Racjonalista - Strona głównaDo treści
Która religia ma dla was największy sens?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
20-12-2025 14:26etvansego (4 punktów)
(zablokowany)
Która religia ma dla was największy sens?
Ocena 1 na 1
może to być religia, której nie wyznajesz, ale po prostu taka, która subiektywnie ma dla ciebie największy sens lub ta, którą najbardziej lubisz.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

panTeista (6808 punktów)
Która religia ma dla was największy sens?

Dla mnie buddyzm bo nie stawia na ceremonie, a na rozwój osobisty i oświecenie.
.
20-12-2025 16:42 
 Ocena 1 na 1
Lolek_Salambek (2665 punktów)
>Która religia ma dla was największy sens?
>Dla mnie buddyzm bo nie stawia na ceremonie, a na rozwój osobisty i oświecenie.
---------
Dla mnie oczywiscie agnostycyzm (choc to raczej swiatopoglad niz religia) gdyz w mojej percepcji jest najbardziej uniwersalny i obiektywny.

Oczywiscie ja deklaruje sie jako agnostyk (w odmianie teistycznej).


S pozdravem
okragly (21676 punktów)
>Która religia ma dla was największy sens?
>Dla mnie buddyzm bo nie stawia na ceremonie, a na rozwój osobisty i oświecenie.
tak jak liberalizm, dlatego go nie lubie (indywidualizm, wolność). Dla mnie sens ma jego odwrotność, komuna (wspólnota, rodzina), to ona tworzy podstawy pod wszystko
Budda miał takie podstawy, kochająca rodzina.


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
21-12-2025 15:22 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>>Dla mnie buddyzm bo nie stawia na ceremonie, a na rozwój osobisty i oświecenie.
>tak jak liberalizm, dlatego go nie lubie (indywidualizm, wolność). Dla mnie sens ma jego odwrotność, komuna (wspólnota, rodzina), to ona tworzy podstawy pod wszystko
>Budda miał takie podstawy, kochająca rodzina.

Czyli rozwój osobisty i oświecenie nie są przeszkodą do tworzenia kochającej rodziny.
Aby prawidłowo funkcjonować we wspólnocie trzeba mieć ukształtowany charakter.
.
21-12-2025 17:52 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Dla mnie buddyzm bo nie stawia na ceremonie, a na rozwój osobisty i oświecenie.
>>tak jak liberalizm, dlatego go nie lubie (indywidualizm, wolność). Dla mnie sens ma jego odwrotność, komuna (wspólnota, rodzina), to ona tworzy podstawy pod wszystko
>>Budda miał takie podstawy, kochająca rodzina.
>Czyli rozwój osobisty i oświecenie nie są przeszkodą do tworzenia kochającej rodziny.
rozwój osobisty jest przeszkodą w tworzeniu kochającej rodziny, bo rodzina to MY a ro to JA, JA, JA, ..

>Aby prawidłowo funkcjonować we wspólnocie trzeba mieć ukształtowany charakter.
charakter się kształtuje w relacji, na początku w rodzinie, później z rówieśnikami i z całą komuną

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
etvansego (4 punktów)
(zablokowany)
Usunięte przez moderatora

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365