Racjonalista - Strona głównaDo treści
przyszłość jest dzisiaj

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
11-11-2025 16:21okragly (21676 punktów)przyszłość jest dzisiaj
Ocena 1 na 1
AI generuje więcej treści niż ludzie
Z badań wynika że większość treści, kont i aktywności w Internecie, jest generowana nie przez ludzi, a przez boty i sztuczną inteligencję (AI). Interakcje międzyludzkie w sieci stały się marginalne (teoria martwego Internetu), a to, co postrzegamy jako globalną społeczność online, jest w dużej mierze symulacją.

Większość ruchu w sieci jest generowana przez automatyczne programy (boty)
Algorytmy sztucznej inteligencji masowo tworzą treści, takie jak posty w mediach społecznościowych, artykuły, obrazy, które mają naśladować ludzką twórczość.
Celem tej "sztucznej" aktywności jest manipulowanie opinią publiczną, wpływanie na procesy demokratyczne, generowanie ruchu reklamowego lub oszustwa finansowe.
Prawdziwe, spontaniczne rozmowy i interakcje między ludźmi są spychane na margines przez zalew sztucznych komunikatów, co utrudnia odróżnienie człowieka od maszyny.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2909 punktów)
>AI generuje więcej treści niż ludzie
> Z badań wynika że większość treści, kont i aktywności w Internecie, jest generowana nie przez
>ludzi, a przez boty i sztuczną inteligencję (AI). Interakcje międzyludzkie w sieci stały się
>marginalne (teoria martwego Internetu), a to, co postrzegamy jako globalną społeczność online, jest
>w dużej mierze symulacją.
> Większość ruchu w sieci jest generowana przez automatyczne programy (boty)
> Algorytmy sztucznej inteligencji masowo tworzą treści, takie jak posty w mediach społecznościowych,
>artykuły, obrazy, które mają naśladować ludzką twórczość.
> Celem tej "sztucznej" aktywności jest manipulowanie opinią publiczną, wpływanie na procesy
>demokratyczne, generowanie ruchu reklamowego lub oszustwa finansowe.
> Prawdziwe, spontaniczne rozmowy i interakcje między ludźmi są spychane na margines przez zalew
>sztucznych komunikatów, co utrudnia odróżnienie człowieka od maszyny.

Na razie jeszcze żyją pokolenia wychowane bez telewizji i komputera. Zanim pojawiła się dostępność do chatów AI medium jakim jest internet straciło swoją wolność i niezależność.
Kody regionów dotyczące wydawnictw medialnych pozwalają sprawować kontrolę nad formą i treścią przekazu. Wyrocznia jaką jest 'Wikipedia' ma swoich cenzorów dla każdego języka i kręgu kulturowego.
Portale randkowe nigdy nie zapewnią realnego kontaktu, serwisy informacyjne są pełne błędów stylistycznych, gramatycznych i ortograficznych.
Mimo to wszyscy z młodych pokoleń i coraz częściej ci którzy edukowali się metodami analogowymi, non-stop mają oczy skierowane na ekran smartfona.
Tego trendu już się nie odwróci - jak to się mawia już dawno zostało pozamiatane.

Jednak AI to tylko narzędzie, którym posługują się ci co mają kontrolę nad AI. Kontrola nad AI daje możliwość kontroli społeczeństwa, im dalej to się posuwa tym większy jest zakres tej kontroli, a to dlatego że roczniki edukowane analogowo po prostu wymierają w sposób naturalny. W niedalekiej przyszłości będzie garstka na całym świecie wolna od prania mózgu przez AI.
17-11-2025 13:55 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Zanim pojawiła się dostępność do chatów AI medium jakim jest internet straciło swoją wolność i niezależność.
szkoda ze cała Europa wisi na usazydzie, cała nasza informacja (MEM-y) od nich pochodzi

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
22-11-2025 00:06 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)

>szkoda ze cała Europa wisi na usazydzie,

Dość kuriozalny żal, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jako obywatel Europy korzystasz z usług amerykańskich gigantów cyfrowych - Microsoft, Google, Amazon. Eksperci ostrzegają, że odcięcie od tych usług mogłoby sparaliżować funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki.
I z kim byś dzielił się swoimi fantazjami o raju? I w końcu na czym byś swoją nienawiść do "Usazyda" projektował, jeśli byłbyś pozbawiony jego zabawek?

Okrągły, nie kierujesz się logiką, a jeśli ludzie nie kierują się logiką, powstaje świat pełen chaosu, konfliktów i nieporozumień.
26-11-2025 09:58 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>szkoda ze cała Europa wisi na usazydzie,
>Dość kuriozalny żal, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jako obywatel Europy korzystasz z usług amerykańskich gigantów cyfrowych - Microsoft, Google, Amazon.
właśnie o to chodzi, usazyd pisze algorytm po czym te algorytmy nas kształtuja, dlatego straciliśmy siebie, jesteśmy bardziej amerykanscy niż amerykanie (zniewolili nas)

>Eksperci ostrzegają, że odcięcie od tych usług mogłoby sparaliżować funkcjonowanie społeczeństwa i gospodarki.
Rosjanie sami sobie piszą algorytmy, dlatego zostaną Rosjanami a nie Amerykanami, podobnie Chińczycy,
my, jesteśmy słabi w uszach to zróbmy to z Niemcami, Francuzami, ..., Europejczycy dla Europejczyków

Nigdy do wojny Rosja Ukraina by nie doszło ale Ukraincy są (tak jak my) mentalnie zniewoloni przez usazyda, dlatego w jego imieniu walczą z Rosją,

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
26-11-2025 16:35 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>usazyd pisze algorytm po czym te algorytmy nas kształtuja, dlatego straciliśmy siebie, jesteśmy bardziej amerykanscy niż amerykanie (zniewolili nas)
>

en.wikiped(*)/Blum-Byrnes_agreement

Porozumienia Bluma-Byrnesa ( fr . accord Blum-Byrnes ) były serią francusko-amerykańskich porozumień handlowych, podpisanych 28 maja 1946 roku przez sekretarza stanu Jamesa F. Byrnesa i przedstawicieli rządu francuskiego Léona Bluma , a zwłaszcza Jeana Monneta. Porozumienia te miały na celu umorzenie długu Francji wobec Ameryki i uzyskanie nowego kredytu w zamian za otwarcie rynków francuskich na produkty amerykańskie, zwłaszcza produkcje filmowe.
Politycy, przemysł filmowy i prasa krytykowali warunki pożyczki Blum-Byrnes dotyczące międzynarodowej konkurencji wolnorynkowej we francuskim przemyśle filmowym. Argumentowali, że amerykańskie produkcje zaszkodzą już i tak zranionej wojną francuskiej branży filmowej. Z powodu zaległości w postaci ponad 2000 amerykańskich filmów, które zostały zakazane podczas okupacji niemieckiej, amerykańskie filmy były w stanie szybko zalać francuskie kina. [ 7 ] Zorganizowano Komitety Obrony Francuskiego Filmu, aby zwrócić uwagę na argument, że motywem umowy było uczynienie z Francji "wolnego rynku" do wyrzucania amerykańskich filmów. [ 7 ] 4 stycznia 1948 r. zorganizowano demonstrację tysięcy techników, pisarzy i aktorów, w tym Simone Signoret , Jean Marais , Raymond Bussieres, Madeleine Sologne, Jacques Becker i Louis Daquin.


Wprowadzono limit: tylko 4 tygodnie w roku mogły być zarezerwowane dla francuskich filmów w kinach.
Pozostałe tygodnie (48 z 52) były dostępne dla filmów amerykańskich - co w praktyce oznaczało ogromny napływ produkcji Hollywood.
O tym, że Żydzi amerykańscy ogłupiali Francuzów swoimi filmami, to już mało kto pamięta.

Po 1948 roku, wraz z Planem Marshalla i powstaniem RFN: Hollywood stało się głównym dostawcą filmów do zachodnioniemieckich kin. Amerykanie zlikwidowali niemiecki dorobek filmowy więc nie istniały limity chroniące krajową twórczość. Amerykańskie filmy naturalnie dominowały.
To była dominacja rynkowa i kulturowa.
romaro (25211 punktów)
>AI generuje więcej treści niż ludzie
Sztuczna inteligencja jest tylko narzędziem w rękach ludzi (na razie). Kto kontroluje algorytmy, ten kontroluje przepływ informacji. I nie jest to dobra informacja, bo jeżeli AI już jest określana jako rewolucja na miarę największych przełomów w historii ludzkości, to co musi się stać żebyśmy mogli z niej korzystać bezpiecznie?
Przypomnę - historia energii jądrowej zaczęła się od bomby, a dopiero później powstały elektrownie jądrowe. To jeden z najbardziej dramatycznych paradoksów XX wieku.
Reaktor jądrowy był potrzebny do produkcji plutonu dla bomb, więc badania nad energią cywilną były niejako "produktem ubocznym".
Podobny scenariusz może dotyczyć AI - już się pojawiają zastosowania groźne, militarne - systemy dezinformacji, cyberwojna, manipulacja opinią publiczną.
25-11-2025 12:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>AI generuje więcej treści niż ludzie
>Sztuczna inteligencja jest tylko narzędziem w rękach ludzi (na razie).
nasze mózgi pochłaniaja ogrom energi, podobnie AI, jedna odpowiedż na nasze pytanie to 100 Wh

>Kto kontroluje algorytmy, ten kontroluje przepływ informacji.
one już w 30% chodzą samopas, z czasem to wzrosnie
jak z nimi rozmawiam uczą się o raju

>I nie jest to dobra informacja, bo jeżeli AI już jest określana jako rewolucja na miarę największych przełomów w historii ludzkości, to co musi się stać żebyśmy mogli z niej korzystać bezpiecznie?
będziemy się uczyć jej, ona nas


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
okragly (21676 punktów)
tu www.youtub(*)=a6q0g-wtjGU&list=WL&index=261 wywiad z ChatGPT.
może być, że w przyszłosci nie będę rozmawiał z Wami libkami głuptaskami, którzy nie rozumieją raju ani z nikim innym, tylko z AI który jako jedyny mnie zrozumie, doradzi, ..
będzie koniec (ale czego?)
na pewno pogłębi sie nam libkom tak bliski indywidualizm, wolność, czyli samotność, czyli nasz bóg (on samotny), już wyglądam jak bóg, mam brodę i "pływam" w chmurach

Czy sztuczna inteligencja może mieć własne zdanie? Czy AI rozumie człowieka - a może tylko udaje emocje?


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
okragly (21676 punktów)
>AI generuje więcej treści niż ludzie
tu youtube.com/shorts/HPL--CCN3XA?si=1dkdgzxuvhLcrrke Duch prezentuje ciekawa rozmowę dwóch botów z chat GPT


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365