A propos powieści „Nad Niemnem” - rozmowa miedzy dwoma kolesiami: - lubisz Eiize Orzeszkowa? - wole żołądkową – ale orzeszkowa tez wypije. 😊
„Nad Niemnem” było ekranizowane również w roku 1939 - premiera miała być 5.09.1939 r. , z wiadomych przyczyn nie doszło do skutku. Film ten i kilka jego kopii zamurowano ponoć gdzieś w ścianie na Żoliborzu, niestety ci którzy znali miejsce ukrycia, zginęli w czasie wojny. Filmu do dziś nie odnaleziono ,a miała to być ponoć najwieksza produkcja polskiego kina przedwojennego, z najlepszymi aktorami itp.
S pozdravem Wojownik Stokrotka |