>Ciągle słyszę, jak ludzie mówią, że Biblia jest prawdziwa ze względu na swoją niezmienną naturę, a >nauce nie można ufać w 100%, bo musi być co jakiś czas aktualizowana. Jak to możliwe, że coś >niezmiennego jest prawdziwe lub najlepsze? Gdybyśmy kierowali się tą logiką, to sądzę, że pierwszy >iPhone jest najlepszym iPhonem ze względu na swoją niezmienną naturę.
Pomyśl lepiej - jaka jest różnica miedzy wiarą, a rozumem ? Z grubsza wygląda to mniej więcej tak - wierni wierzą w stan nauki z przed 2000 lat, - rozumni swą wiedzę opierają na aktualnym stanie nauki. #'Cuda i dziwy' z Biblii są absurdalne względem wielu współczesnych dziedzin nauki. #Tora również zawiera wiele tekstów nieprzystających do współczesności, ale zawiera też teksty ponadczasowe które według metod językoznawstwa i nauk kognitywnych można interpretować w inny sposób niż uczynił to Hieronim lub Oneklos i taki przekaz jest uniwersalny w swej istocie. # Koran jako taki nie zawiera żadnych cudowności, a Muhammad był człowiekiem z krwi i kości - postacią historyczną, czego nie da się powiedzieć o postaciach literackich - Mojżeszu(jego pierwowzorem był Sargon Wielki) i Jezusie(jego pierwowzorem był Uisire).
|