 |
Najgorszy błąd w historii ludzkości Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-09-2025 17:53 | okragly (21676 punktów) | Najgorszy błąd w historii ludzkości
1 na 1 | Najgorszy błąd w historii ludzkości to dobrowolne wyjście z raju Przez 2 000 000 lat my, Homo sapiens żyliśmy jako myśliwi-zbieracze — migrując, dzieląc się, przystosowując się. 10 000 lat temu, wszystko się zmieniło. Zaczęliśmy uprawiać ziemię, z nią cierpienie. Cywilizacja. Nie było drogi odwrotu Co udomowienie nas zrobiło z naszym ciałem, społeczeństwem i duszą — od dowodów szkieletowych i załamania żywieniowego po narodziny nierówności, wojny i kontrolę państwa. Opierając się na badaniach z Science, Nature, The Lancet i zapisach archeologicznych, zadam pytanie: Czy rolnictwo było cudem — czy pułapką, z której nigdy nie uciekliśmy? 🎙️ Scenariusz oparty na recenzowanych badaniach i ostatnich odkryciach w antropologii, archeologii i biologii ewolucyjnej. Najgorszy błąd w historii ludzkości www.youtube.com/watch?v=3zGkqU8cP_0 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Duch Prawdy (14790 punktów) | |
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >Do lasu myśliwy-zbieraczu, dziki, runo leśne, trichinella i kleszcze czekają. wszystkie współczesne choroby są albo odzwierzęce np grypa, albo cywilizacyjne np cukrzyca, w raju nie wystepowały
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
|  | | Duch Prawdy (14790 punktów) | > >Do lasu myśliwy-zbieraczu, dziki, runo leśne, trichinella i kleszcze czekają.> wszystkie współczesne choroby są albo odzwierzęce np grypa, albo cywilizacyjne np cukrzyca, w raju nie wystepowałyŚmiało więc w krzaki i pamiętaj - na boso, buty w raju nie występowały.  DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >>Do lasu myśliwy-zbieraczu, dziki, runo leśne, trichinella i kleszcze czekają.> >wszystkie współczesne choroby są albo odzwierzęce np grypa, albo cywilizacyjne np cukrzyca, w raju nie wystepowały> Śmiało więc w krzaki i pamiętaj - na boso, buty w raju nie występowały.  jeśli będziesz chodził boso, poczujesz się o "niebo" lepiej  ja przez 88% doby jestem boso
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
| | |  | | Duch Prawdy (14790 punktów) | > >>>Do lasu myśliwy-zbieraczu, dziki, runo leśne, trichinella i kleszcze czekają.> >>wszystkie współczesne choroby są albo odzwierzęce np grypa, albo cywilizacyjne np cukrzyca, w raju nie wystepowały> >Śmiało więc w krzaki i pamiętaj - na boso, buty w raju nie występowały.  > jeśli będziesz chodził boso, poczujesz się o "niebo" lepiej  > ja przez 88% doby jestem bosoCałe szczęście, że nie 100% bo miałbyś płaskostopie. DUCH www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
|
|
1 na 1 | TyDraniu (6569 punktów) | > Dobrowolne wyjście z raju : Pytanie: Kiedy okrągły dobrowolnie porzuci internet? Odpowiedź: Jak mu prąd odetną, a komornik wejdzie na konto.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >Dobrowolne wyjście z raju :> Pytanie: Kiedy okrągły dobrowolnie porzuci internet?> Odpowiedź: Jak mu prąd odetną, a komornik wejdzie na konto.wtedy wstąpię do klasztoru kamedułów bosych, do komuny i zaznam ukojenia (np. przestanę pić) bycie wyznawcą liberalizmu dla którego bogiem jest INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, to śmierć za życia (ja) w zakonie nie ma ani indywidualnosci, ani wolnosci ani własnosci, jest komuna tylko kobiet brakuje  wystarczy pożenić zakony żeńskie z męskimi i będzie raj
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> Najgorszy błąd w historii ludzkości www.youtube.com/watch?v=3zGkqU8cP_0AI jest niesamowita, film jest wyposażony w rożne ścieżki dźwiękowe w tym polski (innych nie słucham, jestem za głupi  )
potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|