Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego zarówno Bóg, jak i diabeł są mężczyznami?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
26-10-2025 14:40wukanbu1 (2 punktów)Dlaczego zarówno Bóg, jak i diabeł są mężczyznami?
Nie jestem religijny i zawsze zadawałem sobie to pytanie. Zwłaszcza że niektórzy religijni ludzie twierdzą, że bóg nie ma płci...? Mimo że nazywa się go „on”. Żaden prorok nigdy nie był jednocześnie kobietą...

Ale nie o to chodzi. Czy jest jakiś powód, dla którego nazywa się ich mężczyznami, skoro są bytami?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2904 punktów)
>Nie jestem religijny i zawsze zadawałem sobie to pytanie. Zwłaszcza że niektórzy religijni ludzie
>twierdzą, że bóg nie ma płci...? Mimo że nazywa się go "on". Żaden prorok nigdy nie był
>jednocześnie kobietą...
>Ale nie o to chodzi. Czy jest jakiś powód, dla którego nazywa się ich mężczyznami, skoro są bytami?

Jest to spowodowane tym, że w czasach matriarchatu nie znano pisma i dlatego nie zachowało się żadne 'świadectwo'.
Z drugiej jednak strony patriarchowie, prorocy, mędrcy i 'o mało co mesjasze' wiedzieli i byli jednomyślni w zasadniczej kwestji - 'gdy dyjabeł nie może to babę pośle'.
26-10-2025 17:19 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>'gdy dyjabeł nie może to babę pośle'.
Są sytuacje, gdy myślisz o kobiecie anioł, a okazuje się diabłem.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
wukanbu1 (2 punktów)
>Nie jestem religijny i zawsze zadawałem sobie to pytanie. Zwłaszcza że niektórzy religijni ludzie
>twierdzą, że bóg nie ma płci...? Mimo że nazywa się go "on". Żaden prorok nigdy nie był
>jednocześnie kobietą... 10.0.0.0.1 192.168.1.254
>Ale nie o to chodzi. Czy jest jakiś powód, dla którego nazywa się ich mężczyznami, skoro są bytami?

I got it,...

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365