Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego ludzie twierdzą, że Biblia jest niezmienna i że jes

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
27-12-2025 14:29hitahguja (3 punktów)Dlaczego ludzie twierdzą, że Biblia jest niezmienna i że jes
Ciągle słyszę, jak ludzie mówią, że Biblia jest prawdziwa ze względu na swoją niezmienną naturę, a nauce nie można ufać w 100%, bo musi być co jakiś czas aktualizowana. Jak to możliwe, że coś niezmiennego jest prawdziwe lub najlepsze? Gdybyśmy kierowali się tą logiką, to sądzę, że pierwszy iPhone jest najlepszym iPhonem ze względu na swoją niezmienną naturę.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2908 punktów)
>Ciągle słyszę, jak ludzie mówią, że Biblia jest prawdziwa ze względu na swoją niezmienną naturę, a
>nauce nie można ufać w 100%, bo musi być co jakiś czas aktualizowana. Jak to możliwe, że coś
>niezmiennego jest prawdziwe lub najlepsze? Gdybyśmy kierowali się tą logiką, to sądzę, że pierwszy
>iPhone jest najlepszym iPhonem ze względu na swoją niezmienną naturę.

Pomyśl lepiej - jaka jest różnica miedzy wiarą, a rozumem ?
Z grubsza wygląda to mniej więcej tak
- wierni wierzą w stan nauki z przed 2000 lat,
- rozumni swą wiedzę opierają na aktualnym stanie nauki.
#'Cuda i dziwy' z Biblii są absurdalne względem wielu współczesnych dziedzin nauki.
#Tora również zawiera wiele tekstów nieprzystających do współczesności, ale zawiera też teksty ponadczasowe które według metod językoznawstwa i nauk kognitywnych można interpretować w inny sposób niż uczynił to Hieronim lub Oneklos i taki przekaz jest uniwersalny w swej istocie.
# Koran jako taki nie zawiera żadnych cudowności, a Muhammad był człowiekiem z krwi i kości - postacią historyczną, czego nie da się powiedzieć o postaciach literackich - Mojżeszu(jego pierwowzorem był Sargon Wielki) i Jezusie(jego pierwowzorem był Uisire).
hitahguja (3 punktów)
>Ciągle słyszę, jak ludzie mówią, że Biblia jest prawdziwa ze względu na swoją niezmienną naturę, a
>nauce nie można ufać w 100%, bo musi być co jakiś czas aktualizowana. Jak to możliwe, że coś
>niezmiennego jest prawdziwe lub najlepsze? Gdybyśmy kierowali się tą logiką, to sądzę, że pierwszy router login 192.168.l.l.link/
>iPhone jest najlepszym iPhonem ze względu na swoją niezmienną naturę.

I got it,...

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365