczęście, że nie 100% bo miałbyś płaskostopie.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
TyDraniu (6569 punktów)
>Dobrowolne wyjście z raju :


Pytanie: Kiedy okrągły dobrowolnie porzuci internet?
Odpowiedź: Jak mu prąd odetną, a komornik wejdzie na konto.
12-09-2025 15:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Dobrowolne wyjście z raju :
>Pytanie: Kiedy okrągły dobrowolnie porzuci internet?
>Odpowiedź: Jak mu prąd odetną, a komornik wejdzie na konto.
wtedy wstąpię do klasztoru kamedułów bosych, do komuny i zaznam ukojenia (np. przestanę pić)
bycie wyznawcą liberalizmu dla którego bogiem jest INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, to śmierć za życia (ja)
w zakonie nie ma ani indywidualnosci, ani wolnosci ani własnosci, jest komuna
tylko kobiet brakuje
wystarczy pożenić zakony żeńskie z męskimi i będzie raj

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
okragly (21676 punktów)

>Najgorszy błąd w historii ludzkości www.youtube.com/watch?v=3zGkqU8cP_0
AI jest niesamowita, film jest wyposażony w rożne ścieżki dźwiękowe w tym polski (innych nie słucham, jestem za głupi )


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365